Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Pažinimo kelias per savast? T?SINYS 4
Pagrindinis / Animizmas / Turinys / Egl? Samulyt? / Pažinimo kelias per savast? T?SINYS 4
Aštuonioliktoji pamoka.

Žiemos švenčių ciklo papročiai, simbolika.


       Gruodžio mėnuo pagoniškoje pasaulėžiūroje – džiaugsmo ir linksmybių mėnuo (priešingai krikščioniškam tikėjimui). Šis mėnuo turi ir kitą vardą – Vilkių. Pagrindiniai mėnesio simboliai – šuo, vilkas, žvaigždė (VakarRytė – dabar vadinama Vakarine), stirna, elnias.

    Prisiminkite dainą:
Kalėdų rytų rožė išžydo,lėliu kalėda kalėda,
Kalėdų rytų dyvai pasdarė,lėliu kalėda,kalėda,
Dyvai pasdarė,ažerai užšalo,lėliu kalėda kalėda,
Jaunas bernelis ladelį kirto,lėliu kalėda kalėda,
Ladelį kirto mergely(tarmiškai Y tariasi kietai) virkdė,lėliu...
   Atbėga elnias devyniaragis (9 ragai-ciklo pabaiga),lėliu....
   An vieno rago ugnelė dega (atneša grįžtančią saulę),lėliu ...
   An antro rago kavoliai kala,lėliu kalėda...
   O jūs kavoliai,mano broleliai,lėliu kalėda...
   O jūs nukalkit sidabro žirklas,lėliu kalėda...
   Aš nukarpysiu aglių viršūnes,lėliu kalėda...
   Maž gi užvysiu tėvelio dvarų,lėliu kalėda... ir t.t.

     Šios dainos yra daug variantų, bet visur dominuoja nepaprastai gili, užkoduota žiemos švenčių  esmė ir prasmė. Iš pirmo žvilgsnio negali suprasti (ypač darant vertimą užsieniečiams,-neįmanoma išversti) apie ką gi tie lietuviai dainuoja? Visiškos nesąmonės: Kalėdose rožė pražysta, laksto elnias su ugnimi ant ragų ir t.t.

Ši daina kaip ir Ilgių/Vėlinių, Rasos švenčių dainos,slepia Visumo (Visatos) atsiradimą, pažinimą, nes eina vien per simbolius. Tai irgi mūsų, lietuviškojo, šventraščio dalis, tik mokėkime įžvelgti esmę, gylį. Mūsų protėviai nedainavo apie banalius, nieko nereiškiančius dalykus; tai  dabar dainuojame dažniausiai apie nieką... Senosios, archainės dainos – amžinos, nes neša žinias apie viską: Visatą, Gamtą, Žmogų ir darną, harmoniją; jose užkoduota informacija apie būsimus (t.y.dabartinius) nuosmukio laikus. Reikia išmokti išskaityti visa tai, ir tada pasidaro aišku, kad tai ne nesąmonės, o ypatingai prasmingi ir reikšmingi dalykai.

    EGLĖ – Amžinybės simbolis,amžinai žalias (gyvas) medis. Eglės stilius – gotika, šaunanti į dangų, į kosmoso centrą. Šis medis žmogų lydi visuose gyvenimo virsmuose, o ypač svarbus jis tampa žiemą, todėl ir puošiame eglę (ne pušį, ne kitą medį). Puošti eglę – nėra archainis paprotys. Mūsų protėviai žadino energetines Laiko/Kūrėjo bangas, aprišdavo kaspinais eglę, kitus medžius, pastuksendavo į juos, bet nekirsdavo, puošė gyvą medį lauke. Yra išlikusi tokia protėvių tiesa: jei nukirsi eglę be būtino reikalo (ypač vasarą), tavo šeimoje ar giminėje greit mirs artimieji. Patyrinėkite...
    
Gruodyje švenčiamos datos (pagal Mėnulio kalendorių): 13d.-kai užteka Jaunatis; ši šventė vadinama Jaunystės arba Kūrybinių galių išsiskleidimo švente. Per Mėnulio Jaunatį galima pradėti įgyvendinti visus planus, sumanymus-pasiseks. 19 d.-Mėnulio Priešpilnio patekėjimo data-vadinama Brandos data, vėl gi vykdyti darbus, įgyvendinti kūrybinius polėkius. Sekanti šventė 25 d.-Mėnulio pilnaties pradžia, vadinama Damų švente. Iniciatyva moterų – damų rankose. Jokiu būdu nepradėti naujų darbų per Mėnulio pilnatį, ypač Pilnaties punto (aukščiausio švytėjimo – trečią ir ketvirtą pilnaties dienomis), nes viskas grius, susinaikins, nesiseks. Toliau visada švenčiamos 1-2 naujo mėnesio datos, vadinamos Senolių šventėmis, kai užteka mėnulio delčia. Jų metu pagerbiami protėviai, lankomi kapai, pilkapiai, aplankoma gimtinė, gyvi seneliai, tėvai. Sekanti šventinė data –7-8 (Mėnulio kalendoriaus) dienos, kai pagal senolių kalendorių mėnulio fazė – Sengalis (dabar tokio pavadinimo nebėra, nebent vyresni žmonės dar taip vadina). Tai –vaikų šventės: dėmesys vaikams ir santykiams su vyresniais šeimos nariais.

    Štai kaip gražiai ir prasmingai sutvarkytos mūsų kalendorinės šventės, kur visiems po lygiai dėmesio: Žvaigždynams, Gamtai, Žmonėms (ir mažiems ir dideliems, ir seniems). Visiems aukščiausia pagarba ir džiaugsmo suteikimas, bendravimas su visais.

     Einant į svečius, visada apsirengiama SAVOMIS spalvomis, būtinai atsinešamas ir SAVO indėlis (dovanėlės, maisto, pagaminto savo rankomis ir būtinai kūrybinis INDĖLIS – poezijos posmas, šokis, daina, pasakojimas, muzikavimas ir kt. Mūsų pagoniškosios šventės panašios į dabartines operetes: žiūrovų nėra – visi ARTISTAI, teminių programų dalyviai... Dovanėlės turi perduoti sveikintojų mintis, išreikštas  spalvomis, skaičiais, stiliais (ne bet ką galima dovanoti).

UGNIS. Židinys arba mažas židinėlis ant stalo ( ne žvakės). Tai – neatskiriama švenčių (visų) dalis, mat, pagal protėvių pasaulėžiūrą, mes, lietuviai, esame atėję iš žvaigždžių, į kurias po mirties grįžtame energetiniu (dvasiniu) pavidalu. Mes esame žvaigždžių ir oro energetinių bangų suvyti „kamuoliukai“, kūnai. Šventa Ugnis Aukure ar Ugniakure (židinyje) mums yra įnagis – priemonė susirišti (sakome „susižieduoti“) su visagaliu Kūrėju/Laiku. Todėl vienas iš svarbiausių žaidimų, deja, baigiantis išnykti, yra „Žiedo dalijimas“. Jei kas prisimenate, būtinai reikia jį žaisti. Žaidžia ir vaikai, ir suaugę. Žvakės, pagal Mūsų Tikėjimą, skirtos palydėti išeinantį į Dausas, taigi, geriau kurti Aukurą, Židinį, laužą ar mažą židinėlį.

Gruodžio mėnesio švenčių sveikinimuose (atvirukuose) privalo būti žalios eglutės ženklai.
Visas gruodis globojamas dejvės Maros (Visumo, dvasinio pasaulio energetinė banga). Mūsų tautinėse juostose ženklinama Rombais, žalčiukais, bangelėmis.

 Visas gruodis skirtas pagarbai žvėreliams. Namai puošiami taip :
1.Ant stalo, vazoje stovi vadinamas „Laimos penzeliukas (teptukas); tai iš sausų nendrių, smilgų, padaryta kartu su žiedais iš žąsų plunksnų  puokštelė, “šluotelė“. Gal girdėjote, kad apšarmotus, išpaišytus šalčio langų piešinius dar tebevadiname „Laimos laiškais“, iš kurių bandome išskaityti, ką gi ji rašo...

2. Ant lubų kabinami naujai nupinti LUKTŪRĖLIAI – Žibintai (šiaudiniai „Sodai“), kurie ženklina Visumo sandarą (tai-Visatos modelis). Šis simbolis spinduliuoja labai stiprią energetinę jėgą.

3. Kabinami PAUKŠČIUKAI, pagaminti iš blizgančių siūlų, šiaudų.

4. Kabinamos ŽVAIGŽDUTĖS, pagamintos iš sidabrinių blizgančių popieriukų ar šiaudų. Tai simbolizuoja visko pradžią ir mūsų dvasinio peno šaltinius.

5. Kabiname bumbulus iš popieriaus, eglutės žaisliukai-bumbulai ir t.t. Simbolizuoja PILNUMą, kad visko namie būtų pilna...

6.Kabinamos įvairiausios PYNĖS (pūkiai arba Aitvarai)-GIRLIANDOS iš margaspalvių kaspinų. Tai reiškia, kad kažkurios sistemos (sistema-tai žmogus) atsiskleis, sužydės. Gali būti pirktinės, bet mūsų tradicijoje mielesnės SAVOS gamybos, kadangi neužneš kenksmingų Laukų.

7. Visą gruodžio mėnesį ant eglių šakų metami šalikai, vainikai, kaspinai ir buriama Laimė: užsikabins – reiškia visus ateinančius metus sėkmė lydės. Tai – žaisminga ir ateities modeliavimas mintimis, žodžiais, veiksmais.

8. Drabužiai gruodyje- AKSOMINIAI, o batai – ZOMŠINIAI.Versta medžiaga ar oda simbolizuoja IŠVARTĄ – virsmą į kitą lygmenį: senųjų metų PERĖJĄ į naujus metus.

9. Ir vyrai ir moterys nešioja DIRŽUS (moterys dažnai-juostas).Tai – tolerancijos ryšiuose ir ryšių ženklas. Juostų surištas mazgas būtinai kairėje pusėje: negalima rišti per vidurį, prisišauksite prastumą, gausite tinginį sutuoktinį.

Protėviai sako: koks Gruodis – toks ir Birželis. Ir čia galioja patarlė „Kaip klosi- taip ir miegosi“ (Aido/Atbalsio sistema).

Per visą gruodžio mėnesį kepami žvėrelių formos sausainėliai.

Gruodyje per Mėnulio Jaunatį kertami spygliuočiai medžiai statyboms. (Ilgai nesupus ir nepuls kenkėjai).

      Visos gruodžio šventės yra tarsi brangakmeniai, tarsi sėklos, kurios išsiskleis, sužaliuos ir duos vaisius tik ateinančiais metais. Nepamirškite ant šventinio stalo padėti vėliavėlę – Trispalvę. Tautos ir Valstybės ženklai privalo dalyvauti visose mūsų šventėse. (Apie šią nuostatą HS nuomonė oponuojanti)

Gruodžio? Volkio mėnuo yra METINIS PAMATAS. Kaip atšvęsi (kokį pamatą pasidėsi) – tą ir turėsi visais kitais ateinančiais metais.

Papročiai – labai svarbu, nes tai yra metodas,kaip pasijungti energetines Laiko galias gyvenimo sėkmei. Modelis yra ATITIKMUO, tarsi konstruktorius ar projektuotojas būsimam statiniui.
       

               GRUODŽIO MĖNESIO ŠVENČIŲ VALGIAI

1.  Gyvasis vanduo su medum. (Gyvasis – tai iš tirpstančio ledo arba šaltinio vanduo);
2.  „Gulbės pienas“ – tai spalvoti, kvapnūs ledai, užpilti aviečių, žemuogių, juodųjų serbentų, vyšnių sirupu ar uogiene;
3.  Miežių alus su sūriu nudžiūvėliu (lietuviški sūriai);
4.  Balzamas  su „Karvutės“ saldainiais. (Balzamas tai – „balsas žemės“). Gali būti latviškas arba „Žalios, saldžios ar kt. devynerios“;
5.  Riešutai – lazdyno ir neišgliaudyti;
6.  „Sidabrinė žuvelė“ – tai silkė, paruošta įvairiai, pagal išmonę;
7.  Lydeka – irgi įvairiausių receptūrų;
8.  Baravykai – įvairūs patiekalai. Baravykai simbolizuoja leatų (lietuvių/latvių) kiltį, esmę;
9.  Obuoliai – ženklina pilnumą, gausą;
10. Kiaulienos patiekalai bei šaltiena – Kiaulę taip pat pilnumo ženklas. Šaltiena ženklina sustingusį šaltą laiką;
11. Vaisiniai drebučiai – ženklina SOL (esminės, nepajudinamos) bangos sklaidos sąstingį;
12. Agurkai – ženklina žaliųjų dažnių (pavasariškumo laikiną sąstingį);
13. Krienai – ženklina šaknis, sėslumą;
14. Garsvytės (garstyčios) – ženklina išbaigtų minčių sprendimus;
15. Žąsies (ne kalakuto) patiekalai.( Tarmiškai Žosis – osis arba AŠIS);
16. Skilandžiai ar dešros – gero ūpo šėlsmas iš pilnumo;
17. Duona – ženklina turinį;
18. Pyragai – ženklina energetinių bangų lankus;
19. Kepiniai: mėnesėliai, žvaigždelės, grybukai, kaštonai ir kt.  – ženklina energetines bangas.


      Mūsų Tikėjime skiriamos Metinės, Mėnesio, Savaitės ir Kasdienės šventės. Metinės – tai pagrindinės kalendorinės Rėdos Rato šventės.
 
Mėnesio šventės – kiekvieną mėnesį švenčiamos jau aprašytos Mėnulio Jaunaties, Priešpilnio, Pilnaties, Delčios, Sengalio patekėjimo datos.

      Kasdieninės šventės – su tam tikrais paminėjimais kiekvienos dienos vakarai. Tai-minimaliai pabūnama su artimaisiais, draugais ar tik su savimi (vienumoje). Svarbiausia – švęsti subatėlius (šeštadienius). Žodis „subatėliai“- ne slaviškos kilmės, reiškia „su bateliais“– batelis pagoniškoje pasaulėžiūroje simbolizuoja pamatus. Pasakoje „Batuotas katinas“ išeina, kad katinas (būtinai batuotas) padėjo pamatus savo šeimininkui susikurti laimę. O šeštadienių arba SUBATĖLIŲ šventės ir skirtos pasidėti pamatus ateinančiai savaitei.

       Taigi, protėviai buvo be galo linksmi žmonės (dabar sako „lietuviai liūdni, susiraukę, nelaimingi, nesišypso“). Tokie pasidarėme todėl, kad nebesame savimi, kad mūsų sielos sunkiai serga, kad  nebemokame ir nebenorime švęsti savų švenčių, o jų, kaip matote, būta ištisai, kadangi, kiekviena diena, kiekvienas mėnuo, kiekvieni metai turi atitinkamus energetinius laukus, energetines bangas, kurias švenčių metu pagonys ir pasijungia atitinkamais papročiais, atitinkamomis spalvomis, apeigomis, dainomis, judesiais, valgiais, sveikinimais ir kitais dalykais. Tai ir yra AIDO/ATBALSIO sistema.

          Gruodžio švenčių datos – visos lemtingos: švenčiama kiekviena savaitė, taigi jos susilieja į visumą. Taip sumodeliuojama visų būsimųjų metų sėkmė ir veikla. Todėl kaip atšvęsi – taip ir seksis, o patarlėje „Kaip lauke šauksi – taip girioje atsilieps“ arba „Kaip klosi-taip ir miegosi „ ir panašiai.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (1)
 
Pažinimo kelias per savastį TĘSINYS 10
2012.01.20 HomoSanitus / Eglė Samulytė
Dvidešimt  aštuntoji  pamoka. Nacionaliniai lietuvių/latvių  (leatų)  ženklai.      Mūsų, leatų, ženklai grįsti Visumo dėsniais ir žvaigždynų stiliais. Jie dažniausiai naudojami mūsų tautiniuose raštuose, drabužiuose, drožyboje, architektūroje, audinių, mezginių ornamentikoje, tautodailėje, papuošaluose.   Pažįstant ženklus, galima juos perskaityti, kadangi jie – žinios, informacija, perteikta simboliais, ne raidėmis. Norint suprasti mūsų nacionalinę simboliką, reikia šiek tiek žinių apie žvaigždynų  Misiją. Tai nėra tik puošmenos audiniuose, juostose, papuošaluose, bet jie turi apsauginę funkciją bei  padeda pasijungti energetines Laiko tėkmės galių jėgas sėkmei, laimei, sveikatai.     Kiekviena...
Pažinimo kelias per savastį TĘSINYS 9
2012.01.19 HomoSanitus / Eglė Samulytė
Dvidešimt šeštoji pamoka.                  Gimties virsmas. Dubultas  (dvigubas)  gimimas  pagoniškame Tikėjime.   Tikriausiai esate girdėję posakius, kad mes gimstame du kartus arba: „tokių gerų tėvų – toks prastas vaikas; tokių nevykusių tėvų – toks puikus vaikas“...Kodėl taip atsitinka?    Teisingas Gyvenimo Būdas reikalauja žinių apie Visumo (Visatos) sandarą ir Tavojo požiūrio į Tikrovę, Pasaulėžiūrą.   Kiekvienas materialus dalykas ar kūnas yra suponuotas iš energetinių bangų – ŠviesiaGarsių,– tarsi iš siūlų suvytas kamuoliukas, turintis savyje TURINĮ/TŪRĮ, ESMĘ ir GEBĄ KURTI: tai – 4-matis Vienetas.  Šio...
 
Pažinimo kelias per savastį TĘSINYS 8
2011.12.13 HomoSanitus / Eglė Samulytė
Dvidešimt penktoji pamoka. LYDĖTUVĖS – Laidotuvės/deginimas pagoniškoje   tradicijoje  „Iš Žvaigždžių Ugnies atėjome – į Žvaigždžių Ugnį sugrįžtame„ -  teigė senčiai ( protėviai). Ilgus tūkstantmečius mes, leatai, išeidami į savo Žvaigždę, deginomės ugnyje. Vatikanas ir jo tarnai lenkai uždraudė mūsų paprotį, ir mūsų mirusiuosius ėmė laidoti žemėje. Po paskutinio valdovo, Kęstučio, sudeginimo ėmė dygti kapai, į kuriuos mūsų mirusiuosius laidojo su karine amunicija, žirgais.    Kryžnešiai yra Žemės/Saulės energetikos vaikai; mes – leatai – Mėnesio/Žvaigždžių energetikos, kuri yra visiškai skirtingo suvokimo, skirtingos mąstysenos, skirtingo Gyvenimo būdo išraiška. Kryžnešiai...
Pažinimo kelias per savastį TĘSINYS 7
2011.06.05 HomoSanitus / Eglė Samulytė
                    Dvidešimt trečioji pamoka ŠEIMA  PAGONIŠKOJE  PASAULĖŽIŪROJE Vestuvės  Pagal pagoniškąja pasaulėžiūrą vestuvės arba jungtuvės yra Rasos šventės projekcija žmogaus gyvenime. Jei Rasos šventėje sujungiama ugnis ir vanduo į vieną Visumą, tai Vestuvėse sujungiamas vyras su moterimi ( vyras atstovauja ugnies stichijai o moteris – vandens).         Jungtuvės tai – naujos šeimos sukūrimo iškilminga šventė; šventas ir kartu lemtingas dalykas. Ne tas pats, kaip atšvęsi. Čia taip pat galioja patarlė „Kaip klosi – taip miegosi„  arba „Ką šauksi – tas ateis„....
 
Pažinimo kelias per savastį TĘSINYS 6
2011.03.31 HomoSanitus / Eglė Samulytė
Dvidešimt pirmoji pamoka. Pupuolių arba Marių Žvaigždės šventė.              Visada būna kovo 13/14 datoje, Mėnulio jaunatyje.   Pupuoliai – tai žilvičių pavasariniai žiedai. Sidabruotos pilkos spalvos pūkuotukai arba „kačiukai„. Pagrindinė šventės Misija – žadinti, budinti visas Esybes, kad nevaikščiotum mieguistas. Šeimoje žadinama MARGUČIU ir paukščio plunksnele. Žadina tas, kuris pirmas atsikelia ryte.  Už tai žadintojas per Velykėles gauna pora margučių. Žadina nuo veidrodžio atsispindinčiu „saulės zuikučiu„ arba paukščio plunksnele braukia per veidą. Kaip ir kitose šventėse svarbi ir sveikintojų apranga: būtinai su pelerinom, apsiaustėliais (tai simbolizuoja...
Pažinimo kelias per savastį TĘSINYS 5
2011.03.05 HomoSanitus / Eglė Samulytė
Dvidešimtoji pamoka. Pagoniškosios šventės ir žvaigždynų simbolika.     O – pusiau baltas, pusiau juodas, kaip visose pirmapradėse tradicijose, pagoniškame Tikėjimo moksle vadinamas šviesotamsos simboliu/ženklu... Dar vadinamas KerraRačiu (keras – centras ir ratas) arba dejvės Indros Akimi/žvilgsniu (tas pats kaip Visareginti Akis) dangaus skliaute. KerraRačio  Pilyje  (dejvės Indros Akyje)  yra  ApuokKacio (apuokas/katinas ) žvaigždynas: 4 – rios žvaigždės ir dar dvi prie jų. Tai vadinamasis centro Šešialangis (šešialangio sistema). Mūsų žyniai sako, kad tame šešialangyje yra visų dangų sistemų pradžių pradžia. Dejvės Indros šventės metiniame cikle: vasario 1-2, gegužės 1, rugpjūčio 2-3, lapkričio...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Miegas - geriausia priemonė prieš snaudulį.
Liaudies išmintis
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės