Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Pažinimo kelias per savast? T?SINYS 6
Pagrindinis / Animizmas / Turinys / Egl? Samulyt? / Pažinimo kelias per savast? T?SINYS 6

Dvidešimt pirmoji pamoka.

Pupuolių arba Marių Žvaigždės šventė.
           
 Visada būna kovo 13/14 datoje, Mėnulio jaunatyje.

  Pupuoliai – tai žilvičių pavasariniai žiedai. Sidabruotos pilkos spalvos pūkuotukai arba „kačiukai„. Pagrindinė šventės Misija – žadinti, budinti visas Esybes, kad nevaikščiotum mieguistas.

Šeimoje žadinama MARGUČIU ir paukščio plunksnele. Žadina tas, kuris pirmas atsikelia ryte.  Už tai žadintojas per Velykėles gauna pora margučių. Žadina nuo veidrodžio atsispindinčiu „saulės zuikučiu„ arba paukščio plunksnele braukia per veidą. Kaip ir kitose šventėse svarbi ir sveikintojų apranga: būtinai su pelerinom, apsiaustėliais (tai simbolizuoja žvaigždynų globą), su kepuraitėmis, puoštomis paukščių plunksnelėm. Svečių apranga: damos, pasipuošusios žiburainiais, su kepuraitėmis, skrybėlaitėmis; palaidinės – aksominės, bateliai ir vyrų batai – zomšiniai ( ženklina pavasario virsmą). Šventės apeiginis gėrimas – alus.

Tikras lietuvis – pagonis -  niekada pavasarį nedrįsta laužyti žilvičių. Juk pavasaris: suardysi besiskleidžiančią sistemą. Gamta baudžia naikintojus nelaimėmis, ligomis. Tai – Aido/Atbalsio sistema. Tai – Gamtos, aplinkos saugojimas ir pagarba.

Dainuojamos dainos apie pavasarį, grojama dūdelėmis. Būtina pasisupti sūpuoklėse; sukelti energetines bangas, žadinančias viską, kas gyva. Ant paltų, apsiaustų atlapų nešiojame „kačiukų„ puokšteles, pagamintas iš aksomo, puoštas paukščio plunksnele. Visose mūsų šventėse namus, aprangą puošiame dirbtinėmis gėlytėmis, puokštelėmis iš audinio, popieriaus ar kitų medžiagų. Kodėl? Dabar visi stengiasi natūraliomis, gyvomis gėlėmis, žolynais puošti. Kaip jau buvo minėta, pagonys ypatingai gerbia ir saugo gamtą, nežaloja jos ir ypač pavasarį. Prisidraskysi glėbį žilvičio šakelių ar kitų žolynų, pasidžiaugsi keletą dienų ir išmesi. Paskaičiuokite, kiek mieste, rajone žmonių ir kiek žalos gamtai padarome, draskydami ir laužydami medelius. Arba „gyvos„ gėlės: juk nuskintos jos jau nebegyvos... Dirbtinės gėlės – akcentas,  simbolis, kuris priverčia patį žmogų  kurti, rengtis šventei, su džiaugsmu pasirodyti ką moki ir sugebi pats pagaminti. Ir gamtą išsaugai  - sąžinė rami...

Šventėje su vaikais žaidžiami žaidimai apie katinėlius. Daug tokių lietuviškų žaidimų turime.

Kovo mėnesį kasdien nešiojame kepuraites, beretes skaras. Visose kovo mėnesio šventėse alaus uzbonai puošiami kaspinais. Jaunimas mėto vainikus ant žilvičių. Užkabinsi – lydės sėkmė visus metus. Dovanos: knygos, savo gamybos mažmūžiai, savi kūriniai: eilės, dainos.

Pagal mūsų papročius nevalia eiti į svečius be dovanėlių, tuščiomis rankomis. Į visas šventes ateiname su „kiškio pyragu„. Dovanėlės skirtos draugystės ryšiams stiprinti. Mes – arijai – su AriStokRato (arijau, stok į ratą, kitaip tariant, mąstyk Laiko rato principu), mąstysena, todėl laikomės savų papročių.

Vaikai laistosi vandeniu, krečia nepiktas išdaigas. Viskas dėl Gamtos ir Esybių pažadinimo.

Leatas (lietuvis/latvis)  galingas ir stiprus tol, kol jo užnugaryje yra VISUMAS (Laikas/Kūrėjas, Žvaigždynų energetika, Gamta, gimtoji Kalba ir t.t ), ne koks nors  aukštas pareigūnas). Stiprus tol, kol laikosi savo Gyvenimo Būdo, savų Papročių ir Pasaulėžiūros, kol moka pasijungti Laiko tėkmės galių jėgas – energetiką, Visumo sistemas savo šalies, savo šeimos gerovei ir sėkmei. Deja, dabar bujoja „avinėlių„ gadynė su ganytojais, sukčiais, vadais, nevertais pagarbos. Neteisybę, prievartą, nelaisvę ir ubagystę prisikvietėme, priėmę svetimą dievą. Už tai labai lengva mus, tokius, valdyti. Sava, Arijų – Pagonių Pasaulėžiūra niekinama, žeminama, ujama iš gyvenimo ir tautos. Pav: Vilniaus Katedros požemiuose, kur išlikęs Perkūno Šventas Aukuras, netgi neleidžiama apsilankyti turistams, o ką jau kalbėti apie apeigas, kurias ramuviečiai ir kiti, SAVO Tikėjimą išpažįstantys tautiečiai, norėtų kartais ten atlikti... O Aukuras tikrai yra: dar pirmais nepriklausomybės metais  ten buvo galima užeiti ir pamatyti. Kodėl sunaikinome savo Tikėjimą? Juk tai – aukščiausio lygio mokslas, žinios, gyvenimo filosofija, kuri ugdo ypatingai stiprios dvasios, aukštos moralės, laisvą, kūrybišką, atsakingą Asmenybę. Ir nieko mistiško, antgamtiško mūsų Tikėjime nėra: viskas pažinu, tik įžvelgti reikia giliai ir iš naujo išmokti tų žinių, kurios kadaise buvo natūraliai perduodamos iš kartos į kartą.

Visose šventėse vakarais žvelgiame į žvaigždynus, ieškome savo žvaigždės, kalbamės su ja ir jaučiame ilgesį kažkam, nepaaiškinamam, siunčiame savo gražias mintis į Aukštybes, iš kur mus ant šios žemės atvedė pabūti ir nuveikti gerų ir gražių dalykų. Dvidešimt antroji pamoka.

WelykKėlių  (Velykėlių) šventė (dabar –Velykų).
 
9 /20, 21/22 kovo. Visada – Mėnulio priešpilnyje.

  Velykų, kaip tokios šventės, mes neturėjome. Pavasarį, kiekvienos Mėnulio fazės pasikeitimo metu  vyko daug švenčių (švenčių ciklas). Kažkada mūsų raidyne buvo raidės Q, W. Žodis Welykkėlės (toliau – Velykėlės )  reiškia energetinės bangos, vadinamos Wellu, kilimą (Wellas keliasi arba vėl ir vėl keltis).

 Šventė švenčiama 4-rias dienas  (apima visą keturmetį Vienetą). Šiose datose vyrauja ne Šviesos, o Garso (Atbalsio) energetinės bangos: WELLAS – tai Garso energetinė banga. Taigi, ne Velykos, o Velykėlės (kaip dabar Atvelykio arba vaikų velykėlių  vardas).

Švenčiame taip: Pora savaičių iki Velykėlių į vazonėlius pasodiname avižų – miežių – rugių mišinio, kad ant Velykėlių  išaugtų žaliais želmenėliais.  Į juos dedame dažytus kiaušinius – margučius ir puošiame stalą. Tai ženklina pavasarį ir jo Šaltinį – įvairiaspalvius margučius (Kiaušinis – Gyvybės simbolis, keturmatis Vienetas: lukštas, baltymas, trynys ir trynyje gemalas). Tai Visumo Modelis. Yra amžinas filosofinis klausimas: kas pirmas atsirado: višta ar kiaušinis? Pagoniškoje Pasaulėžiūroje gyvenantiems žmonėms toks klausimas net nekyla, jis labai aiškus, o materialistams – visai nesuprantamas.

19 dieną vyksta Gūžtų tvarkymas: vaikai taiso gūžtas, kad Kiškis – Piškis turėtų kur įdėti dovanas – margučių. Suaugusieji ruošiasi tapti Lalaunykais – sveikintojais. Jie privalo turėti kepurę, lazdelę ir Budilnyką  (laikrodį). Budilnykas – ne slavų žodis  (tik nukeliavęs ten); reiškia „budinimą„. Tai sėlių tarmės žodis. Drabužių pagrindinia raštai šioje šventėje - vadinamoji Sietsija  ( bangelės ), taip pat žvaigždės, vilnys, mėnesėliai, ovalai, zuikučiai, kačiukai, viščiukai, rombai ir panašūs   tautiniai ornamentai. Nedrįskite ant kiaušinių vaizduoti saulučių, kvadratų, trikampių,ypač kaip dabar,  visokių užsienietiškų lipdukų – baisuoklių. Tokie ženklai yra Saulės/Žemės energetikos Esybių. Mes, leatai, Mėnulio/Žvaigždžių energetikos vaikai. Pagrindinės margučių marginimo spalvos: raudonos/rudos mišinys (raudona – polėkio ženklas, ruda – satūro arba sutūrėjimo ,sulaikymo ) ir visos kitos lietuviškos spalvos su atspalviais. Kiaušiniai raštuojami dažais, skutinėjimu, marginami su žolynais, svogūnų lukštais, medžio žieve ir kitais natūraliais būdais.

20 /21 dienomis prasideda šventės papročiai:
                   1 ) Kiaušinių mušimas;
                   2 ) Ripkos nešimas – tai vyrų žaidimas;
                   3 ) Jaunimo žaidimas su lazdelėm.

Lalaunykai – sveikintojai dainuoja „lalinkas„ ir apdovanoja visus margučiais: lalaunykai apdovanojami margučiais, vaišinami alumi. Sakomos sveikinimų oracijos ir kt.
20/21 dienomis vaikų pareiga – aplankyti PODINUS (krikštotėvus): pasveikinti juos ir padovanoti savo margintų kiaušinių. Podinai vaišina vaikus saldumynais. Lauke leidžiami aitvarai.

Stalo indai – pinti. Menės, kambariai išpuošiami suvytais kaspinais (simbolizuoja energetines bangas). Margučiams naudojamos pintos arba stiklo vazos.
Apeiginiai valgiai – su varške: bandelės, spurgos.

Apeiginiai gėrimai: raudonieji vynai, trauktinės (vyšnių, aviečių, juodųjų serbentų ir pan.)
Rūbai: megztos, nertos palaidunės, nėriniai.

Visos 4-rios šventės dienos žadina  ir kviečia atsiliepti Aidu/Atbalsiu Visunui ypatybėmis, žadinančiomis:
                išmintį/teisingumą;
                kilpuoti, rasti išeitį iš įvairios padėties;
                ginti ir globoti;
                atskleisti talentus.

Teisingai atšventę Velykėles, įgausite  minėtas ypatybes.

Svarbus simbolis šiose šventėse – Pelėda/Apuokas. Tai – Išminties/Globos ženklai. Pelėdos žvilgsnis aštrus, veriantis: nepasislėpsi tamsoje niekur. Pelėda gina ir saugo pasiturintį gyvenimą. Gerai, kai prie namų yra Pelėda, o namuose  - Apuoko simbolis.

 Negalima išeiti į lauką plika galva – be galvos apdangalo, be kepurės: prisišauksi skurdą.

Pavasario šventės žadina Daildarystę (dabar – tautodailė), kūrybines galias. Globėja – dejvė Laima, vaizduojama ilgais, vilnijančiais plaukais. Todėl švenčių rūbai –viskas, kas vilnija, banguoja: sijonai, palaidinės, skaros, pelerinos, kaspinai, šalikai.

Velykinis margutis simbolizuoja atsiskleidimą iš kilties ir klestėjimą.

Velykėlių jėga labai galinga. Tie, kurie nori pataisyti sveikatą, turi žieduoti: siųsti mintis, prašymus per Šv.Ugnį Aukure Perkūnui/Laimai.
22-rą kovo, pagal Mėnulio kalendorių, atgausit sveikatą.

Švenčių turime labai daug: visų ir smulkiai neaprašysi. Jei nesi materialistinio/daiktinio mąstymo atstovas, visi šie aprašyti papročiai bus visiškai aiškūs ir suvokiami. Viskas yra išlikę:  dar nepavyko sunaikinti iki galo mūsų Papročių, mūsų švenčių.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (0)
 
Pažinimo kelias per savastį TĘSINYS 10
2012.01.20 HomoSanitus / Eglė Samulytė
Dvidešimt  aštuntoji  pamoka. Nacionaliniai lietuvių/latvių  (leatų)  ženklai.      Mūsų, leatų, ženklai grįsti Visumo dėsniais ir žvaigždynų stiliais. Jie dažniausiai naudojami mūsų tautiniuose raštuose, drabužiuose, drožyboje, architektūroje, audinių, mezginių ornamentikoje, tautodailėje, papuošaluose.   Pažįstant ženklus, galima juos perskaityti, kadangi jie – žinios, informacija, perteikta simboliais, ne raidėmis. Norint suprasti mūsų nacionalinę simboliką, reikia šiek tiek žinių apie žvaigždynų  Misiją. Tai nėra tik puošmenos audiniuose, juostose, papuošaluose, bet jie turi apsauginę funkciją bei  padeda pasijungti energetines Laiko tėkmės galių jėgas sėkmei, laimei, sveikatai.     Kiekviena...
Pažinimo kelias per savastį TĘSINYS 9
2012.01.19 HomoSanitus / Eglė Samulytė
Dvidešimt šeštoji pamoka.                  Gimties virsmas. Dubultas  (dvigubas)  gimimas  pagoniškame Tikėjime.   Tikriausiai esate girdėję posakius, kad mes gimstame du kartus arba: „tokių gerų tėvų – toks prastas vaikas; tokių nevykusių tėvų – toks puikus vaikas“...Kodėl taip atsitinka?    Teisingas Gyvenimo Būdas reikalauja žinių apie Visumo (Visatos) sandarą ir Tavojo požiūrio į Tikrovę, Pasaulėžiūrą.   Kiekvienas materialus dalykas ar kūnas yra suponuotas iš energetinių bangų – ŠviesiaGarsių,– tarsi iš siūlų suvytas kamuoliukas, turintis savyje TURINĮ/TŪRĮ, ESMĘ ir GEBĄ KURTI: tai – 4-matis Vienetas.  Šio...
 
Pažinimo kelias per savastį TĘSINYS 8
2011.12.13 HomoSanitus / Eglė Samulytė
Dvidešimt penktoji pamoka. LYDĖTUVĖS – Laidotuvės/deginimas pagoniškoje   tradicijoje  „Iš Žvaigždžių Ugnies atėjome – į Žvaigždžių Ugnį sugrįžtame„ -  teigė senčiai ( protėviai). Ilgus tūkstantmečius mes, leatai, išeidami į savo Žvaigždę, deginomės ugnyje. Vatikanas ir jo tarnai lenkai uždraudė mūsų paprotį, ir mūsų mirusiuosius ėmė laidoti žemėje. Po paskutinio valdovo, Kęstučio, sudeginimo ėmė dygti kapai, į kuriuos mūsų mirusiuosius laidojo su karine amunicija, žirgais.    Kryžnešiai yra Žemės/Saulės energetikos vaikai; mes – leatai – Mėnesio/Žvaigždžių energetikos, kuri yra visiškai skirtingo suvokimo, skirtingos mąstysenos, skirtingo Gyvenimo būdo išraiška. Kryžnešiai...
Pažinimo kelias per savastį TĘSINYS 7
2011.06.05 HomoSanitus / Eglė Samulytė
                    Dvidešimt trečioji pamoka ŠEIMA  PAGONIŠKOJE  PASAULĖŽIŪROJE Vestuvės  Pagal pagoniškąja pasaulėžiūrą vestuvės arba jungtuvės yra Rasos šventės projekcija žmogaus gyvenime. Jei Rasos šventėje sujungiama ugnis ir vanduo į vieną Visumą, tai Vestuvėse sujungiamas vyras su moterimi ( vyras atstovauja ugnies stichijai o moteris – vandens).         Jungtuvės tai – naujos šeimos sukūrimo iškilminga šventė; šventas ir kartu lemtingas dalykas. Ne tas pats, kaip atšvęsi. Čia taip pat galioja patarlė „Kaip klosi – taip miegosi„  arba „Ką šauksi – tas ateis„....
 
Pažinimo kelias per savastį TĘSINYS 5
2011.03.05 HomoSanitus / Eglė Samulytė
Dvidešimtoji pamoka. Pagoniškosios šventės ir žvaigždynų simbolika.     O – pusiau baltas, pusiau juodas, kaip visose pirmapradėse tradicijose, pagoniškame Tikėjimo moksle vadinamas šviesotamsos simboliu/ženklu... Dar vadinamas KerraRačiu (keras – centras ir ratas) arba dejvės Indros Akimi/žvilgsniu (tas pats kaip Visareginti Akis) dangaus skliaute. KerraRačio  Pilyje  (dejvės Indros Akyje)  yra  ApuokKacio (apuokas/katinas ) žvaigždynas: 4 – rios žvaigždės ir dar dvi prie jų. Tai vadinamasis centro Šešialangis (šešialangio sistema). Mūsų žyniai sako, kad tame šešialangyje yra visų dangų sistemų pradžių pradžia. Dejvės Indros šventės metiniame cikle: vasario 1-2, gegužės 1, rugpjūčio 2-3, lapkričio...
Pažinimo kelias per savastį TĘSINYS 4
2010.11.08 HomoSanitus / Eglė Samulytė
Aštuonioliktoji pamoka. Žiemos švenčių ciklo papročiai, simbolika.        Gruodžio mėnuo pagoniškoje pasaulėžiūroje – džiaugsmo ir linksmybių mėnuo (priešingai krikščioniškam tikėjimui). Šis mėnuo turi ir kitą vardą – Vilkių. Pagrindiniai mėnesio simboliai – šuo, vilkas, žvaigždė (VakarRytė – dabar vadinama Vakarine), stirna, elnias.     Prisiminkite dainą: Kalėdų rytų rožė išžydo,lėliu kalėda kalėda, Kalėdų rytų dyvai pasdarė,lėliu kalėda,kalėda, Dyvai pasdarė,ažerai užšalo,lėliu kalėda kalėda, Jaunas bernelis ladelį kirto,lėliu kalėda kalėda, Ladelį kirto mergely(tarmiškai Y tariasi kietai) virkdė,lėliu...    Atbėga elnias devyniaragis (9 ragai-ciklo...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Visos ligos ateina per skrandį ir gydomos jos - per jį, o sveikata palaikoma per stuburą.

    Tibeto medicinos postulatas.
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės