Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Darbas, uždarbis ir pinigai
Pagrindinis / Animizmas / Turinys / Kokteilis / Darbas, uždarbis ir pinigai
         Darbas žmogų puošia
Čia pateikta R. Vainienės citata kviečia dar kartą pamąstyti apie darbą.

Darbas žmogų puošia, sako patarlė. Tačiau ekonomikos dėsniai sako, kad atlyginamas ne bet koks darbas, ne bet koks aktyvumas, primenantis Brauno dalelių judėjimą, bet tas darbas, kurio produktus įmanoma parduoti. Darbo reikalingumas ir naudingumas įvertinamas ne tuomet, kai kaip tarybiniais laikais prigamini „į sandėlį“ krūvas ir tonas prekių, bet tada, kai gali jas pelningai realizuoti. Pardavimas, o ne gamyba, produktas, o ne darbas fizine prasme yra rinkos karalius.

(Rūta Vainienė. Nykstanti verslo šaka – žemės ūkis.
Komentaras, Lietuvos radijas, 2003 04 22)

Turiu draugę, kuri dirba penkiuose darbuose, bet nieko doro neuždirba. Aš jai vis sakau: “Norėjai darbo, tai ir gavai darbo, jei būtum norėjus pinigų, tai būtum gavus pinigų.” O ji vis man atsako: “O aš maniau, kad tik dirbant galima gauti pinigų”.

Pastebėjau, kad mūsų visuomenėje yra įsigalėjęs toks požiūris, kad tik dirbant galima gauti pinigų. “Už dyką pinigų niekas neduoda”, “Pinigus reikia užsidirbti”, “Kas nedirba – tas nevalgo” ir kiti panašūs posakiai tiesiog įsišakniję daugumos mūsų galvoje ir labai sunku šias šaknis išrauti. Kiekvienas baigęs mokyklą ar universitetą iš karto, nė nemąstydamas iš kur gauti pinigų naujam nepriklausomam gyvenimo etapui, pradeda ieškoti darbo. Kažkoks sakyčiau keistas žmogaus elgesys: jis nori pinigų, o ieško darbo. Kodėl daromas toks lankstas? Nejau tiesiogiai negalima? Nejau negalima iš karto ieškoti ne darbo, o pinigų?

R. Vainienė teisingai pastebėjo, dirbk nedirbęs, pinigų vistiek negausi. Pinigai gaunami ne už darbą, o už parduotą prekę. Taip, kad vieni žmonės dirba, o kiti vaikšto pasipuošę. Argi kuo sunkesnis, kuo didesnis darbas tuo daugiau pinigų gauni? Argi taip yra? Paprastai milijonieriai nieko nedirba. Atkreipkit dėmesį. Jei jie dirbtų, tai jie ir dirbtų ir gautų po 1000lt po 2000lt į mėnesį. O norint gauti po 500 000lt į mėnesį jau ne dirbti reikia. Reikia kažko kito…

Sąžiningi pinigai

- Ei, Jonai, iš kur pinigai?
- Aitvaras atnešė.


Šiandien noriu pakalbėti apie sąžiningai uždirbtus pinigus. Daugelis mano, kad tokių dalykų nebūna. Jei jau žmogus turi milijonus, tai aišku, kad jie yra nešvariai uždirbti, jo mokesčiai yra nuslėpti, jis yra buvęs mafijozius, jis tuos pinigus pavogė ir t.t. Oi, nešnekėkim apie tai… Sutinku, kad daug milijonierių uždirbo savo pinigus nešvariai. Bet argi verta apie juos šnekėti? Neminėkim jų vardų – jie neverti išlikti istorijoje. Kalbėsiu tik apie sąžiningus milijonierius…

Pirmiausia, reikėtų susitarti ką vadiname milijonieriumi, ką vadiname turtingu žmogumi. Žinau, kad yra žmonių uždirbančių 20000 lt per mėnesį. Jei toks žmogus gyventų nemokamai ir visus savo pinigus tik taupytų ir taupytų, tai milijoną jis gali sukaupti, tik po 4 darbo metų. Jei jis dar ir valgys, gyvens prabangiam bute, pirks drabužius, automobilius ir visa kita, kas reikalinga tiek uždirbančiam žmogui, tai jam prireiks 7-10 metų, kad sukaupti milijoną. O kad tapti milijonierium, neužtenka laimėti milijoną ir padėt jį į banką. Reikia turėti keletą milijonų ir užsitikrinti, kad jie nemažėtų. Taigi, vidutinis atlyginimas turtingo žmogaus, kurį aš vadinu milijonieriumi turėtų būti virš 100000 lt į mėnesį. Čia netgi neapsiverčia liežuvis sakyti “atlyginimas”. Atlyginimą žmonės gauna už darbą. Čia derėtų sakyti “įplaukos”, “pajamos”, nes aš manau, kad tokie žmonės jau nebedirba, o tiesiog juos aplankė sėkmė. Jiems jau aitvaras neša pinigus, o ne darbas. Žinoma, jie gali dirbti, jie dirba, bet jie dirba lygiai tiek pat kiek ir kiti tos pačios srities darbininkai, bet “įplaukas” gauna šimteriopai didesnes. Kad ir kiek stengtųsi Dmitrij Nagijev, Marijonas Mikutavičius ar Elena Hanga savo pokalbių laidose, vistiek jie neuždirbs tiek kiek uždirba Oprah Winfrey. Nors ji dirba, bet aš jau nevadinu to dalyko darbu. Ji tapo milijoniere ne už darbą, o už sėkmingai parduotą produktą. Čia jau sėkmė, o ne darbas.

Apie Ophra’os sėkmę pakalbėsiu vėliau, o dabar norėčiau sugrįžti prie praeito straipsnio minties: “Pardavimas, o ne gamyba, produktas, o ne darbas fizine prasme yra rinkos karalius“. Rinka padaro milijonierius iš tų žmonių, kuriuos aplanko sėkmė. Ir jiems toliau nebereikia dirbti. Jie susiranda savo angelą ar savo aitvarą (kaip sakytų senovės lietuviai), kuris jiems neša pinigus. Daugiau dirbti nebereikia…

Oprah sėkmė aplankė sukūrus naują pokalbių laidą. Kitam žmogeliui pasisekė, nes jis nusipirko žemę, kur rado naftos ir jam pavyko ją parduoti. Billas Getesas irgi pinigus gavo ne už sunkų darbą, o už tai, kad jo idėja, jo produktai buvo sėkmingai parduoti. Kad ir kiek stengtųsi dirbti, lavinti balsą talentingi atlikėjai, bet štai atsiranda koks vaikėzas gergžiančiu balsu ir be pastangų užlipa į top of the rock viršūnę. Jo muzika perkama, nors daug investuoti nereikėjo. Kažkas pirmas sugalvojo kokią nors idėją ir ją užpatentavo. Dabar sėdi Havajų savose ir geria Pepsi, dirbti nebereikia. Kažkas parašė knygą, kuri tapo bestseleriu visame pasaulyje ir gyvena vien iš honoraro…

Iš čia pateiktų pavyzdžių manau galima susidaryti vaizdą apie ką aš kalbu ir ką noriu pasakyti. Yra daug žmonių, kurie sąžiningai “uždirbo” savo pinigus. Juos aplankė sėkmė. Dabar pinigų srautas plaukia į jų kišenes ir jiems nebereikia dirbti. Taigi, išeitis yra. Kituose straipsniuose pateiksiu pavyzdžių, kaip galima nedirbti, tačiau gerai gyventi ir būti turtingam.


Kas nedirba, tas nevalgo

“Kas nedirba, tas nevalgo”, – sako lietuvių liaudies patarlė. Iš tam tikro taško žiūrint, tai netgi yra tiesa. Tačiau ar susimąstėte kada nors, kad tai tik vienas vienintelis taškas, o Mamulė Visata sudaryta iš milijonų, milijardų, begalybės taškų… Iš jų visų žiūrint į šitą patį dalyką gaunam visai priešingus rezultatus. Tad kodėl žiūrim taip vienašališkai? Kas verčia mus žiūrėti į šį reiškinį tik iš vieno taško? Kodėl didžioji dauguma žmonių žiūri būtent iš šio taško?

Pabandykim pažiūrėt į šį reiškinį iš kitos pusės…

Кто не работает, тот ест. Учись, студент! ”, – štai garsi frazė iš sovietinio filmo apie Šuriką ir jo nuotykius. Nuostabus požiūrio taškas!

“Kas nedirba, tas nevalgo. Bet argi įmanoma dirbant valgyti?” Akivaizdu, kad patogiausia valgyti yra ne dirbant, o tuo metu, kai nedirbi. Todėl vėlgi turėtume sakyt: “kas nedirba, tas valgo, o kas dirba, tas yra užimtas ir šiuo metu negali valgyti. Kai baigs dirbti, tai ir pradės valgyt.”

“Darbininkai – už darbo, tinginiai – už šaukšto”, – sako lietuvių liaudis. Va vėlgi sakoma, kad darbininkai dirba, o valgo visai kiti žmonės. Ir tai sakoma žiūrint iš gilios lietuvių liaudies patirties taško!

“Darbutis gauna darbą, o šnekutis šnektą”. Vėlgi citatą paėmiau iš lietuvių liaudies patarlių ir priežodžių knygos. Vėl matom, kad, pagal tą pačią logiką, valgo ne darbininkai, o valgytojai.

Na, palikim patarles ir liaudies išmintį, eikim tiesiai prie žmogaus ir pažiūrėkim kokie žmonės valgo, o kokie dirba.

Štai gimsta vaikas, prasideda jo gyvenimas. Iš karto jis pradeda valgyt. Bet kada jis pradės dirbti? Ir nedirba jis iki 16-18 metų. Ir jiems dirbti netgi draudžiama įstatymais! O kiek jis suvalgo per tuos 18 metų? Na, aišku, nuo 18 iki 60 metų žmogus dirba. Darbo metu aišku nepavalgysi, bet kai būna pietų pertrauka, tai jis pavalgo, taip pat pavalgo po darbo arba prieš darbą, arba per atostogas… Na, bet dirbant tai retai kas valgo… Sutikim… O po to ateina senatvė ir pensija. Ir ji trunka kiek? Na, sakykim 20-30 metų. Na, vieniems mažiau kitiems daugiau, bet kaip beskaičiuosi, tai žmogus dirba apie 40 metų, tačiau ir nedirba apie 40 metų. Sakau jums: “Vaikai ir seneliai nedirba, o valgo”.

Prie vaikų, senelių, ligonių, bomžų, elgetų, darbo biržose stovinčių ir kitų bedarbių, turėtume pridėti dar veltėdžius ir tinginius. Visi jie valgo, gyvena… ir kai kurie būna netgi labai labai laimingi!

Didžiulė masė žmonių pasaulyje nedirba, o valgo! Ar neverta susimąstyt? Kas sugalvojo tokią patarlę? (atsakymas kitoje straipsnio dalyje)

Sakysit nekokia kompanija: bomžai, elgetos, ligoniai. Na, bet čia aš pateikiau, tik pačius akivaizdžiausius pavyzdžius, o kiek yra nedirbančių, tačiau labai kultūringų ir aukšto luomo žmonių? O, galiausiai, atkreipkime dėmesį į vaikus.

Vaikai apskritai yra mūsų džiaugsmas iš ko mes turėtume mokytis. Jie nedirba, niekada nedirba, o valgo nuolatos!

“Kas nedirba, tas nevalgo” patarlės atsiradimas


Senų senovėje žmonės gyveno džiaugsmingą, grąžų ir laimingą gyvenimą. Vaikščiojo jie nuogi po džiungles, po miškus, kur pilna bananų, ananasų ir kitokių vaisių. Vasara ištisus metus, maisto visur ant medžių ir ant žemės pilna. Todėl senovės žmonės užsiėmė būtent rankiojimu. Tai, beje, jau teigia ir istorijos mokslas. Medžioklė atsirado vėliau, o iš pradžių žmonės užsiėmė rankiojimu. Būtent rankiojimu, nes buvo labai labai daug visko ko galėjai susirinkti. Tau nereikėjo dirbti, uždirbti pinigus, paskui eiti į parduotuvę ir nusipirkti maisto. Tu jei norėjai valgyti, tai tiesiog nueidavai ir prisirinkdavai. Ir visai nereikėdavo dirbti. Maisto buvo apstu. Žmogus gyveno tingiai ir laimingai šiltuose kraštuose (pasitikrinkit istorijos vadovėliuose).

Vėliau, kaip rašo istorijos mokslas, žmogus išmoko pasigaminti įrankius ir pradėjo dirbti. Pirmieji pagaminti įrankiai buvo smogiamieji, paskui atsirado svaidomieji, vėliau duriamieji ir galiausiai šaudomieji ginklai. Tie įrankiai ginklai buvo sugalvoti tam, kad nudobti kokį nors žvėrį. O žvėrį reikėjo dobti tam, kad jį suvalgyti.

Ele vot, koks paslaptingas istorijos vingis. Žmogus gyveno šiltuose kraštuose, kur apstu maisto ir nereikia daug vargti, kad jo pasiimti ir staiga jis sugalvoja išrast įrankius ir pradėt sunkų medžioklės darbą. Juk susirinkti augalinį maistą nuo žemės ar medžių yra paprasta, o susigauti žvėrį yra daug sunkiau? Tad kodėl žmogus negalėjo sėdėt sau ramiai, valgyt ir tinginiaut? Kodėl jis staiga užsimanė dirbti? Kodėl jam staiga mėsa pasidarė maistu, nors iki tol jis jos nevartojo? Į šiuos klausimus bandysim ieškoti atsakymo vėliau, o šiai temai
išgvildenti jau užtenka to, ką dabar padarėm…

Iš viso pasakyto aišku, kad pats seniausias žmogus gyveno šiltuose kraštuose ir valgė augalinį maistą, nedirbo, o užsiiminėjo rankiojimu. Darbas atsirado tik atsiradus mėsėdžiams. Kol visi buvo vegetarai, tai niekam nekildavo mintis gaminti lanką, strėles, tašyti akmenis ir eiti šaudyt žvėrių…

Tagi, drąsiai galim daryti išvadą, kad patarlė “Kas nedirba, tas nevalgo”, galėjo atsirasti tik žmonijai perėjus iš vegetarinės visuomenės į mėsėdžių visuomenę. Tik mėsėdžių visuomenėje ši patarlė įgauna prasmę. Tik mėsėdžiai turi dirbti (gamint ginklus ir medžioti) tam, kad pavalgytų, o vegetarams nereikėjo dirbti, kad pavalgyti, jie maisto šiltuose kraštuose tiesiog prisirinkdavo…

       Laimis Žmuida  ( "Tingėjimo filosofija")

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (10)
 
Vyras apie meilę
2012.01.14 HomoSanitus / Age
Sklando po pasaulį nuomonė tokia Visos kokybinės kategorijos „gerai“ ir „blogai“, „gėris“ ir „blogis“ turi prasmę tik esant absoliučiam atskaitos taškui, tai yra Dievui. Jeigu jo nėra, tai ir visos šios sąvokos netenka prasmės. O kai kam atrodo ir kitaip Meilėje yra prasmė ir be Dievo kaip išorinio objekto, be ne kaip alegorinės kategorijos. Meilę turi ir gyvūnai. Ji ne mažiau stipri, kaip pas žmones. Šuo gali būti kur kas labiau mylintis ir prisirišęs, negu jo „protingas“ šeimininkas. Meilė pagrindžia visų gyvūnų, pradedant paukščiais, elgesio optimizavimą ir tai yra jos prasmė. Bet tik pas žmogų šis pagrindas gali dažytis skirtinguose supratimuose sudėtingiausiais atspalviais. Iki tokio laipsnio, kad kartais meilės jau...
Pif paf, tra ta ta
2012.01.05 HomoSanitus / Age
Dažnas, skaitinėdamas HS portalą, pajunta, kad rašoma jame pasitelkus nelabai malonias intonacijas, ir neretai apie neigiamus dalykus. Pajutus tai, kartais imama komentuoti pradedant maždaug taip: „Nu HS paskaičius atrodo, kad pasaulyje yra vien tik blogis...“ Tie, kurie skaito nuosekliai HS ir smegenyse dar turi šiek tiek vingių, tie mato, kad čia yra ne tik kritikuojama, bet ir pateikiama kaip derėtų elgtis ar kaip turėtų būti. Tai esminis skirtumas nuo tų portalų, kuriuose tik mėgaujamasi neigiamais dalykais – tam, kad pritrauktų nesusivokiančius skaitytojus. Tiesą sakant,  žmonių pasaulis dabar išties yra virtęs šizofrenikų ir idiotų pasauliu. Kad tai pajusti, nereikia labai giliai raustis, užtenka kitu kampu pasižiūrėti į tik ką praūžusį masinį psichinio neįgalumo priepuolį – ...
 
Žemės plaučiai – ne miškai
2011.12.02 HomoSanitus / Age
Dar viena nesąmonė kalama į galvą mokyklose mūsų vaikams, o ir daugelio suaugusiųjų galvose ji užėmusi svarbią vietą, nes masinių informacijos priemonių pagalba visi žinome skrajojančią visuomenėje nuomonę, kad planetos plaučiai yra miškai, nes manoma, kad būtent jie yra pagrindiniai deguonies tiekėjai atmosferai. Tačiau realybė, kaip ir augalų fotosintezės atveju, yra kitokia nei yra projektuojama mums į galvą žaliųjų ir visokio plauko ekologų. Dosniausi  deguonies gamintojai ir tiekėjai gyvena visai ne sausumoje, o vandenyne ir be mikroskopo jų pamatyti neįmanoma, bet visų Žemės gyventojų gyvybės priklauso nuo jų veiklos. Niekas nesiginčija, kad miškus reikia saugoti ir tausoti, tačiau visai ne dėl to, kad jie yra tie išgarsintieji „plaučiai“. Todėl, kad tikrumoje jų indėlis į atmosferos...
Ko tikriausiai nežinojote
2011.11.14 HomoSanitus / R.J.
KO TIKRIAUSIAI NEŽINOJOTE APIE AUDINIŲ GAMYBOS PROCESĄ Šis straipsnis - ne mokslinė disertacija. Tai daugiau moralinio pobūdžio rašinys nei siekis ką nors įrodyti. Jo tikslas ne kritikuoti, o leisti įvertinti ir pasirinkti, kas priimtina. Vienok žinoti reikia, ir nemažai. Žmogaus veiklos padariniai yra ryškūs, o pasekmės dažnai nutylimos sąmoningai. Pavyzdžiui, kad pageidaujamos milžiniškos vištų krūtinėlės apsunkina paukščių kvėpavimą arba kad sunku dėti XXL dydžio kiaušinius, sužinojau daug vėliau nei pasirinkau sąmoningą gyvenimo būdą. Juk tokie procesai kaip pieno melžimas arba kiaušinių dėjimas atrodė labai natūralūs ir gyvybės (o gal sakyti sveikatos) nežalojantys. Tiesa, kadangi valgau mėsą, negaliu sakyti, kad esu nusiteikusi prieš žudymą. Priimu tai kaip...
 
Ten nebuvau, alaus midaus negėriau...
2011.08.20 HomoSanitus / Age
Vienas iš kvailiausių šiuolaikinio žmogaus užsiėmimų –  turizmas. Kai žmogus sudaro sutartį su turizmo agentūra ir tampa turistu, jis pasirašo sau nuosprendį būti idiotu, nes toks turistas – žmogus paviršutiniškas, važiuojantis į kitą šalį su bet kokiu tikslu, bet tik ne su tikslu pažinti tą šalį. Kaip organizuotas turistinis biznis Egipte, Tunise, Turkijoje...? Jose, viešbučiuose ir turistinėse vietose dirbtina beveik viskas – atvežti iš kitų šalių ir produktai, ir smėlis, ir augalija, laistymo įranga, aptarnaujantis personalas, lovos... Netgi į jūros baseinus pilama papildomai druskos, kad šie būtų labiau „jūriškesni“... Kelionės su turistinėmis agentūromis garantuoja, kad žmogus tikrai nepaklius į tą šalį, į kurią...
Athene
2011.07.22 HomoSanitus /
Unikali Visko teorija nuo Athene Jei kieno nors nuomonė skiriasi nuo mūsų, į smegenis paduodamos tos pačios medžiagos, kurios užtikrina mūsų išlikimą pavojingose situacijose. Šioje apsauginėje būsenoje labiau primityvi smegenų dalis įsikiša į racionalų mąstymą ir limbinė sistema gal blokuoti mūsų darbinę atmintį, fiziškai sukeldama mąstymo ribotumą. Anglų k.
 
Sapnas
2011.07.01 HomoSanitus / Martynas Jermolajevas
"Laikas pradeda egzistuoti tik tada, kai pradedi bijoti praeities" – Sūnau.. – tariau susirūpinęs. – Mes dabar kalbame tik dėl to, kad savyje visą laiką nešiau kibirkštį.. Niekada niekam neleidau išplėšti iš savęs gyvybinės kibirkšties, kurią vadinu „Naująja Vizija“. Tai mintis, kuri man leido toliau alsuoti šios Nuostabios planetos oru, nepaisant bjaurios kasdienybės. Manau, kad atėjo laikas perduoti šios minties raidos rezultatą ir tau. Kaip man šią žinią perdavė mano tėtis, jam jo tėtis, ir taip per kartų kartas, taip šią Žinią turėsi išklausyti ir tu. Tai gyvybiškai svarbus pasakojimas, legenda, kurios paplitimas įtakos, ar pasaulis toliau eis tiesiai į pražūtį ir atsidurs sąvartyne, ar jo gyventojai pradės puoselėti...
Tik pirmyn!
2011.04.03 HomoSanitus / Lilah Dabar
Labas! Tau rašau. Dėl ko? Nes  mums  nu-si-bo-do . Pataikiau? Staigiai rendez-vous. Kodėl?  Kad VYKTŲ. Siūlau nieko naujo. Eilinį (?) kartą perbėkim, kas aišku.  Čia ne straipsnis ir aš ne dievo motina – o kas. Lįsk man į smegenis – jei nori. Žinom: vienintelis būdas patirti, kur įteka upė, – įšokti. Bet olei!  - laikas veikti: „Tu nori dabar?.. Nes galim daryti...Bet matai, reik prisėst.“ mik mik.  - DARYSIU  VAIKĄ  SU  TAVIM  TADA,  KAI  PASAKYSI  MAN,  KOKS  GAUSIS. mik mik. Baisu? Revoliucija. Užmigau su ja vakar - ryte nebebuvo.  Spjoviau. O kada?! Taigi reikia tepti sumuštinį, laužytis, šlapintis. Be to ji visada sugrįžta - priklausoma. Kad ir vakar, taip rimtai sukalbėjom. Juk reikia...
 
Ritualas
2010.12.29 HomoSanitus / Martynas J.
Turbūt dar neatsirado civilizuotame pasaulyje toks individas (kalba eina apie mūsų "moderniąją" civilizaciją – nepamirškit, pasaulis daugiabučiais ir stadionais neužsibaigia), kuris nebūtų dalyvavęs šiame rituale. Diena iš dienos, valanda iš valandos mes jį atliekame. Paros laikas ne toks svarbus – aukojame jam rytą, dieną, atiduodame jam  net  vakarą. Su šiuo ritualu paliekame namus, su juo išeiname į darbą, mokyklą, darželį, na, ir į mišias be jo neišsiverčiama. Šio ritualo metu mes stebim savo herojus, po to važiuojam kažkur jų sutikti ir sveikinti.. (dėl ko?). Dabartinio mūsų gyvenimo didžiąją dalį laiko nusineša šis ritualas. Su tokiomis ilgomis "treniruotėmis" ir praktikomis, atrodo, kiekvienas turėtų patapti Šamanu.....
Tu nesi kvailas, ir tai ne tavo kaltė
2010.12.09 HomoSanitus / RB
Derrickas Jensenas išgarsėjo savo solidžiomis nefantastinėmis knygomis, pvz., „Endgame”. Vakarų civilizacija jose lyginama su šeima, kurioje nuolatos patiriama prievarta. Autorius tvirtina, kad mums reikia griauti šią kultūrą visais įmanomais būdais.  Kartu su Karen Tweedy-Holmes jis išleido knygą „Thought to exist in the wild”, kurioje atskleidė skausmingą zoologijos sodų ir nelaisvėje laikomų gyvūnų kasdienybę. Dar vienoje knygoje - „Resistance to empire” - pateikiami jo maištingieji interviu su kitais aktyvistais. O „What we leave behind”, parašytoje kartu su Aric McBay, jausmingai ginčijamasi apie atliekų, gyvybės ir mirties idėjas. Visai neseniai Jensenas atsidavė fantazijos pasauliui ir, bendradarbiaudamas su Stephanie McMillan, išleido...
 
Vieno asmens politika
2010.10.05 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Mums vis bandoma įteigti, jog politika yra ne vieno žmogaus užsiėmimas. Politika - tai žmonių, o ne žmogaus veiklos sfera. Politika - tai visuomenės gyvenimo organizavimas ir reguliavimas. Kurią politinę formą bepaimtume - socializmą, komunizmą, monarchiją, demokratiją, oligarchiją - visur yra valdomasis objektas, kuris suponuoja, jog turi būti ir reguliacijos mechanizmai. Trumpai tariant politikoje visada yra reguliuojantys ir reguliuojami. Politikais vadinami reguliuojantys ar nors kokią įtaką kitiems darantys asmenys. Asmens, kuris žiūri televizorių, augina morkas arba dirba šaltkalviu politiku nevadiname, nes jie nei pavieniams asmenims, nei socialinėms grupėms jokios sąmoningos įtakos nedaro, t.y. nevykdo jokio politinio veiksmo. Taip suprantant politiką anarchizmas atsiduria klausimų kryžkelėje. Ar anarchija vis dar gali būti laikoma...
Tiktai klausimas
2010.09.26 HomoSanitus / AGE
Kurio tikėjimo šalyje buvo sukonstruotas populiariausias pasaulyje ginklas „Kalašnikovo automatas“? Kurio tikėjimo šalyje buvo sukonstruotas ginklas su besivartančiomis kulkomis M-16? Kurio tikėjimo šalyje buvo išrasti miltukai, kuriuos sutrumpintai vadina DDT? Kurio tikėjimo šalyje buvo sukurta pirmoji atominė bomba? Kurio tikėjimo šalyje labiausiai paplitusi narkomanija? Kurio tikėjimo šalyje labiausiai klesti prostitucija? Kurio tikėjimo.... Kurio... Ku... O jie mano, kad jie žalieji...
 
Po to, kai vėliavos buvo nuleistos
2010.05.11 HomoSanitus / Age
nuleidome ir kotus (ta proga straipsnis papildytas) Švietė saulė.  Sėdėjau miške įrengtoje poilsiavietėje ir klausiausi kaip poruojasi paukščiai. Gražus procesas. O svarbiausia – labai muzikalus. Ir iš kur tokia tos muzikos įvairovė imasi, kai jis šokinėja apie ją? O paskui pradėjo smulkiais lašeliais lyti ir danguje pasirodė vaivorykštė. Žiūrėjau į ją, gėrėjausi ir paskutinių dienų įvykių pasekoje mintis jos spalvotame fone ėmė formuoti hermafrodito atvaizdą... Vyras su moters smegenimis. Kaip jums toks derinukas? Ar norėtumėte, kad jūsų laukiamas vaikas toks būtų? Juk šaunu – „Two in one!“. Pokštas? Visai ne. Visiška realybė. Šis procesas jau vyksta. Ne vienas šimtmetis ir ne du. Tik jo šaknų pastebėti dauguma...
Fin
2010.04.13 HomoSanitus / Andrius Virbičianskas
Tai mano paskutinė rašliava šiame puslapyje (www.zeitgeist.lt – HS pastaba). Artimiausiu metu visos teisės bus perduotos asmenims, kurie norės toliau kuruoti šį www.zeitgeist.lt tinklapį. Tolimesnio intereso jį prižiūrėti nebeturiu. Galbūt, kažkam įdomu, kodėl? Norint į tai atsakyti, reikia grįžti į pradžią, į pirmą dieną, kai paleidau šį puslapį. Tada, kaip ir dauguma Zeitgeist žiūrovų, buvau šokiruotas esamos pasaulinės situacijos. Džiugu buvo pajausti, kad tuometinės mano idėjos puikiai sutapo su Zeitgeist skleidžiamomis idėjomis. To pasekoje, pradėjau rašyti daug straipsnių ta tema… Labai greitai puslapis įsivažiavo. Buvau pakviestas net į radiją ir pravesti LUNI paskaitos. Iškart po to sekė puslapio praplėtimas. Tai yra: forumo paleidimas, bandymai versti filmus ir rengti...
 
Pavėluotai, bet apie Velykas
2010.04.12 HomoSanitus / Laimis Žmuida
“Pasakyk kas tavo draugai ir aš pasakysiu, kas tu toks” – sako lietuvių liaudies patarlė. Na, aš turiu visokių draugų, bet jei taip pradėtume procentaliai skaičiuoti, tai mane supa absoliuti beviltiškai nepataisomų tinginių dauguma. Tinginys tinginiui padeda nieko nedarydamas Anksčiau man galvą tekdavo sukti ką čia parašius į savo tingėjimo tinklaraštį. Kuo toliau, tuo galvą sukti reikia mažiau. Pasiskaitė mano draugai tinklaraščio ir kaip atsivėrė jų sielos tinginystei, tai tik spėk aprašinėt. Vietomis net mane patį pralenkia. Bet tai gera proga pasitempti man. Teisingiau ne pasitempti, bet dar labiau atsipalaiduoti. Tinginystėje juk viskas atvirkščiai nei darbo pasaulyje. Konkurencija čia suprantama kaip kuo didesnis nieko neveikimas. Ir padėti vieni kitiems galime tik nieko...
Gyvenimas yra žaidimas
2010.04.01 HomoSanitus / Andrius Virbičianskas
Net nežinau nuo ko pradėti. Išties, noriu pasakyti, kad šia tema bijau rašyti. Labai bijau. O kodėl, sunku pasakyti. Galbūt dėl to, kad bijau, jog nepavyks suprantamai perteikti minties, kuri mano galvoje jau keletą mėnesių ir niekaip nedingsta ir net nenurimsta. Tai kažkas tokio, kas tiesiog privalo būti išsakyta… Pabandysiu. Tai nebus vienas straipsnis (ar kaip mėgstu vadinti – rašinėlis). Šią temą aš noriu paversti kažkuo, kas galbūt žmonėms padės susivokti gyvenime. Man tai kažkodėl labai svarbu… “Gyvenimas yra žaidimas” – tai kertinė mintis. Būtent iš jos gvildensiu absoliučiai bet kokią mūsų gyvenimo situaciją. Kaip ir matote, žodžiai paprasti, tačiau jų reikšmė, kaip pasistengiu parodyti, yra labai ir net labai gili. Ar kada bandėte į savo...
 
Protas kaip džinas
2010.03.06 HomoSanitus / Artūras Lingaitis
Ar tu esi geras? Ne, aš nesu geras. Ir tu  nesi geras. Ir jie nėra geri, ir jūs nebe...     Iliuzija universali. Iliuzija gali būti ir šaldytuvas, ir meilė, ir... Įsigijus šaldytuvą, iliuzija dingsta, tas pats nutinka ir su trokštama meile. Tas pats nutinka ir su kitais mums taip reikalingais daiktais. Iliuzijos nuolatinė užduotis - dingti,  mat begalinėje eilėje laukia kitos, sekančios iliuzijos... Ar tu myli savo tėvą? Niekada neturėjau tokios iliuzijos, bet klausimas įdomus...Vienintelį ir paskutinį kartą bandžiau su savo tėvu pasikalbėti apie meilę...  dvi valandos po jo mirties. Tiesą pasakius, ir dabar galvoju – ar jis apskritai kada buvo gyvas...    Kada pirmą kartą iš tikrųjų suvokiau, jog esu blogas, nutariau leistis į kilnų žygį – supratau, kad...
Mokykla žudo kūrybiškumą
2010.02.23 HomoSanitus / Age
Kenas Robinsonas gimė 1950 m., Liverpulyje (Anglija), septynių vaikų darbininkų šeimoje. Būdamas ketverių susirgo poliomielitu, kuris po komplikacijų pavertė jį neįgaliu (įvyko kojų atrofija). Tačiau šeima visokeriopai skatino jį toliau lavintis ir neleisti ligai riboti jo gyvenimo. Taigi jis nenuleido rankų ir 1981 m. Londono universitete gavo filosofijos mokslų daktaro laipsnį.   Prasidėjo karjera, daugiausia švietimo srityje. K. Robinsonas susilaukė daugybės įvertinimų, išleido keletą knygų, tarp jų „The Element: How Finding Your Passion Changes Everything“, „Out of Our Minds: Learning to Be Creative“ ir „The Arts In Schools“. Šiuo metu, su žmona Marie-Therese gyvena Los Andžele (JAV).   Šioje paskaitoje charizmatiškasis Kenas Robinsonas gyvai ir su geroka...
 
Grįžk
2010.02.17 HomoSanitus / Martynas J.
Šiais laikais galime sutikti begales žmonių, kurie iki gyvo kaulo yra užknisti kasdienybės. Tokie žmonės bando ją kuo ryškiau, įvairesnėmis spalvomis nuspalvinti. Vieni eina į naktinius klubus, antri į sporto klubus (tikėdamiesi, kad ten įgaus amžiną jaunystę ir sveikatą) , treti ieško religijų, manydami, kad rado gyvenimo „grindis“ , dar kiti išsigelbėjimo ieško darbe ar karjeroje, ir galiausiai, tie, kurie nori rasti tikrojo gyvenimo skonį. Tuos pirmus sieja iš pažiūros nepanašus, tačiau vienas ir tas pats tikslas – rasti kažkokį siauro pobūdžio užsiėmimą, kuris atitrauktų dėmesį nuo organizmo poreikių, prašymų.. grįžti. Paklausite, kur grįžti? Juk mes esame čia, esame savo namuose, miestuose. Juk darbai kaip ir nudirbti, vaikai paimti iš darželių,...
Logikos pradmenys
2010.01.26 HomoSanitus / Artūras Lingaitis
                                                              ...........be teisės versti į anglų ir kitas arabų kalbas. Prieš mane su rankiniu bagažu rankose  eilėje laukia  kelios pagyvenusios moterys juodais apdarais. Nors veidai uždengti čadromis, amžių ir lytį nustatyti nėra sunku. Kūno kompleksija bei nusiaunami batai prieš antiteroristinę patikrą – puikus „link'as“.  Pats  avalynės nusiavimo ritualas gana komiškas, mat prie tikrinimo zonos jokių kėdžių. Moterys viena už kitos pasilaikydamos,...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Gerai sveikatai palaikyti svarbiau ne tai ką valgai, bet tai ko nevalgai.
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės