Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Kam reikalingi keliai?
Pagrindinis / Animizmas / Turinys / Kokteilis / Kam reikalingi keliai?
- Prisėsk, anūkėle, papasakok apie savo kelionę.
- Oi, močiute, negaliu daugiau sėdėt, kelionė buvo labai ilga net užpakaliuką skauda.

Jūs sakysite – koks keistas pasaulis, ilga kelionė, o skauda ne kojas, bet užpakaliuką. Gal ji keliavo su aukštakulniais ir užpakaliuko raumenys dažnai įsitempdavo ir įsiskaudėjo? Arba ji buvo ne keliauninkė, o traukiamoji. Arklius juk irgi muša su bizūnais, kad šie greičiau eitų.

Deja, neatspėjot. Čia tiesiog buvo kalbama apie paprastų paprasčiausią kelionę. Mergina sėdo į taksi ir nuvažiavo į oro uostą, ten sėdėjo ilgai ir laukė lėktuvo, paskui skrido į Vokietiją sėdėdama ir ten vėl sėdėjo ir laukė kito lėktuvo į Indiją. Indijoje teko keliauti įvairiu transportu – lengvaisiais automobiliais, sunkvežimiais, su rikšomis, teko joti ir riedėti dviračiu, bet visą laiką, nesvarbu kokia transporto priemonė buvo pasirinkta, teko sėdėti… Atgal kelionė vėl tokia pati – sėdima.

Kelionė buvo ilga. Pusantro mėnesio. Bet paskaudo ne kojas nuo nuovargio ir ne galvą nuo įspūdžių, o užpakaliuką nuo sėdėjimo.

Štai jums ir pirmasis paradoksas – keliaujame mes sėdėdami. Ne kojomis. Keliavimui nebereikia jokių pastangų. Tiesiog sumokame vežėjui pinigus ir jis mūsų kūną (miegantį ar budrų) nuveža į sutartą vietą. Keliavimas, tai stacionarus, sėdimas užsiėmimas.

Kam reikalingi keliai?

Visą savo sąmoningą gyvenimą aš galvojau, kad keliai reikalingi keliaujantiems žmonėms ir tik visai neseniai susivokiau, kad keliai reikalingi būtent sėsliems žmonėms.

Judrioms, nomadiškoms, dinamiškoms, keliaujančioms kultūroms keliai nereikalingi. Medžiotojams yra svarbūs žvėrys. O žvėrys sutinkami miškuose. Miške kelių nėra. Medžiotojas visą dieną vaikšto, tačiau kadangi plotai dideli jis nė takelių išminti nespėja. Nesvarbu kur gyvena medžiotojai – Sibiro taigoje, tundroje ar Amazonės džiunglėse -
niekur jie kelių netiesia. Kai kurios medžiotojų kultūros gyvena “sėsliai”, kai kurios migruoja paskui migruojančius žvėris. Šiaip ar taip, tai yra keliaujančios, dinaminės kultūros.

Kitos nomadiškos kultūros yra naminių gyvulių augintojai. Nesvarbu kur jie gyvena – Mongolijos stepėse ar įvairiose aukštikalnėse – keliai jiems nereikalingi. Jie stato laikinas palapines, įgyvena erdvę pagal galimybes, nugano arealą ir keliauja toliau.

Rankiotojams keliai taip pat nereikalingi. Jų arealas didelis ir jie taip pat nespėja išminti net takelių.

Visos išvardintos kultūrų rūšys keliauja paskui savo keliaujantį maistą: medžiotojai juda paskui žvėris, piemenys – paskui gyvulius, o rankiotojai – paskui skirtingu metu užaugančius ar subrandinančius sėklą augalus.

Visoms šioms kultūroms keliai nereikalingi. Jiems reikalinga gamta. Juk žvėrys ant kelio nebūna, jie gyvena miške. Ant kelio žolė neauga, tai ir piemuo ant jo nepaganys gyvulių. Rankiotojui taip pat keliai nereikalingi, nes ant jų neauga nieko valgomo.

Tad kam gi keliai reikalingi?

Keliai reikalingi sėslioms kultūroms – žemdirbiams

Žemdirbių maistas yra nejudantis. Nors jis kaip ir nomadiškų kultūrų maistas ant kelio neauga, tačiau keliai šiai kultūrai gyvybiškai svarbūs.

Visos nomadiškos kultūros renka nedaug maisto, tačiau dažnai. Jų maistas šviežias. Ką tik surinktos uogos, sėklos, vaisiai, žolės, neseniai sumedžiota mėsa, paskerstas gyvulys, pamelžtas pienas…

Kartais kai kurie produktai konservuojami: mėsa vytinama, džiovinama, pienas paverčiamas į ilgai išsilaikančius sūrius, sėklas galima laikyti ilgai, tačiau konservavimas yra ne esminė šių kultūrų savybė, o labiau pridėtinė. Dažniausiai jie valgo šviežią maistą ir tik tam tikrais atvejais maistas konservuojamas. Be to, kadangi tai yra dažniausiai klajojančios kultūros, tai jos daug maisto pernešti negali, negali ir daug maisto sandėliuoti, todėl daug tokio maisto ir negamina.

Žemdirbių maistas yra nejudantis. Jis auga vienoje vietoje. Ir beveik visas jis užauga vasaros gale ir rudenį. Kadangi šiam maistui būdingas sezoniškumas, tai žemdirbys yra priverstas jį kaupti, sandėliuoti. Sandėliuoti laukuose negalima, nepatogu, todėl žemdirbiui reikalingi keliai, kad visą derlių jis suvežtų į sandėlius. Tad kelias reikalingas ne tam, kad keliauti, o tam, kad pervežti stacionarius dalykus.

Nebūtų žemdirbių, tai nebūtų ir kelių. Vien tik papramogauti ir pakeliauti, pasižvalgyti po svečias šalis užsimanę žmonės kelių netiestų. Jie tiesiog ten nueitų ir pasisvečiuotų, bet tiesti kelią vien tam, kad keliauti – kvailas sumanymas.

Kelias yra žemdirbio. Ir jo pagrindinė funkcija – pergabenti krovinius. Geležinkeliai, asfaltas, žvyrkeliai yra nutiesti ne keliavimui, o kroviniams. Tik vėliau sėslios kultūros pradėjo naudoti kelią keliavimui. Bet tai yra šalutinė kelio funkcija, pašalinis žemdirbystės produktas.

Jeigu paskaičiuosime kiek yra krovininių traukinių, laivų, automobilių, tai pamatysime, kad jie iš tikro daugiausiai perveža ne žmones, o krovinius.

Kelionė ar transportavimas?

Sėsliojo žmogaus kelionių net liežuvis neapsiveržia vadinti kelionėmis. Jis visą gyvenima dirba ir štai gauna porą savaitėlių pakeliauti. Ir ką jis daro? Ne, jis nepradeda eiti. Tam, kad pradėti keliauti, jam reikia… atsisėsti. Čia kaip su Microsoft Windows – norėdami BAIGTI darbą Windows aplinkoje spauskite START…

Taip ir sėslus žmogus, norėdamas keliauti, jis ATSISĖDA. Ir sėdi beveik visą kelionę. Po to nuvykęs kur nors pasižvalgo kaip po muziejų ir vėl sėda į transporto priemonę.

Ne, šiais laikais žmonės nekeliauja. Šiais laikais žmonės yra transportuojami. Kaip prekės. Kaip kroviniai. Kaip produktai. Kaip morkos ir patisonai. Ir tikrai už jų pervežimą mokami pinigai. Tik skirtumas tas, kad moka ne prekės gavėjas, o pati prekė už savo gabenimą susimoka.

Pliušinio žaislo kelionė

Vaikai turi tokį įprotį – vežiotis į keliones su savimi kokį nors pliušinį žaisliuką. Jų žaisliukas būna pabuvojęs įvairiose šalyse. Pavyzdžiui, Tomo pliušinis tigriukas pabuvojo Prancūzijoje, Italijoje ir Švedijoje. Ir vaikas džiaugiasi, kad jo draugas tiek apkeliavo, tiek šalių aplankė. (Galėtume pridėti dar Kiniją, nes ten žaisliukas buvo pagamintas).

Vaikas nesupranta, kad jo žaisliukas iš tikro nemato šalies grožio, nepatiria. Vaikas jį sužmogina, suteikia jam savybių, kurių žaisliukas iš tikro neturi. Bet tai yra iliuzijų pasaulis, jis nėra tikras. Nors žaisliukas pabuvojo Kinijoje, bet jis jokios Kinijos patirties neturi. Lygiai tas pats būtų, jei jis niekur nebūtų “keliavęs”.

Mes suaugusieji turėtume suprasti, kad tai iliuzijų pasaulis. Tačiau deja nesuprantame. Mes galvojame, kad jeigu mūsų kūnas, kaip tas žaisliukas yra transportuojamas į kitą žemės kraštą, tai mes keliaujame.

Ne, tai ne kelionė. Tai – prekės pervežimas. Prekė yra supakuojama ir ji nemato kelionės, nepatiria keliavimo. Taip ir mes esame supakuojami į autobusą, traukinį ar lėktuvą ir visą kelionę matome tik transporto priemonės vidų. Na, gerai, dar matome ir šiek tiek asfalto, ir kelkraštį, keletą šiukšlių numestų pakelėje…

Tačiau mes taip ir liekame preke – sustabarėjusiu bejausmiu daiktu. Mes nesame aktyvūs keliautojai. Mes esame prikaustyti prie kelio ir matome tik kelią. Ir tik matome. Mes aplinkos negirdime, neužuodžiame, neparagaujame ir nepaliečiame.

Tai tas pats, kas žiūrėti televizorių. Atsisėdi ir žiūri. Tiek pat matai. Ir jokių kitų pojūčių – uoslės, prisilietimo, skonio…

Tinginio kelionės

Visai kitokios yra tinginio kelionės. Tinginys nedirba. Todėl jis nemokės pinigų už savo kūno kaip prekės pervežimą. Jis nekeliaus sėdėdamas. Jis rinksis aktyvią kelionę.

Ši kelionė bus labai lėta, žiūrint iš šiandieninio sėsliojo žmogaus perspektyvos, tačiau patirties prasme, tai bus labai greita kelionė. Tinginio kelionės metu keliaujantis kiekvieną akimirką ką nors patiria – štai vėjelis kvapą atnešė, pralėkė bitė, paukštukas pacypsėjo, suošė medžiai, paragavai slyvos nuo čia augančio medžio ir vėl vėjelis papūtė…

Patiriamų objektų seka labai greita. Jie lekia vienas po kito, tik spėk gaudyti, o ką patiria sėdinčios kultūros žmogus per tą patį laiką? Jis mato tik vieną tą patį vaizdą – autobuso vidų.

Vėlgi kyla kelionės prasmės klausimas. Kam gi keliajame? Susidaro toks įspūdis, kad sėsli kultūra keliauja tam, kad užsidėti pliusą ant žemėlapio, kurį laiko ant savo kambario sienos arba šiais laikais jau savo interneto svetainėje, mobiliake.

Tinginiai gi keliauja tam, kad įgyti patirties. Ir jie ją geria kiekvieną kelionės akimirką.

Pati kvailiausia kelionė

Turbūt pati kvailiausia kelionė yra vakariečio kelionė pas rytietį. Vakarietis nutaria pasimokyti išminties ir apkeliauja beveik visą pasaulį (teisingiau transportuoja savo kūną), nusibeldžia į tolimuosius rytus, į neprieinamus tarpeklius, susiranda olą, kurioje sėdi, pabrėžiu – SĖDI jogas ar kokios kitos pakraipos išminčius ir medituoja.

Ir kokios išminties paskui moko tas išminčius vakarietį? Kad reikia niekur nevažiuoti, nekeliauti, o sėdėti vietoje?

Nukeliauji tam, kad sužinotum, jog keliauti nereikia. Labai prasmingas gyvenimo vingis. Vietoje to, kad tiesiog atsisėsti kaip tam išminčiui ir pamąstyti, tai ne, dirbame, užsidirbam pinigų ir keliaujam (transportuojamės) pas išminčių. Būtent – keliaujame pas išminčių, o ne juo esame.

Jeigu nori būti išmintingas, tai nekeliauk, o būk išmintingas. Ne kūną transportuoti riekia, o sąmonę.

Sėslios kultūros žmogaus kėlionės sąmonės nekeičia, tik kūnas yra tąsomas po visą pasaulį. Tinginys gi elgiasi atvirkščiai, jis lėtai juda erdvėje, bet jo sąmonė gauna daug patirties, įspūdžių…

Vingiai turi būti daromi ne erdvėje, o smegenyse, jei nori būti protingu.

Tad prieš pradedant naują kelionę aš noriu paklausti jūsų: Ar jūsų kelionė protinga? Kam ji reikalinga? Ar jūs keliaujate tiesiog, kad nukeliauti ar jūs norite ten gauti įspūdžių, patirties? Kokia jūsų kelionės prasmė? Kas jum iš to? Kodėl keliaujate?

Jeigu norite prasmingos kelionės, tai keliaukite kaip tinginiai. Pėsčiomis, patys, aktyviai… Keliaukite kaip žmogus keliautojas, o ne kaip prekė.

        Laimis Žmuida     ( "Tingėjimo filosofija")

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (2)
 
Vyras apie meilę
2012.01.14 HomoSanitus / Age
Sklando po pasaulį nuomonė tokia Visos kokybinės kategorijos „gerai“ ir „blogai“, „gėris“ ir „blogis“ turi prasmę tik esant absoliučiam atskaitos taškui, tai yra Dievui. Jeigu jo nėra, tai ir visos šios sąvokos netenka prasmės. O kai kam atrodo ir kitaip Meilėje yra prasmė ir be Dievo kaip išorinio objekto, be ne kaip alegorinės kategorijos. Meilę turi ir gyvūnai. Ji ne mažiau stipri, kaip pas žmones. Šuo gali būti kur kas labiau mylintis ir prisirišęs, negu jo „protingas“ šeimininkas. Meilė pagrindžia visų gyvūnų, pradedant paukščiais, elgesio optimizavimą ir tai yra jos prasmė. Bet tik pas žmogų šis pagrindas gali dažytis skirtinguose supratimuose sudėtingiausiais atspalviais. Iki tokio laipsnio, kad kartais meilės jau...
Pif paf, tra ta ta
2012.01.05 HomoSanitus / Age
Dažnas, skaitinėdamas HS portalą, pajunta, kad rašoma jame pasitelkus nelabai malonias intonacijas, ir neretai apie neigiamus dalykus. Pajutus tai, kartais imama komentuoti pradedant maždaug taip: „Nu HS paskaičius atrodo, kad pasaulyje yra vien tik blogis...“ Tie, kurie skaito nuosekliai HS ir smegenyse dar turi šiek tiek vingių, tie mato, kad čia yra ne tik kritikuojama, bet ir pateikiama kaip derėtų elgtis ar kaip turėtų būti. Tai esminis skirtumas nuo tų portalų, kuriuose tik mėgaujamasi neigiamais dalykais – tam, kad pritrauktų nesusivokiančius skaitytojus. Tiesą sakant,  žmonių pasaulis dabar išties yra virtęs šizofrenikų ir idiotų pasauliu. Kad tai pajusti, nereikia labai giliai raustis, užtenka kitu kampu pasižiūrėti į tik ką praūžusį masinį psichinio neįgalumo priepuolį – ...
 
Žemės plaučiai – ne miškai
2011.12.02 HomoSanitus / Age
Dar viena nesąmonė kalama į galvą mokyklose mūsų vaikams, o ir daugelio suaugusiųjų galvose ji užėmusi svarbią vietą, nes masinių informacijos priemonių pagalba visi žinome skrajojančią visuomenėje nuomonę, kad planetos plaučiai yra miškai, nes manoma, kad būtent jie yra pagrindiniai deguonies tiekėjai atmosferai. Tačiau realybė, kaip ir augalų fotosintezės atveju, yra kitokia nei yra projektuojama mums į galvą žaliųjų ir visokio plauko ekologų. Dosniausi  deguonies gamintojai ir tiekėjai gyvena visai ne sausumoje, o vandenyne ir be mikroskopo jų pamatyti neįmanoma, bet visų Žemės gyventojų gyvybės priklauso nuo jų veiklos. Niekas nesiginčija, kad miškus reikia saugoti ir tausoti, tačiau visai ne dėl to, kad jie yra tie išgarsintieji „plaučiai“. Todėl, kad tikrumoje jų indėlis į atmosferos...
Ko tikriausiai nežinojote
2011.11.14 HomoSanitus / R.J.
KO TIKRIAUSIAI NEŽINOJOTE APIE AUDINIŲ GAMYBOS PROCESĄ Šis straipsnis - ne mokslinė disertacija. Tai daugiau moralinio pobūdžio rašinys nei siekis ką nors įrodyti. Jo tikslas ne kritikuoti, o leisti įvertinti ir pasirinkti, kas priimtina. Vienok žinoti reikia, ir nemažai. Žmogaus veiklos padariniai yra ryškūs, o pasekmės dažnai nutylimos sąmoningai. Pavyzdžiui, kad pageidaujamos milžiniškos vištų krūtinėlės apsunkina paukščių kvėpavimą arba kad sunku dėti XXL dydžio kiaušinius, sužinojau daug vėliau nei pasirinkau sąmoningą gyvenimo būdą. Juk tokie procesai kaip pieno melžimas arba kiaušinių dėjimas atrodė labai natūralūs ir gyvybės (o gal sakyti sveikatos) nežalojantys. Tiesa, kadangi valgau mėsą, negaliu sakyti, kad esu nusiteikusi prieš žudymą. Priimu tai kaip...
 
Ten nebuvau, alaus midaus negėriau...
2011.08.20 HomoSanitus / Age
Vienas iš kvailiausių šiuolaikinio žmogaus užsiėmimų –  turizmas. Kai žmogus sudaro sutartį su turizmo agentūra ir tampa turistu, jis pasirašo sau nuosprendį būti idiotu, nes toks turistas – žmogus paviršutiniškas, važiuojantis į kitą šalį su bet kokiu tikslu, bet tik ne su tikslu pažinti tą šalį. Kaip organizuotas turistinis biznis Egipte, Tunise, Turkijoje...? Jose, viešbučiuose ir turistinėse vietose dirbtina beveik viskas – atvežti iš kitų šalių ir produktai, ir smėlis, ir augalija, laistymo įranga, aptarnaujantis personalas, lovos... Netgi į jūros baseinus pilama papildomai druskos, kad šie būtų labiau „jūriškesni“... Kelionės su turistinėmis agentūromis garantuoja, kad žmogus tikrai nepaklius į tą šalį, į kurią...
Athene
2011.07.22 HomoSanitus /
Unikali Visko teorija nuo Athene Jei kieno nors nuomonė skiriasi nuo mūsų, į smegenis paduodamos tos pačios medžiagos, kurios užtikrina mūsų išlikimą pavojingose situacijose. Šioje apsauginėje būsenoje labiau primityvi smegenų dalis įsikiša į racionalų mąstymą ir limbinė sistema gal blokuoti mūsų darbinę atmintį, fiziškai sukeldama mąstymo ribotumą. Anglų k.
 
Sapnas
2011.07.01 HomoSanitus / Martynas Jermolajevas
"Laikas pradeda egzistuoti tik tada, kai pradedi bijoti praeities" – Sūnau.. – tariau susirūpinęs. – Mes dabar kalbame tik dėl to, kad savyje visą laiką nešiau kibirkštį.. Niekada niekam neleidau išplėšti iš savęs gyvybinės kibirkšties, kurią vadinu „Naująja Vizija“. Tai mintis, kuri man leido toliau alsuoti šios Nuostabios planetos oru, nepaisant bjaurios kasdienybės. Manau, kad atėjo laikas perduoti šios minties raidos rezultatą ir tau. Kaip man šią žinią perdavė mano tėtis, jam jo tėtis, ir taip per kartų kartas, taip šią Žinią turėsi išklausyti ir tu. Tai gyvybiškai svarbus pasakojimas, legenda, kurios paplitimas įtakos, ar pasaulis toliau eis tiesiai į pražūtį ir atsidurs sąvartyne, ar jo gyventojai pradės puoselėti...
Tik pirmyn!
2011.04.03 HomoSanitus / Lilah Dabar
Labas! Tau rašau. Dėl ko? Nes  mums  nu-si-bo-do . Pataikiau? Staigiai rendez-vous. Kodėl?  Kad VYKTŲ. Siūlau nieko naujo. Eilinį (?) kartą perbėkim, kas aišku.  Čia ne straipsnis ir aš ne dievo motina – o kas. Lįsk man į smegenis – jei nori. Žinom: vienintelis būdas patirti, kur įteka upė, – įšokti. Bet olei!  - laikas veikti: „Tu nori dabar?.. Nes galim daryti...Bet matai, reik prisėst.“ mik mik.  - DARYSIU  VAIKĄ  SU  TAVIM  TADA,  KAI  PASAKYSI  MAN,  KOKS  GAUSIS. mik mik. Baisu? Revoliucija. Užmigau su ja vakar - ryte nebebuvo.  Spjoviau. O kada?! Taigi reikia tepti sumuštinį, laužytis, šlapintis. Be to ji visada sugrįžta - priklausoma. Kad ir vakar, taip rimtai sukalbėjom. Juk reikia...
 
Ritualas
2010.12.29 HomoSanitus / Martynas J.
Turbūt dar neatsirado civilizuotame pasaulyje toks individas (kalba eina apie mūsų "moderniąją" civilizaciją – nepamirškit, pasaulis daugiabučiais ir stadionais neužsibaigia), kuris nebūtų dalyvavęs šiame rituale. Diena iš dienos, valanda iš valandos mes jį atliekame. Paros laikas ne toks svarbus – aukojame jam rytą, dieną, atiduodame jam  net  vakarą. Su šiuo ritualu paliekame namus, su juo išeiname į darbą, mokyklą, darželį, na, ir į mišias be jo neišsiverčiama. Šio ritualo metu mes stebim savo herojus, po to važiuojam kažkur jų sutikti ir sveikinti.. (dėl ko?). Dabartinio mūsų gyvenimo didžiąją dalį laiko nusineša šis ritualas. Su tokiomis ilgomis "treniruotėmis" ir praktikomis, atrodo, kiekvienas turėtų patapti Šamanu.....
Tu nesi kvailas, ir tai ne tavo kaltė
2010.12.09 HomoSanitus / RB
Derrickas Jensenas išgarsėjo savo solidžiomis nefantastinėmis knygomis, pvz., „Endgame”. Vakarų civilizacija jose lyginama su šeima, kurioje nuolatos patiriama prievarta. Autorius tvirtina, kad mums reikia griauti šią kultūrą visais įmanomais būdais.  Kartu su Karen Tweedy-Holmes jis išleido knygą „Thought to exist in the wild”, kurioje atskleidė skausmingą zoologijos sodų ir nelaisvėje laikomų gyvūnų kasdienybę. Dar vienoje knygoje - „Resistance to empire” - pateikiami jo maištingieji interviu su kitais aktyvistais. O „What we leave behind”, parašytoje kartu su Aric McBay, jausmingai ginčijamasi apie atliekų, gyvybės ir mirties idėjas. Visai neseniai Jensenas atsidavė fantazijos pasauliui ir, bendradarbiaudamas su Stephanie McMillan, išleido...
 
Vieno asmens politika
2010.10.05 HomoSanitus / Laimis Žmuida
Mums vis bandoma įteigti, jog politika yra ne vieno žmogaus užsiėmimas. Politika - tai žmonių, o ne žmogaus veiklos sfera. Politika - tai visuomenės gyvenimo organizavimas ir reguliavimas. Kurią politinę formą bepaimtume - socializmą, komunizmą, monarchiją, demokratiją, oligarchiją - visur yra valdomasis objektas, kuris suponuoja, jog turi būti ir reguliacijos mechanizmai. Trumpai tariant politikoje visada yra reguliuojantys ir reguliuojami. Politikais vadinami reguliuojantys ar nors kokią įtaką kitiems darantys asmenys. Asmens, kuris žiūri televizorių, augina morkas arba dirba šaltkalviu politiku nevadiname, nes jie nei pavieniams asmenims, nei socialinėms grupėms jokios sąmoningos įtakos nedaro, t.y. nevykdo jokio politinio veiksmo. Taip suprantant politiką anarchizmas atsiduria klausimų kryžkelėje. Ar anarchija vis dar gali būti laikoma...
Tiktai klausimas
2010.09.26 HomoSanitus / AGE
Kurio tikėjimo šalyje buvo sukonstruotas populiariausias pasaulyje ginklas „Kalašnikovo automatas“? Kurio tikėjimo šalyje buvo sukonstruotas ginklas su besivartančiomis kulkomis M-16? Kurio tikėjimo šalyje buvo išrasti miltukai, kuriuos sutrumpintai vadina DDT? Kurio tikėjimo šalyje buvo sukurta pirmoji atominė bomba? Kurio tikėjimo šalyje labiausiai paplitusi narkomanija? Kurio tikėjimo šalyje labiausiai klesti prostitucija? Kurio tikėjimo.... Kurio... Ku... O jie mano, kad jie žalieji...
 
Po to, kai vėliavos buvo nuleistos
2010.05.11 HomoSanitus / Age
nuleidome ir kotus (ta proga straipsnis papildytas) Švietė saulė.  Sėdėjau miške įrengtoje poilsiavietėje ir klausiausi kaip poruojasi paukščiai. Gražus procesas. O svarbiausia – labai muzikalus. Ir iš kur tokia tos muzikos įvairovė imasi, kai jis šokinėja apie ją? O paskui pradėjo smulkiais lašeliais lyti ir danguje pasirodė vaivorykštė. Žiūrėjau į ją, gėrėjausi ir paskutinių dienų įvykių pasekoje mintis jos spalvotame fone ėmė formuoti hermafrodito atvaizdą... Vyras su moters smegenimis. Kaip jums toks derinukas? Ar norėtumėte, kad jūsų laukiamas vaikas toks būtų? Juk šaunu – „Two in one!“. Pokštas? Visai ne. Visiška realybė. Šis procesas jau vyksta. Ne vienas šimtmetis ir ne du. Tik jo šaknų pastebėti dauguma...
Fin
2010.04.13 HomoSanitus / Andrius Virbičianskas
Tai mano paskutinė rašliava šiame puslapyje (www.zeitgeist.lt – HS pastaba). Artimiausiu metu visos teisės bus perduotos asmenims, kurie norės toliau kuruoti šį www.zeitgeist.lt tinklapį. Tolimesnio intereso jį prižiūrėti nebeturiu. Galbūt, kažkam įdomu, kodėl? Norint į tai atsakyti, reikia grįžti į pradžią, į pirmą dieną, kai paleidau šį puslapį. Tada, kaip ir dauguma Zeitgeist žiūrovų, buvau šokiruotas esamos pasaulinės situacijos. Džiugu buvo pajausti, kad tuometinės mano idėjos puikiai sutapo su Zeitgeist skleidžiamomis idėjomis. To pasekoje, pradėjau rašyti daug straipsnių ta tema… Labai greitai puslapis įsivažiavo. Buvau pakviestas net į radiją ir pravesti LUNI paskaitos. Iškart po to sekė puslapio praplėtimas. Tai yra: forumo paleidimas, bandymai versti filmus ir rengti...
 
Pavėluotai, bet apie Velykas
2010.04.12 HomoSanitus / Laimis Žmuida
“Pasakyk kas tavo draugai ir aš pasakysiu, kas tu toks” – sako lietuvių liaudies patarlė. Na, aš turiu visokių draugų, bet jei taip pradėtume procentaliai skaičiuoti, tai mane supa absoliuti beviltiškai nepataisomų tinginių dauguma. Tinginys tinginiui padeda nieko nedarydamas Anksčiau man galvą tekdavo sukti ką čia parašius į savo tingėjimo tinklaraštį. Kuo toliau, tuo galvą sukti reikia mažiau. Pasiskaitė mano draugai tinklaraščio ir kaip atsivėrė jų sielos tinginystei, tai tik spėk aprašinėt. Vietomis net mane patį pralenkia. Bet tai gera proga pasitempti man. Teisingiau ne pasitempti, bet dar labiau atsipalaiduoti. Tinginystėje juk viskas atvirkščiai nei darbo pasaulyje. Konkurencija čia suprantama kaip kuo didesnis nieko neveikimas. Ir padėti vieni kitiems galime tik nieko...
Gyvenimas yra žaidimas
2010.04.01 HomoSanitus / Andrius Virbičianskas
Net nežinau nuo ko pradėti. Išties, noriu pasakyti, kad šia tema bijau rašyti. Labai bijau. O kodėl, sunku pasakyti. Galbūt dėl to, kad bijau, jog nepavyks suprantamai perteikti minties, kuri mano galvoje jau keletą mėnesių ir niekaip nedingsta ir net nenurimsta. Tai kažkas tokio, kas tiesiog privalo būti išsakyta… Pabandysiu. Tai nebus vienas straipsnis (ar kaip mėgstu vadinti – rašinėlis). Šią temą aš noriu paversti kažkuo, kas galbūt žmonėms padės susivokti gyvenime. Man tai kažkodėl labai svarbu… “Gyvenimas yra žaidimas” – tai kertinė mintis. Būtent iš jos gvildensiu absoliučiai bet kokią mūsų gyvenimo situaciją. Kaip ir matote, žodžiai paprasti, tačiau jų reikšmė, kaip pasistengiu parodyti, yra labai ir net labai gili. Ar kada bandėte į savo...
 
Protas kaip džinas
2010.03.06 HomoSanitus / Artūras Lingaitis
Ar tu esi geras? Ne, aš nesu geras. Ir tu  nesi geras. Ir jie nėra geri, ir jūs nebe...     Iliuzija universali. Iliuzija gali būti ir šaldytuvas, ir meilė, ir... Įsigijus šaldytuvą, iliuzija dingsta, tas pats nutinka ir su trokštama meile. Tas pats nutinka ir su kitais mums taip reikalingais daiktais. Iliuzijos nuolatinė užduotis - dingti,  mat begalinėje eilėje laukia kitos, sekančios iliuzijos... Ar tu myli savo tėvą? Niekada neturėjau tokios iliuzijos, bet klausimas įdomus...Vienintelį ir paskutinį kartą bandžiau su savo tėvu pasikalbėti apie meilę...  dvi valandos po jo mirties. Tiesą pasakius, ir dabar galvoju – ar jis apskritai kada buvo gyvas...    Kada pirmą kartą iš tikrųjų suvokiau, jog esu blogas, nutariau leistis į kilnų žygį – supratau, kad...
Mokykla žudo kūrybiškumą
2010.02.23 HomoSanitus / Age
Kenas Robinsonas gimė 1950 m., Liverpulyje (Anglija), septynių vaikų darbininkų šeimoje. Būdamas ketverių susirgo poliomielitu, kuris po komplikacijų pavertė jį neįgaliu (įvyko kojų atrofija). Tačiau šeima visokeriopai skatino jį toliau lavintis ir neleisti ligai riboti jo gyvenimo. Taigi jis nenuleido rankų ir 1981 m. Londono universitete gavo filosofijos mokslų daktaro laipsnį.   Prasidėjo karjera, daugiausia švietimo srityje. K. Robinsonas susilaukė daugybės įvertinimų, išleido keletą knygų, tarp jų „The Element: How Finding Your Passion Changes Everything“, „Out of Our Minds: Learning to Be Creative“ ir „The Arts In Schools“. Šiuo metu, su žmona Marie-Therese gyvena Los Andžele (JAV).   Šioje paskaitoje charizmatiškasis Kenas Robinsonas gyvai ir su geroka...
 
Grįžk
2010.02.17 HomoSanitus / Martynas J.
Šiais laikais galime sutikti begales žmonių, kurie iki gyvo kaulo yra užknisti kasdienybės. Tokie žmonės bando ją kuo ryškiau, įvairesnėmis spalvomis nuspalvinti. Vieni eina į naktinius klubus, antri į sporto klubus (tikėdamiesi, kad ten įgaus amžiną jaunystę ir sveikatą) , treti ieško religijų, manydami, kad rado gyvenimo „grindis“ , dar kiti išsigelbėjimo ieško darbe ar karjeroje, ir galiausiai, tie, kurie nori rasti tikrojo gyvenimo skonį. Tuos pirmus sieja iš pažiūros nepanašus, tačiau vienas ir tas pats tikslas – rasti kažkokį siauro pobūdžio užsiėmimą, kuris atitrauktų dėmesį nuo organizmo poreikių, prašymų.. grįžti. Paklausite, kur grįžti? Juk mes esame čia, esame savo namuose, miestuose. Juk darbai kaip ir nudirbti, vaikai paimti iš darželių,...
Logikos pradmenys
2010.01.26 HomoSanitus / Artūras Lingaitis
                                                              ...........be teisės versti į anglų ir kitas arabų kalbas. Prieš mane su rankiniu bagažu rankose  eilėje laukia  kelios pagyvenusios moterys juodais apdarais. Nors veidai uždengti čadromis, amžių ir lytį nustatyti nėra sunku. Kūno kompleksija bei nusiaunami batai prieš antiteroristinę patikrą – puikus „link'as“.  Pats  avalynės nusiavimo ritualas gana komiškas, mat prie tikrinimo zonos jokių kėdžių. Moterys viena už kitos pasilaikydamos,...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Jei jums virš penkiasdešimties, jūs ką tik nubudote ir jums nieko neskauda, reiškia, jūs numirėte.
Liaudies išmintis
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės