Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Cha
2010-09-30 09:18:14
"Negaliu pasakyti, ar jie mėgaujasi valgydami tokią žuvį, tačiau po pasaulį toks paprotys neišplito." Tai pagal jus silkė nepopuliarus maistas? Beje, lauksim, kada liūtai praregės ir pastebės, kad žolės yra ne tik antilopių skrandžiuose, bet ir visur aplinkui. Tada jie taps riebūs ir dailūs.
anastasia
2010-09-30 00:50:31
"Visi didžiausi ir stipriausi sausumos gyvūnai yra žolėdžiai. Aha! Jau girdžiu, kaip klausiate: „O kas gi yra džiunglių karalius? Liūtas, kuris yra mėsėdis?“ Tai tik dar vienas klaidinantis milas. Liūtas gal ir gali būti laikomas džiunglių karaliumi, bet jam toli gražu iki dramblio stiprybės ir, jei liūtas jums atrodo tiesiog energija trykštantis gyvūnas, žinokite, kad jis kasdien miega dvidešimt valandų. Mėsa nemintantis orangutangas miega vos šešias valandas, o ir liūtas energiją gauna ne iš mėsos. Tiesa, kad liūtai yra mėsėdžiai, bet net ir jie mieliau renkasi ne mėsą. Liūtai žudo leopardus ir gepardus, tačiau įprastai jų neėda. Bendra gamtos taisyklė yra ta, kad mėsėdžiai neėda kitų mėsėdžių. Kai kitą kartą žiūrėsite laidą apie gamtą, kurioje bus rodomas medžiojantis liūtas ar kitas mėsėdis, atkreipkite dėmesį, kad būrio vedlys pirmiausia pradreskia pilvą ir suėda skrandžio turinį. Štai iš kur liūtas gauna baltymų – iš augmenijos, suėstos žolėdžių. Suėdęs skrandžio turinį, liūtas imasi doroti organus – širdį, kepenis, inkstus, žarnas, plaučius ir smegenis. Kaip ir kaulais mėsa jis domisi paskiausiai. Įprastai ji atitenka žemiausiems grobiu susidomėjusios gyvūnų hierarchijos atstovams – hienoms ir grifams. Tai viena iš priežasčių, kodėl jie atrodo tokie sudžiuvę ir bjaurūs. Sunku pripažinti, kad mes nesukurti maitintis mėsa. Tačiau pasitelkite savo sveiką protą. Jei mėgintumėte valgyti žalią mėsą, negalėtumėte net jos sukramtyti, ką jau kalbėti apie suvirškinimą. Kartais nesugebame deramai jos sukramtyti net tada, kai ji būna paruošta. Neturime mėsos virškinimui, maistingų medžiagų įsisavinimui ir atliekų pašalinimui reikalingų virškinimo sistemų ir medžiagų. Teisybė, kad japonai valgo žalią žuvį. Tačiau kad galėtų valgyti, jie ją sūdo, gardina prieskoniais ir supjausto labai mažais gabaliukais. Negaliu pasakyti, ar jie mėgaujasi valgydami tokią žuvį, tačiau po pasaulį toks paprotys neišplito." Na atsiprasau, ir vel as cia su savo citavimais. Tiesiog daug kas skamba taip logiskai ir itikimai. Jis daug raso apie smegenu plovima, bet kaip atsirinkti ar ir tai nera tik dar vienas smegenu plovimas?
anastasia
2010-09-29 22:01:53
aciu, itikinot :)
Dar Anastaiai
2010-09-29 13:38:54
Galima ir žolytės nevalgyti. Pabandykit kaip saulėgrąža: kojytes užkaskit į žemę, ko veiduką atsukit į saulę ir užteks to kalcio...
anastasiai
2010-09-29 06:39:29
Kai Allen Carr pradeda lyginti dviejų dalių skrandžio turėtoją atrajojančią karvę su žmogumi arba su drambliu, ėdančiu 18 valandų ir miegančiu tik 2 val.per parą, darosi koktu nuo tokios logikos. Kai jūs pradėsite ėsti po aštuoniolika valandų per parą, tuomet ir jums užteks kalcio, esančio žolytėje.
anastasia
2010-09-28 23:43:45
"Mus mokė, kad nuo pat gimimo mums reikalingi baltymai ir kalcis, jog mūsų dantys, raumenys ir kaulai būtų sveiki ir stiprūs. Koks geriausias būdas gauti baltymų? Akivaizdu – valgyti mėsą. Todėl valgome karves. Bet ar tikrai tai visiškai akivaizdu? Iš kur karvės gauna baltymų? Jos juk vegetarės, kokie sausumos gyvūnai yra patys didžiausi? Drambliai, žirafos, begemotai, raganosiai, arkliai, jaučiai ir taip toliau – visi jie yra žolėdžiai. Jei vadinamieji ekspertai rekomenduoja valgyti raumenis, kad gautume baltymų, tai, be abejo, visai logiška patart valgyti kaulus ir dantis, kad gautume geležies ir kalcio. Arba dar geriau – kodėl nevalgome geležies drožlių ir kreidos? Todėl, kad tai būtų akivaizdžiai kvaila. Taigi vadinamieji ekspertai mums pataria valgyti sūrį ar gerti pieną, kad gautume gyvybiškai svarbaus kalcio. Tai vienodai kvaila, tik ne taip akivaizdu. Kurio gyvūno dantys yra didžiausi? Ar nemanote, kad dramblio iltys yra žymiai didesnės už bet kuriuos kitus jūsų kada nors matytus dantis? Ar suvokiate, kiek litrų pieno turi išgerti ir kiek kilogramų sūrio turi suvalgyti dramblys, kad jam užaugtų ir neiškristų tokios didžiulės iltys? Ogi nė kiek! Visą reikiamą energiją, jėgą ir stiprybę dramblys gauna misdamas augalais." Cia paimta is vienos knygos. Bet idomu butu, jei kas nusimanantis pakomentuotu.
Saulius
2010-04-27 17:54:16
Apie statistiką yra dar vienas geras bajeriukas: per Antrą pasaulinį karą rusų lakūnai- naikintojai vidutiniškai atlikdavo po penkis skrydžius ir žūdavo. Ši statistika pasako tiek pat, kiek ir vidutinė gyvenimo trukmė. Iš tirkųjų dauguma lakūnų žūdavo per pirmą- antrą skrydį, o mažoji dalis išgyveno visą karą, numušė dešimtis ir šimtus priešo lėktuvų. Vidurkis gaunasi penki, o realybė visai kitokia. Taip ir su šimtamečiais mėsėdžiais- medžiotojais. Arba miršta vaikystėje, arba žūsta jaunystėje, o jei ne- gyvena ilgai ir laimingai. Dėsnis veikia tas pats. Koriakai pvz. savo nelabai tikusius vaikus nušaudavo, čia buvo visas ritualas. Tokie nušauti vaikai irgi įeina į statistiką. Įeina, gerokai "sutrumpindami" vidutinę gyvenimo trukmę, bet realybė tai kitokia.
Visaėdis
2010-04-27 09:14:11
Hm, bet vidutinis šimtamečių skaičius irgi priklauso nuo prievartinių mirčių procento - nelabai matau šio rodiklio pranašumo. Dėl sveikadančių rodiklio sutinku, jis kažką sako, bet spėčiau, kad geresnis tautose, kurios gyvena natūraliau, o nuo mėsos (ne)valgymo priklauso mažiau. Žemdirbiams galimybių žūti ne sava mirtimi irgi pakanka: seniau puldavo klajokliai, dabar "puola" žemės ūkio ir kita technika.
Saulius
2010-04-26 22:45:43
Vidutinė gyvenimo trukmė- nieko nesakanti statistika. Didelis kūdikių mirtingumas, t.y. stipri natūralioji atranka padaro mažą vidutinę gygvenimo trukmę. Plius šiauriečių (natūraliai gyvenančių) gyvenimo būdas kitoks, kur kas daugiau galimybių žūti, nei sėdint prie televizoriaus. Vėlgi atranka. Jei paskaičiuotumėm, kiek yra šimtamečių, sakykim, dešimčiai tūkstančių gyventojų- gautume patikimesnį ilgaamžiškumo rodiklį. Šimtamečiai šiaurės- grynų mėsėdžių tautose jokia retenybė, taip pat jokia retenybė šimtamečiai su visais sveikais dantimis. O vat žemdirbių- grūdlesių tautose su šimtamečiais sunkiau... Su sveikata irgi.
Visaėdis
2010-04-26 15:57:54
Vis dėlto laktoVegetarai turi nedidelį pranašumą moralės srityje: vartodami vaisius ir pieną jie žudo mažiau. Su sąlyga, kad vaisių sėklas jie išsaugo ir pasėja, o karves gerbia ir tinkamai prižiūri... Užtat mėsėdžiai gali samprotauti: ne kiekviena sėkla nukrenta į derlingą žemę, todėl ir ne kiekvienam gyvuliui lemta sulaukti senatvės... Bet ar iš to nesektų: „ne kiekvienas žmogus brangus?“. Grįžtant prie sveikatos: beje, ar cholesterolio negalima gauti maitinantis augalais ir pienu? Straipsnyje teigiama, kad mėsa - naudingesnė, nes yra koncentruotesnis maistas, bet ar tai nereiškia, kad ja maitinantis didėja rizika nepataikyti tikslios dozės? Kita vertus, vegetarai mano, kad ankštiniai yra labiau koncentruoti už mėsą: 100 g mėsos - 20 g baltymų, o ankštinių - 35 g. Apie poliarinį ratą: nežinau, kiek objektyviai, bet sakoma, kad vidutinė eskimų gyvenimo trukmė - 40-45 m., kaip ir mėsėdžių Afrikos masajų. Apie lydekas iš wikipedia: „Europinė lydeka gyvena 7-10 m. Pike normally live 5 to 15 years, but can be as old as 30. Life expectancy and growth are dependent on circumstances.“ Bet gal negyvena ilgai, nes būna sumeškeriojamos?
nikas
2010-04-10 16:55:58
Ne kiekvienas, ne bet kokios būsenos gali būti vegetaru. Pastaba , kad daug vegetarų nesveiki gal ir teisinga, tik reikėtų paklausti kokie motyvai pastūmėjo į vegetarizmą, ar kartais ne sveikatos sutrikimai? Tiesa ta, kad dabar mėsos kokybė nepalyginama su ankstesniais laikais, bei valgymo intensyvumas taip pat labai skirtingas. Išvadas darykite patys...
Napylnikas
2010-01-19 22:06:44
Jei maitinamasi tik vegetariskai, atsiranda probleme su dietiniais riebalais. Augalinius riebalus daugiausia sudaro polinesociosios riebalu rugstys (neskaitant kokosu). Jos organizme lengvai autooksiduojasi (reaguoja su aktyviomis deguonies formomis nedalyvaujant fermentams, t.y. organizmas negali kontroliuoti sio proceso) ir tampa laisvaisiais radikalais. Toks procesas arteriju vidinese sienelese (intimoje) sukelia pazeidimus, o tai yra aterosklerozes pradzia (ne oadidejusi cholesterolio koncentracija). Jei vegatarineje dietoje sumazinsime augaliniu riebalu kieki, atsiras problemu su riebaluose tirpiu vitaminu (A,D,E, K) stygiumi. Maitinantis isskirtinai vien mesa (be jokio zalumyno) atsirastu kitu problemu. Tad joks krastutinumas neveda i gera.
Vegetarui
2010-01-19 17:30:18
Ar valgoma tik tam, kad išmatos nesmirdėtų? Kvapas dar nėra sveikatos rodiklis (hienos smirda oi oi oi, o šlaunikaulį perkanda vienu ypu). Išmatų kvapas pasikeičia ne tiek nuo mėsos, kiek nuo jos suvalgyto kiekio. Jeigu suvalgoma per daug ir organizmas nesugeba įsisavinti, štai tada ir lieka maisto bakterijoms. Augalinį maistą apdoroja daugiau rūgimo bakterijos, gyvulinį – puvimo. Gyvulinė gyvybė pūna, augalinė - rūgsta. Jokie toksinai neišsiskyrinėja iš geros mėsos (žinoma, jei nevalgote mėsos pradėjusios pūti ar prifarširuotos chemijos), nes jų tenai nėra. Bet kuris nesuvirškintas ir neįsisavintas, kad ir sveikiausias maistas organizme yra šlakas. Be to, mėsa mėsai nelygi, skiriasi jos paruošimas. Suvalgykite žalią lašišos gabalą ir tokį patį gabalą išsikepkite, pamatysite virškinimo skirtumą ir skirtumą organizmo išėjime. Suvalgykite mėsos su daug žalių daržovių ir be jų – ir pamatysite skirtumą. Nereikia suabsoliutinti. Žmogaus žarnynas nėra nei vegetaro, nei mėsėdžio, nes žmogus visaėdis – kaip ir meška. Nereikia pamiršti, kad žmogus tapo mąstančiu ir dėka didelio cholesterolio kiekio maiste evoliucijos eigoje. Galima lygiai taip pat neišmintingai maitintis ir vegetariniu maistu (beje, jį subalansuoti yra kur kas sunkiau, nei gyvulinės kilmės maistą), ir rezultatas bus toks pats apverktinas - prarasta sveikata. Yra dar psichologiniai motyvai – jei kas mano, kad nevalgydami mėsos taps dvasingesniu, lai pasižiūri į arklį – jis ėda tik žolę, bet filosofine mintimi niekada nepasižymėjo. Išmintis visada yra ties viduriu, pakraščiuose – kraštutinumai.
vegetaras
2010-01-19 16:53:25
kaip reikėtų paaiškinti faktą, kad mėsėdžio žmogaus žarnynas yra kelis kartus ilgesnis, nei mėsėdžių gyvūnų? Suvalgyta mėsa keliauja virškinamuoju traktu per ilgai, todėl ima pūti, iš jos išsiskiria toksinai ir šlakai, kurie nusėda žarnyne. Pabandykite valgyti kelias dienas tik vegetarišką maistą ir pastebėsite, kad organizmo šalinamos išmatos neteko aštraus nemalonaus kvapo. O pradėję vėl valgyti mėsą, sėdėdami tualete vėl uostysite tą smarvę. Kartais pagalvoju, gal daugumai žmonių patinka ta smarvė, todėl jie ir valgo mėsą?
Mumu
2009-09-23 13:08:14
"Jeigu kalbėti apie moralinę pusę, tai kokia bebūtų gyvybė – augalinė ar gyvulinė, ji vienodai brangi. Kai gyvybė skirstoma į svarbesnes ir mažiau svarbesnes, visa tai tėra etnocentrizmas – branginama labiau ta gyvybė, kuri yra labiau panaši į mus, bet visos gyvybės ir jos ryšių atžvilgiu – tai jokiu dėsningumu neparemtas skirstymas." - geras geras, man šitas teiginys labai patiko :)
klo to Lina
2009-06-11 11:53:22
As valgau virta mesa grynam vandeni be jokiu prieskoniu ar kitu priedu - man tokia skaniausia. O visi priedai keicia baltymo struktura i mums nenaudinga. beje, kiauliena vertingiausia, nes zmones fiziologiskai panasiausi i kiaules.
Ieva
2009-03-03 13:55:56
Niekaip nesuprantu kodėl dabartinis žmonių maisto racionas yra lyginamas su tuo kas buvo prieš n metų ir kodėl mum reikia tuo sekti. Kažkada ir bulvių dar nebuvo tai ir dabar negalima jų valgyt? Visiškai nesutinku kad pasirinkimas valgyt mėsą ar žolę priklauso nuo gyvenamos vietos. Negi jei dabartinis lietuvis išsikraustytų į kita žemyną ta galėtų tapt vegetarų, o savoj lietuvėlėj ne? Nėra logikos.. Kiekvieno žmogaus organizmas savitas - vienam reik mėsos, kitam ne. Kitas reikalas yra vegetarizmas "iš idėjos" (nes mano draugai taip daro, nes taip madinga, nes ta ir ta žvaigždė taip daro), šito turbūt niekad nesupras kenčiantis tokio "pasekėjo" organizmas.. Ir dar, niekaip nesuprantu kodėl mėsaėdžiai ir vegetarai visada turi ginčytis ir rietis? Turėkite jūs savo mėsą, o mum palikite žolytes. Gaunasi puiki simbiozė ir visi patenkinti :)
Lina
2009-02-24 11:13:50
O kaip tada pakomentuotumėte tą faktą, jog iš esmės gryna mėsa daugeliui nėra skani: ji tampa skani tik pridėjus daug prieskonių (augalinės kilmės), "pamarinavus", išvirus, iškepus, ištroškinus ir t.t.? O pvz visi pronokę vaisiai ir daugelis daržovių daugeliui labai skanūs visiškai neapdoroti. Arba ką manote apie tą mintį, kad karvės pienas ir jo produktai irgi netinka žmogui, nes iš esmės karvės pienas yra maistas veršeliui. Čia ne mano pačios mintys, o vieno tokio autoriaus, bet man jos atrodo pakankamai pagrįstos, kaip, beje, ir šis straipsnis. Tik va niekaip neatsirenku kur daugiau tiesos. O gal tai neprieštarauja vienas kitam? P.S. Aš mėseėdė, bet rimtai galvoju persvarstyti savo racioną, nes manau, kad mėsos vis dėl to valgau per daug ir per mažai valgau vaisių ir daržovių.
sa
2009-01-19 07:16:05
Vegetarinis filmas, kurio jau pati pradžia yra neteisinga, nekalbant apie likusį turinį. Mes nesame tai, ką valgome, mes esame tai, ką mes vartojame - orą, vandenį, įvairias vibracijas ir maistą. Optimaliausia baltymo sudėtis yra kiaušinyje. Šiaurės tautos gyvena valgydamos tik mėsą ir puikiai jaučiasi.
as
2009-01-17 23:09:56
http://video.mail.ru/mail/globtm/42/97.html http://video.mail.ru/mail/globtm/42/300.html

   <<    1-20     21-40     41-56    >>
Rašyti komentarą >> Grįžti į straipsnį >>
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Tas, kuris nori, gali padaryt gerokai daugiau nei tas, kuris gali.
G.Miurėjus
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės