Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
utopistas
2011-08-10 08:50:54
TAI IR NEAPSIMETINĖK
Andriejus
2011-08-09 21:40:58
Stebėtojas prašneko visai ne į temą, o HS'as to nemėgsta ir progai pasitaikius pademonstruoja savo galią. Na, bet, bala nematė :D Taigi, jeigu gerai nugirdau, sakote, kad viename pasaulio krašte maistas pūdomas, o kitame jo trūksta? Ar tik man vienam atrodo, ar čia tikrai būtų labai logiška, humaniška, teisingą ir racionalu pakoreguoti maisto paskirstymo sistemą? Tiesiog, šiais laikais, kai taip sparčiai daugėja kovotojų už rinkų liberalizavimą, gal imkime ir liberalizuokime šią sritį? Kodėl visagalė "rinkos ranka" (ar kaip ten vadinama ta jėga, kuri, anot liberalų, išlygina visus nelygumus ir užpildo visas tuštumas) šioje srityje niekaip nesuveikia? O gal čia veikia dar kažkokios jėgos? Gal kažkam apsimoka dirbtinai palaikyti badą, ligas, karus? Tiesą pasakius, faktų, bylojančių apie tokią padėtį pasaulyje, yra pakankamai. Ir tai, kad maisto rinka niekaip "nesusiliberalizuoja" - tai tik viena nedidelė detalė šiame keistame pasauliniame šou. O kad šou sukeltų dar didesnį efektą, mes tai ten tai šen surandame tokių teoretikų, kurie mums bando įrodyti, jog maisto visiems nepakanka. Ir man tokios "pramogos" neatrpdo patraukliai, nes žaidžiama su žmonių gyvybėmis. Gal baikime apsimetinėti, o pamėginkime paanalizuoti - kodėl taip elgiamasi su maistu. Ir su žmonėmis.
Stebėtojas
2011-08-08 14:42:23
Andrejau, pamiršai kitą statistinę informaciją. JAV PUSĘ užauginto maisto supūdo sąvartynuose, Vakarų Europa apie 30%. Tai reiškia tik vieną - maisto perteklių. Ten kur maisto perteklius, paprastai dauginasi kas? Parazitai. Plačiają prasme. Skurdžiose šalyse yra kitas lazdos galas. Ten trūksta maisto, todėl visa kas pajungta išlikimo instinktui, vaikų darymas taip pat. Aš kalbėjau apie darymą? Taip. Visiškai teisingai. abiejose pusėse tai tiesiog akis bado. Vaikai yra daromi (išimčių yra visada, beje). Vienoje pusėje auga visko pertekę ir nebenori tobulėti, kitoje pusėje visko trūksta ir nėra kada tobulėti. Išsipi....mas su GMO ir rožinėmis pasakomis apie įveiktą badą yra toks melas, kad reikia būti visišku kretinu, kad to nematytum.
damutė
2011-08-05 21:12:31
Gavusi DQ žinią aš galutinai išjungiau kultūros balso radiją. Jūs vyrai nesuprantate, kad kaip tik DQ ir siūlo atsisakyti nepagrįstų žmogiškojo proto ambicijų tą visumą reguliuoti ir būti geresniais be9 gailestingesniais už Dievą, o kaip tik ragina liautis inirtingas ir beprasmiškas Babelės bokšto statybas bei nebemaitinti kultūros balso. Juk kad jūs čia liesite rašalą ir krokodilo ašaras dėl badaujančių ir badausiančių, niekas nuo to nepasikeis. Mašina paleista ir jokia stebuklinga lazdelė staiga nemostels ir šių reiškinių akimoju nesustabdys. Tačiau nustoję alsinti beviltiškai besikartojantį kultūros balsą bei nebesistengdami vykdyti jo komandų, jūs neabejotinai veikiate tuos, kurie yra arčiausiai jūsų. Ir tai yra realiausia, ką jūs galite padaryti. O jūsų globaliniai užmojai net ir patys geranoriškiausi tėra didelis dar vienas šnipštas. Bet jūs juk to nesuprantate. Juk žymiai lengviau yra vaizduoti humanistus ir svarstytojus, nei konkrečiai susitvarkyti savo kiemą ir savo problemas. Jei ne HS, būdama visiškai sveika, motinos kultūros dėka dabar gulėčiau paslika. O mano vaikai būtų raupsuoti ir žabalai. DQ rodo kryptį. Neabejoju, kad tai tik maža ir menkutė atkarpėlė. Tačiau jos pakanka, kad neklimpt į šūdą giliau, o kapstytis iš jo realiai nedidinant kančios nei sau, nei artimiems, o netgi gerokai sąmonėjant..Jūs čia vyrai tik inksčiate lyg maži išpaikinti vaikai ir purkštaujate nepatenkinti kad jūsų nepaglosto..
Paistalai
2011-08-05 17:35:40
ir vėl nusipaistė.
Vyrai,
2011-08-05 17:30:59
paistalai;
Advokatas
2011-08-05 15:51:08
Yra keletas receptų norint išsiblaivyt – galiu padėti. Taigi, su Danieliumi kaip ir išsiaiškinta – mes durni ir nežinantys sužinojome tik tiek, kad žinantis (žinantys) supranta, o kiti nebe (dievulio neduota, matyt?). Bandau įtarti, visumą suvokiantis (ir jam pritariantys) D.Q. vos ne sudievinamas...ir gal visai pagrįstai? Bet kodėl taip siaurai mąstoma? Kodėl nepaieškoti kitų „dievų“ gebančių suvokti „visumą“ iš savo varpinės? Ar čia tas tradicinis „ausų kištukų“ fenomenas veikia, kada savo „visumos“ sampratą dėsto ne tas, kuriam meldžiamasi? Taip imu galvoti tik todėl, kad pirma užuomina į fanatizmą kada matau žmogų liejantį absoliučiai nebekontroliuojamą pyktį savo oponentui (oponentams). O gal teisę į filosofiją pasiliko tik D.Q.? Visi kiti (nesuvokiantys esmės) utilizuoti? Jei imčiau ir pasakyčiau, kad anot manęs esmę labiau už Queen‘ą suvokia Peter Sloterdijk, eilinį kartą bučiau patalpintas į „trezvilką“? Nežinau, kokią esmę suvoki tu, mat nelabai sugebi paaiškinti „durnam“, tik galiu duoti vieną labai gerą draugišką patarimą – man asmeniškai pirma visų „esmių“ fazė – pagarba oponentui (netgi ir labai durnam), sugebėjimas nepasiduoti isterikai gavus mažytę humoro dozę, ir baigti džiaugtis chamizmu, kurį kaip spėju gali painioti su cinizmu. Kodėl Peteris ir kiti? Ogi todėl, kad šie žmonės bando išnarplioti tą evoliucijos suveltą „barzdą“ apie kurios priežastis teisingai kalba D.Q. Yra pasekmė, arba rezultatas...arba krūva mėšlo iš kurios reikia išlipti. Tas pats didysis filosofijos chuliganas F. Nyčė sukūręs pakankamai daug raktų, arba kopečių kaip galima būtų kapstytis iš šios bėdos....bet jis juk neskaitęs D.Q....jis gi durnas dėl to...Ne visi gimsta debilais - „destruktoriais“ griaunantys pasaulį, yra žmonių sveikai suvokiančių moralės prasmę (esmę) ir to naudą bei gebančių suprantama forma tą aiškinti. Pesimizmas turi kelias savybes – pirma tai gali būti asmeninių problemų išdava persiduodanti išsakomoms mintims kitiems, antra – tai tampa užsiciklinimu – užburtu ratu iš kurio ištrūkti labai sunku. Nemanau, kad žmogų ištisai reikia tapatinti su gyvūnu, kartais visai sveika....save apgauti ir pasijusti tiesiog – žmogumi. Padeda. Iš patirties kalbu.
Andriejus
2011-08-05 14:17:03
Žemiau pateiktą komentarą sukūriau štai kam. Noriu pasakyti, kad žmonių kiekio augimas mūsų planetoje neturi ir negali būti laikomas maisto prieinamumo lengvėjimo ar jo kiekio didėjimo pasekme. Tikroji žmonių gausėjimo priežastis glūdi žmonių prigimtyje. Dabar nesiūlau aiškintis visko, kas susiję su mūsų prigimtimi, nes tai tikrai įdomi, svarbi ir rimta tema, reikalaujanti atskiro nusiteikimo ir noro ją atskleisti. Bet pažymėsiu, kad žmogus pagal savo prigimti pašauktas gausinti žmoniją. Ir jis tai darys nepriklausomai nuo "maximų" pasiūlos. Vėl gi pavyzdys, daug ką pasakantis - badaujančiose šalyse žmonės intensyviai gimdo ir gausina savo gretas. Ir tik gausėjant ieško būdų kaip prasimaitinti. Taigi, maisto kontrolės diktatūra galės mažinti žmonių kiekį tik tuomet, kai realiai dauguma žmonių gyvens pusbadžiu, dėl to kentės nuo ligų, agresyvumo ir kitų alkano žmogaus palydovų. O kitu atveju žmonės patys kaip įmanydami ieškosis būdų maitintis, ir, patikėkit, jiems tai pavyks. Ir tik juoda autoritarinė militaristinė sistema, persekiojanti bet kokios bandymus užsiauginti ar pasigaminti maistą apeinant centralizuotą paskirstymą, galėtų (galbūt) stabdyti gimstamumą. Bet ar tikrai mes to siekiame?
Andriejus
2011-08-05 13:58:22
Nežiniukas sklandžiai perėjo prie kito D.Q. straipsnio aspekto, kurį, prisipažinsiu, man irgi norėjosi aptarti. Tai ryšys tarp maisto gamybos apimčių ir populiacijos augimo. Mr. Danielis rašo: "Praeitais metais mes 2% padidinome maisto gamybą, ir mūsų populiacija padidėjo 2%. Taip pat ir užpraeitais metais mes 2% padidinome maisto gamybą, ir mūsų populiacija padidėjo 2%." Toliau seka jo įžvalga apie tai, jog jeigu nedidintume maisto gamybos, tai ir žmonių prieaugio planetoje neturėtume. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo logiška. Bet tik iš pirmo. Nes lygiai taip pat galima būtų teigti, kad pradžioje priaugo žmonių kiekis, ir tik paskui teko padidinti maisto gamybos apimtis. Juk tai visiškai įmanomas dalykas. Noriu atkreipti ypatingą dėmesį į tai, kad DQ net nebando pateikti kažkokių savo teisumo įrodymų. Jis tiesiog apeliuoja į koreliavimą tarp maisto gamybos apimčių didėjimo ir žmonių skaičiaus augimo. Bet čia jis veikiausiai papuola į "klaidingos koreliacijos" spąstus. Kad būtų aiškiau, leisiu sau pacituoti "Wikipedia": "Iš to, kad dviejų kintamųjų koreliacijos koeficientas nelygus nuliui, galima daryti tik tokią išvadą, jog egzistuoja statistinis ryšys, o ne koks nors priežastingumas (t. y., X nebūtinai veikia Y, nors X ir Y yra statistiškai susiję). Koreliacija, kuri tiesiogiai neatspindi priežastingumo, statistikoje vadinama „klaidingąja koreliacija“ (angl. spurious correlation). Viena geriausių tokio teiginio iliustracijų yra pavyzdys su ledų suvartojimu ir nuskendusiųjų skaičiumi: pastebėta, jog padidėjus ledų suvartojimui, padidėja ir skenduolių skaičius, tad lyg ir norėtųsi daryti išvadą, jog ledų valgymas yra labai kenksmingas plaukikams. Šitame pavyzdyje neatsižvelgiama į svarbiausią užslėptą kintamąjį – oro temperatūrą. Vasarą būna karšta, todėl padidėja tiek ledų suvartojimas, tiek skenduolių skaičius, nes daugiau žmonių maudosi. Gali būti, jog koreliacinis ryšys yra nustatomas, o iš tikrųjų priežastingumas buvo visiškai priešingas: štai praeitame amžiuje buvo manoma, jog žmonėms yra naudinga turėti blusų, nes statistiškai buvo pastebėta koreliacija tarp žmonių sveikatos ir blusų turėjimo – blusas turėjo sveikesni žmonės. Iš tikrųjų, ryšys yra visiškai priešingas: blusos dažnai sukelia ligas, o žmogui susirgus karštine, jog nebegali gyventi žmogaus plaukuose, nes ten per karšta, todėl susirgęs žmogus blusų nebeturi. Šiais laikais prastas koreliacijos ir priežastingumo suvokimas irgi yra dažnas, o ypač „tyrimuose“, kurie yra daromi spaudoje, norint sukelti sensaciją ir pan." ." Tikiuosi, viskas nėra labai jau sudėtinga. Ir nesant liguistai ištikimu Daniel Quinn "fanu', būtų nesunku pripažinti, kad jis vėl suklydo. Žmonės visi linkę į klaidas. Daniel Quinn irgi. Gal net labiau už hipotetinį vidurkį.
>
2011-08-05 12:06:43
su manim verčiau neišvedžiok, nes imi atrodyti kaip šakalas; tavo kontekste suma tebuvo "tik" suma, o ne visuma.
nežiniukas
2011-08-05 12:00:00
žodžiai turi kelias reikšmes, jei dar nepastebėjot, gerbiamoji madmuazel: „suma 3. MŽ463 sankaupa, visuma; ko nors bendras skaičius: Aplinka, tiesiogiai veikdama jutimo organus, sukelia pojūčius, kurių suma mums teikia pagavą rš. Kolektyvas – ne paprasta individų suma, bet glaudžiais visuomeniniais ryšiais susieta žmonių grupė rš. Visa suma, visas surokavimas, visas skaitlius R346. Jeig dabar ižg tos sumos atimsi septynis metus berniškės ..., daugigu gyvatos atliks tau? DP580. Suma (trumpai tariant, susumavus), tu apgražintas buvai vienu auksu ir apvilktas vienomis drobėmis, šilkais BBEz16,13. 4. Vln25, SD79, DP26,93 esminis dalykas, svarbiausi punktai: Ženklas kryžiaus ... yra kaip suma koki viso tikėjimo mūsų DK17. Tai nes užsirakina tame žodyj kaipo didžiausioj sumoj Ch1PvR13,9. Suma, aba trumpas išguldymas evangelijų šventų per visus metus SE(antraštė).“ www.lkz.lt
beviltiška
2011-08-05 11:56:59
išsiblaivyt
Advokatas
2011-08-05 11:52:19
Vsio - imu laužtuvą ir laužau tradicijas. Nuoširdžiai prisipažįstu, kad nesuprantu (išskyrus savo kliedesius) ir nuolankiai prašau paaiškinimo, tik perspėju - H.S. ne pažinčių klubas - jei ir toliau tęsim "viktoriną - atspėk kas aš tokia, arba toks" mus cenzorius iškirps iš eterio. Be kita ko, nepriklausomai nuo Jūsų gėlių (gėlės) rūšies širdingai dėkoju už motyvuotą (HS tradicija) dėmesį mano mintims.
m
2011-08-05 11:43:28
ko norėjai, tą ir supratai, per savo kliedesius net neatskiri su kuo kalbiesi; Esu tokai pat jauna kaip ir tu senas kelme, bet ar begali tai suprast, ką pasakiau...brangusis...
madmuazel
2011-08-05 11:39:50
DQ rūpi ne suma, o visuma, bet tas jums nematyt...
Advokatas
2011-08-05 11:37:56
Vadinasi, metaforos nesupratau - iš karto reikėjo pasakyti, kad sunokisios, prisirpusios pienės žiedlapis esi....o aš senas kelmas - tik kad vynelio paskanaut, galvelą nuosavą apsukt, spalvelių akytėse daugiau matyt....alkoholikas nelaimingas...
madmuazel > neziniukas
2011-08-05 11:37:37
maniau kad tu protingesnis, o gaila....
nežiniukas
2011-08-05 11:30:53
Pabandysiu paprastai paaiškinti, ką DQ turi omenyje, būdamas įsitikinęs, kad žmogus dauginasi priklausomai nuo pasiekiamo maisto kiekio. DQ savo super-erelio žvilgsniu mato bendrą Žemės rezultatą: „šiais metais yra daugiau sočiai pavalgiusių žmonių, bet atitinkamai daugiau ir alkstančių. Badaujančių populiacija auga taip, kaip ir bet kokia kita populiacijos dalis. Didinant maisto gamybos kiekį, proporcingai didėja ir badaujančių gretos.“. Iš to jam lengva pastebėt bendrą Žemės evoliucijos dėsnį. Superstebėtojui nerūpi skirtumai nei tarp žmonių, nei tarp šalių ar žemynų. Tik suma, bendras rezultatas. Vadinasi, jūs žaidžiat skirtingose lygose: DQ - pasaulinėje, Andriejus - individų, kultūrinėje ar valstybinėje. Todėl negalit suvokt vienas kito argumentų. Arba žemesnės lygos žaidėjas negali suvokt aukštesnio lygio.
madmuazel
2011-08-05 11:30:26
Na kąA vyručiai, skystimas jūsų galvose, h hmmm hm.....
Advokate,
2011-08-05 11:24:01
Ne į vyną brangusis, į mane atsisukite smegenys paikos :)

 1-20     21-40     41-49    >>
Rašyti komentarą >> Grįžti į straipsnį >>
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Įdomi smulkmena: visiškoj tamsoj su akiniais aš matau lygiai tiek pat, kiek ir be akinių.
V.B.
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės