Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Laplandijus
2013-05-31 23:06:45
Tikra tiesa as tuos zemes akmenis, kaip kura naudoju. Zymiai maziau ant sildymo iseina. Ir valdininku neseriu.
Mindaugas
2011-05-18 19:53:47
Tikra tiesa, apie tai žino kiekvienas kanapių augintojas, ypač hidroponinkas ir kai rūsyje esančio ventiliuot negalima nes kvapas privilios mentus :)
Giedrius
2011-04-27 10:44:46
Šia tema turi būti tik faktai apie augalus: „Augalų lapuose veikiant šviesai susidaro organinės medžiagos (cukrus). - straipsnio teiginys. Cukrus - C6H12O6 (anglis 40% mases), ar ir sitas faktas yra ne faktas o ismislas ir cukrus sudarytas tik is H ir O. Primygtinai teigiama, kad augalai anglies (CO2) is aplinkos neima. Klausimas is kur tuomet augalai ima ta angli? Ar saules sviesoje vyksta antianihiliaciaja, t.y. is energijos kuriama materija? O gal vyksta branduoliu sinteze: 12H pavirsta C (tuo paciu 6 protonai virsta neutronais)?
Ir
2010-10-30 07:50:48
ne iš žemės augalas save augina: "Первое серьезное исследование механизма роста растений провел фламандский аристократ Ян Баптист Ван Гельмонт. Перед тем как посадить дерево в горшок, он взвесил в нем землю. В течение нескольких лет Ван Гельмонт поливал дерево, а затем снова взвесил дерево и землю и обнаружил, что вес дерева увеличился на 74 кг, а вес почвы при этом уменьшился примерно на сто грамм. Стало ясно, что почва не является источником материала для построения растущего дерева"
Gamtininkas
2010-10-28 12:38:15
Na, jeigu jus vertė mokykloje mokytis iš vadovėlio, kuriame buvo teigiama, kad "žmonės maitinasi per s...", tuomet belieka Jus užjausti. :)
Gamtininkui
2010-10-28 12:08:28
Taip, žmogus irgi gali maitintios kurį tai laiką klizmomis, tačiau tai nereiškia, jog toks būdas yra fiziologiškas ir būtina visuose vadovėliuose tvirtinti, kad žmonės maitinasi per s....
Gamtininkas
2010-10-28 11:12:59
Stebetojui. Kaip žinome, O2 išskyrimas tiesiogiai priklauso nuo fotosintezės intensyvumo, o fotosintezę skatina šviesos energija. Augalai kvėpuoja ir išskiria CO2 nuolat, tuo tarpu O2 gamina tik esant pakankamam apšviestumui. Galima nuolat apšviesti augalą (dirbtinai) ir tuomet O2 išskyrimas nuolat dominuos. Man atrodo labai logiška jūsų mintis, kad augalai gali įsisavinti CO2 su vandeniu per šaknis, iš tiesų juk dirvožemyje pasigamina dideli CO2 kiekiai. Manau neverta pervertinti augalų organų specializacijos, augalai - ne gyvūnai. Pvz sausumos augalai vandenį ir mineralus reikalui esant gali įsisavinti per lapus (tą žino kiekvienas išprusęs sodininkas-daržininkas). Taigi lapai nėra griežtai specializuotas fotosintezės ir O2 šalinimo organas. Atkreipkite dėmesį, kad atmosferoje yra mažai CO2 ir daug O2, o dirvožemyje atvirkščiai mažai O2 ir daug CO2. Pati gamta sufleruoja, kad augalui yra naudinga mokėti CO2 įsisavinti per šaknis, o O2 per lapus. Bet čia nėra griežtos ribos, dujų apykaita lapuose gali vykti abejomis kryptimis (jeigu augalui reikia), nes pati fotosintezė ir kvėpavimas yra tiesiogiai susiję priešingos krypties procesai: kai tamsu dominuoja CO2 kryptis, o kai šviesu - O2 kryptis. Augalai yra sėslūs sutvėrimai ir todėl jų fiziologija yra labiau plastiška negu gyvūnų, kitaip jie neišgyventų.
Stebėtojas
2010-10-20 10:17:48
Kaip jau minėjau, augalas gali "neįkvėpti" per lapus nei CO2, nei O2 - tik "iškvėpti". Vis dėlto, dabartinės žinios leidžia spėti, kad fotosintezė vyksta, tik mechanizmas šiek tiek kitoks nei aprašoma. Per šaknis medis gauna vandenį su jame ištirpusiu CO2 ir O2, taip pat gaunamos mineralinės medžiagos (jei kas matėte kaip auga augalas iš sėklos - visada išauginama šaknis ir tik vėliau auginami lapai). Lapuose šviesos pagalba yra sintetinamos reikalingos medžiagos (aplinkos temperatūra skirtingiems augalams augti yra skirtinga, bet visuomet didesnė už 0, nes kitaip sušąla vanduo). "Šiukšlės" (CO2 ir O2) yra iškvepiami per žioteles. Greičiausiai, medžio ląstelių medžiagų apykaitos proceso metu susidariusios medžiagos taip pat pakartotinai panaudojamos, o "šiukšlės" pašalinamos. Nors tikslaus mechanizmo nežinau, bet spėju, kad dienos metu kai gaunama daug energijos, ji efektyviai panaudojama angliavandenių (ir ne tik) sintezėje ir didžiąją dalį "šiukšlių" sudaro O2, temstant įsijungia deguonies mechanizmas ir didžiąją dalį "šiukšlių" sudaro CO2. O naktį procesas, matyt, sustoja. Prašom pakritikuoti tokį trumpą fotosintezės aprašymą. Tik diskusijose gimsta tiesa.
Aha,
2010-10-18 15:45:57
Gamtininkas korektiskas, gamtininkas nustate net sandaruma is schemu :). Vietoj to, kad rasineti beprasmius komentarus, gamtininke, atlikite eksperimenta, o tada ir papasakosite. Karalius vis dar nuogas, bet argi gamtinikai sutiks jam tai pasakyti?:)
Gamtinikas
2010-10-18 14:10:30
Apspjauti ir melaginti visą augalų fiziologijos ir fotosintezės biochemijos mokslą nėra labai išmintinga. Labai jau daug žmonių dirbo ir dirba šioje srityje ir jie nėra kvaileliai. Kvailelis yra tas, kuris vienas kvailina visą minią specialistų profesionalų (teigti, kad visi mokslininkai susimokė meluoti irgi kvaila). Straipsnyje pateikti eksperimentai su maišu ir prijungtu dujų balionu yra nekorektiški, nes nepakanka sandarumo ir kontrolės (dujų sudėties analizavimo). Mano manymu geras eksperimentas yra su hermetiškai uždarytu stiklainiu, tačiau juk būtent tokių eksperimentų pagalba buvo parodyta, kad augalai neauga be jiems tinkamo anglies šaltinio. Autorius gali neigti šį visų augalų fiziologų pripažįstamą faktą, bet kas galėtų tuo patikėti?
Граниты
2010-10-13 22:12:49
играют огромную роль в строении коры континентов Земли. Но в отличие от магматических пород основного состава (габбро, базальт, анортозит, норит, троктолит), аналоги которых распространены на Луне и планетах земной группы, граниты встречаются только на нашей планете и пока не установлены среди метеоритов или на других планетах солнечной системы. Среди геологов существует выражение «Гранит — визитная карточка Земли». С другой стороны, есть веские основания полагать, что Земля возникла из такого же вещества, что и другие планеты земной группы. Первичный состав Земли реконструируется как близкий составу хондритов. Из таких пород могут выплавляться базальты, но никак не граниты. Эти факты привели первых же петрологов к постановке проблемы происхождения гранитов, проблемы, привлекавшей внимание геологов много лет, но и до сих пор далёкой от полного решения.
Kodėl
2010-10-13 21:55:30
žmogus įsitikinęs, kad apykaita vyksta tik toje medžiagoje, kurią jis suvokia savo pojūčiais ir sugeba pasiekti savo prietaisais? Kas matė akivaizdžiai anglies atomą organikoje? Kaip atrodytų visa chemija organikoje, jei atsirastų tikroje Mendelejevo lenteleje pirmoje eilutėje po jo numatytais brūkšniukais nors vienas elementas? Ar tai, ko žmogus nesuvokia ir negali konkrečiai išmatuoti prietaisu, visada yra mistika? Mokslo teigiama, kad 86 procentai visos antžeminės anglies yra miškuose, 73 proc. dirvos anglies yra miškuose. Ar padidinus Žemėje miškų skaičių 30 procentų anglies atsargos pasibaigtų? O gal miškai nebeaugtų jau - soties riba? :)
Saulius
2010-10-13 20:25:30
Aha, ir man čia neaišku. Galvojau, kad didelė dalis bakterijų išskirto dvideginio ištirpsta dirvoje esančiame vandenyje ir tokiu būdu tenka augalams. Bet jei jiems nereikia? Ir įsivaizdavau, kad būtent taip ir vyksta anglies apykaita: ant žemės organiką skaido mikrobai, išsiskiria dvideginis, leidžiasi žemyn, tirpsta, per šaknis vėl augalams ir t.t. O tai akmenys jį visą suvalgo?
Stebėtojas
2010-10-13 19:39:36
Tiesos daug, bet taip ir likau nesupratęs iš kur atsiranda organika. Iš mistinio eterio? Kiekvienam gyvam organizmui reikalinga mitybinė terpė. Sutinku, kad augalai nekvėpuoja, bet anglies apykaita, vis dėlto, vyksta. Faktas nr. 1 - visa organika sudaryta iš anglies junginių. Todėl mityboje anglis turi iš kažkur atsirasti, ji negali atsirasti iš niekur. Faktas nr. 2 - ore labai mažai CO2. Hmm. Kažin, kodėl? Gal todėl, kad jis sunkesnis už orą ir turėtų kauptis žemės paviršiuje? Jei taip, visi gyvūnai uždustų. Kur CO2 dingsta?
Galvą
2010-10-12 14:18:37
verta sukti tik dėl vaikų kvailinimo mokyklose - ar verta juos į tokias mokyklas leisti.
Saulius
2010-10-12 12:24:15
Suprantama, augimas ir derlingumas gali pagerėt ir dėl hormoninės stimuliacijos. Tiesiog šie du dalykai sutampa: kuo daugiau mikrobų, tuo daugiau dvideginio ir tuo daugiau hormonų. Panašu, kad tikrai neverta sukt galvos...
luna
2010-10-12 12:08:49
eretikai jūs ;)
Saulius2
2010-10-12 11:46:31
Sauliau, visur yra laaabaaaiii daug kintamųjų, lygtys per sudėtingos, tik "mokslininkams" suprantamos (nes jų rašytos :) ). Seniai aišku, kad mokslas yra š krūva ir atsirenka (arba "sufokusuoja" kas palankiau (paramai gauti). Na yra nemažai dalykų sukurta, kaip bebūtų pažanga yra. Bet tik tam tikrame mokslo rate ir kas ateina į buitį, o ne mokyklos vadvėliuose. Ir ne dėl "išmokslinimo" meluoja mokykloje, finansai- šių dienų aukščiausia matematika. Gal ne tiesiogiai dėl anglies dvideginio derlius geresnis? Gal mikrobai aktyvesni/kitaip apdirba mulča? Labai daug nežinomųjų, bet tu nesuk galvos- juk žinai, kaip geriau augalai auga, suteik jiems tas sąlygas, o jau jie (patys augalai) susitvarkys net ir nežinodami, kad jie "kvėpuja" :D Empirija, patirtis- štai kas svarbiausiai. Ir iš kur gali "mokslininkai" apie tokius sudėtingus dalykus žinoti, kai paprasčiausioje mechanikoje (automobiliai) būna jau su blogais sprendimais, kai kiekviena dalis žinoma ir kontroliuojama.
Karmailas
2010-10-11 21:02:02
Sauliau, CO2, kaip ir O2 tirpumas vandeny yra itin mažas. Tai kaip augalams jo gali užtekti iš vandens?
lunai
2010-10-11 17:39:22
http://www.homosanitus.lt/lt/kambarys_9/turinys/Kitas_mokslas/Zems_planeta

 1-20     21-25    >>
Rašyti komentarą >> Grįžti į straipsnį >>
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Įdomi smulkmena: visiškoj tamsoj su akiniais aš matau lygiai tiek pat, kiek ir be akinių.
V.B.
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės