Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Gumin? mama
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Mamoms ir t??iams / Gumin? mama
Kai tik gimsta rėkiantis jis ar ji , tai būtinai kas nors iš draugų, artimųjų ar tolimųjų padovanoja naujagimiui atributą, kurio pavadinimas čiulptukas. Jei nedovanoja, tai tada pati jauna mamukė paieško kokio nors ypatingesnio. O kadaise šios niekingo guminio pakaitalo pradininko vardas skambėjo tvirtai – čiulpas, ir jis nebuvo visiška naujagimio apgaulė – į skudurėlio kampą įvyniotas duonos gabalėlis visgi turėjo šiokių tokių maistinių savybių. Dabar didžioji dauguma taip susigyveno su šiuo įrankiu, kad naujagimio ir neįsivaizduoja be jo – žmogučio vaizdelis be čiulptuko jiems kažkoks nepilnavertis ir atgauna savo džiuginančius bruožus tik tada, kai burnytėn įstatomas šis nuostabus daiktas.

  Gimęs vaikutis turi įgimtus gabumus čiulpti, kurie ne tik jį pamaitina, bet ir ramina. Su šiais teiginiais niekas turbūt nedrįs ginčytis, tačiau medalis turi dvi puses ir atsivertę antrąją pasvarstykime.
    Pradėkime nuo čiulpimo reflekso. Gimęs vaikas moka ir nori čiulpti. Kam jam tai? Teisingai – tam, kad maitintis. Čiulpimas – tai maisto gavimas. O koks gi maistas yra guminiame čiulptuke? Jokio.

  Kūdikis visada nori čiulpti šiek tiek ilgiau, negu jam reikia pasisotinti. Ir tai ne dėl to, kad dievulis suklydo, bet tam, kad mamos kūnas žinotų, jog vaikutis auga, o kartu auga ir jo poreikiai pienui. Motinos krūtis kaip ir dauguma organizmo liaukų dirba pagal principą „pareikalavimas-pasiūla“ - kuo daugiau čiulpiama, tuo daugiau pieno gaminama. Kai mama pajutusi, kad vaikas pasisotino, įbruka jam čiulptuką, ji tuo slopina pieno laktaciją.
  Kitas laktacijos priešas yra pats čiulpimo pobūdžio skirtumas – čiulptukas čiulpiamas ne taip, kaip krūtis – jį čiulpti daug lengviau ir vaikas atpranta nuo šito jam sunkoko „darbo“. To pasekmė vėl ta pati – nestimuliuojama laktacija, nes vaikas rinksis visada lengvesnį kelią. Kai kurie vaikai po žinduko nebežino kaip elgtis su pačiu tikriausiu maisto šaltiniu ir „paleidžia dūdas“.

  Egzistuoja ir mažiau akivaizdžios pasekmės nuo čiulptuko tolimesniame, jau suaugusio vaiko gyvenime. Krūties žindimas – tai pirmieji žmogaus seksualiniai potyriai gyvenime ir jeigu jie pakeičiami surogatu – gumos gabaliuku, klojami pamatai ne tie, kurie vėliau žmogaus gyvenimą padarys pilnaverčiu intymiuose santykiuose. Tai viena iš priežasčių kodėl yra sunku vaiką atpratinti nuo čiulptuko. Jis jau puikiai supranta, kad čiulptukas jo nemaitina, bet atsikratyti jo vaikas visai nenori. Surogatinė „mama“ burnoje ramina, kaip ir masturbacija dalinai tenkina seksualinius poreikius, tačiau tai tik nepilnavertis pakaitalas. Vaiko ryšys su mama ir jos kūnu turi trukti ilgiau, jei norime harmoningesnio savo vaiko tolimesnio gyvenimo.
  Jeigu čiulptukas duodamas nuo pirmųjų dienų, tai vaikas šį surogatinį pasitenkinimą  priima kaip natūralų. Tačiau jei vaikui  čiulptuką pasiūlysite po mėnesio – jis jo nenorės.

   Žindimo metu mažylis nusiramina, apsnūsta, tai pagerina virškinimą, o kontaktas su mama vaikui pasąmonėje  formuoja asociaciją maisto su gerais ir šiltais ryšiais su mama, tai yra su žmogumi – draugu , sutuoktiniu ... Jeigu vaikas ištisai žinda čiulptuką, jis mažiau domisi aplinka, tampa mažiau aktyvus, vystosi pasyvus požiūris į aplinką. Ir visa tai vyksta tuo metu, kai jo protiniai gabumai vystosi sparčiausiai.
Apgailėtinai atrodo vežimėlyje į vieną tašką žiūrintis ir apatiškai čiulpiantis žinduką jau ūgtelėjęs mažylis.

Paskutinis faktorius, kuris verčia labiausiai susimąstyti yra tas, kad gimęs vaikas neturi savojo „aš“. Jo „aš“ - tai visas aplinkinis pasaulis, visa visata. Tačiau ateina toks momentas, kai „aš“ ima atsiskirti nuo aplinkos ir štai tada atsiranda tas labai nemalonus momentas. Vaikas pirmiausia supranta savąjį „aš“ per burną. Tai šis organas pirmasis parodo vaikui kur yra jis, o kur yra aplinka. Dėl to maži vaikai grūda viską į burną ir taip išbando pasaulį. Per burną išlieka ryšys su mama tol, kol vaikas nepradeda ir kitais pojūčiais skirti save nuo jį supančio pasaulio. O jeigu jis čiulpia čiulptuką? Jo tikrasis ryšys su mama pakeičiamas ryšiu su „gumine mama“. Jus tenkins vaiko pasirinkimas bendrauti su guminuku vietoj jūsų, tikrosios mamos ? Tenkins, jei vaikas savo emocijomis dalinsis su čiulptuku, o jūs tapsite tik eiliniu aplinkos objektu jam?

Yra tik keletas atvejų, kai čiulptukas yra būtinas. Tai vaikai, kurie  patyrė gimdymo fizines, psichines traumas. Tokiems vaikams reikia ištisai žįsti, o mama irgi yra žmogus ir turi poreikius. Todėl šiuo atveju pakaitalas - čiulptukas gali būti naudojamas. Ir kitas atvejis – kai vaikai yra maitinami dirbiniu maistu.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (17)
 
Mama
2012.03.22 HomoSanitus / Rūta S.
    –Mama, kur tu taip ilgai buvai? – Į mane žvelgė keturios vaikiškos akys. Kur aš buvau?  Darbe. Pirmą dieną po metų pertraukos.  Antrąjam vaikui suėjus 10 mėnesių,  sulaukusi darbo pasiūlymo, pasirinkau jį, darbą. Ne vaikus. Deja. Tada, prieš kelioliką metų augindama vaikus, lėtai vaikščiodama paskui juos kieme jaučiausi blogai. Atrodė visi skuba, bėga, užsiima kažkokia prasminga veikla, kažkokiais darbais,  tik mano vienos laikas sustojęs.  Ir aš norėjau bėgti,  kurti. Stiprus motinystės instinktas, vertęs gimdyti vaikus, kažkodėl prablėso. Ir palikau vaikus auklėti bobutėms.   –Mama, kam man eiti į mokyklą, jei aš nesuprantu ką ten aiškina? Aš suprantu tik tada, kai aiškini tu... Kas geriausiai gali...
Ankstyvas lytinis gyvenimas
2011.12.09 HomoSanitus / Age
Ohajo Universiteto (JAV) mokslininkai atliko eksperimentą, kurio metu stebėjo žiurkėnų lytinį gyvenimą. Vienai gyvūnų grupei buvo pasiūlyta užsiimti juo sulaukus 40 dienų, kas atitinka žmogaus paauglystės amžių. Kitą grupę privertė būti „nekaltais“ iki 80-ties dienų, tai yra iki tol, kol žiurkėnai taps kur kas augesniais. Kaip kontrolinę grupę paėmė žiurkėnus, kurie lytinių kontaktų išvis neturėjo. Pasirodė, kad žiurkėnai, ragavę sekso anksčiau už kitus, pasižymėjo sumažinta kūno mase ir mažesniais penio išmatavimais. Taip pat jie buvo labiau linkę į depresijas ir autoimuninius susirgimus. Netgi neuronų skaičius, perduodantis informaciją iš kūno į smegenis, pas juos buvo mažesnis, negu pas kitus gyvūnus. Tyrėjų nuomone, abi seksualiai aktyvios žiurkėnų grupės pademonstravo labiau...
 
Dirbtinis apvaisinimas
2011.05.21 HomoSanitus / Donatas T.
Galimybė kompensuoti pagalbinio apvaisinimo procedūras vertinama palankiai Atlikus visuomenės nuomonės apklausą, paaiškėjo, kad du trečdaliai apklaustųjų pritartų, kad valstybės lėšos būtų naudojamos dirbtiniam apvaisinimui finansuoti. Ši apklausa pasirodė tebevykstant diskusijoms dėl Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projekto, priešingoms pusėms nesutariant, kurį projekto variantą reikėtų pasirinkti: konservatyvesnį, ribojantį dirbtinio apvaisinimo galimybes, ar liberalų, leidžiantį taikyti daug platesnius pagalbinio apvaisinimo metodus. Kas užsakė šią apklausą?  - atspėti nesunku. Yra tokia Vaisingumo asociacija, kurios misija, kaip jie patys teigia, yra: „Iškelti viešumon nevaisingų šeimų problemą ir su jūsų bei mūsų pagalba nevaisingumą padaryti aiškiai...
Kodėl mėsingiausio šerno kulšis trichineliuota
2010.10.30 HomoSanitus / Age
Veikalas skiriamas mamoms švaruolėms, auginančioms mažylius pagal visuotinai pripažintas rekomendacijas Pastabesni medžiotojai seniai stebi vieną tokį įdomų faktą – sveiko ir labiausiai įmitusio šerno mėsa dažniausiai būna užkrėsta trichinelomis. Kaip gi čia taip? Jiems nekenkia? Jiems raumenų neskauda? Atsakymas į tai – straipsnio gale, o dabar iriamės į priekį nuosekliai, pradėdami nuo to, kas arčiausiai – nuo savo rankų. Ar žinote kodėl gyvūnai ėsdami maistą dažniausiai jį liečia tik snukiu? Todėl, kad jie nemoka nusiplauti galūnių...:) Nuo pat mažens girdėjome kalamą į galvas nepajudinamą taisyklę: „Plaukite rankas prieš valgį!“. Ir kur gi ta geležinė taisyklė mus nuvedė? Štai ir pažiūrėsime. Visuotinai priimta manyti, kad gyvūnai didina...
 
Apsauga nuo eletromagnetinio spinduliavimo
2010.03.21 HomoSanitus / Age
Pasaulyje yra gaminamos apsaugos priemonės nuo elektromagnetinio spinduliavimo, kurį sukelia mobilūs telefonai, jų stotys, bevielė technika ir t.t. Aktualiausios šios priemonės yra besilaukiančioms mamoms. Joms iš specialaus audinio yra siuvami štai tokie drabužiai, kurie dalinai apsaugo mamą ir visiškai apsaugo vaisių nuo EM spinduliavimo: Siuvami apsaugantys nuo EM spinduliavimo drabužiai ir ne tik besilaukiančiom. Nuodugniau paanalizuoti kas ką siūlo galima ir  EBAY  čia arba įvedus jo paieškoje "anti-radiation maternity dress". Yra galimybė atsisiųsti tik medžiagos ir siūtis pačiai. Tuomet keliaukite pasižiūrėti ir rinktis, pvz, "Cotton Electrocloth" štai iš čia http://www.emfields.org/screening/overview.asp Ten galima rasti ne tik audinių, bet ir dažų, kurie...
Sūnaus ar dukros?
2008.12.08 HomoSanitus / Age
Keletas lentelių tiems, kurie gyvena planingą gyvenimą ir nori susilaukti konkrečios lyties palikuonio. Japonai siūlo štai tokį būsimo vaiko lyties nustatymo metodą. Iš lentelės pagal tėvo ir mamos gimimo mėnesius išsirenkame skaičių. Pvz. Mama gimus vasarį, tėvas balandį, skaičius bus - 10. Toliau pagal išsirinktą skaičių žiūrime jau sekančioje lentelėje.     TĖVO GIMIMO MĖNUO MAMOS GIMIMO MĖNUO Sausis Vasaris Kovas Balandis Gegužė Birželis Liepa Rupjūtis Rugsėjis Spalis Lapkritis Gruodis Sausis  1 5 ...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Visos ligos ateina per skrandį ir gydomos jos - per jį, o sveikata palaikoma per stuburą.

    Tibeto medicinos postulatas.
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės