Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Uždrauskite mobilaus ryšio telefon? naudojim? Švedijoje!
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / K? mes vartojame? / Uždrauskite mobilaus ryšio telefon? naudojim? Švedijoje!
Orjan Hallberg, Hallberg Nepriklausomi Tyrimai, 2009

Įžanga

Į mobilaus ryšio sistemų diegimą Europoje buvo investuota daugiau kaip 10 000 milijardų Švedijos kronų. Jeigu reikėtų pervežti šį pinigų kiekį, tam reikėtų 100 kilometrų ilgio sunkvežimių kolonos, tai prilygtų atstumui nuo Gavle iki Upsala miesto, o kiekviename sunkvežimyje būtų po 10 tonų pinigų tūkstančio Švedijos kronų kupiūromis! Mobilaus ryšio telefonų naudojimas ypač išaugo 1997-tais metais, kada pasirodė antroji GSM (1800 MHz) karta. Nuo 2001 metų išleistas 3D „paįvairino“ mūsų gyvenimus didesniais skleidžiamais dažniais ir padidėjusia maksimaliu galios tankiu, kuris pasiekė neįtikėtiną 10 000 000 μW/m2   lygį!  

Siekiant ir toliau didinti mobilaus ryšio telefonų naudojimą, mažinamos paslaugų kainos ir vaikai gali nebesijaudinti, ar jų savaitės „kišenpinigių“ pakaks telefono sąskaitai apmokėti. „Telia“ savo tinkle klientams siūlo neribotus nemokamus skambučius, o „Telenor“ įkainiai už minutę siekia vos 0,09 Švedijos kronos, suaugusiems tai praktiškai prilygsta nuliui, nes jie dar prisimena 80-uosius, kada skambinimo kaina už minutę sudarė 5,5 Švedijos kronos.

Faktai

Daugelis gydytojų tikriausiai žino, kad mūsų kūnus sudaro ląstelės. Net mūsų smegenis sudaro keli ląstelių tipai; šios ląstelės tarpusavyje „bendrauja“ mažų mobiliųjų telefonų pagalba. Smegenų elektros signalus galima lengvai užfiksuoti už kaukolės ribų panaudojant tam tikrus instrumentus. Tai reguliariai atliekama galvos smegenų bioelektrinio aktyvumo tyrimų metu. Šios spinduliuotės galios tankis yra labai mažas. Smegenų bioelektrinio aktyvumo tyrimai užfiksuoja smegenų aktyvumo rodmenis tik tada, kai aktyvumas tarp tyrimo taško ir ausies siekia 25-150 μV (šis intervalas naudojamas rėmimuisi), iš esmės mažesniame nei 0,001 μW/m2 plote.

Ląstelės yra sudėtingos struktūros, apimančios daug gyvenimą palaikančių mechanizmų. Atsiradus pavojui, dėl staigaus fizinio streso, staigaus karščio arba šalčio, kūnas reaguoja padidindama streso proteino, pvz., hsp 70, gaminimą. Šie genai ir proteinai padeda vykdyti svarbias funkcijas. Egzistuoja 20 skirtingų streso proteinų rūšių ir šie streso proteinai padeda ląstelėms atkurti pažeistus proteinus ir pernešti juos per ląstelių membranas.

HSP70 streso proteinuose esančios specifinės DNR sekos reaguoja veikiant elektromagnetinei spinduliuotei (EMR). Nedideli elektromagnetinės spinduliuotės lygiai gali paveikti DNR esančius elektronus ir tokiu būdu sužadinti stresines reakcijas. Jeigu elektromagnetinės spinduliuotės lygiai radijo dažnyje yra didesni, tai gali sukelti net DRN grandinių nutrūkimą [1].

Natūralioje būklėje HSP70 streso proteinus aktyvuoja natūralios priežastys. Pavyzdžiui, kada norite pabėgti nuo jus besivejančio lokio, greitai patraukti ranką iš ugnies arba iš vandens skęstant pasiekti tvirtą ledą. Streso proteinas hsp 70 negali būti išskiriamas nuolat, nes priešingu atveju paprasčiausiai nebeveiktų natūralūs gynybos mechanizmai.

Spinduliuotės saugumo organizacija (SSM) teigia, kad elektromagnetinė spinduliuotė yra saugi, nebent ji būtų tokia stipri, kad įšildytų smegenis. Tačiau galvos smegenų bioelektrinio aktyvumo tyrimams pakanka 0,001 μW/m2 aktyvumo ar panašių širdies signalų elektrokardiogramai atlikti, gana sunku suprasti, kodėl Spinduliuotės saugumo organizacija teigia, kad dešimt milijardų didesnis elektromagnetinės spinduliuotės poveikis yra nekenksminga!

Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad įprasta mobilaus ryšio telefonų skleidžiama spinduliuotė skatina streso proteino hsp 60 gaminimą [1]. Šiandien žmogaus kūną tokio lygio spinduliuotė veikia ilgą laiką, tiek dieną, tiek naktį, o kartais ir nepertraukiamai – tai lemia mobilaus ryšio bokštelių poveikis.

Dėl šios mūsų kūnams nenatūralios ir stresą skatinančios aplinkos pasireiškia įvairūs sveikatos simptomai rodantys sparčiai plintančio neigiamo poveikio sveikatai tendencijas. Toliau aprašomi tokių įspėjamųjų požymių pavyzdžiai.

1. 1997-ųjų metų rudens žymiai padidėjo nedarbingumo atostogų išeinančių žmonių, tai sutapo su tuo laiku, kai visą parą pradėjo veikti naujos GSM 1800 mobilaus ryšio stotys ir daugelis žmonių įsigijo naujuosius dviejų juostų mobilaus ryšio telefonus. Ši tendencija atsirado staiga, pradedant nuo vieno konkretaus mėnesio ir pasireiškė visose 21 Švedijos apygardose. Būtų įdomu sužinoti, ar šis mėnuo sutapo su tuo laiku, kada kiekvienoje apygardoje buvo įdiegta GSM 188 sistema. Tačiau kada Švedijos mobilaus ryšio operatoriaus „Telia“ buvo paklausta apie konkretų sistemos įdiegimo mėnesį, buvo atsakyta, kad ši informacija skelbiama nebus [2].

Hallberg1.jpg

2. Nuo 1997-ųjų metų, o ypač nuo 2001-ųjų metų, padidėjo migdomųjų tablečių ir melatonino receptų išrašymas vaikams ir jauniems žmonėms [3].

Hallberg2.jpg

3. Išaugęs migdomųjų tablečių pardavimų skaičius vaikams nėra vien tik „Apoteket“ (pardavimų organizacijos) marketingo pastangų rezultatas. Švedijos statistikos departamento pranešimas rodo, kad vis dažniau tiek suaugusieji, tiek vaikai, susiduria su miego problemomis. Ir ypač nuo 1997-ųjų metų [4].

Hallberg3.jpg

4. Mirtingumo atvejų dėl silpnaprotystės žymiai padidėjo nuo 1997-ųjų metų, o tai dar labiau padidina įtarimus, kad kraujo-smegenų barjero pažeidimai itin žalingi žmonėms, kurie serga silpnaprotyste [5].

Hallberg4.jpg

5. Nuo 2001-ųjų padaugėjo pavojingų odos vėžio, melanomos atvejų veido ir galvos srityse, tarp asmenų ne vyresnių nei 60 metų amžiaus. Anksčiau šių ligų paplitimas buvo stabilus dešimtmečių dešimtmečius. Tačiau tuo pačiu metu sumažėja gerybinių (nepiktybinių) auglių atvejų, taiga bendras lygis išlieka toks pats, kaip ir nuo 80-ųjų. Atrodo, mūsų aplinka taip pasikeitė, kad odos pažeidimai anksčiau išsivystę į gerybinius odos auglius dabar labiau linkę virsti melanoma [2].

Hallberg5.jpg

6. Nuo 2001-ųjų mes taip pat galime stebėti, kad po to kai ilgą laiką mažėjusio smegenų auglių tarp vyresnio amžiaus žmonių atvejų, staiga šis lygis pradėjo sparčiai augti. Tokį patį augimą galite pastebėti ir tarp jaunesnių žmonių [2].

Hallberg-6.jpg

7. Naujagimių su sutrikimais skaičius pastoviai augo nuo 1970-ųjų iki pat 1997-ųjų, kada sutrikimų skaičius nusistovėjo. Nuo tų pačių metų buvo pradėti registruoti širdies sutrikimų statistiniai duomenys, nors anksčiau jie nebuvo įtraukiami. Nuo 2001-ųjų iki 2007-ųjų metų naujagimių su širdies problemomis skaičius išsaugo beveik 100% [2].

Hallberg-7.jpg

8. Didėja skaičius žmonių, kurie kenčia nuo jautrumo elektrai ir elektromagnetiniam laukui, ir yra spėjama, kad ši tendencija išliks iki 2017-ųjų metų, kada 50 procentų gyventojų bus nustatyta viena ar kita jautrumo elektrai ir elektromagnetiniam laukui forma. Tai grindžiama statistiniais duomenimis rinktais nuo 80-ųjų, kada pirmą kartą buvo užfiksuotas jautrumo elektrai ir elektromagnetiniam laikui atvejis. Šių metų sausio mėnesio pabaigoje atliktame internetiniame tyrime 31 procentas respondentų nurodė, kad po ilgesnių pokalbių jaučia skausmą. Kitus duomenis galite pamatyti toliau pateiktame grafike [6].

Hallberg-8.jpg

9. Dėl GSM1800 įdiegimo, 3G tinklų, DECT-telefonų naudojimo namuose, Wi-Fi technologų diegimo viešose zonose bei mokyklose ir bevielių tinklų namuose, mes tikrąja ta žodžio prasme „plaukiojame“ didelio dažnio elektromagnetiniuose laukuose. Šis grafikas parodo, kai padidėjo lygis miesto zonoje. Jeigu norėtume pavaizduoti, kurioje vietoje turėtų būti 10 000 000 μW/m2 lygis, kurį kaip saugų intervalą patvirtino Spinduliuotės saugumo organizacija (SSM), reikėtų grafiką braižyti keleto metrų ilgio!

Hallberg-9.jpg

10. Vaikams vis dažniau nustatomas autizmas. Šis sutrikimas itin atidžiai buvo stebimas JAV ir galime nagrinėti kiek autizmas buvo paplitęs nuo 1994-ųjų metų, 3-20 vaikų ir jaunimo tarpe. Toliau esančiame grafike pateiktą informaciją papildo pokalbių mobilaus ryšio telefonais lygis Švedijoje, taip galima pamatyti labai tikėtiną jų tarpusavio ryšį. Mokslinį ryšį tarp elektromagnetinių laukų ir autizmo ACNEM žurnale pateikia Mariea ir Carlo [7].

Hallberg-10.jpg

11. Pagal Švedijos TV informaciją pateiktą 2009-ųjų metų balandžio 1 dieną, didėja susirgimų gerklės vėžiu skaičius. Patikrinę šį faktą vėžio susirgimų Švedijoje registre matome aiškią susirgimų dažnėjimo tendenciją nuo 1997-ųjų metų. TV programoje kaip galima priežastis buvo paminėtas specifinis virusas. Žinoma, nebuvo paminėta galimybė, kad imuniteto apsisaugojimo stoką nuo tokio viruso galėtų sumažinti koks nors išorinis veiksnys [8].


Hallberg-11.jpg

12. Pagal 2009-ųjų metų Visuomenės sveikatos pranešimą, vis daugiau jaunų žmonių kenčia nuo depresijos ir dėl to jiems reikalinga speciali priežiūra. Toliau pateikiama, kaip šios priežiūros poreikis staigiai pradėjo augti po 1997-ųjų metų [9]

Hallberg-12.jpg

13. Nuo 1997-ųjų didėja savižudybių ir bandymų nusižudyti skaičius jaunų merginų tarpe. Ir tai lemia ne tik elektromagnetiniai laukai, sutrikdantys miego hormono melatonino gamybą. Gerai savijautai yra svarbūs seratonino ir dopamino hormonai, kurie sustabdo nuo šokimo po traukinio ratais kiekvieną kartą, kai viskas vyksta ne taip, kaip norėtųsi. Keistas sutapimas, tačiau šie liūdni įvykiai dažniau įvykdavo nuo 1997-ųjų metų [9].

Hallberg-13.jpg

14. Nuo 1990-ųjų metų rimtai sužalotų žmonių Stokholmo eismo įvykiuose palaipsniui kiekvienais metais mažėjo. Tačiau nuo 1997-ųjų dėl GSM1800 atsirado galimybė mobilaus ryšio telefonams naudoti geresnę veikimo zoną, taigi ilgas valandas praleisdami ilguose eismo kamščiuose žmonės panaudodavo skambučiams savo mobiliais telefonais. Amerikoje atlikti bandymai parodė, kad mobiliuoju telefonu kalbančio vairuotojo reakcijos laikas prilygsta arba į prastesnis nei vairuotojo, kurio kraujyje yra 0,08 promilės alkoholio. Nuo 1997-ųjų metai žymiai didėja rimtai eismo įvykiuose sužalotų žmonių skaičius ir ima siekti rekordiškai aukštą lygį [2].

Hallberg-14.jpgIšvados

1. Aplinkos apsaugos ministras privalo prisiimti visą atsakomybę už tai, kad iki šiol nebuvo imtasi jokių pastangų neigiamoms tendencijoms sustabdyti. Už tai turėtų jaustis atsakingi ir Socialinės rūpybos ir visuomenės sveikatos priežiūros ministrai. 
2. Spinduliuotės saugumo organizacija yra atsakinga už tai, kad vis dar leidžia gyventojus veikti tokiais žmogaus sukurtos spinduliuotės lygiais, kurie dešimtis milijardų kartų didesni nei lemiantys biologinį poveikį lygiai.
3. Nacionalinė sveikatos ir rūpybos taryba yra atsakinga už tai, kad nereagavo į neigiamas savo pateikiamų pranešimų ir ataskaitų tendencijas, visada jas pagrįsdama „senėjančios visuomenės“ arba „patobulėjusių diagnostinių priemonių“ priežastimis.
4. Mobilaus ryšio telefonų pramonė yra atsakinga už savo gaminį ir privalo kompensuoti žmonėms patirtus sužalojimus, kuriuos sukėlė pramonės gaminiai.

Būtina uždrausti ir pakeisti saugesniais gaminiais mobilaus ryšio telefonus (naudojančius dabartinę techniką), WiFi technologiją, bevielio ryšio tinklus (skirtus namams), DECT telefonus ir kitą panašią įrangą.

Tie, kurie yra atsakingi už šiandieninį visuomenės sveikatos būklės bloginimą privalo prisiimti už tai atsakomybę ir imtis veiksmų. Jeigu tai nebus nedelsiant atlikta, atsakingi žmonės bus patraukti baudžiamojon atsakomybėn bei teisiami pagal atitinkamus įstatymus.

Šaltinių sąrašas

Padėka už vertimą Indrei Knystautaitei,  o už idėją  Genovaitei Šunokienei

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (3)
 
Vitamino C perteklius
2010.01.31 HomoSanitus / Age
Sunkiai šiandien surastumėte žmogų, kuris šiandien vengtų vitamino C (askorbo rūgšties) pertekliaus. Ar tikrai jis toks jau nekaltas? Ar tikrai teisus buvo L. Polingas, teigdamas, kad vitamino C padidinti kiekiai padės išvengti baisių ligų? Beje, jis ir jo žmona, abu mirė nuo vėžio. Ar gali C vitaminas sukelti hipervitaminozę? Ant maisto pakuočių vitamino C pavadinimas gal būti pakeičiamas šiais kodais: E300  L-Askorbo rūgštis E301  Natrio L-askorbatas E302  Kalcio L-askorbatas E303  Kalio L-askorbatas E304  Askorbilo palmitatas, askorbilo stearatas E315  Eritorbinė rūgštis E300 - E304 gali būti pagaminti naudojant genetiškai modifikuotus organizmus. E304 gali būti gyvulinės kilmės. Neigiamas vitamino C pertekliaus poveikis tampriai susijęs su vitamino C...
Naujos ir neišbandytos technologijos
2010.01.24 HomoSanitus / Genovaitė Šunokienė
„Visa teisybė pereina tris pakopas. Iš pradžių iš jos pasijuokiama. Tada jai smarkiai priešinamasi. O galiausiai ji priimama kaip akivaizdi“ Arthur Schopenhauer Vadinuosi - Enrico Grani, ir dabar aš gyvenu Australijoje. Aš daugiau kaip dešimt metų intensyviai naudojau mobilaus ryšio telefonus ir dėl to man išsivystė piktybinis smegenų auglys. 2007 metais, iki mano gimtadienio likus maždaug savaitei, mano smegenyse buvo rastas 3 cm pločio ir 4 cm ilgio piktybinis smegenų auglys. Prieš metus, 2006 metų lapkričio mėnesį patyriau infarktą (pirmąjį). MRI tyrimai parodė, kad smegenų auglys susiformavo smegenų dalyje greta ausies, kur visada naudodavau savo mobilaus ryšio telefonus – būtent toje vietoje, kur buvo mobilaus telefono antena. Aš siekiu...
 
Mobilūs telefonai ir sveikata
2010.01.22 HomoSanitus / J. Grigas
Elektromagnetinė spinduliuotė, sklindanti iš mobiliųjų telefonų ir jų bazinių stočių antenų, radijo ir televizijos bokštų bei kitų šaltinių, žmones veikia ląsteliniame lygmenyje ir kenkia sveikatai.  Apie   tai buvo rašyta   MG 2004 Nr. 10, 11 ir 12 numeriuose. Tačiau  to poveikio mikroskopinis mechanizmas aiškėja palaipsniui. Gal todėl daugeliui medikų ir fizikų jis  dar nežinomas ir tiek   daug spekuliacijų   šiuo klausimu.   Šiame straipsnyje, kuris vasario mėnesį bus publikuojamas žurnale "Mokslas ir gyvenimas",   apžvelgiami  naujesni elektromagnetinės    spinduliuotės   poveikio   mokslinių tyrimų    rezultatai. Mobilūs telefonai ir sveikata Prof. Jonas GRIGAS, LMA ...
Mobilaus ryšio telefono saugumas
2010.01.21 HomoSanitus / Genovaitė Šunokienė
PSRAST (gydytojų ir mokslininkų už atsakingą mokslo ir technologijų taikymą susivienijimo interneto svetainė) Tikroji tiesa apie pavojus, kurią skelbia nepriklausomi mokslininkai Tokia kalba, kuri bus suprantama kiekvienam Turinys • Santrauka • Mobilaus ryšio telefonų pramonės samdyto specialisto įspėjimas • Pavojingi mikrobangų prietaisai • Žymūs žmonės – jie išdrįso pasakyti teisybę • Mobilaus telefono naudojimo etiketas • Naujienos apie mobilaus ryšio telefono saugumą • Koks yra saugus spinduliavimas? • Kiek ilgai trunka saugus skambutis? • Moksliniai įrodymai o Bazinių stočių pavojai o Ne-šiluminis poveikis o Vėžio rizika o Žalingas poveikis smegenims o Stresinio išsekimo priežastis? o Bendro pobūdžio straipsniai • Poveikis...
 
Pamąstymai prie unitazo
2009.04.26 HomoSanitus / Age
Žmogus, gyvendamas civilizuotai, sunkiai suvokia, kad pasaulyje yra viskas tarpusavyje susiję. Konkrečiai – jeigu galioja posakis „ką valgome, tuo ir ši...“, tai galioja ir atvirkštinis variantas - „kuo ši..., tą ir valgome.“  Mūsų kiekis pasaulyje katastrofiškai daugėja ir mes jau seniai gyvename savo išmatose. Jų kiekis atviruose ir gruntiniuose vandenyse auga su kiekviena diena. Nuo šio užterštumo poveikio kol kas mus saugo tik medicina ir farmakologija su savo  preparatais. Kol kas, nes toks išgyvenimo būdas, kai vartojami dideli kiekiai farmakologinių preparatų, sukelia naujas problemas mums. Buvo manoma, jei žmogus vartoja farmakologines medžiagas, kurių kiekiai yra tik miligramai, negali teršti gamtos. Apie 1980 metus europiečiai atkreipė dėmesį, kad kai...
Tiesa apie vitaminus
2009.03.31 HomoSanitus /
Anglų kalba torentuose : http://www.btscene.com/details/184510/ "Every year we spend ?300 million on vitamin supplements, but do they actually do us any good? Some believe they offer the promise of preventing or even curing some of the world's biggest killers, such as heart disease and cancer. Others claim that taking large doses of some vitamins may in certain cases be harmful. So what are the facts?" See   for more details and a transcript. Rusų kalba:    
 
Svarbiausias mobilaus telefono parametras
2008.08.09 HomoSanitus / Age
  Žmonės perka naujus mobiliuosius telefonus, ilgai renkasi, lygina formą, spalvą, funkcijas ... Bet labai retas ieško pagrindinio ir svarbiausio faktoriaus  parametro SAR(specific absorption rate) reikšmės. Tai parametras, kuris rodo kiek mobilaus telefono skleidžiamų elektromagnetinių bangų yra sugeriama jūsų galvoje.   Žmogus niekada lig šiol su savimi nuolat nesinešiojo šaltinio, kuris spinduliuoja  fiksuoto dažnio elektromagnetines bangas. Kadangi mobiliųjų telefonų spinduliuojamos bangos yra mikro bangų srityje, jų skvarbumas yra didelis, jos įsiskverbia į mūsų kūną gana giliai. Jautriausia vieta –  mūsų smegenys, nuo kurių veiklos priklauso viso organizmo funkcionavimas. Pavojingiausi yra stabilizuotų dažnių šaltiniai. Jeigu turėtume galimybę akimis stebėti visas...
Aktyvioji
2008.07.30 HomoSanitus / Age
  Daugelis "Activia" jogurtų vartotojų tikisi žadėtojo TV ekrane stebuklo iš „gyvojo“ produkto. Tiktai kas jame gyvo? Štai ką rašo gamintojas:"Į Activia jogurto sudėtį įeina ypatingos ActiRegularis bakterijos..." Tam, kad pritraukti gyvenimo išblaškytą jūsų  dėmesį ir nustebinus "pakabinti" jus, galingasis Dannon imasi net ir keisti visam mokslo ir ne mokslo pasauliui žinomų bakterijų Bifidobacterium animalis DN-173 010  pavadinimą. Bifidus Digestivum Anglijoje, Bifidus Regularis JAV ir Meksikoje, Bifidobacterium Lactis ar BL Regularis Kanadoje, Dan Regularis Brazilijoje ir Bifidus Actiregularis Austrijoje, Argentinoje, Čilėje, Vokietijoje, Italijoje, Olandijoje, Rumunijoje, Rusijoje ir žinoma, gimtojoje Lietuvėlėje. Kam tokia pavadinimų maišalynė? Tam, kad jau ir...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Mūsų organizmas už mus protingesnis. Netrukdykite jam.
I.Pavlovas
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės