Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Ar galima išgyti laikantis dietos?
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / METABOLIZMAS / Ar galima išgyti laikantis dietos?
Viskas, kas vyksta organizmo vandeninėse terpėse (ląstelių citoplazmoje, tarpląsteliniame skystyje, kraujyje, limfoje ...) akivaizdžiai demonstruoja štai šis filmukas:
Atkreipkite dėmesį: šioje reakcijoje mes galime stebėti visą virsmų kaskadą tik dėl to, kad į tirpalą yra įpiltas „ryškalas“. Be jo, mums atrodytų, kad tirpalas – statiškas skystis, kuriame nieko nevyksta. Visiškai analogiški virsmai vyksta ir mūsų organizmų skystose terpėse. Įdomiausia, kad ši reakcija buvo atrasta bandant sumodeliuoti mėgintuvėlyje ...Krebso ciklą.


Viena iš pačių įspūdingiausių Belousovo-Žabotinskio reakcijos savybių yra ta, kad jai sukelti reikalingas labai ribotas ir palyginti paprastų medžiagų skaičius – tam tikro oksidatoriaus, reduktoriaus ir katalizatoriaus mišinys. Toliau viskas vyksta automatiškai. Idealiomis sąlygomis – neribotai ilgai. Antroji, ne mažiau įspūdinga savybė, yra ta, kad šių reakcijų stadijų sąrašas pakankamai sudėtingas ir sudaro šimtus reakcijų su dešimtimis tarpinių medžiagų (intermediatų). Detalus šių reakcijų mechanizmas lig šiol yra nežinomas.

Kitais žodžiais tariant, jei kam nors paduotume į ranką stiklinę su joje vykstančia Belousovo-Žabotinskio reakcija ir paprašytume nustatyti kas joje yra, tai užduotis pasirodytų neišsprendžiama. Stebėtojas skirtingu laiko momentu mato vis naują reakcijos stadiją (arba fazę) su intermediatais, būdingais tik tam reakcijos vyksmo momentui. Kievienu laiko momentu stebėtojas stiklinėje mato jau vis kitas medžiagas. Tik ką aprašytą vaizdelį mato visi tie 99,99% tituluotų „moksliukų“, analizuojančių žmoguje vykstančius procesus. Po to jų bemiegių naktų kančiose gimsta ir yra „mokslinėje“ literatūroje aprašomi tie šimtai kažkokių tai fermentų, kofermentų, enzimų, dehidrogenazių, transferazių, sintazių, Krebso ciklų ... trumpiau sakant, viso to, kame ir velnias koją nusilaužtų (raskite nors vieną „moksliuką“, kuris tas „...azes“ žinotų nuo iki :) ). Bet liūdniausia yra tai, kad tie visi jų „atradimai“ ir jų katalogavimas nė per žingsnį nepriartina mus prie žmogaus sveikatos problemų išsprendimo.

Koks būtų tipinio žmogaus gydymo procesas, jeigu Kūrėjas mums būtų palikęs tikslias žinias apie tai, ką ir kaip reikia sumaišyti, kad žmogaus organizme imtų vykti tos sudėtingos savaiminių virpesių reakcijos, kurios ir sudaro pačių sąvokų „gyvenimas“ ir „gyvybė“ esmę? Gydymas būtų labai unifikuotas, paprastas ir nepriklausytų nuo diagnozės – iš žmogaus tereikėtų išpilti ar nufiltruoti visus jame esančius patologinius skysčius ir užpilti idealius. Nesigilinsime į techninius problemos sprendimo aspektus, bet aišku  tai, kad šis principas  yra realizuojamas. Pavyzdžiui kraujo perpylimo procedūra dabar yra tokia paprasta, kad niekam nesukelia net nuostabos.

O kaip gi gydo šiandien „gydytojai“ be Kūrėjo instrukcijų? Bando veikti atskiras savaiminių virpesių reakcijų fazes (o jų šimtai) įvairiais inhibitoriais, blokatoriais, aktyvatoriais, stimuliatoriais ir t.t. Suprantama, kad nieko gero iš to nesigauna, tik žala. Primenam, kad savaiminių virpesių reakcijų vyksmui reikalingas pradinių medžiagų skaičius pakankamai mažas ir jis griežtai determinuotas – oksidatorius+reduktorius+katalizatorius. Visokio šlamšto (dabartinės vaistinių produkcijos) primaišymas į tokį tirpalą galutinai sudarko visus procesus. Argi galima po to nustebti, kai matai vaisto anotacijoje 10-20 šalutinių vaisto poveikių ir tik vieną sąlyginai „naudingą“?!

Kas gi sveikame normaliame organizme yra tie oksidatoriai, reduktoriai ir katalizatoriai? Klausimus apie labiausiai įsisavinamas jų formas, dozes, kiekius ir kitą matematiką palikime kol kas nuošalyje. Paanalizuokime klausimą grynai konceptualiai – kas ir iš kur gi visa tai atsiranda?

Pradėkime nuo katalizatorių. Labiausiai žinomi katalizatoriai yra  kintamo valentingumo  metalai (KVM), iš kurių labiausiai paplitę in vivo yra geležis, varis, manganas, molibdenas ir cinkas. Toli nekeliaujant,  imame labiausiai paplitusias karščiavimą ir uždegimą mažinančias priemones Analginą ir Aspiriną. Kaip jie veikia? Lyg tai jie inhibuoja ciklooksigenazę (COG). O kas tai yra COG? Ciklooksigenazė – tai fermentas savyje turintis hemą. Jis čia šiuo atveju svarbiausias. Heme yra kas? Ge-le-žis. Visos panašios priemonės viso labo tik suriša geležies joną ir su išmatomis, šlapimu išveda iš organizmo – organizme sumažėja katalizatoriaus ir visos susiję su juo reakcijos rimsta, o viena iš pagrindinių reakcijų, kuriose dalyvauja geležis, yra aktyvių deguonies formų (ADF) sudarymas. Jei netikite, prisigerkite Analgino ar kokio Diclofenaco ir stebėkite savo šlapimą – jis bus raudonų plytų  spalvos. Tai pašalinta oksiduota geležis (Fe3+) suteikia jam šią spalvą. Labai panašus pieno veikimo mechanizmas – jis, visų pirma, suriša geležį, tik jau redukuotą  (Fe2+), kas yra ne taip jau blogai, nes ji jau nevirs oksiduota. Štai dėl ko ir yra geriamas karštas pienas peršalus ir skaudant gerklę! Žinoma, ilgalaikis ir pastovus pieno vartojimas  lėtina visus katalizuojamus procesus ir procesus susijusius su deguonies dalyvavimu, nors ir ne taip greitai, kaip karščiavimą ir skausmą mažinantieji  vaistai iš vaistinės.

Ar kada nors girdėjote, kad geležies pertekliaus išvedimas iš organizmo yra labai naudingas gydant infekcinius ir onkologinius susirgimus, o taip pat sumažina spontanišką ADF generavimą? Negirdėjote? Tai dabar jau žinote. O kaip dažniausiai elgiasi gydytojai su anemiškais onkoligoniais ligoniais? Teisingai, grūda jiems kuo daugiau geležies preparatų, po ko jie miršta kur kas greičiau ir dar didesnėse kančiose.

Oksidatoriai ir reduktoriai žmogaus organizme normaliomis sąlygomis susidaro iš maisto. Pats slidžiausias momentas – kai žmonės mano, kad rūgštūs maisto produktai rūgština organizmą, o šarmingi – šarmina. Tai labai toli nuo tiesos. Dar daugiau, skaitytojas ko gero nustebs dabar sužinojęs, kad grynai šarminių produktų praktiškai gamtoje nėra. Tai yra, jei imsite bet kokį vaisių ar daržovę (arba gėrimą, pvz. pieną), išspausite iš jų sultis ir pamatuosite jų pH, jūs niekada nepamatysite reikšmių virš 6,9. Visas tikras maistas yra daugiau ar mažiau rūgštus. Netikėta naujiena, ar ne?

Iš tikrųjų, maisto produktų įtaka organizmo šarmų ir rūgščių pusiausvyrai nustatoma ne iš to, kokį pH turi pradinis produktas, o iš to, kokį pH turės „pelenai“, sudeginus organizme tą produktą metabolinėse transformacijose.. Pavyzdžiui, jeigu jūs geriate vidurdienyje labai labai rūgščią arbatą su citrina, tai organizmas užrūgštės tik trumpam, o po to staigiai užšarmės. O štai arbata su citrina išgerta prieš miegą nakčiai (metabolizmo sulėtėjimo laikas) tikrai sukels ilgalaikį naktinį užrūgštėjimą organizme. Sunku, ar ne? Nieko – gyvent norėsite, išsiaiškinsite.

Tam, kad orientuotumėtės, koks produktas kokio pH „pelenus“ palieka organizme intensyvaus metabolizmo metu, jums padės du sąrašėliai, kuriuos E.Revici sudarė savo gyvenimo pabaigoje (geras palikimas, ar ne?)

Rūgštis sudarantys produktai (acid forming foods). Produktai, kurie duoda rūgščius „pelenus“, turinčius daug fosforo, sieros, chloro ir/arba mažai kalio, magnio ir kalcio.

Actas
Austrės
Antiena
Arachisas
Aviena
Aviena (jauno ėriuko)
Avižų miltai
Baltos pupelės (visos kitos duoda šarminę reakciją)
Cukrus nerafinuotas
Cukrus rafinuotas
Džiovinti žirniai
Džiuvėsiai
Duona
Graikiški riešutai
Glitimas
Jautiena
Kumpis
Kalakutiena
Kakava
Kaštonai
Kešju
Kava
Krabai
Krekeriai
Kiauliena
Kiaušiniai
Kruopos
Kukurūzai
Kukurūzų dribsniai, krakmolas
Limos pupelės
Lęšiai
Manų košė
Makaronai
Miežiai
Moliuskai
Miltai (nesijoti)
Omarai
Pienas
Pekano riešutai
Pasukos
Poliruoti ryžiai
Rauginti kopūstai (visi kiti kopūstai duoda šarminę reakciją)
R.kopūstų sultys
Ryžiai kanadietiški
Rokforo sūris
Rudieji ryžiai
Rugių miltai
Rugiai
Saldainiai
Soros
Sirupai
Spagečiai
Triušiena
Tapijoka
Varškė presuota
Veršiena
Vėžliai
Vynuogių kauliukai (visos kitos vynuogės dalys duoda šarminę reakciją)
Vištiena
Žemės riešutų aliejus
Žuvis
Žąsiena
Šarmus sudarantys produktai (alkaline forming foods). Produktai, kurie duoda šarmingus  „pelenus“, turinčius daug kalio, magnio arba kalcio ir/arba mažai fosforo, sieros, chloro).
Abrikosai
Avokados
Ananasai
Apelsinai
Arbūzai
Artišokai
Augalinis buljonas
Augalinė želatina
Avietės
Alyvų aliejus
Arbatos pakaitalai
Avietės-gervuogės hibridas
Agurkai
Alyvuogės (prinokę)
Baklažanai
Bananai (sunokę)
Batatai
Burokėlių lapai
Brokoliai
Bulvės
Braškės
Citrinos
Churma
Cikorija
Cukatai
Cukinijos
Datulės
Daigintos pupelės
Daržovių sultys
Dž. slyvos
Figos
Girtuoklė (vaivoras)
Griežtis
Greipfrutai
Grybai
Gervuogės
Juodieji serbentai
Kriaušės
Kavos pakaitalai
Kopūstai
Kaliaropės
Kopūstai spalvoti
Kriaušės
Kokosas
Kviečių želmenys
Laimas
Laminarija (rudieji dumbliai)
Lecitinas
Liucerna (chlorofilo šaltinis)
Moliūgai
Mėlynės
Morkos
Mėtos (lapai)
Medus
Migdolai
Ožkos pienas
Obuoliai
Pipirnė
Putelis
Porai
Pienės
Papaja
Pastarnokai
Paprastoji pupelė
Persikai
Petražolės
Pomidorai
Rabarbarai
Ridikėliai
Ropės
Ridikai
Rūgštynės
Sojos mėsa
Svogūnai
Sojų aliejus
Sojų pienas
Salotos
Salierai
Slyvos
Soja
Šparaginės pupelės
Šparagai
Špinatai
Vaisių sultys
Vynuogės
Vyšnios
Žirniai
Žemuogės

Ir be padidinimo stiklo matosi, jog pirmame sąraše, apibendrintai kalbant, viena mėsa, duona ir cukrus, o antrame – viena žolė.

Tikimės, kad jau supratote, jog tam,kad organizme sėkmingai vyktų teisingos reakcijos, organizme būtini ne tik šarmai (reduktoriai), bet ir rūgštys (oksidatoriai). Būtent dėl to, net ir tris kart žaliavalgis, veganas ar vegetaras, nevalgo produktų tik iš vieno sąrašo. Žaliavalgis gali valgyti kiek širdis geidžia šieno ir žolės, bet jeigu jis tuo pačiu nevartos pakankamai riešutų arba pieno produktų (tai ir matoma praktikoje), jo sveikata bus blogesnė už blogą. Tie žmonės, kurie nevartoja produktų iš abiejų sąrašų – tai žmonės ligoniai. Ir nesvarbu jie vegetarai, veganai ar mėsėdžiai. Niekada sveiki nebus tie, kurie prisiklauso ar prisiskaito pasakėlių apie užrūgštėjusius organizmus ir visais įmanomais būdais ima šarmintis iki begalybės.

Faktiškai, išgijimo nuo daugelio susirgimų paslaptis yra teisingo santykio tarp oksidatorių, reduktorių ir katalizatorių organizme atstatyme. Štai tokio tik rezultato, sąmoningai, o dažniausiai nelabai, ir siekia visos sveikatinimosi dietų metodikos. Tik bėda, kad gamtoje universalių dietų neegzistuoja – kiekvienas atvejis labai individualus. Kad sergančiam patarti, reikia mokėti labai tiksliai vertinti paciento būseną kiekvienu laiko momentu – ko jame per daug, o ko trūksta – rūgšties ar šarmo, kokių katalizatorių per daug, o kurių per mažai. Labiausiai klystama, kai manoma, kad žmogui pastoviai trūksta makro- ir mikroelementų, vitaminų ir t.t.  Situacijos, kai iš organizmo būtina šalinti įvairių metalų-katalizatorių perteklių, tokios pat dažnos, kaip ir deficitinės situacijos. Tik šalinimas yra kur kas sudėtingesnis uždavinys, nei  papildymas, ir reikalauja daug daugiau laiko ir žinių.

Trumpiau sakant, reziume toks: jei puolate gydytis dieta ar papildais, iki galo nežinodami, kokioje būsenoje esate, jūs visgi esate pasmerktas loterijai. Nors joje laiminčiųjų kartais pasitaiko.
Kokiu „mistišku“ būdu kartais atsistato sveikata žmonėms, kurie iki tol maitinosi kaip ir visi, o po to persėdo prie žaliavalgio lėkštės, jūs tikriausiai jau dabar galite suvokti ir be mūsų pagalbos. Jei žmogus metų metais valgė tik mėsišką maistą, jo organizme nusistovi rūgštinė (oksiduojanti) dominantė ir atsiranda šarminio (atstatančio) komponento trūkumas. Gali būti organizme netgi pakankamai katalizatorių, kurie trūkstant reduktorių, yra visiškai nenaudingi ir neveiksnūs. Todėl, kai toks žmogus pereina prie šarminančios mitybos, jo organizme automatiškai pasileidžia Belousovo-Žabotinskio reakcijos. Kaip taisyklė, pirminis paleidimas yra lydimas visokių krizių – liguistos būsenos, liudijančios, kad organizme medžiagų apykaita staiga suaktyvėjo. Apie tokius efektus galima pasiskaityti daugelyje sveikatinimosi knygų.

Deja, visa tai, kas buvo rašoma iki šios eilutės iš esmės nelabai jau gali pagelbėti onkologinių, degeneracinių  ir autoimuninių susirgimų atvejais – ten problemos jau lipidinėje, o ne vandeninėje terpėje. Bet tai jau kita tema.

Kokia yra genialaus biologo ir gydytojo Emanuelio Revici atradimų esmė? Regis, kalba ten apie kažkokius sutrikimus deguonies ir lipidų metabolizme... E.Revici parodė, kad oksidacinis metabolizmas ir lipidų metabolizmas tiesiogiai surišti tarpusavyje dviem pagrindiniais ryšiais:
a) efektyvia energijos gamyba, dalyvaujant deguoniui ir
b) selektyviu ląstelių membranų pralaidumu.
Kiek tai yra svarbu? Kai kalbame apie energijos gamybą dalyvaujant deguoniui ir apie selektyvų ląstelių membranų pralaidumą, mes kalbame apie pačios gyvybės esmę. Štai kodėl lipidų problemos yra visų žmogaus problemų viršuje. Deguonies metabolizmas vyksta organizme visur ir būtent dėl to  kiekvienas simptomas ar patologija vienaip ar kitaip siejasi su deguonies metabolizmo sutrikimais.

Kas konkrečiai „lūžta“ paciento organizme, kuris demonstruoja padidintą ar sumažintą deguonies utilizaciją? Iš lipidų metabolizmo taško žiūrint ir šiek tiek supaprastinant, galima sakyti, kad iš viso yra tik dvi fundamentalios biologiškai aktyvių lipidų klasės – steroliai ir riebiosios rūgštys. Kiekviena ši lipidų klasė vaidina svarbų vaidmenį tiek oksidacinėje energijos gamyboje, tiek selektyviame ląstelių membranų pralaidume.

Pacientas su sumažėjusiu deguonies utilizavimu charakterizuojamas riebiųjų rūgščių aktyvumo trūkumu ir sterolių pertekliumi. Toks lipidų disbalansas paveikia oksidacinę energijos gamybą taip, kad ši tampa anaerobinė (be deguonies). Vietoj to pasireiškia visiška priklausomybė nuo fermentinių procesų (anaerobinės glikolizės) – pacientui pastoviai trūksta energijos gyvenimui.

Pacientas su padidintu deguonies utilizavimu, atvirkščiai, charakterizuojamas riebiųjų rūgščių aktyvumo pertekliumi ir sterolių trūkumu. Toks lipidų disbalansas sukelia nekontroliuojamą oksidaciją, tai yra žalingas laisvųjų radikalų reakcijas ir peroksidų susidarymą. Nors toks pacientas ir gamina energiją, dalyvaujant deguoniui, tačiau ji yra tokios formos, kad jos organizmas negali panaudoti. ADF ardo audinius, inhibuoja katalitinius procesus, greitina audinių senėjimą ir degeneraciją.

Be to kiekviena organizmo ląstelė, kepenų, raumens, smegenų, bet kuri kita, be energijos gamybos, dar turi sugebėti:
įleisti maitinančias medžiagas per membraną į vidų;

garantuoti apsaugą nuo nuodingų ir nereikalingų medžiagų patekimo į vidų;

išleisti iš ląstelės vidaus metabolizmo atliekas į tarpląstelinę erdvę;

sulaikyti ląstelėje maitinančias medžiagas, katalizatorius ir visus kitus gyvybiškai svarbius elementus, kurie reikalingi ląstelės funkcionavimui, tai yra neleisti jiems ištekėti per membraną.
Sėkmingas šių uždavinių sprendimas priklauso, pirmiausia, nuo elektromagnetinių jėgų membranoje – teigiamos ir neigiamos polinės sterolių ir riebiųjų rūgščių grupės vaidina fundamentalų vaidmenį formuojant tinkamą ląstelių membranų poliariškumą.

Pacientas su riebiųjų rūgščių pertekliumi ir sterolių trūkumu membranose, tai pacientas su sumažėjusia deguonies utilizacija. Pacientas su sterolių pertekliumi ir riebiųjų rūgščių trūkumu membranose, tai pacientas su padidinta deguonies utilizacija. Galutinis rezultatas abiem atvejais – selektyvaus ląstelių membranų pralaidumo pažeidimas. Kitais žodžiais – tai, kas reikalinga į ląstelę nepakliūna, o pakliūna tai, kas nereikalinga. Metabolizmo produktai reikiamai neeliminuojami, o toksinės medžiagos ląstelėse kaupiasi pavojingomis koncentracijomis.

Pacientai su sumažėjusiu deguonies utilizavimu, kaip taisyklė, artėjančią ligą jaučia, gyvena su ja (žinoma, jei nepradeda aktyviai „gydytis“) gana  ilgai, kamuojasi nuo pačių įvairiausių simptomų pasireiškimų. Pacientai su padidintu deguonies utilizavimu, kaip taisyklė, nejaučia ligos progresavimo labai ilgai, bet kai liga, galų gale, „staiga“ (kaip perkūnas iš giedro dangaus) pasireiškia, jie „sudega“ labai greitai.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (26)
 
Apie ką perspėja traškantis megztinis
2012.02.19 HomoSanitus / Age
Žmogaus kūnas elektrinių krūvių požiūriu  yra neutralus. Tai sąlygoja makroskopinio elektro-neutralumo dėsnis, kuris sako: makroskopinio dydžio objekto bet kuriuo laiko momentu bendras teigiamų krūvių kiekis lygus neigiamų krūvių kiekiui. Netgi labai nežymus šios krūvių pusiausvyros pažeidimas sukeltų elektrostatinio potencialo atsiradimą. Įsivaizduokite sferinės formos gyvą ląstelę, kurios spindulys yra 0,1 mikrono (10-6  m). Pašaliname iš jos nedidelį kiekį K+ — 10-18 molio. Kaip pasekmė, ląstelės viduje susidarys neigiamų krūvių perteklius (10-18 nuo Faradėjaus skaičiaus, arba 0,965 x 105 x 10-18 = 9,65 х 10-14 kulonų). Įkrautos sferos su spinduliu r elektrinis potencialas  ψ vandeninėje terpėje nustatomas pagal formulę ψ = Q/εr, kur  Q – elektrinis krūvis, o ...
Kuo ypatingi aspirinas ir imbieras?
2012.02.11 HomoSanitus / Age
Daugelis esate girdėję, kad aspirinas skystina kraują ir vyresnio amžiaus žmonėms gydytojai skiria jo po vieną tabletę parai. Šio patarimo jie siūlo laikytis iki mirties. Nes jų manymu visų problemų su širdimi ir kraujagyslėmis kaltininkas yra per tirštas kraujas. Koks gi iš tikro yra aspirino poveikis, ir kuo jis pasibaigs ilgai jį vartojant. Artritas, žvynelinė, trombozė, serotonino ir katecholaminų perteklius, silpna kraujo ląstelių kilerių veikla, alergija, visų rūšių skausmai, PMS, širdies kraujagyslių ligos, uždegimai ... tai ligos, kurias įtakoja medžiagos, medicinoje vadinamos prostaglandinais (PG). Prostglandinai skirstomi į tuos, kurie: 1.Slopina uždegimus (PG1). 2.Skatina uždegimus (PG2). 3.Blokuoja PG2. (PG3). Normaliai funkcionuojančiame organizme prostaglandinų santykis turi...
 
Geras limfos tekėjimas - geros sveikatos palydovas
2012.01.11 HomoSanitus / Age
Kai senas indėnas nori išeiti  į amžinos medžioklės šalį, jis susiranda medį, atsisėda jame, nustoja judėti ir ima paviršutiniškai kvėpuoti krūtine... Apie 70 procentų žmogaus kūno masės sudaro vanduo. Vanduo, kad skatintų gyvybiškumą, kaip ir aplink mus supančioje gamtoje, taip ir mūsų organizmo viduje – turi nuolat tekėti. Kur gamtoje natūraliai švariausias vanduo? Šaltiniuose. Kas padaro vandenį tokiu? Tekėjimas, nuolatinis tekėjimas. Kas atsitinka, jei vanduo nustoja tekėti? Netekantis vanduo sudaro galimybę formuotis pelkei, kurios pats kvapas jau rodo, kad joje ima dominuoti irimo procesai. Analogiškai ir žmogaus organizme – kol vanduo teka, tol mes esame gyvybingi. Šiam procesui organizme lėtėjant, jame prasideda įvairios problemos. Kas tie  organizmo...
Šviesa, tamsa ir melatoninas
2011.12.18 HomoSanitus / Age
Kodėl sniegas baltas? Tam, kad surinktų nuo žemės...  saulės šviesą mūsų akims. Graži ta Lietuva. Žmonės irgi čia gražūs. Ypač moterys. Tik nervuoti jie čia kažkokie. Ir žudosi dažniau jie čia nei kitur. Garsūs daininykai dažnai čia apie debesis vis dainuoja. Nepatinka kartais jie visokiems andriukams, nes gal rojų danguje savo pilkuma užstoja. Ir iš tiesų, kas gi gero tuose debesyse? Tik saulę užstoja, ir dar šlapinasi ant mūsų jie čia per dažnai. Mažai mums tenka tos gęstančios žvaigždutės šviesos čia, prie Nemuno tų vingių. O atėjus trumputei vasarai saulėtai, daug kas savo akis dar ima slėpti po tamsiais akiniais. Nemažai žmonių (ir jų stipriai daugėja) akinius nešioja visą laiką, nes be jų gyvenimo ryškumo jau nebemato. Tėvų perduotas genetinis brokas ar civilizacinės...
 
Kalis ir radioaktyvus cezis
2011.06.23 HomoSanitus /
Pranešime aiškinamas žinomas paradoksas: nežymus audinių užteršimas radioaktyviuoju ceziu137 sukelia stipriai išreikštas audinių patologijas (širdies, inkstų ir kt.). Viskas sustoja į savo vietas, jei žinoma, kad kalis pasiskirstęs ląstelėje NEVIENODAI. Jis adsorbuojamas tam tikrose ląstelės struktūrose ir jo kiekis lokaliai išauga. Šiandien žinoma, kad tokioms struktūroms priklauso susitraukimo aparatas (cezis koncentruojasi mikrofibrilių, turinčių susitraukimo baltymą mioziną, M-diskuose) ir mitochondrijos. Radioaktyvus cezis137  pažeidžia tas struktūras, kuriose jis susikaupia, nors visumoje bendroji gautoji dozė gali būti ir nedidelė.
Ką bendro turi žylantys plaukai ir baltmė?
2010.11.27 HomoSanitus / Age
Pakankamai dažnas reiškinys, kai žmonėms ima vienaip ar kitaip ima keistis odos pigmentas ir ima ryškėti ant jos neegzistuojančių realybėje valstybių žemėlapiai. Tokiems žmonėms „protingi“ dermatologai dažniausiai paskiria kokį nors tepalą, ir neretai hormoninį, tačiau „valstybių sienos“ kaip plėtėsi, taip ir toliau jiems plečiasi. Kodėl taip atsitinka? Todėl, kad eilinį kartą gydytojas dairosi į medžius, kai tuo tarpu reikia žiūrėti į mišką – tik visumą matantis gali nuspėti kur šuo pakastas. Dažnas netradicinės medicinos žinovas gali pasakyti, kad organizmo detoksikacijai naudojamos klizmos su kavos tirščiais yra efektyvios, bet kur to efektyvumo šaknys žino retas. O veikimo mechanizmas slypi elektrochemijoje: nuodingus, tame tarpe ir sunkiųjų metalų, neigiamai...
 
Saka apie druskos rūgštį
2010.11.22 HomoSanitus / Age
Perkrauta lotyniškais ir tarptautiniais terminais gydytojo kalba, išversta į daugeliui suprantamą, neretai sukelia šypseną. Paprasti gydymo metodai neleidžia gydytojui išpuikti ir tapti nepakeičiamu. Tam, kad augtų pelnas, šiuolaikinė  medicina užkasa senus paprastus gydymo metodus arba apvelka juos naujais  įmantriais rūbais. Metodas ar cheminė medžiaga, kurių negalima užpatentuoti, šiuolaikinę farmaciją domina tik tiek, kiek galima tuo pasinaudoti kuriant naują patentuojamą. Daugelio chroniškų ligų atsiradimo priežasčiai nustatyti reikia nueiti ilgą paieškos kelią, kad atsekti kur yra pirminė kilusio susirgimo priežastis. Nėra greito ryšio tarp priežasties ir pačios ligos – tai ne tas atvejis, kai išgeriamas kalio cianidas ir numirštama. Kaip...
Ar verta vartoti Omega 3?
2010.11.09 HomoSanitus / Rūta S.
Nuo Guy R. Schenker, D.C. Gruodis, 2005 Mielas Gydytojau, Ne per seniausiai, po daugelio metų,  aš pirmą kartą  užėjau į sveiko maisto parduotuvę. Negaliu sakyti, kad buvau nustebintas to, ką pamačiau, bet reklaminės informacijos gausa privertė mane pasijusti taip, lyg  būčiau gundomas klasikiniais viliojančiais pažadais SALDŽIAKALBIO  PREKEIVIO, SIŪLANČIO VAISTĄ NUO ŠIMTO LIGŲ. Ketvirtadalis parduotuvės buvo užpildytas Sojos-Žudikės, kaip ji buvo garsiai pavadinta dėl galios užkirsti kelią ar net išgydyti kiekvieną žinomą žmonijos ligą. Viename parduotuvės gale buvo reklamuojamas Žvėris Fitoestrogenas, dainuojantis savo sirenos dainą apie gydymą  būklių, sukeltų estrogenų pertekliaus. Bet žaviausia daina ir šokis buvo atliekamas Omega 3 PNRR, dešimtmečio Pseudo-Mokslo...
 
Aliejų ir žuvų taukų mitai
2010.10.22 HomoSanitus / Rūta S.
Neretas, pasiekęs gyvenimo pusiaukelę, būna bent kartą jau patyręs reiškinį, kurį paprastai apibūdinant galima pavadinti apsinuodijimu maistu. Įdėmiau gyvenimą žvalgantys turbūt pastebėjo, kad šis apsinuodijimas būna ypač sunkus, kai suvalgoma sugedusios žuvies ar užvalgoma pasenusio maisto, kuriame buvo aliejaus. Visi gerai žinome koks „malonus“ pojūtis pasilieka burnoje, kai perkandamas sugedusio  riešuto branduolys. Kuo ypatingesnis apsinuodijimas sugedusiu riebalu, nei, tarkim, papuvusiu obuoliu? Tuo, kad riebalams, skirtingai nei medžiagoms, tirpstančioms vandenyje, pakliūti į ląstelę per membraną nėra barjero, tai yra jiems nereikia pernašos. Polinesočioji riebioji rūgštis prie savo laisvųjų jungčių prisijungusi ląstelei nuodingą cheminį elementą jį gali nunešti iki...
Cholesterolis: požiūris į konkretaus paciento mitybą
2010.10.03 HomoSanitus / Rūta S.
                                         Pagal Guy R. Schenker, D.C. (Šis straipsnis buvo išspausdintas: Today's Chiropractic Kovas/Balandis 1989, Healthcare Rights Advocate June, 1990, Alternatyvos mityboje ir sveikatos rūpybos sąjungos žurnale). ĮVADAS Einšteinas, paklaustas, kaip jam pavyko atrasti naują mąstymo kelią, atsakė, kad jis tai padarė išimtinai mesdamas iššūkį aksiomoms. Šio straipsnio tikslas yra mesti iššūkį visuotinai priimtam teiginiui, kad cholesterolio turinčio maisto vartojimas yra tiesiogiai susijęs su cholesterolemija ir miokardo infarktu. Siūlomas orientuoto paciento...
 
Ar jūs darote šias paprastas klaidas, paskirdami kalcį?
2010.09.17 HomoSanitus / Rūta S.
                                                       Pagal  Guy R. Schenker, D.C. Jūs paskiriate kalcį moteriai menopauzės periodu ir jai netrukus smarkiai užkietėja viduriai. Arba rekomenduojate jį vyrui, besiskundžiančiam nemiga, ir jam paaštrėja artritas, pradeda šalti rankos bei kojos. O jei rekomenduosite kalcį moteriai, kuri skundžiasi menstruaciniais skausmais? Ją pradės varginti nemiga. Arba, jūs paskirsite kalcį vaikui, kurio kaulai ir dantys dar vystosi, ir jis pradės skųstis raumenų mėšlungiu. Kai esate įsitikinę, kad kalcis atneš naudą beveik visiems...
Ką reikia žinoti prieš geriant vaistažoles ir vaistus
2010.04.23 HomoSanitus / Age
Dauguma žmonių įsitikinę, kad vaistažolės bet kokiu ligos atveju yra geriau, nei neorganinės chemijos preparatai ir gydymas jomis bus kur kas sėkmingesnis, nei vaistais iš vaistinės. Tačiau tiek pacientai, tiek 99,9% gydytojų tikrovėje nežino kada vaistažolės gali padėti ir kada jos bus dar vienas žingsnis grabo link (su neorganiniais vaistais situacija tokia pati). Kai ląstelių biologinėse membranose pasikeičia lipidų sudėtis, jos tampa arba per daug pralaidžios, arba atvirkščiai – užanka ir  ląstelė nieko nei išleidžia, nei įsileidžia. Jei ląstelės membranoje padidėja nesočiųjų riebiųjų rūgščių, membrana tampa per daug pralaidi. Tuomet organizme visi biologinio oksidavimo procesai organizme sustiprėja, dominuoja simpatinė VNS, skydliaukė dirba aktyviai, gaminama daug ATP... Kaip taisyklė tokioje...
 
Kodėl atsiranda skylė skrandyje?
2010.04.16 HomoSanitus / Age
Tam, kad rasti atsakymą į šį klausimą, pirmiausia būtina išsiaiškinti detaliau kaip tas skrandis funkcionuoja. Tai pradžioje ir padarysim. Virškinimo funkcijos skrandyje yra: deponavimas, mechaninis ir cheminis maisto apdirbimas, laipsniškas  skrandžio turinio išmetimas porcijomis į dvylikapirštę žarną. Skrandžio dalis, kurioje pereina stemplė į skrandį vadinama kardialine  dalimi (įskrandis). Skrandžio dugnas . Skrandžio kūnas . Ir pilorinė (prievartinė) dalis , kuri pereina į sfinkterį. Pagal tai, kurioje skradžio dalyje yra skrandžio gleivinės epitelio ląstelės, joms ir duoti pavadinimai – kardialinės, sfinkterio ir t.t. Skrandyje yra didysis ir mažasis skrandžio išlinkimai. Druskos rūgšties daugiausia išskiria didžiajame išlinkime, skrandžio...
Kodėl nėra riebių šimtamečių?
2010.04.03 HomoSanitus / Age
Du pacientai. Vienas įsitempęs, susijaudinęs ir regis, kad reikia tik degtuko ir jis užsiliepsnos. Jam šokinėja į viršų kraujo spaudimas, dažnai laksto į tualetą šlapintis, intymiose kūno vietose niežulys, galvos skausmas, pulsas dažnas... Kitas vangus, nejudrus, mieguistas, apatijoje, nieko nenori ir negali veikti, vos velka kojas, pulsas retas... Per savaitę ar dvi galima šias būsenas sukeisti vietomis – hipertoniką padaryti vangiu, o apsnūdusį padaryti aktyviu. Pats trumpiausias ir paprasčiausias testas: abu pacientus reikia paguldyti ir gulintiems išmatuoti arterinį kraujo spaudimą ir suskaičiuoti pulsą. Po to abu pacientus pastatyti ir vėl išmatuoti spaudimą ir pulsą. Atsistojus po gulėjimo, pirmojo  paciento  kraujo spaudimas išliks stabilus, antrojo – tiek...
 
Cholesterolio svarba
2010.02.16 HomoSanitus / Age
Tam, kad gydyti, reikia analizuoti kiekvieno paciento susirgimą individualiai. Nors ligos simptomai  tokie patys, tačiau procesai vykstantys organizme gali būti visiškai skirtingi ir priežastys juos sukėlusios dažniausiai yra skirtingos taip pat. Pagrindines medžiagas, kurios yra mūsų organizme, skirtomos į tris grupes – angliavandenius, baltymus ir riebalus. Organizmo lipidų (riebalų) sudėtyje yra vienas lipidas – cholesterolis, kuris organizmui ypatingai svarbus. Ką žino eilinis gydytojas apie cholesterolio apykaitą žmogaus organizme? Pirma mintis  gimstanti po šio klausimo jam: cholesterolis – blogis, nes nuo jo susidaro sklerotinės plokštelės ant kraujagyslių sienelių. Cholesterolis (C27 H45 OH) yra steroidas, iš kurio formuojasi steroidiniai hormonai – pagrindiniai operatyvinio...
Silpnas ir stiprus imunitetas
2010.02.10 HomoSanitus / Age
Kas tai yra imunitetas? Visi procesai, nukreipti organizmo dinaminės homeostazės palaikymui, vadinami imunitetu. Kodėl dinaminės? Todėl, kad statininė homeostazė būna tik pas lavonus. Bet koks išorinis poveikis nuolat verčia organizmą reaguoti ir gaminti tam tikras medžiagas, todėl jame viskas yra nuolatiniame kitime. Pavyzdžiui, pavalgėte. Gliukozės kiekis kraujyje pakilo. Ar tai jau susirgimas? Ne, tai normali reakcija. Jeigu tokiu momentu gydytojas pamatuos cukraus kiekį kraujyje, nežinodamas, kad pacientas valgė, jis gali diagnozuoti diabetą. Kai žmogus suserga virusine liga, gliukozės kiekis kraujyje išauga. Jei gydytojas tuo metu matuos cukraus kiekį kraujyje, diagnozė bus tokia pati – diabetas. Ir neretas atvejis, kai žmogui diagnozuojamas diabetas (kraujyje padidintas gliukozės kiekis), o žmogus pasirodo...
 
Laisvųjų aminorūgščių fondas (LAF)
2010.02.06 HomoSanitus / Age
Normaliam vidutiniško sudėjimo žmogui per parą reikia apie 70-100 gramų baltymų (pavyzdžiui, 100g jautienos yra apie 25g baltymo) . Jeigu žmogus dirba darbą, kuriame labiau aktyvuotas organizmo anaerobinis energijos gavimo būdas, jam reikia daugiau baltymų (jeigu dirba labai sunkų fizinį darbą, reikia apie 400 gramų baltymų), jeigu aerobinį darbą – baltymo reikia mažiau, bet daugiau angliavandenių. Kaip baltymai įsisavinami? Tam, kad įsisavinti baltymus, organizmui reikalingi fermentai. Pati greičiausia fermentų gamintoja baltymų įsisavinimui yra kasa. Tam, kad pagaminti fermentus 100 g baltymo perdirbimui, organizmas turi iš savęs paimti 460g aminorūgščių skolon, kurios po to grąžinamos su „palūkanomis“. Ta baltymo dalis, kurią organizmo audiniai gali atiduoti virškinimo fermentų sintezei, ...
Kodėl sergant kyla temperatūra?
2010.02.04 HomoSanitus / Age
Peršalimas, gripas, bronchitas, plaučių uždegimas... begalė ligų, kurių ūmi forma dažniausiai lydima padidėjusios kūno temperatūros. Ilgalaikis gydytojų kalimas žmonėms į galvą, kad pakilusi temperatūra yra blogas reiškinys ir su juo reikia kovoti, padarė savo – dažniausiai žmonės visokiomis priemonėmis stengiasi aukštą temperatūrą numušti. Žinoma, jei aukšta temperatūra sudaro labai didelį diskomfortą, ją galima pažeminti, tačiau ne tokiomis priemonėmis, kurių dažniausiai griebiasi susirgusieji – ne vaistais ar žolėmis, kurių veikimo mechanizmas nukreiptas tik į temperatūros reguliavimą. Tokia pagalba organizmui nereikalinga, ji tik pablogina padėtį. Aukštos temperatūros žeminimas turi būti siekiamas priemonėmis, kurios padeda garinti drėgmę nuo odos, tai yra vėsinti odą –...
 
Magiškasis bangos ilgis
2010.02.03 HomoSanitus / Age
Žemiau visa eilė „kodėl“ ir juos sieja tas pats atsakymas. Kodėl mus taip traukia ugnis? Kodėl daug geriau pasijuntame, kai pasėdime arčiau laužo? Kodėl žmonės namuose įsirengia židinius, nors šilumos visiškai pakanka iš centrinės šildymo sistemos? Kodėl su amžiumi vis labiau pasiilgstame vasaros ir vis labiau nekenčiame žiemos? Kodėl žmonės mėgsta voliotis ant smėlio paplūdimyje? Kodėl seneliai taip myli mažus anūkus ir vis stengiasi juos prisiglausti ar palaikyti sau ant kelių? Kodėl seni žmonės taip pamilsta kates ir šunis, kad net įsileidžia juos į savo guolį? Kodėl masinėse žmonių susibūrimo vietose kartais pradeda vykti „stebuklai“ – žmonės ima sveikti? (tuo dažnai pasinaudoja visokio plauko religijų atstovai). Kodėl medituojant grupėje...
Tolerancija
2010.02.02 HomoSanitus / Age
Tolerantiškumas. Pats žodis tolerancija (nereagavimas) reiškia biotaikinių  jautrumo praradimą tam tikrai ksenobiotiko (nuodo) dozei. Kartais šis reiškinys vadinamas „pripratimu“, bet tai ne visai teisinga, nes pripratimas reiškia ne organizmo būseną, bet procesą, kurio metu gali kilti ir tolerancija, ir įprotis, ir priklausomybė. Tolerancija vystosi palaipsniui, kai ksenobiotikas ilgai, nepertraukiamai arba dažnai pakliūna į organizmą tokia pačia arba augančia doze. Ji susidaro daugeliui organizmui svetimų medžiagų, tame tarpe ir vaistiniams preparatams, jei jie vartojami kasdien dvi tris savaites (kartais dar ilgiau). Tai ne stabilus  jautrumo praradimas visam laikui: jeigu medžiaga nebepatenka į organizmą, tai po keleto dienų jautrumas tai medžiagai atsistato. Bet kai tiktai sisteminis tos pačios...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Jei jums virš penkiasdešimties, jūs ką tik nubudote ir jums nieko neskauda, reiškia, jūs numirėte.
Liaudies išmintis
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės