Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Silpnas ir stiprus imunitetas
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / METABOLIZMAS / Silpnas ir stiprus imunitetas
Kas tai yra imunitetas?

Visi procesai, nukreipti organizmo dinaminės homeostazės palaikymui, vadinami imunitetu.

Kodėl dinaminės? Todėl, kad statininė homeostazė būna tik pas lavonus.

Bet koks išorinis poveikis nuolat verčia organizmą reaguoti ir gaminti tam tikras medžiagas, todėl jame viskas yra nuolatiniame kitime. Pavyzdžiui, pavalgėte. Gliukozės kiekis kraujyje pakilo. Ar tai jau susirgimas? Ne, tai normali reakcija. Jeigu tokiu momentu gydytojas pamatuos cukraus kiekį kraujyje, nežinodamas, kad pacientas valgė, jis gali diagnozuoti diabetą.

Kai žmogus suserga virusine liga, gliukozės kiekis kraujyje išauga. Jei gydytojas tuo metu matuos cukraus kiekį kraujyje, diagnozė bus tokia pati – diabetas. Ir neretas atvejis, kai žmogui diagnozuojamas diabetas (kraujyje padidintas gliukozės kiekis), o žmogus pasirodo chroniškai  serga virusine liga, ko pasekoje organizmas didina kraujyje gliukozės kiekį – gaminti daugiau energijos prasidėjusiam ir užsitęsusiam valymosi procesui. Padėjus organizmui išsivalyti – nuraminus virusą, toks antro tipo „diabetas“ savaime išnyksta. 99,9% atvejų, kai gydytojai, pamatavę tik cukrų, sako, kad yra diabetas – yra melas, nes niekada negalima spręsti iš vieno faktoriaus, šiuo atveju – cukraus kraujyje. Būtina sisteminė analizė.

Kitas pavyzdys. Jei lėtai pakeliate ranką, joje vyksta aerobinis procesas – deginama arba gliukozė, arba riebiosios rūgštys. Jeigu pakelsite staigiai, tuomet pasileis kreatinfosfatinis mechanizmas, kuris dirba jau be deguonies ir ima irti baltymai, o tai reiškia, kad įsijungs kitaip  ir organizmo hormoninė sistema. Šio darbo metu dirbs visai kitos raumenų skaidulos. Atsakydamas į tokį veiksmą, organizmas vykdys visai kitokias reakcijas.

Tai štai:
Kai organizmas adekvačiai reaguoja į visus jo viduje vykstančius procesus, tai tokia reakcija ir yra stiprus imunitetas.

Kad būtų stiprus imunitetas, organizme turi turėti tam tikras atsargas ir daugelį kitų dalykų.

Pirmas iš jų – transportas. Jeigu nėra galimybės pristatyti į audinius plastinių ar energetinių  medžiagų, jeigu nėra galimybės išvesti irimo produktų lauk, ar veiks sistema? Ar bus stiprus imunitetas? Transporto sistemos pirmoji sudėtinė dalis – kraujotakos sistema. Antroji – limfinė sistema. Daugelis mano, kad kraujotakos sistema pati svarbiausia ir viską daro ji, tačiau limfotakos sistema yra ne mažiau svarbi, jei ne labiau, nes organizme yra zonos, kurių kraujas išvis negali pasiekti. Bet per limfą šie taškai pasiekiami. Todėl limfinė sistema yra net svarbesnė, nors šios dvi sistemos (kraujotakos ir limfotakos) visada dirba poroje.

Svarbi limfinės sistemos dalis yra limfmazgiai. Limfos tekėjimas galutiniame rezultate susiveda į kepenis, o tai reiškia, kad limfos valymas vyksta kepenyse. Jeigu kepenys nespėja perdirbti ir išvedinėti metabolizmo produktų (užsikišę latakai, kepenų ligos ir t.t.), tuomet limfos medžiagos  kaupiasi limfmazgiuose, kurie tuomet atlieka buferio vaidmenį. Kai prasideda limfmazgių uždegimas, visada pirmiausia reikia žiūrėti žarnyną ir kepenis. Sutvarkius žarnyną ir kepenis, limfmazgiai patys susitvarkys. (Paanalizuokite kaip elgiasi gydytojai, kai yra limfmazgių uždegimas). Be žarnyno ir kepenų tvarkymo, kitos procedūros yra bergždžios. Kol kepenys  neperdirbs limfos pristatomų medžiagų, tol buferis (limfmazgiai) bus pilni. Štai ir gaunasi, kad organizmo drenažinė sistema yra irgi imuniteto dalis.

O energijos aprūpinimo sistema imunitetas ar ne? O plastinės organizmo funkcijos? Kiekvieną sekundę tik odoje suyra  400 000 ląstelių. (Dulkių siurblių pardavėjai rodo filmus apie erkes, gyvenančias patalynėje. Štai tų erkučių maistas ir yra mūsų odos mirusios epitelio ląstelės. Nebūtų erkučių, šluotume nuo grindų ne „pūkus“ o savo epitelį. Beje, alergija dulkėms yra alergija šių erkučių metabolizmo atliekoms – penkiolikai baltymų.) Mirusias ląsteles reikia šalinti? Reikia.

Neadekvati organizmo reakcija į ką nors, kai reakcija vyksta lėtai arba visai nevyksta, yra tolerancija,
kuri ir duota organizmui, kad jis sugebėtų sukurti imunitetą prieš kažką, kas pakliuvo į organizmą ir sukėlė toleranciją. Imuniteto įgijimas prieš kokį nors antigeną vyksta per toleranciją, nes jei nebūtų tolerancijos, organizmo reakcija į antigeną būtų per stipri.

Silpnas imunitetas yra tada, kai organizmas negali adekvačiai reaguoti į dirgiklį, antigeną, kai kraujo indai uždaryti, kai trūksta organizme baltymų, fermentų, hormonai negaminami, galvos smegenys blogai aprūpinami ir t.t. Smegenys, beje, sunaudoja 99.99% visos savo energijos organizmo valdymui ir tik 0,01% lieka mūsų mąstymui.

Šioje vietoje vertėtų perskaityti arba pasikartoti straipsnį „Magiškasis bangos ilgis“ nuo šios vietos:

a + b → ab
ab + c → abc
abc + d → ad + bc

***
Tai  kas yra stiprus imunitetas? Tai ir  teisingo ilgio jūsų organizmo infraraudonasis spinduliavimas, nes ir nuo jo priklauso organizmo fotocheminių reakcijų suderinimas ir greitis. Pasirenkant tinkamo dažnio infraraudonojo spinduliavimo išorinį  šaltinį galima reakcijas suderinti ir normalizuoti jų greitį.

Jeigu žmogus išgers žalią kiaušinį, kiek jis procentų baltymo ir trynio įsisavins?

Kiaušinis turi antifermentą ovomukoidą, kuris blokuoja skrandyje pačio stipriausio fermento,  susidarančio iš pepsinogeno ir skaidančio baltymus, pepsino centrą. Pepsinas veikia tik stipriai  rūgščioje terpėje ( pepsinui pH turi būti 3 ir žemiau), todėl tam, kad jis veiktų, skrandyje išskiriama druskos rūgštis. Ovomukoidui blokavus pepsino centrą, kiaušinio bus įsisavinta tik 5-10%. Todėl, kad antifermentas neduos jo įsisavint. Jei yra skrandyje žaizda, tai išgėrus žalią kiaušinį, jis padengs pepsino centrą ir bus blokuojamas pepsino išsiskyrimas, tai yra nebus virškinama skrandžio gleivinė. Tačiau, jei žalias kiaušinis nepadengs pepsino išsiskyrimo vietos skrandyje, išsiskyręs fermentas, neturėdamas ką virškinti (nes ovomukoidas apsaugo kiaušinį nuo pepsino), ims dar aktyviau ardyti gleivinę.

Jeigu žmogus suvalgys kietai virtą kiaušinį, kiek jis procentų baltymo ir trynio įsisavins? 5-10%, todėl, kad baltymas pasidaro kietas, tankus ir fermentas pepsinas negali jo pasiekti. Tas pats su pieno baltymu. Kiekvienas pieno pašildymas sumažina pieno baltymo įsisavinimą 5-10%, todėl pieno nepatariama kaitinti, o jei tą darote, tai tik vieną kartą.

Jeigu žmogus suvalgys skystai virtą kiaušinį, kiek jis procentų baltymo ir trynio įsisavins? 48%.

Organizme yra vegetatyvinė nervų sistema (VNS), susidedanti iš simpatinės dalies ir parasimpatinės. Kas tai yra simpatinė dalis? Tai ta nervų sistemos dalis, kuri skatina organizme veiksmą (pvz. išskiriamos virškinimo sultys, širdies veikla, gliukozės gamyba, kylantis kraujo spaudimas...) Parasimpatinė sistema skatina antifermentų išskyrimą. Būtent ji, parasimpatinė sistema saugo skrandį nuo paties savęs virškinimo, išskirdama antifermentą ir juo pakeisdama pH ant  skrandžio gleivinės paviršiaus (priartėjus pepsinui prie pat skrandžio sienelės, fermentas negali virškinti, nes dėl antifermento pakyla pH virš 3 ir pepsino veikimas nutrūksta). Taigi, žinant šį mechanizmą, dabar jau galima pasakyti, kad žaizda skrandyje susidaro tik tada, kai gaminama daug fermento ir mažai antifermento. Tai yra dominuoja simpatinė vegetatyvinės nervų sistemos dalis ir į tai neadekvačiai reaguoja (arba visai nereaguoja) parasimpatinė VNS dalis. Žaizdą galima įsigyti per 15 minučių – stipraus streso metu labai sudirginama simpatinė VNS dalis ir jei nespėja į tai reaguoti parasimpatinė – žaizda skrandyje garantuota, nes pepsinas virškina viską nesirinkdamas. Jeigu reaguojant simpatinei nervų sistemai, adekvačiai reaguoja parasimpatinė – žaizdos nebus. Jei dominuoja parasimpatinė VNS dalis, tuomet žaizdos tikrai nebus, bet maistas bus blogai virškinamas, nes antifermentai blokuos fermentus.

Simpatika – tai veiksmas, parasimpatika vykdo audinių, organų ir sistemų apsaugą nuo simpatikos poveikio.

Kada yra silpnas imunitetas? Pakliuvus infekcijai į organizmą, ji naudoja organizmo baltymus, riebalus ir angliavandenius savo reikmėms – energijai gauti, statybai, dauginimuisi. Tuomet organizmo reikmėms substratų lieka mažiau ir imunitetas nuo to krenta (pavyzdysi – žarnyno kirmėlės). Tam, kad sustiprinti imunitetą, reikia stimuliuoti VNS simpatinę dalį, kad organizmo fermentai būtų aktyvesni ir organizmas substratus   įsisavintų greičiau, negu tai daro parazitai. Tuomet infekcijos imunitetas kris, o organizmo pakils.

Žmonės, kurie daug dirba, dažnai sako „aš neturiu laiko sirgti“. Kodėl jie serga retai? Todėl, kad jų organizme aktyvi  simpatinė VNS dalis ir sunaudojama daug substratų, ir jų nebelieka infekcijai daugintis. Jeigu pas tokį žmogų adekvačiai reaguoja dar ir parasimpatinė, toks žmogus yra sveikas, darbštus ir patenkintas gyvenimu.

Kas  stiprina imunitetą?

Energija lygi:

E= hc/λ,

kur h – Planko konstanta, c – šviesos greitis, λ – bangos ilgis.

Kuo trumpesnis bangos ilgis, tuo energijos kiekis didesnis.

Kad stiprinti imunitetą, reikalinga:

1.Turėti organizme daugiau energijos. Padidinus infraraudonajį spinduliavimą (buvimas  saulėje (netiesiogiai) arba šalia kitų infraraudonojo spinduliavimo šaltinių, kurie spinduliuoja artimą žmogaus organizmui bangos ilgį), reakcijos organizme pagreitės, nes taip per hipotaliamą stimuliuojama simpatinė NVS dalis.

2.Pagerinti kraujo apytaką organizme. Per vieną raumenų skaidulą praeina maždaug 2500 kapiliarų, bet iš jų funkcionuoja tik 10-130, kiti – uždaryti. Žmonės skirstomi į „pelėdas“ ir „vyturius“. Pas „pelėdas“ rytais būna atidaryta tik 10 kapiliarų skaiduloje, jie sunkiai praveria ryte akis, nes sistema dar nepasileidus. Pas „vyturius“ rytais būna atidaryta maždaug 25 kapiliarai. Vakare viskas atvirkščiai – "vyturiai" vos pavelka kojas, o "pelėdos" – vis dar skraido. Tačiau yra dar žmonės „balandžiai“, kurių simpatinė-parasimpatinė sistemos taip suderintos, kad jie keltis ir gulti kada nori.
Kai motina, pakliuvus jos vaikui po automobiliu, šoko būsenoje pakelia automobilį, tuomet jos raumenų skaidulose nervų sistema būna atidariusi visus kapiliarus ir aktyvuoja visas raumenų skaidulas. Jeigu padauginsime kiekvienos raumens skaidulos išvystomą jėgą iš jų kiekio, tai pamatysime, kad žmogus turėtų pakelti 25-30 tonų. Mes tos potencijos nerealizuojame net vieno procento, ji mums pasireiškia tik kritinėse situacijose.
Tam, kad pagerinti kraujotaką organizme, turime aktyvuoti daugiau kapiliarų. Kaip tai padaryti? Evoliucijoje mūsų organizmas prisitaikė prie aplinkos taip, kad situacijose, kai organizmui gresia pavojus arba vejamasi auka-maistas, simpatinė VNS dalis atidaro papildomą kiekį kapiliarų.

Išvada iš to: jei trepsėsime, bėgsime ar kaip nors kitaip veiksime į savo pėdos kaulus, tuomet organizme ims atsidarinėti daugiau kapiliarų. (hipertonikai, ar supratote ką reikia daryti, kad kraujospūdis taptų normalus? Judėti daugiau reikia ir tuomet  atsidarius organizme daugiau kapiliarų, organizmui nereikalinga bus kelti tiek kraujo spaudimą, kad aprūpinti smegenis. Tas pats tinka ir diabetikams. Pagerėjus kraujo apytakai, daugeliui cukraus lygis kraujyje nukris – smegenys gaus gliukozės pakankamai ir organizmas sumažins jos kiekį kraujyje)

3.Užkrūčio liauka (thymus). Tai pati aktyviausia ir stipriausia organizmo liauka. Apie 40 hormonų, kuriuos gamina ši liauka yra patys stipriausi organizmo hormonai. Vaikui augant, reikalinga labai stipri endokrininė sistema, nes hormonų kiekis turi būti didelis, nes kitaip augimo nebus. Todėl pas vaikus ši liauka yra kur kas didesnė, negu pas suaugusius. Su amžiumi ši liauka mažėja. Ši liauka įtakoja tiesiogiai ir imuninės sistemos T limfocitus. Todėl įvairias būdais (infraredu, lazeriu, šildant-šaldant, masažuojant ir t.t. ) stimuliuojant šią liauką, aktyvuojama simpatinė VNS dalis ir imunitetas auga.

4.Kasa. Jeigu nėra pakankamai insulino, organizmas negali įsisavinti nei nei baltymų, nei riebalų, nei angliavandenių. Be jo šios medžiagos nepaklius į ląstelę. Insulinas turi daug funkcijų, ne tik gliukozės mažinimo. Stimuliuojant kasą, imunitetas auga.

5.Septintasis kaklo slankstelis. Jį veikdami stimuliuosime kaulų čiulpų kraujodaros mechanizmą.

6.Blužnis. Tai pagrindinis imuniteto organas. Pavyzdžiui, vykstant onkologiniam procesui organizme, blužnis padidėja apie 40  kartų. Jos stimuliavimas pagerina organizmo imunines funkcijas.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (15)
 
Apie ką perspėja traškantis megztinis
2012.02.19 HomoSanitus / Age
Žmogaus kūnas elektrinių krūvių požiūriu  yra neutralus. Tai sąlygoja makroskopinio elektro-neutralumo dėsnis, kuris sako: makroskopinio dydžio objekto bet kuriuo laiko momentu bendras teigiamų krūvių kiekis lygus neigiamų krūvių kiekiui. Netgi labai nežymus šios krūvių pusiausvyros pažeidimas sukeltų elektrostatinio potencialo atsiradimą. Įsivaizduokite sferinės formos gyvą ląstelę, kurios spindulys yra 0,1 mikrono (10-6  m). Pašaliname iš jos nedidelį kiekį K+ — 10-18 molio. Kaip pasekmė, ląstelės viduje susidarys neigiamų krūvių perteklius (10-18 nuo Faradėjaus skaičiaus, arba 0,965 x 105 x 10-18 = 9,65 х 10-14 kulonų). Įkrautos sferos su spinduliu r elektrinis potencialas  ψ vandeninėje terpėje nustatomas pagal formulę ψ = Q/εr, kur  Q – elektrinis krūvis, o ...
Kuo ypatingi aspirinas ir imbieras?
2012.02.11 HomoSanitus / Age
Daugelis esate girdėję, kad aspirinas skystina kraują ir vyresnio amžiaus žmonėms gydytojai skiria jo po vieną tabletę parai. Šio patarimo jie siūlo laikytis iki mirties. Nes jų manymu visų problemų su širdimi ir kraujagyslėmis kaltininkas yra per tirštas kraujas. Koks gi iš tikro yra aspirino poveikis, ir kuo jis pasibaigs ilgai jį vartojant. Artritas, žvynelinė, trombozė, serotonino ir katecholaminų perteklius, silpna kraujo ląstelių kilerių veikla, alergija, visų rūšių skausmai, PMS, širdies kraujagyslių ligos, uždegimai ... tai ligos, kurias įtakoja medžiagos, medicinoje vadinamos prostaglandinais (PG). Prostglandinai skirstomi į tuos, kurie: 1.Slopina uždegimus (PG1). 2.Skatina uždegimus (PG2). 3.Blokuoja PG2. (PG3). Normaliai funkcionuojančiame organizme prostaglandinų santykis turi...
 
Geras limfos tekėjimas - geros sveikatos palydovas
2012.01.11 HomoSanitus / Age
Kai senas indėnas nori išeiti  į amžinos medžioklės šalį, jis susiranda medį, atsisėda jame, nustoja judėti ir ima paviršutiniškai kvėpuoti krūtine... Apie 70 procentų žmogaus kūno masės sudaro vanduo. Vanduo, kad skatintų gyvybiškumą, kaip ir aplink mus supančioje gamtoje, taip ir mūsų organizmo viduje – turi nuolat tekėti. Kur gamtoje natūraliai švariausias vanduo? Šaltiniuose. Kas padaro vandenį tokiu? Tekėjimas, nuolatinis tekėjimas. Kas atsitinka, jei vanduo nustoja tekėti? Netekantis vanduo sudaro galimybę formuotis pelkei, kurios pats kvapas jau rodo, kad joje ima dominuoti irimo procesai. Analogiškai ir žmogaus organizme – kol vanduo teka, tol mes esame gyvybingi. Šiam procesui organizme lėtėjant, jame prasideda įvairios problemos. Kas tie  organizmo...
Šviesa, tamsa ir melatoninas
2011.12.18 HomoSanitus / Age
Kodėl sniegas baltas? Tam, kad surinktų nuo žemės...  saulės šviesą mūsų akims. Graži ta Lietuva. Žmonės irgi čia gražūs. Ypač moterys. Tik nervuoti jie čia kažkokie. Ir žudosi dažniau jie čia nei kitur. Garsūs daininykai dažnai čia apie debesis vis dainuoja. Nepatinka kartais jie visokiems andriukams, nes gal rojų danguje savo pilkuma užstoja. Ir iš tiesų, kas gi gero tuose debesyse? Tik saulę užstoja, ir dar šlapinasi ant mūsų jie čia per dažnai. Mažai mums tenka tos gęstančios žvaigždutės šviesos čia, prie Nemuno tų vingių. O atėjus trumputei vasarai saulėtai, daug kas savo akis dar ima slėpti po tamsiais akiniais. Nemažai žmonių (ir jų stipriai daugėja) akinius nešioja visą laiką, nes be jų gyvenimo ryškumo jau nebemato. Tėvų perduotas genetinis brokas ar civilizacinės...
 
Kalis ir radioaktyvus cezis
2011.06.23 HomoSanitus /
Pranešime aiškinamas žinomas paradoksas: nežymus audinių užteršimas radioaktyviuoju ceziu137 sukelia stipriai išreikštas audinių patologijas (širdies, inkstų ir kt.). Viskas sustoja į savo vietas, jei žinoma, kad kalis pasiskirstęs ląstelėje NEVIENODAI. Jis adsorbuojamas tam tikrose ląstelės struktūrose ir jo kiekis lokaliai išauga. Šiandien žinoma, kad tokioms struktūroms priklauso susitraukimo aparatas (cezis koncentruojasi mikrofibrilių, turinčių susitraukimo baltymą mioziną, M-diskuose) ir mitochondrijos. Radioaktyvus cezis137  pažeidžia tas struktūras, kuriose jis susikaupia, nors visumoje bendroji gautoji dozė gali būti ir nedidelė.
Ką bendro turi žylantys plaukai ir baltmė?
2010.11.27 HomoSanitus / Age
Pakankamai dažnas reiškinys, kai žmonėms ima vienaip ar kitaip ima keistis odos pigmentas ir ima ryškėti ant jos neegzistuojančių realybėje valstybių žemėlapiai. Tokiems žmonėms „protingi“ dermatologai dažniausiai paskiria kokį nors tepalą, ir neretai hormoninį, tačiau „valstybių sienos“ kaip plėtėsi, taip ir toliau jiems plečiasi. Kodėl taip atsitinka? Todėl, kad eilinį kartą gydytojas dairosi į medžius, kai tuo tarpu reikia žiūrėti į mišką – tik visumą matantis gali nuspėti kur šuo pakastas. Dažnas netradicinės medicinos žinovas gali pasakyti, kad organizmo detoksikacijai naudojamos klizmos su kavos tirščiais yra efektyvios, bet kur to efektyvumo šaknys žino retas. O veikimo mechanizmas slypi elektrochemijoje: nuodingus, tame tarpe ir sunkiųjų metalų, neigiamai...
 
Saka apie druskos rūgštį
2010.11.22 HomoSanitus / Age
Perkrauta lotyniškais ir tarptautiniais terminais gydytojo kalba, išversta į daugeliui suprantamą, neretai sukelia šypseną. Paprasti gydymo metodai neleidžia gydytojui išpuikti ir tapti nepakeičiamu. Tam, kad augtų pelnas, šiuolaikinė  medicina užkasa senus paprastus gydymo metodus arba apvelka juos naujais  įmantriais rūbais. Metodas ar cheminė medžiaga, kurių negalima užpatentuoti, šiuolaikinę farmaciją domina tik tiek, kiek galima tuo pasinaudoti kuriant naują patentuojamą. Daugelio chroniškų ligų atsiradimo priežasčiai nustatyti reikia nueiti ilgą paieškos kelią, kad atsekti kur yra pirminė kilusio susirgimo priežastis. Nėra greito ryšio tarp priežasties ir pačios ligos – tai ne tas atvejis, kai išgeriamas kalio cianidas ir numirštama. Kaip...
Ar verta vartoti Omega 3?
2010.11.09 HomoSanitus / Rūta S.
Nuo Guy R. Schenker, D.C. Gruodis, 2005 Mielas Gydytojau, Ne per seniausiai, po daugelio metų,  aš pirmą kartą  užėjau į sveiko maisto parduotuvę. Negaliu sakyti, kad buvau nustebintas to, ką pamačiau, bet reklaminės informacijos gausa privertė mane pasijusti taip, lyg  būčiau gundomas klasikiniais viliojančiais pažadais SALDŽIAKALBIO  PREKEIVIO, SIŪLANČIO VAISTĄ NUO ŠIMTO LIGŲ. Ketvirtadalis parduotuvės buvo užpildytas Sojos-Žudikės, kaip ji buvo garsiai pavadinta dėl galios užkirsti kelią ar net išgydyti kiekvieną žinomą žmonijos ligą. Viename parduotuvės gale buvo reklamuojamas Žvėris Fitoestrogenas, dainuojantis savo sirenos dainą apie gydymą  būklių, sukeltų estrogenų pertekliaus. Bet žaviausia daina ir šokis buvo atliekamas Omega 3 PNRR, dešimtmečio Pseudo-Mokslo...
 
Aliejų ir žuvų taukų mitai
2010.10.22 HomoSanitus / Rūta S.
Neretas, pasiekęs gyvenimo pusiaukelę, būna bent kartą jau patyręs reiškinį, kurį paprastai apibūdinant galima pavadinti apsinuodijimu maistu. Įdėmiau gyvenimą žvalgantys turbūt pastebėjo, kad šis apsinuodijimas būna ypač sunkus, kai suvalgoma sugedusios žuvies ar užvalgoma pasenusio maisto, kuriame buvo aliejaus. Visi gerai žinome koks „malonus“ pojūtis pasilieka burnoje, kai perkandamas sugedusio  riešuto branduolys. Kuo ypatingesnis apsinuodijimas sugedusiu riebalu, nei, tarkim, papuvusiu obuoliu? Tuo, kad riebalams, skirtingai nei medžiagoms, tirpstančioms vandenyje, pakliūti į ląstelę per membraną nėra barjero, tai yra jiems nereikia pernašos. Polinesočioji riebioji rūgštis prie savo laisvųjų jungčių prisijungusi ląstelei nuodingą cheminį elementą jį gali nunešti iki...
Cholesterolis: požiūris į konkretaus paciento mitybą
2010.10.03 HomoSanitus / Rūta S.
                                         Pagal Guy R. Schenker, D.C. (Šis straipsnis buvo išspausdintas: Today's Chiropractic Kovas/Balandis 1989, Healthcare Rights Advocate June, 1990, Alternatyvos mityboje ir sveikatos rūpybos sąjungos žurnale). ĮVADAS Einšteinas, paklaustas, kaip jam pavyko atrasti naują mąstymo kelią, atsakė, kad jis tai padarė išimtinai mesdamas iššūkį aksiomoms. Šio straipsnio tikslas yra mesti iššūkį visuotinai priimtam teiginiui, kad cholesterolio turinčio maisto vartojimas yra tiesiogiai susijęs su cholesterolemija ir miokardo infarktu. Siūlomas orientuoto paciento...
 
Ar jūs darote šias paprastas klaidas, paskirdami kalcį?
2010.09.17 HomoSanitus / Rūta S.
                                                       Pagal  Guy R. Schenker, D.C. Jūs paskiriate kalcį moteriai menopauzės periodu ir jai netrukus smarkiai užkietėja viduriai. Arba rekomenduojate jį vyrui, besiskundžiančiam nemiga, ir jam paaštrėja artritas, pradeda šalti rankos bei kojos. O jei rekomenduosite kalcį moteriai, kuri skundžiasi menstruaciniais skausmais? Ją pradės varginti nemiga. Arba, jūs paskirsite kalcį vaikui, kurio kaulai ir dantys dar vystosi, ir jis pradės skųstis raumenų mėšlungiu. Kai esate įsitikinę, kad kalcis atneš naudą beveik visiems...
Ką reikia žinoti prieš geriant vaistažoles ir vaistus
2010.04.23 HomoSanitus / Age
Dauguma žmonių įsitikinę, kad vaistažolės bet kokiu ligos atveju yra geriau, nei neorganinės chemijos preparatai ir gydymas jomis bus kur kas sėkmingesnis, nei vaistais iš vaistinės. Tačiau tiek pacientai, tiek 99,9% gydytojų tikrovėje nežino kada vaistažolės gali padėti ir kada jos bus dar vienas žingsnis grabo link (su neorganiniais vaistais situacija tokia pati). Kai ląstelių biologinėse membranose pasikeičia lipidų sudėtis, jos tampa arba per daug pralaidžios, arba atvirkščiai – užanka ir  ląstelė nieko nei išleidžia, nei įsileidžia. Jei ląstelės membranoje padidėja nesočiųjų riebiųjų rūgščių, membrana tampa per daug pralaidi. Tuomet organizme visi biologinio oksidavimo procesai organizme sustiprėja, dominuoja simpatinė VNS, skydliaukė dirba aktyviai, gaminama daug ATP... Kaip taisyklė tokioje...
 
Kodėl atsiranda skylė skrandyje?
2010.04.16 HomoSanitus / Age
Tam, kad rasti atsakymą į šį klausimą, pirmiausia būtina išsiaiškinti detaliau kaip tas skrandis funkcionuoja. Tai pradžioje ir padarysim. Virškinimo funkcijos skrandyje yra: deponavimas, mechaninis ir cheminis maisto apdirbimas, laipsniškas  skrandžio turinio išmetimas porcijomis į dvylikapirštę žarną. Skrandžio dalis, kurioje pereina stemplė į skrandį vadinama kardialine  dalimi (įskrandis). Skrandžio dugnas . Skrandžio kūnas . Ir pilorinė (prievartinė) dalis , kuri pereina į sfinkterį. Pagal tai, kurioje skradžio dalyje yra skrandžio gleivinės epitelio ląstelės, joms ir duoti pavadinimai – kardialinės, sfinkterio ir t.t. Skrandyje yra didysis ir mažasis skrandžio išlinkimai. Druskos rūgšties daugiausia išskiria didžiajame išlinkime, skrandžio...
Kodėl nėra riebių šimtamečių?
2010.04.03 HomoSanitus / Age
Du pacientai. Vienas įsitempęs, susijaudinęs ir regis, kad reikia tik degtuko ir jis užsiliepsnos. Jam šokinėja į viršų kraujo spaudimas, dažnai laksto į tualetą šlapintis, intymiose kūno vietose niežulys, galvos skausmas, pulsas dažnas... Kitas vangus, nejudrus, mieguistas, apatijoje, nieko nenori ir negali veikti, vos velka kojas, pulsas retas... Per savaitę ar dvi galima šias būsenas sukeisti vietomis – hipertoniką padaryti vangiu, o apsnūdusį padaryti aktyviu. Pats trumpiausias ir paprasčiausias testas: abu pacientus reikia paguldyti ir gulintiems išmatuoti arterinį kraujo spaudimą ir suskaičiuoti pulsą. Po to abu pacientus pastatyti ir vėl išmatuoti spaudimą ir pulsą. Atsistojus po gulėjimo, pirmojo  paciento  kraujo spaudimas išliks stabilus, antrojo – tiek...
 
Cholesterolio svarba
2010.02.16 HomoSanitus / Age
Tam, kad gydyti, reikia analizuoti kiekvieno paciento susirgimą individualiai. Nors ligos simptomai  tokie patys, tačiau procesai vykstantys organizme gali būti visiškai skirtingi ir priežastys juos sukėlusios dažniausiai yra skirtingos taip pat. Pagrindines medžiagas, kurios yra mūsų organizme, skirtomos į tris grupes – angliavandenius, baltymus ir riebalus. Organizmo lipidų (riebalų) sudėtyje yra vienas lipidas – cholesterolis, kuris organizmui ypatingai svarbus. Ką žino eilinis gydytojas apie cholesterolio apykaitą žmogaus organizme? Pirma mintis  gimstanti po šio klausimo jam: cholesterolis – blogis, nes nuo jo susidaro sklerotinės plokštelės ant kraujagyslių sienelių. Cholesterolis (C27 H45 OH) yra steroidas, iš kurio formuojasi steroidiniai hormonai – pagrindiniai operatyvinio...
Laisvųjų aminorūgščių fondas (LAF)
2010.02.06 HomoSanitus / Age
Normaliam vidutiniško sudėjimo žmogui per parą reikia apie 70-100 gramų baltymų (pavyzdžiui, 100g jautienos yra apie 25g baltymo) . Jeigu žmogus dirba darbą, kuriame labiau aktyvuotas organizmo anaerobinis energijos gavimo būdas, jam reikia daugiau baltymų (jeigu dirba labai sunkų fizinį darbą, reikia apie 400 gramų baltymų), jeigu aerobinį darbą – baltymo reikia mažiau, bet daugiau angliavandenių. Kaip baltymai įsisavinami? Tam, kad įsisavinti baltymus, organizmui reikalingi fermentai. Pati greičiausia fermentų gamintoja baltymų įsisavinimui yra kasa. Tam, kad pagaminti fermentus 100 g baltymo perdirbimui, organizmas turi iš savęs paimti 460g aminorūgščių skolon, kurios po to grąžinamos su „palūkanomis“. Ta baltymo dalis, kurią organizmo audiniai gali atiduoti virškinimo fermentų sintezei, ...
 
Kodėl sergant kyla temperatūra?
2010.02.04 HomoSanitus / Age
Peršalimas, gripas, bronchitas, plaučių uždegimas... begalė ligų, kurių ūmi forma dažniausiai lydima padidėjusios kūno temperatūros. Ilgalaikis gydytojų kalimas žmonėms į galvą, kad pakilusi temperatūra yra blogas reiškinys ir su juo reikia kovoti, padarė savo – dažniausiai žmonės visokiomis priemonėmis stengiasi aukštą temperatūrą numušti. Žinoma, jei aukšta temperatūra sudaro labai didelį diskomfortą, ją galima pažeminti, tačiau ne tokiomis priemonėmis, kurių dažniausiai griebiasi susirgusieji – ne vaistais ar žolėmis, kurių veikimo mechanizmas nukreiptas tik į temperatūros reguliavimą. Tokia pagalba organizmui nereikalinga, ji tik pablogina padėtį. Aukštos temperatūros žeminimas turi būti siekiamas priemonėmis, kurios padeda garinti drėgmę nuo odos, tai yra vėsinti odą –...
Magiškasis bangos ilgis
2010.02.03 HomoSanitus / Age
Žemiau visa eilė „kodėl“ ir juos sieja tas pats atsakymas. Kodėl mus taip traukia ugnis? Kodėl daug geriau pasijuntame, kai pasėdime arčiau laužo? Kodėl žmonės namuose įsirengia židinius, nors šilumos visiškai pakanka iš centrinės šildymo sistemos? Kodėl su amžiumi vis labiau pasiilgstame vasaros ir vis labiau nekenčiame žiemos? Kodėl žmonės mėgsta voliotis ant smėlio paplūdimyje? Kodėl seneliai taip myli mažus anūkus ir vis stengiasi juos prisiglausti ar palaikyti sau ant kelių? Kodėl seni žmonės taip pamilsta kates ir šunis, kad net įsileidžia juos į savo guolį? Kodėl masinėse žmonių susibūrimo vietose kartais pradeda vykti „stebuklai“ – žmonės ima sveikti? (tuo dažnai pasinaudoja visokio plauko religijų atstovai). Kodėl medituojant grupėje...
 
Tolerancija
2010.02.02 HomoSanitus / Age
Tolerantiškumas. Pats žodis tolerancija (nereagavimas) reiškia biotaikinių  jautrumo praradimą tam tikrai ksenobiotiko (nuodo) dozei. Kartais šis reiškinys vadinamas „pripratimu“, bet tai ne visai teisinga, nes pripratimas reiškia ne organizmo būseną, bet procesą, kurio metu gali kilti ir tolerancija, ir įprotis, ir priklausomybė. Tolerancija vystosi palaipsniui, kai ksenobiotikas ilgai, nepertraukiamai arba dažnai pakliūna į organizmą tokia pačia arba augančia doze. Ji susidaro daugeliui organizmui svetimų medžiagų, tame tarpe ir vaistiniams preparatams, jei jie vartojami kasdien dvi tris savaites (kartais dar ilgiau). Tai ne stabilus  jautrumo praradimas visam laikui: jeigu medžiaga nebepatenka į organizmą, tai po keleto dienų jautrumas tai medžiagai atsistato. Bet kai tiktai sisteminis tos pačios...
Mitochondrijų kvėpavimo grandinių aktyvavimas
2010.01.28 HomoSanitus / Age
Kad raumuo galėtų dirbti, jam reikalinga energija, kuri gaunama iš specifinių organizme susidarančių degalų – adenozintrifosfato (ATP). Lygiai taip pat, kaip kai kurie automobilių varikliai dirba deginant juose benziną, žmogaus organizmas energijos gavimui naudoja tik  ATP. Raumuo verčia cheminę ATP energiją į mechaninę kinetinę energiją. Tačiau raumenys sukaupia tik labai nedidelį ATP kiekį, kurio užtektų tik pirmiems dviems maratono distancijos metrams įveikti – tai tarsi akumuliatorius automobilio variklyje, skirtas starterio pagalba išjudinti variklį iš mirties taško.  Kad raumenys galėtų atlikti darbą, jie ne tik vartoja ATP, bet ir patys didelį kiekį jo gamina. Pavyzdžiui, visas ATP kiekis, reikalingas maratono bėgimui, susidaro paties bėgimo metu. Kad 70 kg maratono bėgikas nubėgtų 42 kilometrus,...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Gyvenimo būdas, paremtas saiko jausmu bei dieta, yra ilgaamžis; gyvenimas, paremtas vaistais - greit besibaigiąs.
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės