Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Sutvarkytas empirizmas
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / METABOLIZMAS / Sutvarkytas empirizmas
«The precise nature of the composition which results from the above-described treatment or the identity of the effective component or components is not presently known to the Applicant».
Taip Emanuelis Revici rašo daugelyje savo patentų.

Kitais žodžiais: tikslus preparatų veikimo mechanizmas nežinomas netgi pačiam jų kūrėjui. Nežinomas netgi šiam genialiam žmogui! Bet E.Revici  buvo ne tik garbingas, bet ir absoliučiai teisus – kai susipažįsti su Belousovo-Žabotinskio reakcijomis (BŽR), supranti, kad yra beprasmiška sudarinėti bet kokias įvykių sekas organizme. Beprasmiška todėl, kad visą laiką bandoma įsiterpti į reakcijas, kuriose  tūkstančiai intermediatorių (tarpinių medžiagų), vietoj to, kad išsiaiškinti šias autokatalitines reakcijas paleidžiančias fundamentalias pirmines medžiagas. Keistai atrodo, kai bandoma viską aiškinti iš pozicijos  „N fermento vaidmuo 2325-iose reakcijose“.

Yra fundamentalios BŽR, kurios yra tarsi organizmo tam tikras biologinis laikrodis. Kur tos reakcijos vyksta ir kaip, nėra taip svarbu, svarbu tai, kad jei pašalinti iš šios reakcijos kokį nors intermediatą, arba įpilti į ją kokio nors šlamšto, kuris organizme nenumatytas, tai visi organizme vykstantys procesai iškreipiami.

Iš čia seka labai paprasta, bet gili išvada – nereikia netgi bandyti charakterizuoti žmogaus būseną kokių tai metabolinių sistemų kažkokiomis tai sutrikimų koordinatėmis. Tai yra tik žongliravimas terminais „simpatika“, „parasimpatika“, „elektrolitų perteklius“, „mineralų deficitas“, „acidozė“, „alkalozė“ ir t.t. – visa tai gerai. Bet...nereikia tuo užkišti savo galvos!

Trumpiau, ką padarė patys protingiausi pasaulyje gydytojai? Jie paprasčiausiai nustatė visą eilę tipiškų BŽR sutrikimų, bandymo keliu nustatė jų požymius, pavadino juos kaip kam patiko (disbalansas toks ir anoks) ir sudarė kiekvienam šiam disbalansui tam tikrą korekcijos metodą, vėl gi, bandymo keliu.

Suprantu, kad tai atrodo šokiruojančiai, bet, mūsų laimei, realybėje viskas taip ir yra. Ką reiškia metodas „bandymo keliu“? Turint didelį kiekį bandomųjų mirtininkų, gerus smegenis ir eksperimento laisvę, vėliau ar anksčiau galima rasti tai, ko reikia. Kas ir buvo padaryta. O mums belieka tik pasakyti didelį ačiū tiems, kas nepabijojo eksperimentuoti ir mums sutaupė pora tūkstančių metų, kuriuos oficiali medicina eikvoja žengti smulkiems baikštiems žingsneliams, kiekvienas iš kurių drebančiomis rankomis pridengiamas visokiausių leidimų ir sankcijų figos lapeliais. Mes turėtume būti laimingi, kad galime jau dabar pasinaudoti didžiųjų novatorių atradimais, todėl kad savarankiškiems ieškojimams neužteks mums nei gyvenimo, nei leidimų, o sveikatos uždavinys tik logikos  pagalba nėra išsprendžiamas iš principo. Būtent tai ir yra didingiausias tiesos momentas.

Kaip visada iškyla amžinasis klausimas: tai ką gi daryti konkrečiai?

Imame pacientą ir testuojame tam tikru būdu, ir nesukam sau galvos visokiais priežasties-pasekmės ryšiais ar terminologijomis – tiesiog laikoma, kad tai,  kas yra matuojama, leidžia parinkti terapiją. Ir viskas. Toliau imamas atidirbtas aminorūgščių, vitaminų ir mikroelementų rinkinys patogioje organizmui pakuotėje ir ...pirmyn!

Dar kartą apie tai, kodėl negalima sveikatos problemą išspręsti loginiu ir moksliškai-akademiniu keliu – tai turi principinę reikšmę. Mokslo nustatyta, kad paprasčiausia BŽR turi daugiau kaip 120 intermediatų, bet kaip jie gaunasi – iki šiol niekam nėra aišku. Sudėtingesnės BŽR turi tikriausiai tūkstančius intermediatų. Pirminių medžiagų paprasčiausioje BŽR yra 3. Sudėtingoje, tarkim, 10. Taip, kaip iš trijų pirminių medžiagų pasidaro 120 tarpinių medžiagų, iš dešimties – pasidaro tūkstančiai. Būtent tos tarpinės medžiagos šiuolaikiniame moksle vadinamos fermentais, enzimais, kofermentais ir t.t.

Bet pirminių medžiagų, kurios automatiškai duoda visas šias tarpines medžiagas, esant palankioms sąlygoms nenutrūkstamai virstančiomis viena kita, niekas nežino! O visa tai,  ką matome, spalvingai išsireiškus, yra tik baltos šviesos atspalviai laiko prizmėje. Nežinant pirminių medžiagų ir neturint galimybės išpilti viską iš organizmo ir užpilti naujų, lieka tik galimybė duoti organizmui tam tikrus intermediatus tam tikru laiku. Ir tada gal būt savaime nusistovės ir viskas ims dirbti daugmaž suderintai.

Žmogaus organizme vykstančios Belousovo-Žabotinskio reakcijos pritaikytos prie žmogaus natūralios aplinkos substratų, o ne prie to, ką gamina dirbtino maisto pramonė ar farmacija. Absoliučiai viskas, ką jie gamina, žmogui yra ksenobiotikai ir sudarko BŽR eigą. Kitaip sakant, viskas, kas guli parduotuvių ir vaistinių lentynose – kenksminga, išskyrus natūralų maistą, kurio prekybos centruose yra ne itin gausu, ir kuo toliau, tuo labiau jo mažėja – pomidorai auginami vatoje, kiaulės auginamos švirkštų pagalba. Mūsų organizmuose vykstančios BŽR yra ilgos evoliucijos pasekmė ir bet koks dirbtinas jų „tobulinimas“ ne natūraliu maistu gresia  selekcija, o jos metu išlieka tik vienas kitas atsitiktinai prisitaikęs. Visų kitų laukia ligos ir pagreitintas dūšelės persikėlimas  į kitas antipasaulio planetas.

Visai nesvarbu, kodėl, analizuojant organizmo metabolizmą, orientuojamasi į pulsą, šlapimo tyrimus ir t.t. Tiesiog taip esamu momentu yra patogu. Jeigu būtų galima   paprastai išmatuoti visų kūno skysčių sudėtį, matuotume ją. Nesvarbu ką matuoti. Svarbu tik, kad vienokie ar kitokie pokyčiai matavimuose atitiktų tam tikrus nukrypimus BŽR-ose.

O toliau –  kūryba su rezultatų kontrole. Žinoma sąmoninga kūryba. Tarkim, nukrypimas Nr.4 Belousovo-Žabotinskio reakcijoje pasiduoda korekcijai magnio malatu, fenilalaninu ir vitaminu E – jie ir naudojami. O žinoma tai yra iš bandymų su 100 000 žmonių, iš kurių 90 000 numirė, o 10 000 tapo sveikesniais, nei buvo. O spėlioti kodėl būtent šie ingredientai, o ne kokie kiti – apie tai ne tik, kad nereikia, bet ir beprasmiška kvaršinti galvą. Todėl, kad BŽR taip veikia. Kuo faktiškai reikia užsiimti – tai yra sutvarkyto empirizmo atmaina. Ir labai gerai, kad eksperimentus už mus jau atliko, ir mums jau nereikia tam reikalui paaukoti keleto tūkstančių pacientų. Tam reikalui buvo karo metai ir patrankų mėsa. Štai dėl ko didžiausi atradimai auga būtent iš tų metų.

Bet tai nereiškia, kad dabar mes buriame iš kavos tirščių. Mes tiesiog mokomės kontroliuoti nežinomo objekto darbą („juodos dėžės“) pagal netiesioginius požymius. Tai, kad vaikas negimsta viską mokėdamas, o ilgai ilgai mokosi ir vystosi – tai yra geriausias šio metodo veiksmingumo įrodymas. Kaip vaikas pradiniame etape daro 90% klaidų, kol nesupranta, kaip atitinkamose situacijose elgtis, taip ir visi ginčai medicinine tema yra kol kas totaliai beprasmiai ir nenaudingi. Yra kol kas tik vienas kelias į sveiką gyvenimą – sutvarkytas empirizmas. Pageidautina, kad tai būtų padatyta ne ant savo lavonų. Apie tai duomenys įvairiuose archyvuose yra stropiai saugomi.

Dar kartą apie veiksmų seką – gaunamas kažkoks  tyrimo duomenų rinkinys – jų interpretavimas visai nesvarbus (terapijai tai nėra principinis reikalas). Toliau kreipiamasi į „sutvarkytą empirizmą“ ir matoma, kad, esant tokiems tai tyrimo duomenims, geriausiai padeda tas ir tas. O toliau seka tai, kas šį metodą skiria iš principo nuo kitų gydymo metodų. Toliau veiksmai vyksta taip – tai labai svarbu. Tarkim, yra pacientas su nukrypimu Nr.5 – korekcijai jam duodamas medžiagų rinkinys. Po savaitės daromi tyrimai ir jie jau rodo nukrypimą Nr.7 – reikia keisti terapiją! Dar po savaitės nukrypimas Nr.2 – vėl keičiamas gydymas! Ir taip iki tol, kol vėliau ar anksčiau neateis momentas, kai viskas stabilizuosis ir iš esmės nesikeis. Tai reikš, kad gydomo individo autosvyruojančios Belousovo-Žabotinskio sistemos susinormalizavo. Įdomiausia yra tai, kad šioje terapijoje nenaudojama nė viena kenksminga, nuodinga  medžiaga – tik vitaminai, mikroelementai, antioksidantai ir t.t.

Dabar apie tai kam iš viso reikalingas E.Revici ir ką jis tokio genialaus atrado? Belousovo-Žabotinskio reakcijos vyksta ne vakuume, o riebaliniame inde, tai yra žmogaus organizme. Normaliai organizmo gyvybinei veiklai reikalingas tam tikras BŽR intensyvumas. Kai BŽR sulėtėja arba yra iškreipiamos, dėl apykaitos procesų nepakankamumo gaunamas ląstelių „užmuilinimas“. Kai BŽR vyksta per greit, sistema greit dyla. Vaizdumo dėlei palyginimas – metalinė krosnis, kurios degyklos sienelės arba apauga degėsiais ir blogai atiduoda šilumą, arba pradega ir katilas nebeatlieka savo funkcijos. Tai ir yra tie patys didieji E.Revici atradimai.

Pagalvokite patys: jei jūsų sistema pradegė iki skylių, tai joje paleidinėjimas BŽR-ijų  tolygus mirčiai. Kai tokiame kiaurame rėtyje procesai ima greitėti, žmogus yra paprasčiausiai suardomas. Toks reiškinys dažniausiai stebimas onkologijoje. Jeigu sistema „užmuilinta“, tai kiek jūs šime „plastike“ BŽR bepaleidinėtumėte – jis „plastiku“ ir liks (tai antroji onkologinių ligonių dalis) – „per barzdą varvėjo, burnoj neturėjo“. Taip sakant, dualizmas visame savo grožyje ir ryškėja štai kokia problema.

Pirmiausia visada būna BŽR sugriuvimas (jei jums patogiau suprasti – Krebso ciklo griuvimas). Griuvimas gali vykti dviem kryptimis (kaip ir viskas pasaulyje: šalta-karšta, mažai-daug ir t.t.) – arba Krebso ciklas gęsta, arba įsivažiuoja per stipriai. Krebso ciklas – tai vandeninė organizmo terpė (skaityti straipsnį „Kūno elektra“). Jeigu Krebso ciklas gęsta, organizmo lipidinė (riebalinė) matrica standėja. Jeigu Krebso ciklas vyksta per aktyviai – „siūlės traška“. Viskas kaip kolboje-retortoje.

Žmogus atsiranda tarp priekalo ir kūjo, o būtent – pradegusiame organizme gaivinti BŽR negalima – suplėšys. Sustandėjusiame – beprasmiška – nėra ląstelinės adhezijos, vienas „margarinas“. Ir ką daryti?

Imti nuo lentynos E.Revici ir pradegusius „lopyti“ riebiaisiais spiritais, atsargiai ir lygiagrečiai iš lėto gaivinant BŽR, o sustandėjusius – „mirkyti“ riebiosiomis rūgštimis ir gaivinti BŽR. Abiem atvejais reikia labai akylai stebėti, kad proceso neforsuoti. Štai ir viskas. Konceptualu ir genialu. Todėl žmonėms, kurie neturi vėžio ar degeneratyvinių susirgimų (pvz. Bechterevo ligos), E.Revici preparatai nėra reikalingi.

Tarp kitko, tai, kas išdėstyta aukščiau, labai gerai paaiškina kodėl pasaulyje yra tiek daug sveikatinimosi metodų – virš 200. Apskritai kalbant, kiekvienas gali save išgydyti, bet tik su viena sąlyga – jei jis išmoks balansuoti Krebso ciklą ir valdyti ląstelių membranų pralaidumą. O kaip tai bus daroma – visai nesvarbu! Vienas padarys vienaip, kitas kitaip ir t.t.

Problema yra tik viena – sunkūs ligoniai neturi laiko, nekalbant jau apie kažkokias žinias. O klaidos tokiais atvejais – tai kaip tiksinčioje bomboje nupjauti ne tą laidelį.

Reziumuojame:
Žmogus – tai riebalinis-aliejinis indas, kuriame vyksta autosvyruojančios  Belousovo-Žabotinskio reakcijos (Krebso ciklas), greitėjančios ir lėtėjančios priklausomai nuo to, ką žmogus valgo ir geria, ir kaip eikvoja energiją. Natūralu, kad indas laikui bėgant sudyla, o reakcijos dėl toksinų, priemaišų, nepašalintų atliekų ir t.t. išsikreipia.

Taigi sveikatos problema turi dvi fundamentalias dalis:
Vandeninė dalis – ta terpė, kurioje vyksta Krebso ciklas.

Lipidinė dalis – „indas“, kuriame viskas vyksta.
Dažniausiai pirmiausia sutrinka vandeninė dalis, tai yra Krebso ciklas – jis arba stringa, arba per daug greitėja. Pirmu atveju vyksta autointoksikacija ir membranų užmuilinimas. Antru atveju viskas pradega iki skylių ir išteka su atliekomis. Todėl kiekvienas žmgus turi būti analizuojamas individualiai – kas su juo atsitiko ir į kurią pusę jis sulūžo.

Ir visai nesvarbūs yra visokie manipuliavimai terminais hipokalemija, hipernatriemija, acidozė, alkalozė, hipoksija ar hiperoksidacija. Yra sutrikęs krebso ciklas ir reikia jį pataisyti, prieš tai pažiūrėjus ir sutvarkius membranas.
Yra begalė „specialistų“, kurie ima aktyvuoti Krebso ciklą yrančiuose žmonėse – toks žmogus tiesiog numiršta baisioje agonijoje. Ir yra kiti žmonės (jie gerai matomi) geltonai balti, kaip iš vaško, tokios keistos lavono išvaizdos dar žmogui gyvam esant. Tai „užmuilintieji“. Tik jie labiau gyvybingi už pirmuosius – jie suyra iš lėto, nesproginėdami. Ir miršta dažniausiai komoje (pvz. diabetinėje).

Dabar, kai visa tai perskaitėte, gerai permąstykite visą mūsų visuomenės elgesį gyvenant, maitinantis, gydantis. Ar neprimena jis jums visiško chaoso? Lenktynių, kurių trasoje važiuojama be taisyklių, kuriose į dalyvių kuro bakus pilama kas pakliuvo, svarbu, kad tik degtų,, o įvykus avarijai, remontuojama bet kokiais įrankiais ir bet kurią automobilio vietą, nesiaiškinant kas ir kodėl sulūžo.

Tik nuo tavęs, skaitančio šias eilutes, priklauso koks maistas gulės parduotuvių lentynose. Pirksi tą ypatingai dailiai supakuotą šlamštą prekybos centruose – dalyvausi tose chaotiškose lenktynėse – be taisyklių, normų ir t.t., kurių tikslas yra tik vienas: perkelti pinigus iš tavo kišenės į prekybos centro savininko sąskaitą. Tik nuo tavęs priklauso kiek ir kokių nuodų tau siūlys vaistinės. Pirksi juos – farmacijos gigantai laboratorijose prikurs ir susintetins tau tūkstančius naujų. Susivokite: rinką valdo ne jie, o jūs. Jūs ir tik jūs  esate ta rinka. Jų rankose tėra pasiūla. Paklausa gi – jūsiškėse. Pasižiūrėkite į jas ir pamatykite ko jūs reikalaujate iš pasiūlos.

Tikrovėje yra reikalinga  tik viena milijonus metų egzistuojanti laboratorija, kurioje gaminami mums reikalingi vaistai ir maistas – tai mūsų pievos ir miškai. Ten auga viskas, ko mums reikia, kad suktųsi Krebso ciklas ir ląstelių membranos būtų normaliai laidžios. Tik visiški begalviai gali leisti sunaikinti tai, kas buvo kurta evoliucijoje milijonus metų, ir vietoj to  užleisti vietą abejotinos kilmės „mokslo“ naujovėms, kurios tikrinamos ant jūsų, skaitančių šias eilutes, tuo pačiu susišluojant jūsų pinigus, tai yra patį brangiausią dalyką – jūsų laiką.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (8)
 
Apie ką perspėja traškantis megztinis
2012.02.19 HomoSanitus / Age
Žmogaus kūnas elektrinių krūvių požiūriu  yra neutralus. Tai sąlygoja makroskopinio elektro-neutralumo dėsnis, kuris sako: makroskopinio dydžio objekto bet kuriuo laiko momentu bendras teigiamų krūvių kiekis lygus neigiamų krūvių kiekiui. Netgi labai nežymus šios krūvių pusiausvyros pažeidimas sukeltų elektrostatinio potencialo atsiradimą. Įsivaizduokite sferinės formos gyvą ląstelę, kurios spindulys yra 0,1 mikrono (10-6  m). Pašaliname iš jos nedidelį kiekį K+ — 10-18 molio. Kaip pasekmė, ląstelės viduje susidarys neigiamų krūvių perteklius (10-18 nuo Faradėjaus skaičiaus, arba 0,965 x 105 x 10-18 = 9,65 х 10-14 kulonų). Įkrautos sferos su spinduliu r elektrinis potencialas  ψ vandeninėje terpėje nustatomas pagal formulę ψ = Q/εr, kur  Q – elektrinis krūvis, o ...
Kuo ypatingi aspirinas ir imbieras?
2012.02.11 HomoSanitus / Age
Daugelis esate girdėję, kad aspirinas skystina kraują ir vyresnio amžiaus žmonėms gydytojai skiria jo po vieną tabletę parai. Šio patarimo jie siūlo laikytis iki mirties. Nes jų manymu visų problemų su širdimi ir kraujagyslėmis kaltininkas yra per tirštas kraujas. Koks gi iš tikro yra aspirino poveikis, ir kuo jis pasibaigs ilgai jį vartojant. Artritas, žvynelinė, trombozė, serotonino ir katecholaminų perteklius, silpna kraujo ląstelių kilerių veikla, alergija, visų rūšių skausmai, PMS, širdies kraujagyslių ligos, uždegimai ... tai ligos, kurias įtakoja medžiagos, medicinoje vadinamos prostaglandinais (PG). Prostglandinai skirstomi į tuos, kurie: 1.Slopina uždegimus (PG1). 2.Skatina uždegimus (PG2). 3.Blokuoja PG2. (PG3). Normaliai funkcionuojančiame organizme prostaglandinų santykis turi...
 
Geras limfos tekėjimas - geros sveikatos palydovas
2012.01.11 HomoSanitus / Age
Kai senas indėnas nori išeiti  į amžinos medžioklės šalį, jis susiranda medį, atsisėda jame, nustoja judėti ir ima paviršutiniškai kvėpuoti krūtine... Apie 70 procentų žmogaus kūno masės sudaro vanduo. Vanduo, kad skatintų gyvybiškumą, kaip ir aplink mus supančioje gamtoje, taip ir mūsų organizmo viduje – turi nuolat tekėti. Kur gamtoje natūraliai švariausias vanduo? Šaltiniuose. Kas padaro vandenį tokiu? Tekėjimas, nuolatinis tekėjimas. Kas atsitinka, jei vanduo nustoja tekėti? Netekantis vanduo sudaro galimybę formuotis pelkei, kurios pats kvapas jau rodo, kad joje ima dominuoti irimo procesai. Analogiškai ir žmogaus organizme – kol vanduo teka, tol mes esame gyvybingi. Šiam procesui organizme lėtėjant, jame prasideda įvairios problemos. Kas tie  organizmo...
Šviesa, tamsa ir melatoninas
2011.12.18 HomoSanitus / Age
Kodėl sniegas baltas? Tam, kad surinktų nuo žemės...  saulės šviesą mūsų akims. Graži ta Lietuva. Žmonės irgi čia gražūs. Ypač moterys. Tik nervuoti jie čia kažkokie. Ir žudosi dažniau jie čia nei kitur. Garsūs daininykai dažnai čia apie debesis vis dainuoja. Nepatinka kartais jie visokiems andriukams, nes gal rojų danguje savo pilkuma užstoja. Ir iš tiesų, kas gi gero tuose debesyse? Tik saulę užstoja, ir dar šlapinasi ant mūsų jie čia per dažnai. Mažai mums tenka tos gęstančios žvaigždutės šviesos čia, prie Nemuno tų vingių. O atėjus trumputei vasarai saulėtai, daug kas savo akis dar ima slėpti po tamsiais akiniais. Nemažai žmonių (ir jų stipriai daugėja) akinius nešioja visą laiką, nes be jų gyvenimo ryškumo jau nebemato. Tėvų perduotas genetinis brokas ar civilizacinės...
 
Kalis ir radioaktyvus cezis
2011.06.23 HomoSanitus /
Pranešime aiškinamas žinomas paradoksas: nežymus audinių užteršimas radioaktyviuoju ceziu137 sukelia stipriai išreikštas audinių patologijas (širdies, inkstų ir kt.). Viskas sustoja į savo vietas, jei žinoma, kad kalis pasiskirstęs ląstelėje NEVIENODAI. Jis adsorbuojamas tam tikrose ląstelės struktūrose ir jo kiekis lokaliai išauga. Šiandien žinoma, kad tokioms struktūroms priklauso susitraukimo aparatas (cezis koncentruojasi mikrofibrilių, turinčių susitraukimo baltymą mioziną, M-diskuose) ir mitochondrijos. Radioaktyvus cezis137  pažeidžia tas struktūras, kuriose jis susikaupia, nors visumoje bendroji gautoji dozė gali būti ir nedidelė.
Ką bendro turi žylantys plaukai ir baltmė?
2010.11.27 HomoSanitus / Age
Pakankamai dažnas reiškinys, kai žmonėms ima vienaip ar kitaip ima keistis odos pigmentas ir ima ryškėti ant jos neegzistuojančių realybėje valstybių žemėlapiai. Tokiems žmonėms „protingi“ dermatologai dažniausiai paskiria kokį nors tepalą, ir neretai hormoninį, tačiau „valstybių sienos“ kaip plėtėsi, taip ir toliau jiems plečiasi. Kodėl taip atsitinka? Todėl, kad eilinį kartą gydytojas dairosi į medžius, kai tuo tarpu reikia žiūrėti į mišką – tik visumą matantis gali nuspėti kur šuo pakastas. Dažnas netradicinės medicinos žinovas gali pasakyti, kad organizmo detoksikacijai naudojamos klizmos su kavos tirščiais yra efektyvios, bet kur to efektyvumo šaknys žino retas. O veikimo mechanizmas slypi elektrochemijoje: nuodingus, tame tarpe ir sunkiųjų metalų, neigiamai...
 
Saka apie druskos rūgštį
2010.11.22 HomoSanitus / Age
Perkrauta lotyniškais ir tarptautiniais terminais gydytojo kalba, išversta į daugeliui suprantamą, neretai sukelia šypseną. Paprasti gydymo metodai neleidžia gydytojui išpuikti ir tapti nepakeičiamu. Tam, kad augtų pelnas, šiuolaikinė  medicina užkasa senus paprastus gydymo metodus arba apvelka juos naujais  įmantriais rūbais. Metodas ar cheminė medžiaga, kurių negalima užpatentuoti, šiuolaikinę farmaciją domina tik tiek, kiek galima tuo pasinaudoti kuriant naują patentuojamą. Daugelio chroniškų ligų atsiradimo priežasčiai nustatyti reikia nueiti ilgą paieškos kelią, kad atsekti kur yra pirminė kilusio susirgimo priežastis. Nėra greito ryšio tarp priežasties ir pačios ligos – tai ne tas atvejis, kai išgeriamas kalio cianidas ir numirštama. Kaip...
Ar verta vartoti Omega 3?
2010.11.09 HomoSanitus / Rūta S.
Nuo Guy R. Schenker, D.C. Gruodis, 2005 Mielas Gydytojau, Ne per seniausiai, po daugelio metų,  aš pirmą kartą  užėjau į sveiko maisto parduotuvę. Negaliu sakyti, kad buvau nustebintas to, ką pamačiau, bet reklaminės informacijos gausa privertė mane pasijusti taip, lyg  būčiau gundomas klasikiniais viliojančiais pažadais SALDŽIAKALBIO  PREKEIVIO, SIŪLANČIO VAISTĄ NUO ŠIMTO LIGŲ. Ketvirtadalis parduotuvės buvo užpildytas Sojos-Žudikės, kaip ji buvo garsiai pavadinta dėl galios užkirsti kelią ar net išgydyti kiekvieną žinomą žmonijos ligą. Viename parduotuvės gale buvo reklamuojamas Žvėris Fitoestrogenas, dainuojantis savo sirenos dainą apie gydymą  būklių, sukeltų estrogenų pertekliaus. Bet žaviausia daina ir šokis buvo atliekamas Omega 3 PNRR, dešimtmečio Pseudo-Mokslo...
 
Aliejų ir žuvų taukų mitai
2010.10.22 HomoSanitus / Rūta S.
Neretas, pasiekęs gyvenimo pusiaukelę, būna bent kartą jau patyręs reiškinį, kurį paprastai apibūdinant galima pavadinti apsinuodijimu maistu. Įdėmiau gyvenimą žvalgantys turbūt pastebėjo, kad šis apsinuodijimas būna ypač sunkus, kai suvalgoma sugedusios žuvies ar užvalgoma pasenusio maisto, kuriame buvo aliejaus. Visi gerai žinome koks „malonus“ pojūtis pasilieka burnoje, kai perkandamas sugedusio  riešuto branduolys. Kuo ypatingesnis apsinuodijimas sugedusiu riebalu, nei, tarkim, papuvusiu obuoliu? Tuo, kad riebalams, skirtingai nei medžiagoms, tirpstančioms vandenyje, pakliūti į ląstelę per membraną nėra barjero, tai yra jiems nereikia pernašos. Polinesočioji riebioji rūgštis prie savo laisvųjų jungčių prisijungusi ląstelei nuodingą cheminį elementą jį gali nunešti iki...
Cholesterolis: požiūris į konkretaus paciento mitybą
2010.10.03 HomoSanitus / Rūta S.
                                         Pagal Guy R. Schenker, D.C. (Šis straipsnis buvo išspausdintas: Today's Chiropractic Kovas/Balandis 1989, Healthcare Rights Advocate June, 1990, Alternatyvos mityboje ir sveikatos rūpybos sąjungos žurnale). ĮVADAS Einšteinas, paklaustas, kaip jam pavyko atrasti naują mąstymo kelią, atsakė, kad jis tai padarė išimtinai mesdamas iššūkį aksiomoms. Šio straipsnio tikslas yra mesti iššūkį visuotinai priimtam teiginiui, kad cholesterolio turinčio maisto vartojimas yra tiesiogiai susijęs su cholesterolemija ir miokardo infarktu. Siūlomas orientuoto paciento...
 
Ar jūs darote šias paprastas klaidas, paskirdami kalcį?
2010.09.17 HomoSanitus / Rūta S.
                                                       Pagal  Guy R. Schenker, D.C. Jūs paskiriate kalcį moteriai menopauzės periodu ir jai netrukus smarkiai užkietėja viduriai. Arba rekomenduojate jį vyrui, besiskundžiančiam nemiga, ir jam paaštrėja artritas, pradeda šalti rankos bei kojos. O jei rekomenduosite kalcį moteriai, kuri skundžiasi menstruaciniais skausmais? Ją pradės varginti nemiga. Arba, jūs paskirsite kalcį vaikui, kurio kaulai ir dantys dar vystosi, ir jis pradės skųstis raumenų mėšlungiu. Kai esate įsitikinę, kad kalcis atneš naudą beveik visiems...
Ką reikia žinoti prieš geriant vaistažoles ir vaistus
2010.04.23 HomoSanitus / Age
Dauguma žmonių įsitikinę, kad vaistažolės bet kokiu ligos atveju yra geriau, nei neorganinės chemijos preparatai ir gydymas jomis bus kur kas sėkmingesnis, nei vaistais iš vaistinės. Tačiau tiek pacientai, tiek 99,9% gydytojų tikrovėje nežino kada vaistažolės gali padėti ir kada jos bus dar vienas žingsnis grabo link (su neorganiniais vaistais situacija tokia pati). Kai ląstelių biologinėse membranose pasikeičia lipidų sudėtis, jos tampa arba per daug pralaidžios, arba atvirkščiai – užanka ir  ląstelė nieko nei išleidžia, nei įsileidžia. Jei ląstelės membranoje padidėja nesočiųjų riebiųjų rūgščių, membrana tampa per daug pralaidi. Tuomet organizme visi biologinio oksidavimo procesai organizme sustiprėja, dominuoja simpatinė VNS, skydliaukė dirba aktyviai, gaminama daug ATP... Kaip taisyklė tokioje...
 
Kodėl atsiranda skylė skrandyje?
2010.04.16 HomoSanitus / Age
Tam, kad rasti atsakymą į šį klausimą, pirmiausia būtina išsiaiškinti detaliau kaip tas skrandis funkcionuoja. Tai pradžioje ir padarysim. Virškinimo funkcijos skrandyje yra: deponavimas, mechaninis ir cheminis maisto apdirbimas, laipsniškas  skrandžio turinio išmetimas porcijomis į dvylikapirštę žarną. Skrandžio dalis, kurioje pereina stemplė į skrandį vadinama kardialine  dalimi (įskrandis). Skrandžio dugnas . Skrandžio kūnas . Ir pilorinė (prievartinė) dalis , kuri pereina į sfinkterį. Pagal tai, kurioje skradžio dalyje yra skrandžio gleivinės epitelio ląstelės, joms ir duoti pavadinimai – kardialinės, sfinkterio ir t.t. Skrandyje yra didysis ir mažasis skrandžio išlinkimai. Druskos rūgšties daugiausia išskiria didžiajame išlinkime, skrandžio...
Kodėl nėra riebių šimtamečių?
2010.04.03 HomoSanitus / Age
Du pacientai. Vienas įsitempęs, susijaudinęs ir regis, kad reikia tik degtuko ir jis užsiliepsnos. Jam šokinėja į viršų kraujo spaudimas, dažnai laksto į tualetą šlapintis, intymiose kūno vietose niežulys, galvos skausmas, pulsas dažnas... Kitas vangus, nejudrus, mieguistas, apatijoje, nieko nenori ir negali veikti, vos velka kojas, pulsas retas... Per savaitę ar dvi galima šias būsenas sukeisti vietomis – hipertoniką padaryti vangiu, o apsnūdusį padaryti aktyviu. Pats trumpiausias ir paprasčiausias testas: abu pacientus reikia paguldyti ir gulintiems išmatuoti arterinį kraujo spaudimą ir suskaičiuoti pulsą. Po to abu pacientus pastatyti ir vėl išmatuoti spaudimą ir pulsą. Atsistojus po gulėjimo, pirmojo  paciento  kraujo spaudimas išliks stabilus, antrojo – tiek...
 
Cholesterolio svarba
2010.02.16 HomoSanitus / Age
Tam, kad gydyti, reikia analizuoti kiekvieno paciento susirgimą individualiai. Nors ligos simptomai  tokie patys, tačiau procesai vykstantys organizme gali būti visiškai skirtingi ir priežastys juos sukėlusios dažniausiai yra skirtingos taip pat. Pagrindines medžiagas, kurios yra mūsų organizme, skirtomos į tris grupes – angliavandenius, baltymus ir riebalus. Organizmo lipidų (riebalų) sudėtyje yra vienas lipidas – cholesterolis, kuris organizmui ypatingai svarbus. Ką žino eilinis gydytojas apie cholesterolio apykaitą žmogaus organizme? Pirma mintis  gimstanti po šio klausimo jam: cholesterolis – blogis, nes nuo jo susidaro sklerotinės plokštelės ant kraujagyslių sienelių. Cholesterolis (C27 H45 OH) yra steroidas, iš kurio formuojasi steroidiniai hormonai – pagrindiniai operatyvinio...
Silpnas ir stiprus imunitetas
2010.02.10 HomoSanitus / Age
Kas tai yra imunitetas? Visi procesai, nukreipti organizmo dinaminės homeostazės palaikymui, vadinami imunitetu. Kodėl dinaminės? Todėl, kad statininė homeostazė būna tik pas lavonus. Bet koks išorinis poveikis nuolat verčia organizmą reaguoti ir gaminti tam tikras medžiagas, todėl jame viskas yra nuolatiniame kitime. Pavyzdžiui, pavalgėte. Gliukozės kiekis kraujyje pakilo. Ar tai jau susirgimas? Ne, tai normali reakcija. Jeigu tokiu momentu gydytojas pamatuos cukraus kiekį kraujyje, nežinodamas, kad pacientas valgė, jis gali diagnozuoti diabetą. Kai žmogus suserga virusine liga, gliukozės kiekis kraujyje išauga. Jei gydytojas tuo metu matuos cukraus kiekį kraujyje, diagnozė bus tokia pati – diabetas. Ir neretas atvejis, kai žmogui diagnozuojamas diabetas (kraujyje padidintas gliukozės kiekis), o žmogus pasirodo...
 
Laisvųjų aminorūgščių fondas (LAF)
2010.02.06 HomoSanitus / Age
Normaliam vidutiniško sudėjimo žmogui per parą reikia apie 70-100 gramų baltymų (pavyzdžiui, 100g jautienos yra apie 25g baltymo) . Jeigu žmogus dirba darbą, kuriame labiau aktyvuotas organizmo anaerobinis energijos gavimo būdas, jam reikia daugiau baltymų (jeigu dirba labai sunkų fizinį darbą, reikia apie 400 gramų baltymų), jeigu aerobinį darbą – baltymo reikia mažiau, bet daugiau angliavandenių. Kaip baltymai įsisavinami? Tam, kad įsisavinti baltymus, organizmui reikalingi fermentai. Pati greičiausia fermentų gamintoja baltymų įsisavinimui yra kasa. Tam, kad pagaminti fermentus 100 g baltymo perdirbimui, organizmas turi iš savęs paimti 460g aminorūgščių skolon, kurios po to grąžinamos su „palūkanomis“. Ta baltymo dalis, kurią organizmo audiniai gali atiduoti virškinimo fermentų sintezei, ...
Kodėl sergant kyla temperatūra?
2010.02.04 HomoSanitus / Age
Peršalimas, gripas, bronchitas, plaučių uždegimas... begalė ligų, kurių ūmi forma dažniausiai lydima padidėjusios kūno temperatūros. Ilgalaikis gydytojų kalimas žmonėms į galvą, kad pakilusi temperatūra yra blogas reiškinys ir su juo reikia kovoti, padarė savo – dažniausiai žmonės visokiomis priemonėmis stengiasi aukštą temperatūrą numušti. Žinoma, jei aukšta temperatūra sudaro labai didelį diskomfortą, ją galima pažeminti, tačiau ne tokiomis priemonėmis, kurių dažniausiai griebiasi susirgusieji – ne vaistais ar žolėmis, kurių veikimo mechanizmas nukreiptas tik į temperatūros reguliavimą. Tokia pagalba organizmui nereikalinga, ji tik pablogina padėtį. Aukštos temperatūros žeminimas turi būti siekiamas priemonėmis, kurios padeda garinti drėgmę nuo odos, tai yra vėsinti odą –...
 
Magiškasis bangos ilgis
2010.02.03 HomoSanitus / Age
Žemiau visa eilė „kodėl“ ir juos sieja tas pats atsakymas. Kodėl mus taip traukia ugnis? Kodėl daug geriau pasijuntame, kai pasėdime arčiau laužo? Kodėl žmonės namuose įsirengia židinius, nors šilumos visiškai pakanka iš centrinės šildymo sistemos? Kodėl su amžiumi vis labiau pasiilgstame vasaros ir vis labiau nekenčiame žiemos? Kodėl žmonės mėgsta voliotis ant smėlio paplūdimyje? Kodėl seneliai taip myli mažus anūkus ir vis stengiasi juos prisiglausti ar palaikyti sau ant kelių? Kodėl seni žmonės taip pamilsta kates ir šunis, kad net įsileidžia juos į savo guolį? Kodėl masinėse žmonių susibūrimo vietose kartais pradeda vykti „stebuklai“ – žmonės ima sveikti? (tuo dažnai pasinaudoja visokio plauko religijų atstovai). Kodėl medituojant grupėje...
Tolerancija
2010.02.02 HomoSanitus / Age
Tolerantiškumas. Pats žodis tolerancija (nereagavimas) reiškia biotaikinių  jautrumo praradimą tam tikrai ksenobiotiko (nuodo) dozei. Kartais šis reiškinys vadinamas „pripratimu“, bet tai ne visai teisinga, nes pripratimas reiškia ne organizmo būseną, bet procesą, kurio metu gali kilti ir tolerancija, ir įprotis, ir priklausomybė. Tolerancija vystosi palaipsniui, kai ksenobiotikas ilgai, nepertraukiamai arba dažnai pakliūna į organizmą tokia pačia arba augančia doze. Ji susidaro daugeliui organizmui svetimų medžiagų, tame tarpe ir vaistiniams preparatams, jei jie vartojami kasdien dvi tris savaites (kartais dar ilgiau). Tai ne stabilus  jautrumo praradimas visam laikui: jeigu medžiaga nebepatenka į organizmą, tai po keleto dienų jautrumas tai medžiagai atsistato. Bet kai tiktai sisteminis tos pačios...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Sveikata lygiai taip pat užkrečiama kaip ir liga.
Romenas Rolanas
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės