Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Šviesa, tamsa ir melatoninas
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / METABOLIZMAS / Šviesa, tamsa ir melatoninas
Kodėl sniegas baltas?
Tam, kad surinktų nuo žemės...
 saulės šviesą mūsų akims.

Graži ta Lietuva. Žmonės irgi čia gražūs. Ypač moterys. Tik nervuoti jie čia kažkokie. Ir žudosi dažniau jie čia nei kitur. Garsūs daininykai dažnai čia apie debesis vis dainuoja. Nepatinka kartais jie visokiems andriukams, nes gal rojų danguje savo pilkuma užstoja. Ir iš tiesų, kas gi gero tuose debesyse? Tik saulę užstoja, ir dar šlapinasi ant mūsų jie čia per dažnai. Mažai mums tenka tos gęstančios žvaigždutės šviesos čia, prie Nemuno tų vingių. O atėjus trumputei vasarai saulėtai, daug kas savo akis dar ima slėpti po tamsiais akiniais. Nemažai žmonių (ir jų stipriai daugėja) akinius nešioja visą laiką, nes be jų gyvenimo ryškumo jau nebemato. Tėvų perduotas genetinis brokas ar civilizacinės kvailystės verčia tai daryti vis dažniau  net ir vaikus. Dažnas mano na kas čia tokio tie stikliukai ant nosies ar namo languose? Šiek tiek nepatogu, na bet prie visko priprasti galima. Taip prie visko galima priprasti, tačiau tik tuomet, kai procesas yra stabilus ir nekintantis. Tačiau atsiribojimas nuo kai kurių saulės šviesos spektro dalių stiklais yra tiesus kelias į sveikatos problemas. Saulės šviesa mums yra alfa ir omega, ir bet koks atsiribojimas nuo jos yra neleistinas. Ji yra ne tik faktorius, kuris atspindžių pagalba suteikia mums informaciją apie aplinką, bet kartu ir svarbus mūsų organizmo vidinių procesų reguliatorius.

Ateina ruduo ir pasipila žmogeliams iš nosių ir kitų kūno angų visokios nemalonios išskyros, jie ima čiaudėti, kosėti, daugeliui tokių dar ir kūno temperatūra ima kilti, krečia šaltis, laužo kaulus... Žmonių kalbose dažnėja žodis „peršalau“. O kas gi iš esmės aplinkoje pasikeitė? Oro temperatūra? Taip, ji pasikeitė, bet juk nuo to galima apsisaugoti šilčiau apsirengiant ir taip išsaugant organizmo šilumą. Taigi, šiluma gali būti vienas iš faktorių, tačiau ir lapams krintant mes gi nevaikštome pusnuogiai kaip vasarą. Ne šis faktorius pagrindinis sveikatos bėdų kaltininkas. Šuva pakastas visai kitur. Visų pirma, atšalus orui, mes visi sulendame į savo trobeles ir ten būname kur kas ilgiau, negu vasarą. Vasarą daug laiko praleidžiame saulės šviesoje, lauke. Be to, saulei nebepakylant taip aukštai, pasikeičia ir jos šviesos spektras. Šis pokytis ir yra pagrindinė sukilusių organizme negandų priežastis.

Kai kas paprieštaraus ir ims klausti „O kodėl ne visi pasijunta blogiau?“ Ogi, kiekvienas organizmas turi prisitaikymo prie aplinkos (iš tikro mes gyvenime nieko daugiau ir neveikiame, tik taikomės prie aplinkos pokyčių) mechanizmą ir tie, kurių organizmas rudens ar pavasario laikotarpiu šį procesą atlieka sklandžiai, didelių problemų nepajunta. Jų „ligos“ pasibaigia nuotaikos pablogėjimu ar noru ilgiau pamiegoti. O štai tie, kurių organizmai yra prikimšti medžiagų, kurių niekaip nepavadinsi „maistu“, tie, kurie dirba be poilsio, ilgai, ir dar darbą, vadinamą nervų tąsymas uždarose patalpose, tie dažniausiai ir apsikarsto visais rudens negalavimais.

Ilgi pasivaikščiojimai lauke reikalingi ne tik mūsų kojoms, bet ir mūsų akims – išveskite savo akis dažniau pasivaikščioti. Saulės šviesa ypač reikalinga vyresniems žmonėms, nes jų organizmuose hormonų gamyba sumažėjusi, todėl stimuliatorius šviesa yra tiesiog būtinas. Deja, neretas atvejis, kai seni žmonės saulę mato retai.

Ne už kalnų tas laikas, kai kaitrinė lemputė taps muziejine retenybe, o visų mūsų būtį vakarais ir naktį apšvietinės liuminiscencinės ir diodinės lempos. Kokios to pasekmės sveikatai nesunku numanyti, nes tiek liuminiscencinių, tiek diodinių lempų šviesos spektras dar labiau negu kaitrinių lempų nutolęs nuo saulės šviesos. Apskritai, elektros šviesa mes naudojamės tik kokį šimtmetį, o mūsų organizmas per milijonus evoliucijoje metų vystėsi prie saulės šviesos dieną ir žvaigždžių bei tos pačios saulės atspindžių nuo mėnulio naktį, jei buvo būtinybė nemiegoti. Tiesa, dar naudojome laužo šviesą, apie kurios magiją lig šiol dainiai giesmes gieda.

Toliau pateikiamas Unimed straipsnis apie šviesos įtaką mūsų organizmui tiems, kurie nori su tuo susipažinti esmingiau:

Dualizmas ŠVIESA/TAMSA

Saulės šviesa yra būtinas „maisto produktas“ žmogui, o jo reikšmė gerokai pranoksta vitamino D vaidmens ribas. Savo poveikį organizmui spektrinė natūralios šviesos sudėtis realizuoja per epifizę (kankorėžinę liauką). Analogiškai šviesai, tamsa (bet ne prieblanda) yra lygiai toks pats būtinas „maisto produktas“.

Daugelis žmonių praktiškai visas savo dienas ir vakarus praleidžia šviesoje, kuri savo spektrine sudėtimi yra visiškai nenormali. Dar daugiau, daugelis dar ir miega nevisiškoje tamsoje – kas prie televizoriaus, kas prie naktinės lempos, kas prie langą apšviečiančio žibinto šviesos, kokios nors reklamos ar prožektorių atspindžių per miegamojo stiklus, buitinių prietaisų indikatorinių diodų apsuptyje. Situacija dar labiau blogėja, kai yra nešiojami akiniai (nuo saulės irgi) ar kontaktinės  linzės. Visų šių faktorių dėka pilnavertis šviesos spektras į smegenis pakliūna labai retai ir tai tiesiogiai atsispindi daugelyje metabolizmo aspektų.

Natūrali šviesa, pakliūdama į akies tinklainę, priverčia pakliūti į smegenų regėjimo žievę ne tik nervinius impulsus, bet ir į epifizę inhibuojančius impulsus, o į pagumburio liauką (hipotaliamą) – stimuliuojančius. Iš to nesunku suprasti, kodėl tiek daug žmonių turi epifizės disfunkciją ir endokrininį nepakankamumą – todėl, kad jie dienų dienas sėdi už ofisų, butų langų bei sienų, todėl, kad nešioja akinius (ypač patologiški yra tamsinti akiniai) ir kontaktines linzes. Žalojimo rekordininkai yra dienos šviesos lempos, televizoriai ir monitoriai.

Ryšium su tuo galima pateikti parodomąjį eksperimentą: turėdami tikslą išstudijuoti karieso susidarymo priežastis dvi pelių grupes šėrė tokiu pačiu maisto racionu su dideliu balto cukraus kiekiu. Skirtumas buvo tik vienas – viena grupė pelių buvo laikoma prie natūralaus apšvietimo, o kita – prie liuminiscencinių, dienos šviesos lempų. Kariesas, žinoma, vystėsi abiejose grupėse, tačiau grupėje, kuri buvo laikoma prie lempų, jis buvo penkiskart dažnesnis ir gilesnis.

Epifizės hormonas melatoninas gaminamas kaip atsakas į įvairius išorės dirgiklius, iš kurių svarbiausias yra  šviesa, taip pat temperatūra, drėgmė ir elektromagnetiniai laukai. Epifizė reaguoja taip pat ir į vidinius dirgiklius, tokius kaip emocijos ir antigenai.

Melatoninas yra sezoninių ritmų sinchronizatorius visiems aukštesniesiems žinduoliams. Sezoniniai emociniai sutrikimai siejasi su nenormaliu melatonino aktyvumu. Kaip taisyklė, jie be didelio vargo gali būti sureguliuojami ilgalaikiu kasdieniu buvimu natūraliame apšvietime 5-7 dienas, nenešiojant tuo metu akinių ir kontaktinių linzių. Melatonino gamybą naktį (jo gamybos pikas yra apie 2 valandą nakties)  nutraukia vienintelis šviesos blyksnis į akis. Taigi besikeliantys naktį šlapintis ar valgyti, gerti, ir užsidegantys šviesą tai turėtų žinoti.

Metaboliniai efektai

Epifizė stimuliuoja vaikams lytinį brendimą, bet inhibuoja lytinę funkciją suaugusiems (mažina lytinių liaukų masę). Iškastravus suaugusį patiną, epifizė jam atrofuotųsi, o hipofizė - hipertrofuotųsi. Epifizė stimuliuoja nervų sistemos augimą, ypač pilkųjų smegenų dangalų.

Suaugusiems epifizė inhibuoja lytinių liaukų atsaką į gonadotropinus, o tai mažina kiaušinėlių ir kiaušidžių masę. Epifizės hormonas melatoninas išskiriamas fiziologiniais kiekiais didina progesterono gamybą geltonkūnyje. Epifizė slopina hipotaliame atpalaiduojančius faktorius  folikulus stimuliuojančiam hormonui  ir liutropinui (LH). Ji stiprina hipofizės užpakalinės dalies įtaką gimdos susitraukimams, tai yra pasižymi gimdymą stimuliuojančiu poveikiu. Epifizė didina prolaktino ir estrogeno kiekį, kurie abu yra žalojantys streso hormonai. Ji mažina augimo hormono kiekį, kuris yra išskiriamas kaip atsakas į hipoglikemiją, indukuotą insulino.

Epifizė mažina insuliną. Ji inhibuoja antinksčių žievėje gaminamą medžiagą ir AKTH. Ji mažina skydliaukės masę ir tokiu būdu mažina deguonies įsisavinimą. Ji mažina tulžies sekreciją.

Su amžiumi organizme gaminamo melatonino kiekis mažėja. Melatonino kiekis kraujyje yra žmogaus smegenų senėjimo rodiklis. Melatoninas yra MAO (monoaminooksidazės)  inhibitorius. Tokiu būdu epifizės nepakankamumas gali įnešti svarų indėlį į depresinių būsenų formavimąsi.

Melatoninas šviesina odos pigmentą stimuliuodamas melanosomų susikaupimą melanocituose.

Hormonas melatoninas C13 H16 N2 O2 :

a) gaminamas iš serotonino, kuris savo ruožtu sintetinamas iš triptofano:

Triptofanas (aminorūgštis) > 5-oksitriptofanas > 5-oksitriptaminas (serotoninas) > N-acetilserotoninas > melatoninas;

b) daugiau gaminamas naktį ir mažiau dieną;
c) stimuliuojamas tamsa ir inhibuojamas šviesa;
d) valdo ląstelės metabolizmą reguliuodamas santykį cAMP/cGMP,  kuris kontroliuoja antioksidantų gamybą ląstelės viduje:

Dėl melatonino deficito nekonroliuojamai sintetinamas  cAMP, o tai sukelia per didelį laisvųjų radikalų susidarymą ir iš to kylančius pažeidimus.
Maži melatonino kiekiai teigiamai veikia prostaglandinų balansą.
Melatoninas palaiko mažus cAMP/cGMP santykius, o tai teigiamai veikia visus atsistatymo procesus.

Melatoninas stipriai įtakoja hormonų balansą. Mažomis dozėmis jis didina progesteroną, o didelėmis jį inhibuoja, tuo pačiu metu didindamas estrogeną ir prolaktiną, ir tai sukelia padidinto jautrumo būsenas (net iki panikos atakų). Be to, jis sumažina skydliaukės aktyvumą, bet padidina adrenaliną, o tai sukelia nemigą ir nervinę įtampą (tai yra daro poveikį visiškai priešingą nei  reklamuoja melatonino pardavėjai). Neretai melatoninas sukelia nuovargį ir gali didinti migreną, bepriežastinį nerimą ir sukelti vidurių užkietėjimą.

Melatonino paskyrimas terapinėmis dozėmis sukelia:

nusiraminimą/mieguistumą;
serotonino sintezės iš triptofano padidėjimą;
dopamino padidėjimą smegenyse;
kortikosteroidais nuslopintų antikūnų kompensaciją;
kai kurių tipų vėžinių ląstelių augimo ir kancerogenezės, sukeltos daugelio kancerogenų, inhibavimą (kai kuriuos auglius melatonino perteklius skatina);
žmonių, kenčiančių nuo depresijos, nerimo, pykčio ir nuovargio, psichoemocinės būsenos pagerėjimą;
sergančių žvyneline būsenos pagerėjimą.

Endogeninio melatonino gamybą stimuliuoja:

noradrenalinas;
dopaminas;
levodopa;
simpatinė VNS dalis;
tamsa;
hipoglikemija;
stresas;
triptofanas;
cholinerginiai (parasimpatiniai agentai).

Endogeninio melatonino gamybą slopina:

kortizolis;
fenilalaninas;
anticholinerginiai agentai.

Svarbu paminėti, kad kas trečiam žmogui, kuriam paskiriamas melatoninas nemigai pašalinti, jis sukelia ją dar didesnę, ir tuomet skiriamos dar didesnės melatonino dozės, taip išderinant organizmo hormonų balansą bei paros ritmus dar labiau. Melatonino preparatai griežtai draudžiami nėščiosioms ir asmenims iki 25 metų.

Kad suprastumėte melatonino veikimo subtilumą, reikia paminėti, kad mokslininkai, norėdami išgauti keletą miligramų melatonino, turėjo perdirbti 250 000 galvijų kankorėžinių liaukų. Galima sakyti, kad melatoninas veikia nanotechnologijų lygyje, o mūsų organizmo reakcija į šviesą yra labai subtili. Melatoniną, beje, gamina ne tik epifizė. Jį sugeba gaminti ir kitos ląstelės, daug jo pagaminama žarnyne, ypač aklojoje žarnoje.

Badaujant dvi dienas melatonino gamyba sumažėja 19%. Intensyvūs fiziniai pratimai naktį padidina melatonino gamybą 50%, tačiau sekančią naktį melatonino gamyba sumažėja 2-3 kartus (naktinio darbo mėgėjai, dėmesio!!!). Magnetiniai, elektriniai laukai melatonino gamybą organizme mažina (jei gyvenate tokių laukų apsuptyje, nesistebėkite, jei gera sveikata nepasižymite).

Melatonino vaidmuo ir reikšmė organizme tokia pati kaip ryšininkų reikšmė armijoje – kai ryšys prastas, armija pralaimi.

http://www.unimed.lt/straipsniai/dualizmas-šviesa-tamsa

 


Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (4)
 
Apie ką perspėja traškantis megztinis
2012.02.19 HomoSanitus / Age
Žmogaus kūnas elektrinių krūvių požiūriu  yra neutralus. Tai sąlygoja makroskopinio elektro-neutralumo dėsnis, kuris sako: makroskopinio dydžio objekto bet kuriuo laiko momentu bendras teigiamų krūvių kiekis lygus neigiamų krūvių kiekiui. Netgi labai nežymus šios krūvių pusiausvyros pažeidimas sukeltų elektrostatinio potencialo atsiradimą. Įsivaizduokite sferinės formos gyvą ląstelę, kurios spindulys yra 0,1 mikrono (10-6  m). Pašaliname iš jos nedidelį kiekį K+ — 10-18 molio. Kaip pasekmė, ląstelės viduje susidarys neigiamų krūvių perteklius (10-18 nuo Faradėjaus skaičiaus, arba 0,965 x 105 x 10-18 = 9,65 х 10-14 kulonų). Įkrautos sferos su spinduliu r elektrinis potencialas  ψ vandeninėje terpėje nustatomas pagal formulę ψ = Q/εr, kur  Q – elektrinis krūvis, o ...
Kuo ypatingi aspirinas ir imbieras?
2012.02.11 HomoSanitus / Age
Daugelis esate girdėję, kad aspirinas skystina kraują ir vyresnio amžiaus žmonėms gydytojai skiria jo po vieną tabletę parai. Šio patarimo jie siūlo laikytis iki mirties. Nes jų manymu visų problemų su širdimi ir kraujagyslėmis kaltininkas yra per tirštas kraujas. Koks gi iš tikro yra aspirino poveikis, ir kuo jis pasibaigs ilgai jį vartojant. Artritas, žvynelinė, trombozė, serotonino ir katecholaminų perteklius, silpna kraujo ląstelių kilerių veikla, alergija, visų rūšių skausmai, PMS, širdies kraujagyslių ligos, uždegimai ... tai ligos, kurias įtakoja medžiagos, medicinoje vadinamos prostaglandinais (PG). Prostglandinai skirstomi į tuos, kurie: 1.Slopina uždegimus (PG1). 2.Skatina uždegimus (PG2). 3.Blokuoja PG2. (PG3). Normaliai funkcionuojančiame organizme prostaglandinų santykis turi...
 
Geras limfos tekėjimas - geros sveikatos palydovas
2012.01.11 HomoSanitus / Age
Kai senas indėnas nori išeiti  į amžinos medžioklės šalį, jis susiranda medį, atsisėda jame, nustoja judėti ir ima paviršutiniškai kvėpuoti krūtine... Apie 70 procentų žmogaus kūno masės sudaro vanduo. Vanduo, kad skatintų gyvybiškumą, kaip ir aplink mus supančioje gamtoje, taip ir mūsų organizmo viduje – turi nuolat tekėti. Kur gamtoje natūraliai švariausias vanduo? Šaltiniuose. Kas padaro vandenį tokiu? Tekėjimas, nuolatinis tekėjimas. Kas atsitinka, jei vanduo nustoja tekėti? Netekantis vanduo sudaro galimybę formuotis pelkei, kurios pats kvapas jau rodo, kad joje ima dominuoti irimo procesai. Analogiškai ir žmogaus organizme – kol vanduo teka, tol mes esame gyvybingi. Šiam procesui organizme lėtėjant, jame prasideda įvairios problemos. Kas tie  organizmo...
Kalis ir radioaktyvus cezis
2011.06.23 HomoSanitus /
Pranešime aiškinamas žinomas paradoksas: nežymus audinių užteršimas radioaktyviuoju ceziu137 sukelia stipriai išreikštas audinių patologijas (širdies, inkstų ir kt.). Viskas sustoja į savo vietas, jei žinoma, kad kalis pasiskirstęs ląstelėje NEVIENODAI. Jis adsorbuojamas tam tikrose ląstelės struktūrose ir jo kiekis lokaliai išauga. Šiandien žinoma, kad tokioms struktūroms priklauso susitraukimo aparatas (cezis koncentruojasi mikrofibrilių, turinčių susitraukimo baltymą mioziną, M-diskuose) ir mitochondrijos. Radioaktyvus cezis137  pažeidžia tas struktūras, kuriose jis susikaupia, nors visumoje bendroji gautoji dozė gali būti ir nedidelė.
 
Ką bendro turi žylantys plaukai ir baltmė?
2010.11.27 HomoSanitus / Age
Pakankamai dažnas reiškinys, kai žmonėms ima vienaip ar kitaip ima keistis odos pigmentas ir ima ryškėti ant jos neegzistuojančių realybėje valstybių žemėlapiai. Tokiems žmonėms „protingi“ dermatologai dažniausiai paskiria kokį nors tepalą, ir neretai hormoninį, tačiau „valstybių sienos“ kaip plėtėsi, taip ir toliau jiems plečiasi. Kodėl taip atsitinka? Todėl, kad eilinį kartą gydytojas dairosi į medžius, kai tuo tarpu reikia žiūrėti į mišką – tik visumą matantis gali nuspėti kur šuo pakastas. Dažnas netradicinės medicinos žinovas gali pasakyti, kad organizmo detoksikacijai naudojamos klizmos su kavos tirščiais yra efektyvios, bet kur to efektyvumo šaknys žino retas. O veikimo mechanizmas slypi elektrochemijoje: nuodingus, tame tarpe ir sunkiųjų metalų, neigiamai...
Saka apie druskos rūgštį
2010.11.22 HomoSanitus / Age
Perkrauta lotyniškais ir tarptautiniais terminais gydytojo kalba, išversta į daugeliui suprantamą, neretai sukelia šypseną. Paprasti gydymo metodai neleidžia gydytojui išpuikti ir tapti nepakeičiamu. Tam, kad augtų pelnas, šiuolaikinė  medicina užkasa senus paprastus gydymo metodus arba apvelka juos naujais  įmantriais rūbais. Metodas ar cheminė medžiaga, kurių negalima užpatentuoti, šiuolaikinę farmaciją domina tik tiek, kiek galima tuo pasinaudoti kuriant naują patentuojamą. Daugelio chroniškų ligų atsiradimo priežasčiai nustatyti reikia nueiti ilgą paieškos kelią, kad atsekti kur yra pirminė kilusio susirgimo priežastis. Nėra greito ryšio tarp priežasties ir pačios ligos – tai ne tas atvejis, kai išgeriamas kalio cianidas ir numirštama. Kaip...
 
Ar verta vartoti Omega 3?
2010.11.09 HomoSanitus / Rūta S.
Nuo Guy R. Schenker, D.C. Gruodis, 2005 Mielas Gydytojau, Ne per seniausiai, po daugelio metų,  aš pirmą kartą  užėjau į sveiko maisto parduotuvę. Negaliu sakyti, kad buvau nustebintas to, ką pamačiau, bet reklaminės informacijos gausa privertė mane pasijusti taip, lyg  būčiau gundomas klasikiniais viliojančiais pažadais SALDŽIAKALBIO  PREKEIVIO, SIŪLANČIO VAISTĄ NUO ŠIMTO LIGŲ. Ketvirtadalis parduotuvės buvo užpildytas Sojos-Žudikės, kaip ji buvo garsiai pavadinta dėl galios užkirsti kelią ar net išgydyti kiekvieną žinomą žmonijos ligą. Viename parduotuvės gale buvo reklamuojamas Žvėris Fitoestrogenas, dainuojantis savo sirenos dainą apie gydymą  būklių, sukeltų estrogenų pertekliaus. Bet žaviausia daina ir šokis buvo atliekamas Omega 3 PNRR, dešimtmečio Pseudo-Mokslo...
Aliejų ir žuvų taukų mitai
2010.10.22 HomoSanitus / Rūta S.
Neretas, pasiekęs gyvenimo pusiaukelę, būna bent kartą jau patyręs reiškinį, kurį paprastai apibūdinant galima pavadinti apsinuodijimu maistu. Įdėmiau gyvenimą žvalgantys turbūt pastebėjo, kad šis apsinuodijimas būna ypač sunkus, kai suvalgoma sugedusios žuvies ar užvalgoma pasenusio maisto, kuriame buvo aliejaus. Visi gerai žinome koks „malonus“ pojūtis pasilieka burnoje, kai perkandamas sugedusio  riešuto branduolys. Kuo ypatingesnis apsinuodijimas sugedusiu riebalu, nei, tarkim, papuvusiu obuoliu? Tuo, kad riebalams, skirtingai nei medžiagoms, tirpstančioms vandenyje, pakliūti į ląstelę per membraną nėra barjero, tai yra jiems nereikia pernašos. Polinesočioji riebioji rūgštis prie savo laisvųjų jungčių prisijungusi ląstelei nuodingą cheminį elementą jį gali nunešti iki...
 
Cholesterolis: požiūris į konkretaus paciento mitybą
2010.10.03 HomoSanitus / Rūta S.
                                         Pagal Guy R. Schenker, D.C. (Šis straipsnis buvo išspausdintas: Today's Chiropractic Kovas/Balandis 1989, Healthcare Rights Advocate June, 1990, Alternatyvos mityboje ir sveikatos rūpybos sąjungos žurnale). ĮVADAS Einšteinas, paklaustas, kaip jam pavyko atrasti naują mąstymo kelią, atsakė, kad jis tai padarė išimtinai mesdamas iššūkį aksiomoms. Šio straipsnio tikslas yra mesti iššūkį visuotinai priimtam teiginiui, kad cholesterolio turinčio maisto vartojimas yra tiesiogiai susijęs su cholesterolemija ir miokardo infarktu. Siūlomas orientuoto paciento...
Ar jūs darote šias paprastas klaidas, paskirdami kalcį?
2010.09.17 HomoSanitus / Rūta S.
                                                       Pagal  Guy R. Schenker, D.C. Jūs paskiriate kalcį moteriai menopauzės periodu ir jai netrukus smarkiai užkietėja viduriai. Arba rekomenduojate jį vyrui, besiskundžiančiam nemiga, ir jam paaštrėja artritas, pradeda šalti rankos bei kojos. O jei rekomenduosite kalcį moteriai, kuri skundžiasi menstruaciniais skausmais? Ją pradės varginti nemiga. Arba, jūs paskirsite kalcį vaikui, kurio kaulai ir dantys dar vystosi, ir jis pradės skųstis raumenų mėšlungiu. Kai esate įsitikinę, kad kalcis atneš naudą beveik visiems...
 
Ką reikia žinoti prieš geriant vaistažoles ir vaistus
2010.04.23 HomoSanitus / Age
Dauguma žmonių įsitikinę, kad vaistažolės bet kokiu ligos atveju yra geriau, nei neorganinės chemijos preparatai ir gydymas jomis bus kur kas sėkmingesnis, nei vaistais iš vaistinės. Tačiau tiek pacientai, tiek 99,9% gydytojų tikrovėje nežino kada vaistažolės gali padėti ir kada jos bus dar vienas žingsnis grabo link (su neorganiniais vaistais situacija tokia pati). Kai ląstelių biologinėse membranose pasikeičia lipidų sudėtis, jos tampa arba per daug pralaidžios, arba atvirkščiai – užanka ir  ląstelė nieko nei išleidžia, nei įsileidžia. Jei ląstelės membranoje padidėja nesočiųjų riebiųjų rūgščių, membrana tampa per daug pralaidi. Tuomet organizme visi biologinio oksidavimo procesai organizme sustiprėja, dominuoja simpatinė VNS, skydliaukė dirba aktyviai, gaminama daug ATP... Kaip taisyklė tokioje...
Kodėl atsiranda skylė skrandyje?
2010.04.16 HomoSanitus / Age
Tam, kad rasti atsakymą į šį klausimą, pirmiausia būtina išsiaiškinti detaliau kaip tas skrandis funkcionuoja. Tai pradžioje ir padarysim. Virškinimo funkcijos skrandyje yra: deponavimas, mechaninis ir cheminis maisto apdirbimas, laipsniškas  skrandžio turinio išmetimas porcijomis į dvylikapirštę žarną. Skrandžio dalis, kurioje pereina stemplė į skrandį vadinama kardialine  dalimi (įskrandis). Skrandžio dugnas . Skrandžio kūnas . Ir pilorinė (prievartinė) dalis , kuri pereina į sfinkterį. Pagal tai, kurioje skradžio dalyje yra skrandžio gleivinės epitelio ląstelės, joms ir duoti pavadinimai – kardialinės, sfinkterio ir t.t. Skrandyje yra didysis ir mažasis skrandžio išlinkimai. Druskos rūgšties daugiausia išskiria didžiajame išlinkime, skrandžio...
 
Kodėl nėra riebių šimtamečių?
2010.04.03 HomoSanitus / Age
Du pacientai. Vienas įsitempęs, susijaudinęs ir regis, kad reikia tik degtuko ir jis užsiliepsnos. Jam šokinėja į viršų kraujo spaudimas, dažnai laksto į tualetą šlapintis, intymiose kūno vietose niežulys, galvos skausmas, pulsas dažnas... Kitas vangus, nejudrus, mieguistas, apatijoje, nieko nenori ir negali veikti, vos velka kojas, pulsas retas... Per savaitę ar dvi galima šias būsenas sukeisti vietomis – hipertoniką padaryti vangiu, o apsnūdusį padaryti aktyviu. Pats trumpiausias ir paprasčiausias testas: abu pacientus reikia paguldyti ir gulintiems išmatuoti arterinį kraujo spaudimą ir suskaičiuoti pulsą. Po to abu pacientus pastatyti ir vėl išmatuoti spaudimą ir pulsą. Atsistojus po gulėjimo, pirmojo  paciento  kraujo spaudimas išliks stabilus, antrojo – tiek...
Cholesterolio svarba
2010.02.16 HomoSanitus / Age
Tam, kad gydyti, reikia analizuoti kiekvieno paciento susirgimą individualiai. Nors ligos simptomai  tokie patys, tačiau procesai vykstantys organizme gali būti visiškai skirtingi ir priežastys juos sukėlusios dažniausiai yra skirtingos taip pat. Pagrindines medžiagas, kurios yra mūsų organizme, skirtomos į tris grupes – angliavandenius, baltymus ir riebalus. Organizmo lipidų (riebalų) sudėtyje yra vienas lipidas – cholesterolis, kuris organizmui ypatingai svarbus. Ką žino eilinis gydytojas apie cholesterolio apykaitą žmogaus organizme? Pirma mintis  gimstanti po šio klausimo jam: cholesterolis – blogis, nes nuo jo susidaro sklerotinės plokštelės ant kraujagyslių sienelių. Cholesterolis (C27 H45 OH) yra steroidas, iš kurio formuojasi steroidiniai hormonai – pagrindiniai operatyvinio...
 
Silpnas ir stiprus imunitetas
2010.02.10 HomoSanitus / Age
Kas tai yra imunitetas? Visi procesai, nukreipti organizmo dinaminės homeostazės palaikymui, vadinami imunitetu. Kodėl dinaminės? Todėl, kad statininė homeostazė būna tik pas lavonus. Bet koks išorinis poveikis nuolat verčia organizmą reaguoti ir gaminti tam tikras medžiagas, todėl jame viskas yra nuolatiniame kitime. Pavyzdžiui, pavalgėte. Gliukozės kiekis kraujyje pakilo. Ar tai jau susirgimas? Ne, tai normali reakcija. Jeigu tokiu momentu gydytojas pamatuos cukraus kiekį kraujyje, nežinodamas, kad pacientas valgė, jis gali diagnozuoti diabetą. Kai žmogus suserga virusine liga, gliukozės kiekis kraujyje išauga. Jei gydytojas tuo metu matuos cukraus kiekį kraujyje, diagnozė bus tokia pati – diabetas. Ir neretas atvejis, kai žmogui diagnozuojamas diabetas (kraujyje padidintas gliukozės kiekis), o žmogus pasirodo...
Laisvųjų aminorūgščių fondas (LAF)
2010.02.06 HomoSanitus / Age
Normaliam vidutiniško sudėjimo žmogui per parą reikia apie 70-100 gramų baltymų (pavyzdžiui, 100g jautienos yra apie 25g baltymo) . Jeigu žmogus dirba darbą, kuriame labiau aktyvuotas organizmo anaerobinis energijos gavimo būdas, jam reikia daugiau baltymų (jeigu dirba labai sunkų fizinį darbą, reikia apie 400 gramų baltymų), jeigu aerobinį darbą – baltymo reikia mažiau, bet daugiau angliavandenių. Kaip baltymai įsisavinami? Tam, kad įsisavinti baltymus, organizmui reikalingi fermentai. Pati greičiausia fermentų gamintoja baltymų įsisavinimui yra kasa. Tam, kad pagaminti fermentus 100 g baltymo perdirbimui, organizmas turi iš savęs paimti 460g aminorūgščių skolon, kurios po to grąžinamos su „palūkanomis“. Ta baltymo dalis, kurią organizmo audiniai gali atiduoti virškinimo fermentų sintezei, ...
 
Kodėl sergant kyla temperatūra?
2010.02.04 HomoSanitus / Age
Peršalimas, gripas, bronchitas, plaučių uždegimas... begalė ligų, kurių ūmi forma dažniausiai lydima padidėjusios kūno temperatūros. Ilgalaikis gydytojų kalimas žmonėms į galvą, kad pakilusi temperatūra yra blogas reiškinys ir su juo reikia kovoti, padarė savo – dažniausiai žmonės visokiomis priemonėmis stengiasi aukštą temperatūrą numušti. Žinoma, jei aukšta temperatūra sudaro labai didelį diskomfortą, ją galima pažeminti, tačiau ne tokiomis priemonėmis, kurių dažniausiai griebiasi susirgusieji – ne vaistais ar žolėmis, kurių veikimo mechanizmas nukreiptas tik į temperatūros reguliavimą. Tokia pagalba organizmui nereikalinga, ji tik pablogina padėtį. Aukštos temperatūros žeminimas turi būti siekiamas priemonėmis, kurios padeda garinti drėgmę nuo odos, tai yra vėsinti odą –...
Magiškasis bangos ilgis
2010.02.03 HomoSanitus / Age
Žemiau visa eilė „kodėl“ ir juos sieja tas pats atsakymas. Kodėl mus taip traukia ugnis? Kodėl daug geriau pasijuntame, kai pasėdime arčiau laužo? Kodėl žmonės namuose įsirengia židinius, nors šilumos visiškai pakanka iš centrinės šildymo sistemos? Kodėl su amžiumi vis labiau pasiilgstame vasaros ir vis labiau nekenčiame žiemos? Kodėl žmonės mėgsta voliotis ant smėlio paplūdimyje? Kodėl seneliai taip myli mažus anūkus ir vis stengiasi juos prisiglausti ar palaikyti sau ant kelių? Kodėl seni žmonės taip pamilsta kates ir šunis, kad net įsileidžia juos į savo guolį? Kodėl masinėse žmonių susibūrimo vietose kartais pradeda vykti „stebuklai“ – žmonės ima sveikti? (tuo dažnai pasinaudoja visokio plauko religijų atstovai). Kodėl medituojant grupėje...
 
Tolerancija
2010.02.02 HomoSanitus / Age
Tolerantiškumas. Pats žodis tolerancija (nereagavimas) reiškia biotaikinių  jautrumo praradimą tam tikrai ksenobiotiko (nuodo) dozei. Kartais šis reiškinys vadinamas „pripratimu“, bet tai ne visai teisinga, nes pripratimas reiškia ne organizmo būseną, bet procesą, kurio metu gali kilti ir tolerancija, ir įprotis, ir priklausomybė. Tolerancija vystosi palaipsniui, kai ksenobiotikas ilgai, nepertraukiamai arba dažnai pakliūna į organizmą tokia pačia arba augančia doze. Ji susidaro daugeliui organizmui svetimų medžiagų, tame tarpe ir vaistiniams preparatams, jei jie vartojami kasdien dvi tris savaites (kartais dar ilgiau). Tai ne stabilus  jautrumo praradimas visam laikui: jeigu medžiaga nebepatenka į organizmą, tai po keleto dienų jautrumas tai medžiagai atsistato. Bet kai tiktai sisteminis tos pačios...
Mitochondrijų kvėpavimo grandinių aktyvavimas
2010.01.28 HomoSanitus / Age
Kad raumuo galėtų dirbti, jam reikalinga energija, kuri gaunama iš specifinių organizme susidarančių degalų – adenozintrifosfato (ATP). Lygiai taip pat, kaip kai kurie automobilių varikliai dirba deginant juose benziną, žmogaus organizmas energijos gavimui naudoja tik  ATP. Raumuo verčia cheminę ATP energiją į mechaninę kinetinę energiją. Tačiau raumenys sukaupia tik labai nedidelį ATP kiekį, kurio užtektų tik pirmiems dviems maratono distancijos metrams įveikti – tai tarsi akumuliatorius automobilio variklyje, skirtas starterio pagalba išjudinti variklį iš mirties taško.  Kad raumenys galėtų atlikti darbą, jie ne tik vartoja ATP, bet ir patys didelį kiekį jo gamina. Pavyzdžiui, visas ATP kiekis, reikalingas maratono bėgimui, susidaro paties bėgimo metu. Kad 70 kg maratono bėgikas nubėgtų 42 kilometrus,...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Miegas - geriausia priemonė prieš snaudulį.
Liaudies išmintis
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės