Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
K?no elektra
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / METABOLIZMAS / K?no elektra
Dideliam pačių pacientų liūdesiui ir visos medicininės brolijos, turinčios įteisintą teisę „gydyti“, džiaugsmui (dar daugiau džiaugtis turėtų tie, kurie gamina, prekiauja vaistais, maisto papildais ir visokia medicinine įranga), reikia konstatuoti faktą, kad žmonės, kaip taisyklė, žino apie savo automobilį ir jo funkcionavimą daugiau, negu apie savo nuosavą ir nepakeičiamą kūną.

Visiems gerai žinoma, kad gero automobilio variklis turi atitinkamą kiekį įvairių daviklių, tikrinančių ir matuojančių, pavyzdžiui, tepalo slėgį, temperatūrą, įvairių skysčių kiekį, eletrinius kontaktus it t.t. Visų daviklių signalai yra nuvesti į prietaisų skydelį, kuriame, kai kas nors vyksta ne pagal gamintojo sumanymą, užsidega lemputės. Net ir visiškam idiotui aišku, kad kai prieš nosį užsidega lemputė su simboliu „tepalinė“, „akumuliatorius“ ar „temperatūra“ ir t.t., tai automobilyje jau kažkas dirba ne taip ir netrukus bus koks nors negerumas. Kitaip sakant, reikia greičiau kreiptis į kokį nors servisą ir pašalinti gedimo priežastį, kol ji nepasibaigė kokia nors fizine ar finansine katastrofa.

Mūsų kūnas praktiškai analogiškas geram automobiliui ta prasme, kad jo būseną irgi galima stebėti tam tikrų davinių pagalba. Problema tik ta, kad mūsų kūne nėra jokių lempučių, kurios galėtų užsidegti, pavyzdžiui, ant pilvo ir mus informuoti: „vanduo baigiasi – būtina atsigerti!“ arba „elementas toks ir toks baigiasi – būtina papildyti!“ Taip, lempučių ant pilvo pas mus nėra, bet rinkinys tyrimų (be to visai be invazijos į organizmą) yra. Tyrimų rezultatai – tai tas pats, kas ir lemputės prietaisų skydelyje. Jeigu stebimas nukrypimas nuo normos, reiškia organizme vyksta nenormalūs procesai, kurie arba jau pasireiškia negalavimais ir ligomis, arba tuoj tuoj pasireikš. Patikėkite, kad net ir tuo metu, kai žmogus net neįtaria ir niekuo nesiskundžia, jam ant pilvo nematomai blykčioja visa eilė lempučių.

 Tačiau tie tyrimai ir analizai, kuriais naudojasi oficiali medicina, daugeliu atvejų (išskyrus kelis, apie juos bus toliau tekste) neduoda jokios naudingos informacijos. kuri kiek nors padėtų koreguoti prasidėjusį patologinį procesą. Kodėl taip yra rašyta straipsnyje „Žmogaus ritmo generatoriai“. Jūs žinote atvejų, kai žmogus numiršta, nors jo kraujo tyrimai prieš mirtį buvo normoje. Neretas atvejis, kai onkologinių ligonių kraujo tyrimai tokie, jog galima su jais sėkmingai praeiti medicininę komisiją tapti kosmonautu. Regis tai  geriausiai atsako į klausimą, kodėl visi tie jų tyrimai nereikalingi. Dar daugiau, kaip jūs jau turėjote suprasti iš kitų HS straipsnių, žmogaus visos organizmo skystos terpės, yra ne kas kita, kaip svyruojančios cheminės sistemos, veikiančios tobulai tik esant sąlygai, kad organizme nėra ksenobiotikų, tai yra viso to, kas parduodama pasaulio vaistinėse, o taip pat pakliūna su maistu į skrandį dėl blogų įpročių, kenksmingų darbo sąlygų ir t.t. Bet kurių ksenobiotikų poveikis baigiasi visada tuo pačiu – priklausomybe nuo išorinių medžiagų ir autosvyruojančių reakcijų sutrikimu.

Viskas, kas yra matoma, kad ir išsamiausiuose kraujo tyrimuose, paklūsta visai kitokiems fundamentaliems gyvybės palaikymo mechanizmams, kurių medicinos universitetuose nemokina, ir kurių markerių tradiciniuose tyrimuose neįžvelgsi net ir su lupa. Kitais žodžiais – tradiciniai analizai – tai tik pasekmių atspindys, ir naudingi gali būti tik kai kuriems patikslinimams.

Gyvybės palaikymo fundamentaliu mechanizmu yra redoksciklinimas. Kas tai yra?

 Redoksciklinimas – tai atsistatymo (redukcijos) ir oksidacijos proceso periodiškas kartojimasis. Taip, pavyzdžiui, visų oksidoredukazių aktyvūs centrai redoksciklina kiekvieną kartą, kai jie veikia. Baltymai, turintys pažeidžiamas tiolines grupes (cisteino likučių šonines grandines) yra redoksciklinantys, nes jie svyruoja tarp ditiolų (RSH HSR') ir disulfidų būsenų (RSSR'). Geležies, vario katijonai, piridinai ir chinonai laisvoje ir disocijuotoje būsenoje gali priimti elektronus iš įvairių reduktorių ir grįštamai perduoti juos deguoniui. Jie irgi yra redoksciklinantys, nes šis procesas gali tęstis amžinai.

Kitais žodžiais sakant, visų žmogaus organizmo pagrindų pagrinde yra krūvių pernešimas, tai yra elektra. Todėl straipsnis taip ir pavadintas. O ponas A.L.Čiževskis buvo visiškai teisus, 1934 metais sakydamas: „Vėžio prigimties iššifravimas ateis iš elektrochemijos.“ Būtent dėl to vieninteliu naudingu tyrimu (išskyrus Revici tyrimą, apie kurį kalba bus atskira) yra žmogaus elektrinio statuso tyrimas. Supratimas apie žmogaus elektrinį statusą stulbinančiai gerai paaiškina beveik visų gydymų procedūrų, oficialios medicinos  atliekamų pacientui, sėkmę, lygiai taip pat, kaip paaiškina ir daugelio bandymų krachą, kitiems žmonėms bandant pakartoti Revici pasiekimus – tai ir yra didžioji gydymo paslaptis, kurią buvo įvaldęs E.Revici, bet kurios neaprašė jokiuose savo dokumentuose. Apsistosime ties šiuo svarbiu momentu nuodugniau.

 Žmogaus elektrinio statuso analizė

 Esu priverstas pradėti nuo banalybės – žmogaus kūnas didžiąja dalimi sudarytas iš vandens, tai žino ir jaunas ir senas. Visą organizmo vandeninę terpę galima suskirstyti į tris svarbiausius sektorius –kraujo, tarpląstelinį ir ląstelės vidinį. Visi elektriniai matavimai atliekami tik dviejuose kūno skysčiuose – šlapime ir seilėse. Šlapimas – tai kraujo plazmos filtratas. Seilės atspindi procesus, vykstančius  organizmo limfinėje sistemoje, kuri yra antrąja pratekančia sistema, lygiagrečiai veikiančia su krauju, ir jos pagrindinė funkcija yra šalinti kraujo plazmos baltymus, o taip pat toksinus ir ląstelines atliekas iš tarląstelinio sektoriaus (tai yra erdvės, kurioje ir yra ląstelė).

Laidumas

Pačiu svarbiausiu rodikliu, kurio nežinant, su be kokiais  terapiniais ketinimais prie ligonio negalima net artėti, yra laidumas. Jeigu visai paprastai, tai laidumas atspindi kiekį medžiagos, laidžios elektrai. Žmogaus kūne tai, didžiąja dalimi, anijonai ir katijonai, tai yra objektai užkrauti atitinkamai neigiamai ir teigiamai. Nenormaliai didelis laidumas – pats geriausias taip vadinamų širdies kraujagyslių patologijų, žmonių mirties priežasties Nr.1 pasaulyje, markeris. Augant laidumui, auga ir jonizacija, srovė ir osmosinis slėgis, kas ir yra tiesiogine inkstų ir širdies-kraujagyslių sistemos sudilimo priežastis.

Keletas kai kurių svarbiausių 0,1% tirpalų laidumo reikšmių – jų prireiks mums toliau. Laidumas matuojamas simensais, bet patogumui naudosime tūkstantąsias simenso dalis, milisimensus (mSm). Tarp kitko daugelį iš šių medžiagų praktikoje naudojo ne tik E.Revici, bet ir kai kurie kiti progresyvūs gydytojai...
Druskos rūgštis                    11,1
Azoto rūgštis                         6,38
Sieros rūgštis                        6,35
Natrio hidroksidas                5,82
Fluorovandenilio rūgštis      2,42
Fosforo rūgštis                       2,25
Valgomoji druska                  1,99
Natrio karbonatas                  1,6
Natrio sulfatas                        1,3
Soda (natrio bikarbonatas)  1,6
Amonio hidroksidas               0,19
Distiliuotas vanduo                0
O štai vidutinės sveiko žmogaus organizmo skysčių reikšmės:
Kraujas     12
Šlapimas  28
Seilės        5
Ar jums kada nors teko girdėti apie neišgydomų ligų (įskaitant vėžį, maliariją, išsėtinę sklerozę ir t.t.) terapiją druskos rūgšties injekcijomis į veną, kuri buvo įslaptinta dar 1930 metais? Ar žinote, kad skausmui pašalinti E.Revici pirmiausia naudojosi fosforo rūgštimi ir soda? Net keista šioje vietoje priminti urinoterapiją, bet teks – jos veikimo mechanizmas dalinai toks pats.

Šlapimo ir seilių laidumo nustatymas – svarbiausi parametrai, be kurių negalima pradėti nė vieno gydymo. Jeigu laidumo parametrai yra už leistinų normos ribų, tai neatstačius jų į normą, visos kitos terapinės priemonės 90% pasmerktos nesėkmei. Nuo šio parametro korekcijos sėkmingumo priklauso viso gydymo sėkmė – tai fundamentalus išeities taškas.
Tai ir yra pirmoji Emanuelio Revici gydymo paslaptis, neaprašyta nė viename jo publikuotame darbe.

Lygiagrečiai su laidumo matavimais būtina taip pat matuoti šlapimo ir seilių pH. Kaip jau žinote, laidumas – tai elektros srovės matas. O pH..., nenustebkite, tai pasipriešinimo (varžos) srovei ekvivalentas. Tam, kad būtų atliktas kažkoks naudingas darbas, visada būtina tam tikra apkrova. Pavyzdžiui, vandeniui virdulyje užvirinti, būtina, kad termoelementas gerai kaistų, atiduodamas savo energiją vandeniui, bet kartu neperdegtų. Kas bus, jei elemento virdulyje varža bus per didele? Jis kais silpnai ir vanduo neužvirs niekada. Analogiškai, jei termoelementas bus labai mažos varžos, arba išvis į virdulį vandens neįpilsime, tai elementas įkais iki raudonumo ir kils gaisras. Viskas lygiai taip pat (elektrocheminiame lygmenyje) vyksta ir žmogaus organizme. Kaip įvyksta, pavyzdžiui, insultas? Kai prateka didelis srovės kiekis (tai pasižymi dideliu šlapimo ir seilių laidumu), kaip žinoma, šarminiame kraujyje (didelio pasipriešinimo srovei ekvivalentas), tai kas gali įvykti? Skystu laidu teka padori elektros srovė, kuri gali pradeginti skylę kraujagyslės sienelėje su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. O jeigu kraują užrūgštinti ... ar kišote kada nors sąvaržėlę į elektros rozetės skylutę?

Dabar jau turėjote suprasti, kodėl žinduolių skrandyje yra būtent druskos rūgštis – tai būtent ji užtikrina maksimaliai galimą pakliūnančio į skrandį maisto jonizaciją, tokiu būdu sudarydama idealias pirmines sąlygas maisto tolimesniam skaidymui. Prisiminkite, kad plėšrūnai (vilkai ir kt.) savo auką ryja beveik be kramtymo, kartu su kaulais, kremzlėmis, oda ir kailiu – ir visa tai be didelio vargo suvirškinama.

Pažvelkime dabar, taip sakant, į priešingą medalio pusę. Jums turėtų būti žinoma, jei nors kiek domėjotės, kad kiekviena „natūrali“ sveikatinimosi metodika prasideda nuo ilgoko badavimo, geriant tik  vandenį (dažnai distiliuotą)? Kaip manote, kam tai daroma? Teisingai, tam, kad  pašalinti iš organizmo druskų perteklių, tai yra sumažinti per didelį elektrolitų kiekį organizme. Kas nežino, kad beveik visi natūropatiniai metodai rekomenduoja apriboti valgomosios druskos vartojimą ir gerti daug distiliuoto arba tirpsmo vandens? Ar matėte Polio Brego foto? Devyniasdešimtmetis su keturiasdešimtmečio išvaizda. O kodėl po ilgo susilaikymo nuo maisto negalima pradėti valgyti dideliu šaukštu, ir ypač baltymus? O gi dėl to, kad esant organizme mineraliniam išsekimui nuo badavimo ir distiliato, elektros srovės organizme yra silpnos ir jonizuoti gausų ir sunkų maistą tiesiog nėra kuo. Suprantama, kad po ilgo badavimo suvalgius kotletą su duona, galima susilaukti ir didelių nemalonumų žarnyne. Štai dėl to ir iš badavimo išeina palaipsniui ir atsargiai, ir tik su sultimis.

Čia, kaip visada, mažmožis – tereikia žinoti, kad jums organizme naudinga didinti laidumą, o kada jį reikia stabdyti.

Kiek mitų prikurta apie tirpsmo vandenį – protu nesuvokiama! Centrinė idėja, kuri pilstoma tokiose legendose – neva tai ypatinga ledo struktūra, gaunama vandeniui užšąlant. Kame gi tokio vandens tikrasis veiksmingumas? Kodėl užšalus drumzlinai balutei, ledas joje skaidrus? Kodėl eskimai ima ledą iš sūrios jūros? Nes jie puikiai žino, kad ištirpinę jį turės gėlą vandenį. Japonijoje žiemos švenčių metu kuriamos ledo skulptūros, jos skaidrios, tokiam ir dera ledui būti. Visos japonų pastangos padaryti ledą skaidrų ir spalvotą baigėsi nesėkme, nes į ledo kristalinę struktūrą įvesti medžiagas-dažiklius praktiškai nesigauna. Ledo kristalai nepriima į savo tarpą kitų molekulių, išskyrus vandens. Štai dėl tos priežasties užšaldama balutė ir tampa skaidria, todėl ir jūros vanduo užšaldamas išstumia visus mineralus. Mūsų laikais tokiu principu veikia jūros vandens gėlintuvai.

Tirpsmo vanduo yra beveik distiliatas, tai yra vanduo, nepraleidžiantis elektros srovės.

Namų sąlygomis gamintis distiliatą šaldymo būdu sudėtinga, paprasčiau nusipirkti distiliato iš vaistinės, parduotuvės ar pasigaminti osmosinio filtro pagalba. Svarbiausia nesuklysti nustatant diagnozę, kad nesustabdyti organizme paskutinius elektros srovės likučius (dabar jau turėjote suprasti kam badauti sveika, o kam badavimas – vinis į karstą).

Informaciją apie laidumą reiktų užbaigti pirmenant, kad bet kurį organizmo laidumo matavimą reikia būtinai papildyti fiziologiniu testu, kuriame matuojamas arterinis spaudimas ir pulso dažnumas, greitai pereinant iš padėties gulint į padėtį stovint. Priklausomai nuo atskirų parametrų reikšmių, galima padaryti galutinę išvadą apie elektrolitinę (druskų) organizmo perkrovą, normą ar nepakankamumą. Kaip jau turėjote suprasti, elektrolitinė perkrova dažniausiai baigiasi „pramušimais“ ir „pradegimais“, tai yra insultais, infarktais ir vienokio pobūdžio vėžiu. Elektrolitų nepakankamumas – vangia, gęstančia ir yrančia  gyvybine veikla, bei kitokio pobūdžio onkologiniais susirgimais.

Parcialinis vandenilio slėgis.

Parcialinis vandenilio slėgis (PVS), nors ir antras pagal eilę, yra organizmo homeostazės rodiklis, lygintinas pagal svarbą su laidumu – faktiškai, tai organizmo eletroninio potencialo matas (realizuojamo elektronais arba anijonais). Jeigu medžiaga turi neigiamą oksidacinį-redukcinį potencialą (ORP), tai reiškia, kad ji prisotinta elektronais ir anijonais, jeigu teigiamą – katijonais (dažniausiai metalų jonais). Elektronų svarbą oksidaciniuose-redukciniuose procesuose (redoksciklinime), manau, dar kartą aiškinti nėra prasmės. Priminimui tik – žmogaus organizme redoksciklinimas turi du pagrindinius tikslus:
aktyvių deguonies formų (ADF) neutralizaciją;
ATP gamyba, tai yra galutinio Krebso ciklo produkto  gamyba.

Jei visai tiksliai, parcialinis vandenilio slėgis yra santykio „anijonai/katijonai“ funkcija  žmogaus organizme, kuri savo ruožtu yra tirpalo prisotinimo mineralais ir pH funkcija.
O dabar nedidelis šokas – parcialinis vandenilio slėgis mus informuoja apie klaidas Krebso cikle.

Padidintos seilių  PVS reikšmės vienareikšmiškai liudija apie oksidacinę perkrovą, ir, kaip taisyklė, lydimos seilių padidintu laidumu.
 
Aukštos šlapimo  PVS reikšmės rodo sumažintą galimybę gaminti ATP ir vietoj jos anaerobinę glikolizę, kurios viena iš pasekmių yra vėžys.

Gerai žinoma, kad net epizodiški detoksikacijos seansai praktiškai  sveikiems žmonėms (klizmos, prakaitavimas, enterosorbentai) dažnai pagerina jų fizinę formą. Tai gerai įrodo žmogaus saviintoksikacijos subklinikinį realumą, formaliai esant gerai bendrai sveikatos būklei. Enterosorbentai, skirti surišti žarnyno toksinus, visada yra gyvenimo ilginimo metodų sąrašuose greta antioksidantų, vitaminų, mikroelementų, o taip pat greta sunkiuosius metalus surišančių faktorių – chelatuojančių agentų, trumpiau – chelatorių.

 Iš terapinio požiūrio taško chelatorių veikimo principas gana paprastas – jie suriša, kaip taisyklė, metalų katijonus ir metaloidus, esančius kraujyje, ir išveda juos iš organizmo su išmatomis ir šlapimu. Kai metalų koncentracija kraujyje krenta, susidaro stiprus koncentracinis gradientas tarp kraujo ir tarpląstelinio skysčio, ko pasekoje metalai iš organizmo „sandėlių“ ima keliauti į kraują. Tai, savo ruožtu, skatina metalų jonus persikelti iš ląstelių į tarpląstelinį skystį, o po to į kraują. Tai tartum  grandininė reakcija. Savaime aišku, kad tuo metu vyksta apsivalymas nuo makro ir mikro elementų pertekliaus, kuriš per didelė koncentracija skatina hiperoksidaciją, uždegimus ir degeneratyvinius procesus. Gerai žinoma, kad sergančiuose, pažeistuose audiniuose sutrinka galimybė homeastazuoti įvairių cheminių elementų turinį. Pavyzdžiui, esant miokardo išemijai jame aptinkamos kalcio, chromo, geležies ir cinko atsargos, viršijančios normą 4-6 kartus. Išemizuotų sričių pH ir ORP matavimai demonstruoja ryškų pH kritimą ir ORP augimą. Alzheimerio ligos atveju smegenų pažeidimo vietose kaupiasi vario ir cinko jonai. Visada reikia atminti, kad mikroelementai turi labai nedidelius terapinio poveikio kiekio svyravimus (skirtumas dozės tarp  organizmui reikalingos gyvybiškai ir nuodijančios organizmą), taigi netgi nedidelis vieno ar kito elemento perteklius veikia žalojančiai. Iš to seka paprasta, bet labai svarbi išvada: vartoti kokius nors vitaminų-mineralų kompleksus, neturint pagrindimo metabolizmo tyrimais, griežtai draudžiama. Dar daugiau, praktika rodo, kad vitaminų ir taip vadinamų antioksidantų įmetimas į organizmą, esantį elektrolitinėje perkrovoje, baigiasi, beveik tiesiogine prasme, sprogimu. Tai yra žmogų ima pilti tai karštis, tai užpuola šalčio antplūdžiai, nerimas, tachikardija, aritmija, neaiškios kilmės skausmai, galvos svaigimas ir nuomario būsenos.   Iš kitos pusės, žmogus gali turėti ir mineralinį išsekimą.

Žemos šlapimo  PVS reikšmės liudija apie „lūžius“ Krebso cikle, tai yra apie negebėjimą gaminti ląstelėje ATP. Žemos seilių PVS reikšmės sutinkamos palygint retai (paprastai po ilgo gilaus miego) ir liudija apie neišnaudotų reduktorių perteklių sistemoje.

Tokiu būdu PVS reiškia organizmo skysčių  ORP ir pH matavimą, pagal kuriuos PVS ir išskaičiuojamas. Tai antroji E.Revici paslaptis, aprašyta jo 1961 metų monografijoje tik kelias sakiniais.

Taip mes priartėjome prie trečio ir daug geriau visiems žinomo E.Revici matavimų punkto, kuris be pirmų dviejų yra beprasmis. Būtent šis faktas paaiškina tai, kad nors ir E.Revici monografiją turi daugelis „entuziastų“ įvairiose pasaulio vietose ir svajojo susikrauti kapitalą iš vėžio ir kitų patologijų gydymo šia metodika, tačiau be nusivylimo, jie nieko geresnio iš savo bandymų ją taikyti ir nesulaukė. Be nepriekaištingo suvokimo apie laidumą ir parcialinį vandenilio slėgį organizme, jų matavimo būdą, korekciją, bandymai kažkaip naudoti Revici katalizatorius tolygus loterijai– o gal pavyks. O kaip dažniausiai loterijoje sekasi žinote patys – pacientai, naudoję ar prikalbinti kitų vartoti  Revici preparatus aklai ir be supratimo, gyvenimą baigė baisiose agonijose. Ypač daug tokių „saldžialiežuvių gydytojų“, besiremiančių E.Revici metodika, yra JAV, Izraelyje ir Ukrainoje.

Šlapimo paviršiaus įtempimas

Netgi esant idealiam laidumui ir puikioms PVS reikšmėms, visos gydymo pastangos nueis perniek, jeigu ląstelėse bus sutrikęs transmembraninis perdavimas. Šio perdavimo  matu yra šlapimo paviršiaus įtempimas (ŠPĮ), kuris savo ruožtu yra lipidų(reibiųjų rūgščių-sterolių) balanso organizme rodikliu. Riebiąsias rūgštis galime įsivaizduoti kaip skystus riebalus (aliejus), o sterolius – kaip kietus (taukus). Esant riebiųjų rūgščių pertekliui (žemas ŠPĮ) – ląstelių membranų pralaidumas didelis, jos lengvai oksiduojasi ir suyra. Esant sterolių pertekliui (aukštas ŠPĮ), ląstelių membranos tankios, blogai oksiduojamos, neyrančios, bet dėl to lengvai kaupiančios toksinus (dėl pasunkėjusio ištekėjimo ir negebėjimo jų išvest), lydimos maisto medžiagų deficito (dėl pasunkėjusio pritekėjimo). Tokias būsenas E.Revici pavadino atitinkamai katabolinėmis ir anabolinėmis.

Be membranų normalaus pralaidumo atstatymo galima apsivalgyti vitaminais ir antioksidantais, bet viskas iškeliaus kartu su išmatomis ir šlapimu, taip ir neužsilaikę ląstelėse arba nepakliuvę į jas. Katabolizmo atveju todėl, kad membranos kiauros, o antruoju – dėl to, kad perdaug uždaros. Kodėl beveik visi E.Revici preparatai riebaliniai? Todėl, kad pereiti per riebalinę membraną gali tik riebalai – panašus tirpina panašų ir tirpsta panašiame. Kiek nori kratyk vandenį su aliejumi, jie vistiek nususimaišys niekada. Tame ir yra E.Revici genialumas – medžiaga arba cheminis elementas lipido (riebalo) viduje.

Po laidumo ir vandenilio parcialinio slėgio matavimo, šlapimo paviršiaus įtempimo matavimas yra trečiasis fundamentalus tyrimas, be kurio gydymo galima net nepradėti. Katabolizmo ar anabolizmo nustatymui būtina ŠPĮ matavimą papildyti šlapimo ir seilių pH, ir šlapimo tankio matavimu.

Šlapimo tankis

Šlapimo tankis (ŠT) atspindi sausų medžiagų kiekį, ištirpusį vandenyje. ŠT, iš vienos pusės, labai priklauso nuo išgeriamo vandens kiekio, o iš kitos – nuo vandens netekimo per odą, plaučius ir žarnyną. ŠT matavimas labai svarbus norint sužinoti kaip dirba inkstai – sužinoti jų gebėjimą koncentruoti ir skiesti šlapimą.

Žemas šlapimo tankis liudija apie žemą organizmo mineralizaciją, piktnaudžiavimą vandeniu ar problemas su inkstais.

Aukštas šlapimo tankis liudija apie organizmo dehidrataciją, elektrolitų perteklių arba inkstų perkrovimą.

Vegetatyvinė nervų sistema

Vegetatyvinė nervų sistema (VNS), kaip ir visos kitos, yra dvifazis mechanizmas, dirbantis principu „mušk ir bėk“ (simpatinė pusė) ir „miegok ir virškink“ (parasimpatinė). VNS sistemos raktiniai elementai yra magnis, kalcis, kalis ir natris, tai yra tie patys elementai, kuriuos druskų pavidale į savo tirpalus, kad sustiprinti jų veikimą, tam tikrais „nespecifiniais sluoksniais“, dėjo A.S.Samochotskis.

Jonizuotas kalcis yra pagrindinis simpatinės VNS dalies reguliatorius. Kalis – parasimpatinės dalies. Magnis yra universalus balansuojantis elementas-reguliatorius natrio ir kalcio santykiuose, o taip pat kalio antagonistas. Išvados apie žmogaus VNS būseną daromos iš fiziologinio testo, kuriame matuojamas arterinis kraujo spaudimas (sistolinis, diastolinis) ir pulso dažnis, greitai keičiant gulimą padėtį į stovimą. Priklausomai nuo atskirų reikšmių santykio galima daryti išvadą apie vienos ar kitos VNS dalies dominantę.

Papildomi simpatinės VNS dalies aktyvumo požymiai:
padidėję vyzdžiai;
tachikardija;
aritmija;
oligurija (retas šlapinimasis);
padidintas šalpimo tankis;
padidinta kūno temperatūra;
balta dermografija (baltos linijos po 1 minutės, perbraukus per pilvą smailiu, be ne aštriu daiktu);
prakaituoti delnai;
džiūstanti burna.

Papildomi parasimpatinės VNS dalies aktyvumo požymiai:
susiaurėję vyzdžiai;
poliurija (dažnas šlapinimasis);
žema kūno temperatūra;
raudona dermografija;
šiltos rankos;
gausus seilėtekis.

8 papildomi šlapimo parametrai

Tuo atveju, kai iškyla kokios nors abejonės metabolinėje „diagnozėje“ arba stebimi nesutampantys matavimų dėsningumai, reikia atlikti dar eilę papildomų šlapimo tyrimų.
Leukocitai – infekcijos požymis, kaip taisyklė, šlapimo takų. Dažniausia lydima aukšto šlapimo pH, maskuojančio tikrąjį vaizdą. Prieš atliekant fundamentalius matavimus, reikia, kad būtų pašalintas infekcinis procesas ir gauti tikri šlapimo pH rodmenys.
Nitritai – gramneigiamos bakterinės infekcijos požymis šlapimo takuose.
Urobilinogenas – požymis, rodantis problemas su bilirubino konjugacija kepenyse, tai yra tulžies obstrukcijos, hepatito, blužnies disfunkcijos, eritrocitų hemolizės, veikiant toksinams ar infekcijai, požymis.

Bilirubinas – hemoglobino irimo, hepatito. Tulžies pūslės obstrukcijos, cirozės, kepenų vėžio, problemų su antrąja detoksikacijos faze, užsistovinčių procesų širdyje, geltos požymis.
Ketonai – mažai angliavndenių turinčios dietos, daug baltymų turinčios dietos, problemų su angliavandenių utilizacija, diabetinės acidozės, kepenų patologijos, badavimo, piktnaudžiavimo alkoholiu, dehidratacijos, padidinto kortizolio kiekio požymiu.
Baltymas – inkstų pažeidimo ar uždegimo, alergijos, hipertonijos, patinimų požymis.

Kraujas šlapime:
Nehemolizuotas – žiūr. punktą 4 arba mėnesinės pas moteris.
Hemolizuotas – oksidacinės perkrovos, alergijos, kepenų uždegimo požymis.
Gliukozė – diabeto, inkstų susirgimo (tubuliarinio filtro), insulino ar gliukogano pertekliaus požymis, antinksčių, priekinės hipofizės dalies, skydliaukės ir paraskydliaukės sudirginimo požymis, emocinio sudirgimo požymis.

Šlapimo pH

Keletas žodžių atskirai apie šlapimo pH, kurį matuoja tiek oficialios instancijos, tiek mėgstantys save sekti pacientai, tiek sveiko gyvenimo būdo mėgėjai.
Tai, ką dabar perskaitysite, nuliūdins daugelį: šlapimo pH, atskirai paimtas kaip matavimas, yra ne tik mažiausiai svarbus iš visų matavimų, bet ir beprasmiškas.
Tokiu būdu, visi bandymai koreguoti šlapimo pH kokiomis nors dietomis, „stebuklingu“ koraliniu kalciu (kuris visada yra tik primityvus kalcio karbonatas), mineralinio vandens gėrimu ar dar kaip nors – tai utopija. Taip, šlapimo pH gali keistis ir net žymiai, bet ... su žmogaus sveikatos būsena tiesioginio ryšio beveik neturi. Reikalas tas, kad šlapimo pH – tai parametras, kuris priklauso nuo prieš tai analizuotų parametrų ir dar dėl kai ko, apie ką čia nebuvo rašyta. Kitais žodžiais sakant, šlapimo pH parametrai gali keistis net ir nesant visai pokyčių patologijoje. Ir atvirkščiai – šlapimo pH gali dar „blogesnis“, negu buvo, bet savijauta radikaliai gerės. Dar daugiau, E.Revici  parodė, jog tam, kad tiek pH, tiek šlapimo paviršiaus įtempimas būtų iš tikro informatyvūs, jie turi būti koreguojami pagal šlapimo tankį (jau nekalbant apie temperatūrą, prie kurios yra atliekami matavimai) – tokios reikšmės yra vadinamos ištikrintomis. Kitais žodžiais, tai, ką atlieka entuziastas namie stiklinėje su lakmuso porierėliu ar net tobulesniu įrankiu (pHmetru) – tai nelabai prasmingas užsiėmimas. pH reikia matuoti tiksliai (dešimtosiomis dalimis po kablelio) ir teisingai įvesti pataisas. Viskas, ką galima pasakyti naudingo apie šlapimo pH, tai, kad normalios ištikrintos pH reikšmės 2 valandos po pusryčių ar pietų turi būti ribose 6,0 - 6,7 (primenu: tai ne tos reikšmės, kurias gaunate primityviai matuodami jūs). Ištikrintos seilių pH reikšmės ribose 6,4 – 6,9. Ištikrintos šlapimo pH reikšmės virš 6,7 daugeliu atvejų rodo hiperinsulinizmą ir hipoglikemiją. Ištikrintos šlapimo pH reikšmės žemiau 6,0 – insulino stoką ir hiperglikemiją. Ištikrintos seilių pH reikšmės virš 6,9, kaip taisyklė, rodo apie tendenciją į vidurių užkietėjimus, elektrolitų stoką ir blogą virškinimą. Žinoma, kad „paveikti“ šlapimo pH dažnai naudojamos kalcio druskos. Atminkite, kad renkantis ką naudoti (karbonatą, laktatą, orotatą, asparaginatą, gliukonatą, citratą ir t.t.), klaidos gali baigtis liūdnomis pasekmėmis. O šiap jau specialių organizmo „pasipildymų“ kalciu (ir kitais aukšto valentingumo katijonais) geriau vengti – tai galima daryti tik iš beviltiškumo ir nesant kitų galimybių. Manote, kad tai jau viskas? Ne, tai tik pradžia. Laukite tęsinio, jei tai jums įdomu ir matote tame prasmę.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (25)
 
Apie ką perspėja traškantis megztinis
2012.02.19 HomoSanitus / Age
Žmogaus kūnas elektrinių krūvių požiūriu  yra neutralus. Tai sąlygoja makroskopinio elektro-neutralumo dėsnis, kuris sako: makroskopinio dydžio objekto bet kuriuo laiko momentu bendras teigiamų krūvių kiekis lygus neigiamų krūvių kiekiui. Netgi labai nežymus šios krūvių pusiausvyros pažeidimas sukeltų elektrostatinio potencialo atsiradimą. Įsivaizduokite sferinės formos gyvą ląstelę, kurios spindulys yra 0,1 mikrono (10-6  m). Pašaliname iš jos nedidelį kiekį K+ — 10-18 molio. Kaip pasekmė, ląstelės viduje susidarys neigiamų krūvių perteklius (10-18 nuo Faradėjaus skaičiaus, arba 0,965 x 105 x 10-18 = 9,65 х 10-14 kulonų). Įkrautos sferos su spinduliu r elektrinis potencialas  ψ vandeninėje terpėje nustatomas pagal formulę ψ = Q/εr, kur  Q – elektrinis krūvis, o ...
Kuo ypatingi aspirinas ir imbieras?
2012.02.11 HomoSanitus / Age
Daugelis esate girdėję, kad aspirinas skystina kraują ir vyresnio amžiaus žmonėms gydytojai skiria jo po vieną tabletę parai. Šio patarimo jie siūlo laikytis iki mirties. Nes jų manymu visų problemų su širdimi ir kraujagyslėmis kaltininkas yra per tirštas kraujas. Koks gi iš tikro yra aspirino poveikis, ir kuo jis pasibaigs ilgai jį vartojant. Artritas, žvynelinė, trombozė, serotonino ir katecholaminų perteklius, silpna kraujo ląstelių kilerių veikla, alergija, visų rūšių skausmai, PMS, širdies kraujagyslių ligos, uždegimai ... tai ligos, kurias įtakoja medžiagos, medicinoje vadinamos prostaglandinais (PG). Prostglandinai skirstomi į tuos, kurie: 1.Slopina uždegimus (PG1). 2.Skatina uždegimus (PG2). 3.Blokuoja PG2. (PG3). Normaliai funkcionuojančiame organizme prostaglandinų santykis turi...
 
Geras limfos tekėjimas - geros sveikatos palydovas
2012.01.11 HomoSanitus / Age
Kai senas indėnas nori išeiti  į amžinos medžioklės šalį, jis susiranda medį, atsisėda jame, nustoja judėti ir ima paviršutiniškai kvėpuoti krūtine... Apie 70 procentų žmogaus kūno masės sudaro vanduo. Vanduo, kad skatintų gyvybiškumą, kaip ir aplink mus supančioje gamtoje, taip ir mūsų organizmo viduje – turi nuolat tekėti. Kur gamtoje natūraliai švariausias vanduo? Šaltiniuose. Kas padaro vandenį tokiu? Tekėjimas, nuolatinis tekėjimas. Kas atsitinka, jei vanduo nustoja tekėti? Netekantis vanduo sudaro galimybę formuotis pelkei, kurios pats kvapas jau rodo, kad joje ima dominuoti irimo procesai. Analogiškai ir žmogaus organizme – kol vanduo teka, tol mes esame gyvybingi. Šiam procesui organizme lėtėjant, jame prasideda įvairios problemos. Kas tie  organizmo...
Šviesa, tamsa ir melatoninas
2011.12.18 HomoSanitus / Age
Kodėl sniegas baltas? Tam, kad surinktų nuo žemės...  saulės šviesą mūsų akims. Graži ta Lietuva. Žmonės irgi čia gražūs. Ypač moterys. Tik nervuoti jie čia kažkokie. Ir žudosi dažniau jie čia nei kitur. Garsūs daininykai dažnai čia apie debesis vis dainuoja. Nepatinka kartais jie visokiems andriukams, nes gal rojų danguje savo pilkuma užstoja. Ir iš tiesų, kas gi gero tuose debesyse? Tik saulę užstoja, ir dar šlapinasi ant mūsų jie čia per dažnai. Mažai mums tenka tos gęstančios žvaigždutės šviesos čia, prie Nemuno tų vingių. O atėjus trumputei vasarai saulėtai, daug kas savo akis dar ima slėpti po tamsiais akiniais. Nemažai žmonių (ir jų stipriai daugėja) akinius nešioja visą laiką, nes be jų gyvenimo ryškumo jau nebemato. Tėvų perduotas genetinis brokas ar civilizacinės...
 
Kalis ir radioaktyvus cezis
2011.06.23 HomoSanitus /
Pranešime aiškinamas žinomas paradoksas: nežymus audinių užteršimas radioaktyviuoju ceziu137 sukelia stipriai išreikštas audinių patologijas (širdies, inkstų ir kt.). Viskas sustoja į savo vietas, jei žinoma, kad kalis pasiskirstęs ląstelėje NEVIENODAI. Jis adsorbuojamas tam tikrose ląstelės struktūrose ir jo kiekis lokaliai išauga. Šiandien žinoma, kad tokioms struktūroms priklauso susitraukimo aparatas (cezis koncentruojasi mikrofibrilių, turinčių susitraukimo baltymą mioziną, M-diskuose) ir mitochondrijos. Radioaktyvus cezis137  pažeidžia tas struktūras, kuriose jis susikaupia, nors visumoje bendroji gautoji dozė gali būti ir nedidelė.
Ką bendro turi žylantys plaukai ir baltmė?
2010.11.27 HomoSanitus / Age
Pakankamai dažnas reiškinys, kai žmonėms ima vienaip ar kitaip ima keistis odos pigmentas ir ima ryškėti ant jos neegzistuojančių realybėje valstybių žemėlapiai. Tokiems žmonėms „protingi“ dermatologai dažniausiai paskiria kokį nors tepalą, ir neretai hormoninį, tačiau „valstybių sienos“ kaip plėtėsi, taip ir toliau jiems plečiasi. Kodėl taip atsitinka? Todėl, kad eilinį kartą gydytojas dairosi į medžius, kai tuo tarpu reikia žiūrėti į mišką – tik visumą matantis gali nuspėti kur šuo pakastas. Dažnas netradicinės medicinos žinovas gali pasakyti, kad organizmo detoksikacijai naudojamos klizmos su kavos tirščiais yra efektyvios, bet kur to efektyvumo šaknys žino retas. O veikimo mechanizmas slypi elektrochemijoje: nuodingus, tame tarpe ir sunkiųjų metalų, neigiamai...
 
Saka apie druskos rūgštį
2010.11.22 HomoSanitus / Age
Perkrauta lotyniškais ir tarptautiniais terminais gydytojo kalba, išversta į daugeliui suprantamą, neretai sukelia šypseną. Paprasti gydymo metodai neleidžia gydytojui išpuikti ir tapti nepakeičiamu. Tam, kad augtų pelnas, šiuolaikinė  medicina užkasa senus paprastus gydymo metodus arba apvelka juos naujais  įmantriais rūbais. Metodas ar cheminė medžiaga, kurių negalima užpatentuoti, šiuolaikinę farmaciją domina tik tiek, kiek galima tuo pasinaudoti kuriant naują patentuojamą. Daugelio chroniškų ligų atsiradimo priežasčiai nustatyti reikia nueiti ilgą paieškos kelią, kad atsekti kur yra pirminė kilusio susirgimo priežastis. Nėra greito ryšio tarp priežasties ir pačios ligos – tai ne tas atvejis, kai išgeriamas kalio cianidas ir numirštama. Kaip...
Ar verta vartoti Omega 3?
2010.11.09 HomoSanitus / Rūta S.
Nuo Guy R. Schenker, D.C. Gruodis, 2005 Mielas Gydytojau, Ne per seniausiai, po daugelio metų,  aš pirmą kartą  užėjau į sveiko maisto parduotuvę. Negaliu sakyti, kad buvau nustebintas to, ką pamačiau, bet reklaminės informacijos gausa privertė mane pasijusti taip, lyg  būčiau gundomas klasikiniais viliojančiais pažadais SALDŽIAKALBIO  PREKEIVIO, SIŪLANČIO VAISTĄ NUO ŠIMTO LIGŲ. Ketvirtadalis parduotuvės buvo užpildytas Sojos-Žudikės, kaip ji buvo garsiai pavadinta dėl galios užkirsti kelią ar net išgydyti kiekvieną žinomą žmonijos ligą. Viename parduotuvės gale buvo reklamuojamas Žvėris Fitoestrogenas, dainuojantis savo sirenos dainą apie gydymą  būklių, sukeltų estrogenų pertekliaus. Bet žaviausia daina ir šokis buvo atliekamas Omega 3 PNRR, dešimtmečio Pseudo-Mokslo...
 
Aliejų ir žuvų taukų mitai
2010.10.22 HomoSanitus / Rūta S.
Neretas, pasiekęs gyvenimo pusiaukelę, būna bent kartą jau patyręs reiškinį, kurį paprastai apibūdinant galima pavadinti apsinuodijimu maistu. Įdėmiau gyvenimą žvalgantys turbūt pastebėjo, kad šis apsinuodijimas būna ypač sunkus, kai suvalgoma sugedusios žuvies ar užvalgoma pasenusio maisto, kuriame buvo aliejaus. Visi gerai žinome koks „malonus“ pojūtis pasilieka burnoje, kai perkandamas sugedusio  riešuto branduolys. Kuo ypatingesnis apsinuodijimas sugedusiu riebalu, nei, tarkim, papuvusiu obuoliu? Tuo, kad riebalams, skirtingai nei medžiagoms, tirpstančioms vandenyje, pakliūti į ląstelę per membraną nėra barjero, tai yra jiems nereikia pernašos. Polinesočioji riebioji rūgštis prie savo laisvųjų jungčių prisijungusi ląstelei nuodingą cheminį elementą jį gali nunešti iki...
Cholesterolis: požiūris į konkretaus paciento mitybą
2010.10.03 HomoSanitus / Rūta S.
                                         Pagal Guy R. Schenker, D.C. (Šis straipsnis buvo išspausdintas: Today's Chiropractic Kovas/Balandis 1989, Healthcare Rights Advocate June, 1990, Alternatyvos mityboje ir sveikatos rūpybos sąjungos žurnale). ĮVADAS Einšteinas, paklaustas, kaip jam pavyko atrasti naują mąstymo kelią, atsakė, kad jis tai padarė išimtinai mesdamas iššūkį aksiomoms. Šio straipsnio tikslas yra mesti iššūkį visuotinai priimtam teiginiui, kad cholesterolio turinčio maisto vartojimas yra tiesiogiai susijęs su cholesterolemija ir miokardo infarktu. Siūlomas orientuoto paciento...
 
Ar jūs darote šias paprastas klaidas, paskirdami kalcį?
2010.09.17 HomoSanitus / Rūta S.
                                                       Pagal  Guy R. Schenker, D.C. Jūs paskiriate kalcį moteriai menopauzės periodu ir jai netrukus smarkiai užkietėja viduriai. Arba rekomenduojate jį vyrui, besiskundžiančiam nemiga, ir jam paaštrėja artritas, pradeda šalti rankos bei kojos. O jei rekomenduosite kalcį moteriai, kuri skundžiasi menstruaciniais skausmais? Ją pradės varginti nemiga. Arba, jūs paskirsite kalcį vaikui, kurio kaulai ir dantys dar vystosi, ir jis pradės skųstis raumenų mėšlungiu. Kai esate įsitikinę, kad kalcis atneš naudą beveik visiems...
Ką reikia žinoti prieš geriant vaistažoles ir vaistus
2010.04.23 HomoSanitus / Age
Dauguma žmonių įsitikinę, kad vaistažolės bet kokiu ligos atveju yra geriau, nei neorganinės chemijos preparatai ir gydymas jomis bus kur kas sėkmingesnis, nei vaistais iš vaistinės. Tačiau tiek pacientai, tiek 99,9% gydytojų tikrovėje nežino kada vaistažolės gali padėti ir kada jos bus dar vienas žingsnis grabo link (su neorganiniais vaistais situacija tokia pati). Kai ląstelių biologinėse membranose pasikeičia lipidų sudėtis, jos tampa arba per daug pralaidžios, arba atvirkščiai – užanka ir  ląstelė nieko nei išleidžia, nei įsileidžia. Jei ląstelės membranoje padidėja nesočiųjų riebiųjų rūgščių, membrana tampa per daug pralaidi. Tuomet organizme visi biologinio oksidavimo procesai organizme sustiprėja, dominuoja simpatinė VNS, skydliaukė dirba aktyviai, gaminama daug ATP... Kaip taisyklė tokioje...
 
Kodėl atsiranda skylė skrandyje?
2010.04.16 HomoSanitus / Age
Tam, kad rasti atsakymą į šį klausimą, pirmiausia būtina išsiaiškinti detaliau kaip tas skrandis funkcionuoja. Tai pradžioje ir padarysim. Virškinimo funkcijos skrandyje yra: deponavimas, mechaninis ir cheminis maisto apdirbimas, laipsniškas  skrandžio turinio išmetimas porcijomis į dvylikapirštę žarną. Skrandžio dalis, kurioje pereina stemplė į skrandį vadinama kardialine  dalimi (įskrandis). Skrandžio dugnas . Skrandžio kūnas . Ir pilorinė (prievartinė) dalis , kuri pereina į sfinkterį. Pagal tai, kurioje skradžio dalyje yra skrandžio gleivinės epitelio ląstelės, joms ir duoti pavadinimai – kardialinės, sfinkterio ir t.t. Skrandyje yra didysis ir mažasis skrandžio išlinkimai. Druskos rūgšties daugiausia išskiria didžiajame išlinkime, skrandžio...
Kodėl nėra riebių šimtamečių?
2010.04.03 HomoSanitus / Age
Du pacientai. Vienas įsitempęs, susijaudinęs ir regis, kad reikia tik degtuko ir jis užsiliepsnos. Jam šokinėja į viršų kraujo spaudimas, dažnai laksto į tualetą šlapintis, intymiose kūno vietose niežulys, galvos skausmas, pulsas dažnas... Kitas vangus, nejudrus, mieguistas, apatijoje, nieko nenori ir negali veikti, vos velka kojas, pulsas retas... Per savaitę ar dvi galima šias būsenas sukeisti vietomis – hipertoniką padaryti vangiu, o apsnūdusį padaryti aktyviu. Pats trumpiausias ir paprasčiausias testas: abu pacientus reikia paguldyti ir gulintiems išmatuoti arterinį kraujo spaudimą ir suskaičiuoti pulsą. Po to abu pacientus pastatyti ir vėl išmatuoti spaudimą ir pulsą. Atsistojus po gulėjimo, pirmojo  paciento  kraujo spaudimas išliks stabilus, antrojo – tiek...
 
Cholesterolio svarba
2010.02.16 HomoSanitus / Age
Tam, kad gydyti, reikia analizuoti kiekvieno paciento susirgimą individualiai. Nors ligos simptomai  tokie patys, tačiau procesai vykstantys organizme gali būti visiškai skirtingi ir priežastys juos sukėlusios dažniausiai yra skirtingos taip pat. Pagrindines medžiagas, kurios yra mūsų organizme, skirtomos į tris grupes – angliavandenius, baltymus ir riebalus. Organizmo lipidų (riebalų) sudėtyje yra vienas lipidas – cholesterolis, kuris organizmui ypatingai svarbus. Ką žino eilinis gydytojas apie cholesterolio apykaitą žmogaus organizme? Pirma mintis  gimstanti po šio klausimo jam: cholesterolis – blogis, nes nuo jo susidaro sklerotinės plokštelės ant kraujagyslių sienelių. Cholesterolis (C27 H45 OH) yra steroidas, iš kurio formuojasi steroidiniai hormonai – pagrindiniai operatyvinio...
Silpnas ir stiprus imunitetas
2010.02.10 HomoSanitus / Age
Kas tai yra imunitetas? Visi procesai, nukreipti organizmo dinaminės homeostazės palaikymui, vadinami imunitetu. Kodėl dinaminės? Todėl, kad statininė homeostazė būna tik pas lavonus. Bet koks išorinis poveikis nuolat verčia organizmą reaguoti ir gaminti tam tikras medžiagas, todėl jame viskas yra nuolatiniame kitime. Pavyzdžiui, pavalgėte. Gliukozės kiekis kraujyje pakilo. Ar tai jau susirgimas? Ne, tai normali reakcija. Jeigu tokiu momentu gydytojas pamatuos cukraus kiekį kraujyje, nežinodamas, kad pacientas valgė, jis gali diagnozuoti diabetą. Kai žmogus suserga virusine liga, gliukozės kiekis kraujyje išauga. Jei gydytojas tuo metu matuos cukraus kiekį kraujyje, diagnozė bus tokia pati – diabetas. Ir neretas atvejis, kai žmogui diagnozuojamas diabetas (kraujyje padidintas gliukozės kiekis), o žmogus pasirodo...
 
Laisvųjų aminorūgščių fondas (LAF)
2010.02.06 HomoSanitus / Age
Normaliam vidutiniško sudėjimo žmogui per parą reikia apie 70-100 gramų baltymų (pavyzdžiui, 100g jautienos yra apie 25g baltymo) . Jeigu žmogus dirba darbą, kuriame labiau aktyvuotas organizmo anaerobinis energijos gavimo būdas, jam reikia daugiau baltymų (jeigu dirba labai sunkų fizinį darbą, reikia apie 400 gramų baltymų), jeigu aerobinį darbą – baltymo reikia mažiau, bet daugiau angliavandenių. Kaip baltymai įsisavinami? Tam, kad įsisavinti baltymus, organizmui reikalingi fermentai. Pati greičiausia fermentų gamintoja baltymų įsisavinimui yra kasa. Tam, kad pagaminti fermentus 100 g baltymo perdirbimui, organizmas turi iš savęs paimti 460g aminorūgščių skolon, kurios po to grąžinamos su „palūkanomis“. Ta baltymo dalis, kurią organizmo audiniai gali atiduoti virškinimo fermentų sintezei, ...
Kodėl sergant kyla temperatūra?
2010.02.04 HomoSanitus / Age
Peršalimas, gripas, bronchitas, plaučių uždegimas... begalė ligų, kurių ūmi forma dažniausiai lydima padidėjusios kūno temperatūros. Ilgalaikis gydytojų kalimas žmonėms į galvą, kad pakilusi temperatūra yra blogas reiškinys ir su juo reikia kovoti, padarė savo – dažniausiai žmonės visokiomis priemonėmis stengiasi aukštą temperatūrą numušti. Žinoma, jei aukšta temperatūra sudaro labai didelį diskomfortą, ją galima pažeminti, tačiau ne tokiomis priemonėmis, kurių dažniausiai griebiasi susirgusieji – ne vaistais ar žolėmis, kurių veikimo mechanizmas nukreiptas tik į temperatūros reguliavimą. Tokia pagalba organizmui nereikalinga, ji tik pablogina padėtį. Aukštos temperatūros žeminimas turi būti siekiamas priemonėmis, kurios padeda garinti drėgmę nuo odos, tai yra vėsinti odą –...
 
Magiškasis bangos ilgis
2010.02.03 HomoSanitus / Age
Žemiau visa eilė „kodėl“ ir juos sieja tas pats atsakymas. Kodėl mus taip traukia ugnis? Kodėl daug geriau pasijuntame, kai pasėdime arčiau laužo? Kodėl žmonės namuose įsirengia židinius, nors šilumos visiškai pakanka iš centrinės šildymo sistemos? Kodėl su amžiumi vis labiau pasiilgstame vasaros ir vis labiau nekenčiame žiemos? Kodėl žmonės mėgsta voliotis ant smėlio paplūdimyje? Kodėl seneliai taip myli mažus anūkus ir vis stengiasi juos prisiglausti ar palaikyti sau ant kelių? Kodėl seni žmonės taip pamilsta kates ir šunis, kad net įsileidžia juos į savo guolį? Kodėl masinėse žmonių susibūrimo vietose kartais pradeda vykti „stebuklai“ – žmonės ima sveikti? (tuo dažnai pasinaudoja visokio plauko religijų atstovai). Kodėl medituojant grupėje...
Tolerancija
2010.02.02 HomoSanitus / Age
Tolerantiškumas. Pats žodis tolerancija (nereagavimas) reiškia biotaikinių  jautrumo praradimą tam tikrai ksenobiotiko (nuodo) dozei. Kartais šis reiškinys vadinamas „pripratimu“, bet tai ne visai teisinga, nes pripratimas reiškia ne organizmo būseną, bet procesą, kurio metu gali kilti ir tolerancija, ir įprotis, ir priklausomybė. Tolerancija vystosi palaipsniui, kai ksenobiotikas ilgai, nepertraukiamai arba dažnai pakliūna į organizmą tokia pačia arba augančia doze. Ji susidaro daugeliui organizmui svetimų medžiagų, tame tarpe ir vaistiniams preparatams, jei jie vartojami kasdien dvi tris savaites (kartais dar ilgiau). Tai ne stabilus  jautrumo praradimas visam laikui: jeigu medžiaga nebepatenka į organizmą, tai po keleto dienų jautrumas tai medžiagai atsistato. Bet kai tiktai sisteminis tos pačios...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Žmonija taikosi prie technologinių ritmų, o tai - darbas ištisą parą, nepriklausantis nuo biologinių ritmų, ir todėl pirmoje vietoje ne žmogus, bet technologijos.
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės