Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Devyni amatai , o dešimtas ...sotis
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Sveikatos filosofija / Devyni amatai , o dešimtas ...sotis


Kai žvilgsnį domina tik kokia nors viena siaura  sritis,  į ją gilinantis - akis nebetreniruojama. Ilgainiui ji jau aplinkos nebemato – tam jai reikia akinių.„1920 metų pradžioje filosofas K.D.Broudas įvedė terminą „netikėtos savybės“... kurios pasireiškia tik esant tam tikro lygio sudėtingumui, bet neegzistuoja esant žemesniam sudėtingumo lygiui. Biologų  iškeltos idėjos ... sudarė sąlygas atsirasti naujam mąstymui – sisteminiam mąstymui, besiremiančiam ryšiais, santykiais, kontekstu. Sisteminio mąstymo požiūriu, esminėmis organizmo, arba gyvos sistemos,  savybėmis yra visumos savybės, kurių neturi nė viena atskirai paimta jo sudėtinė dalis. Didžiausiu šoku XX amžiaus mokslui tapo faktas, kad negalima sistemos  suprasti analizės pagalba. Dalių savybės nėra tų dalių vidinės savybės ir gali būti suprastos tik stambesnės visumos kontekste. Sisteminis mąstymas yra kontekstualus, o tai yra priešingybė analitiniam mąstymui. Analizė reiškia kažko išskyrimą, tam, kad suprastum  jį; sisteminis mąstymas reiškia kažko patalpinimą į platesnį visumos kontekstą.“

Yra du pasaulio pažinimo būdai - „siaurai, bet giliai“ ir „plačiai, bet paviršutiniškai“. Galima visą gyvenimą gręžti skylę iki Žemės rutulio centro, bet taip nieko ir nesužinoti kas vyksta gretimame kontinente. Bet galima ir nekapstyti tos žemės taip giliai, bet  matyti toli, ir matyti ne detales, bet visumą.

O koks matymas naudingas mūsų susikurtai sistemai, kurioje mes vis dar gyvename? Jai naudinga, kad mes raustume giliai ir nesidairytume į šalis. Tokiai sistemai reikia tik specializuotų žmonių. Tokius žmones lengva valdyti, tokiems lengva įkalti į galvą bet kokią sistemos galingiesiems naudingą idėją. Specializacija sudaro sąlygas kurti žmogeliams „skanią“ iliuziją, kuri ilgai ir dosniai maitina pasaulio galinguosius. Po specializuoto darbo dienos tereikia tokį žmogelį „pagirdyti“ iš TV ekrano skysta „žinių arbata“  ir žmogelis manosi jau žinąs viską, kas dedasi aplinkui. Ryte eina darbelin, diskutuoja apie tas „žinias“ ar „žynias“ su tokiais pačiais kolegomis specialistais... Taip ir gyvena tas gudručių sistemos varžtelis - bukas, nusiplūkęs, apsikabinęs savo lizingus ir paskolas... Ir vis belaukiantis geresnių laikų. Jeigu atsitrauktų nuo to savo kasdieninio skylės gręžimo ir atsisuktų atgal, tai pamatytų, kad sistema, verčianti jį gręžti tą skylę, egzistuoja ne pirmas šimtmetis, kad tą skylę gręžė jo tėvai, seniai ir proseniai. Ir vis laukė tų laikų, kai gyvenimas pagerės. Tačiau taip ir nesulaukė – vergija, baudžiava, badas, maras, karas, krizė... ir pundelis vilčių, kad  dar truputuką ir viskas susitvarkys – gyvensime rojuje. Na jei ne rojuje, tai bent komunizme. O kol kas, kad aplink egzistuojantį chaosą lengviau iškęst būtų, varžteliams pasaulio galingieji pristatė bažnytėlių – kai jau labai blogai, eikite, melskitės ir, pamaitinus atsarginę iliuziją, tikrai trumpam (bukagalviams ilgam, o kartais ir visam laikui) šiek tiek pagerės.

Žmogus, kuris mato visumą, bet neįklimpsta giliai į detalių analizę, nesunkiai atskiria kas yra kas. Tokiu žmogumi sunku manipuliuoti. Toks žmogus naudingas tik vienai sistemai – gamtai, o visoms dirbtinoms, „gręžėjų“ palaikomoms sistemoms, toks žmogus yra priešas, nes jis mato ir atskiria iliuziją nuo tikrovės, nes jis nekramto masinių informacijos priemonių iškeptų kotletų, nes jis – laisvas, nes jis tarnauja tik vienai sistemai – Gamtai.

Nereikia bijoti, kad kažkieno akyse pasirodysite mulkiu dėl to, kad nežinote detaliai kas  yra vazoaktyvus  peptidas. Svarbu, kad galvoje turite pakankamai didelį kiekį informacijos, kuri yra įvairi. Proto galimybės kaupti informacijos kiekį yra ribotos, tačiau iš turimų žinių kurti ir kombinuoti jo galimybės yra begalinės. Todėl kur kas išmintingiau yra kuo plačiau sužinoti apie viską, o smulkias detales imti analizuoti giliai tik tada, kai  yra būtinybė.

Pasaulio galingieji turi milijonines sumas asmeninėse sąskaitose ir tūkstančius ryšių pasaulyje, tačiau kai suserga rimta liga, ir jiems tada padėti nelabai kas gali. O ką bekalbėti apie tuos eilinius, kurių sąskaitose tik įsiskolinimai bankui?

 Vėžys, kaip ir visos kitos „nepagydomos“ ligos, yra išgydomas. Bet tai nereiškia, kad pasveikti gali kiekvienas. Garantiją, kad pasveiksite vėžio atveju gali duoti tik „gydytojas“ šarlatanas. Į gyvenimą reikia žvelgti realiai ir racionaliai, ir suprasti, kad kiekvienu konkrečiu atveju prognozė priklauso nuo paciento būklės gydymo pradžioje. Bet svarbiausia suvokti tuos pamatus, ant kurių stovi visa šiuolaikinė medicina, ir kurie buvo pakloti ne tam, kad gydyti, bet tam kad išsunkti pinigus iš sergančiojo.

Medicina – tai toks pats pelningas mechanizmas, galingas ir amžinas, kaip ir bažnyčia.

Ir vaikui aišku, kad visa žmogaus veikla vertinama pagal darbo rezultatus. Pavyzdžiui, ryšių pramonė per tris dešimtmečius aprūpino mus visus ryšiu. Selekcininkai davė pasauliui puikias veisles. O medicinos rezultatai? Štai jie – ligų įvairovė išsivysčiusiose šalyse auga, o sergamumas onkologinėmis ir kitomis pagyvenusių ligomis jaunėja lygiagrečiai ir proporcingai medicinos mokslo ir technikos vystymuisi.

Ar žinote nors vieną gydytoją, kurio tikslas būtų išmokyti žmones nesirgti? Jeigu ir yra toks, tai jis nedirba dabartinėje sveikatos apsaugos sistemoje. Nes sveikata – visai ne medicinos reikalas. Medicina užsiėmusi ligomis. Pajuskite skirtumą! Vienas  seka, kad būtų švara, kitas – šiukšlių rinkimo specialistas. Lyg ir kolegos? Deja! Pirmasis mokina nešiukšlinti, kad niekada nereiktų rinkti šiukšlių, o antrasis kviečia šiukšlinti visur ir daugiau, kad būtų jam darbo. Tam, kad gydyti, reikalingos ligos. Kad tapti reikalinga gelbėjimo armija, ligos turi būti masinės. Kad daryti atradimus terapijoje, reikalingos naujos ir vis sunkesnės ligos. Nekaltinu gydytojų – jie tik sistemos aukos. Tik konstatuoju: sveikata – tai ne tai, kuo dabar užsiima medicina.

Kitais žodžiais tariant, visur yra savas planas. Bet kuri firma gamintoja turi pardavimų planą – kiek šlamšto spalvotose dėžutėse turi būti įsiūlyta bukam vartotojui, o už šio plano nevykdymą prarandamos pareigos ir šiltos vietos. Mokslo srityse irgi yra savi planai – kiek atradimų turi būti padaryta per tam tikrą laikotarpį. Juokinga? Teisėsaugos organai nieko negamina (išskyrus „šiukšles“), bet ir jie turi savo planą – kiek atskleisti nusikaltimų, kiek pasodinti, kiek nubausti ir t.t. Jeigu nusikaltimų trūksta, kad vykdyti planus, nusikaltimus reikia sukurti patiems. Medikai irgi turi savo planus – kiek pinigų uždirbti iš diagnostikos, kiek parduoti „naujausių“ vaistų, perdėjus juos į naujas dėžutes ir priklijavus naujus pavadinimus, kiek „išgydyti“ ligoninėse, kiek vakcinuoti (kad būtų po to ką gydyti nuo pasekmių) ir t.t.

Egzistuoja visai realus onkoligonių gydymo planas. Ir bet kuris vyr. gydytojas jį vykdo, netgi stengiasi jį viršyti. Kitaip jis bus atleistas, o skiriamos lėšos – sumažintos. Didžiajai onkologinių ligonių daliai tikrovėje rašoma diagnozė vėžys realybėje yra visai kita liga. Nes kiekvienas gydytojas gerai žino – kuo labiau ligonį prigąsdinsi, tuo dosniau jis atsidėkos, tuo intensyviau jis gydysis ir numirs, tai yra planai vykdomi bus geriau.

Visų rūšių vėžius, išsėtinę sklerozę, sepsį, maliariją, šautines žaizdas, kraujo išsiliejimus į smegenis dar praeito amžiaus pradžioje sėkmingai gydė druskos rūgšties, ozono ar vandenilio peroksido injekcijomis į veną. Ir daugiau jokių „vaistų“!

Jau nekalbant apie tai, kad tokie susirgimai, kaip AIDS ar hepatitai B ir C gamtoje išvis neegzistuoja. Įvairios sunkios patologinės būsenos su tokiais pavadinimais egzistuoja, tačiau jas sukelia visai ne virusai. Dar daugiau, tokių virusų išvis nėra gamtoje ir jais negalima užsikrėsti – tai globalus mitas, sukurtas farmacininkų dar 1980-taisiais, tam, kad klestėtų jų internacionalus biznis. Įsivaizduoju kaip iš pykčio dabar trinasi ir kratosi kėdėje šias eilutes skaitantis daktariūkštis, virtęs nuolankiu sistemos vykdytoju-zombiu. Klausimas: kokia kalba kalbės lietuvis vaikas, užaugęs arabų šeimoje? Štai todėl ir kalbos su gydytojais apie tikrąsias hepatito ar vėžio priežastis beprasmės – ar gali tik arabiškai mokantis suprasti lietuviškai kalbantį?

Jei manimi netikite, tai užduokite sau labai paprastą klausimą, į kurį rasti atsakymą nebus paprasta: kur tas kovos su ligomis proveržis, apie kurį taip daug kalbama ir rašoma? Visuomenė lyg ir vystosi, gyvenimo sąlygos daugelyje šalių akivaizdžiai gerėja, sanitarinė padėtis – ne viduramžių, technologijos vystosi nuolat, diagnostikos tikslumas pasiekė neregėtas aukštumas – bet kurią ligą ras net pas sveiką.

O medicininių paslaugų pareikalavimas tik auga – ligos jaunėja, žvėrėja ir jų daugėja. O garantuoto gydymo kaip nėra, taip nėra, na nebent slogos, ir tai ne visada. Kodėl?

Pagrindinės priežastys – trys.

Pirmoji, pati svarbiausioji priežastis, yra globali visam pasauliui – farmacinės monopolijos, kurios bet kokias būdais stengiasi užgesinti pigias ir naujas gydymo idėjas ar metodikas. Kuo galima užsiimti nenutrūkstamai? Tiktai tuo, kas neišsprendžia problemos. Jeigu apšvietimo lemputė perdegtų vieną kartą per 50 metų, tai visa „lempučių“ gaminimo industrija liktų be darbo. Jeigu gydytojai iš tikro išgydytų susirgimus, tai beveik visą gydytojų klaną reiktų atleisti – pakaktų viešai  paskelbti gydymo schemas ir vaistų sąrašą.

Gal kai kam nepatiks, bet visas pasaulis – didžiulė „matrica“, kurios egzistavimo pagrindinis tikslas – saujelės valdžią užgrobusių žmonių turtinimas likusios didžiulės bandos mulkių sąskaita. Beveik visos žmogaus veiklos sritys Žemėje dirbtinai pastatytos ant bėgių, vedančių į akligatvius. Ir tai suprasti yra pakankamai sunku. Taip, kaip ir suprasti, jog žemė apvali – kol nepamatysi iš kosmoso, tegalėsi tikėti tik teiginio žodžiais.

Viskas, kas iš tikro yra efektyvu, yra kruopščiai šalinama, o informacija apie tai – slepiama. Didžiulius pinigus galima daryti tik iš verdančios veiklos, nes  bet kuris problemos išsprendimas – galas aktyviai veiklai, o tai reiškia galas ir dideliems amžiniems pinigams.

Visos ateinančios kartos šeriamos, auginamos ir auklėjamos taip, kad neprieštarautų įsitvirtinusioms dogmoms ir „autoritetų“ nuomonėms, kol galų gale  žmogui įskiepijamas absoliučiai patologinis mąstymas. Žmonės nuo mažens tampa „taksistais“ , kurie vežioja keleivius iš Viršuliškių į Karoliniškes per Birštoną su užvažiavimu į pakelės stulpą ir mėnesiui į reanimaciją, o gal būt ir į aną pasaulį. Ir visa tai tik dėl to, kad kiti keliai arba nežinomi, arba uždrausti iš viršaus. Jei ir atsiranda koks gudresnis, jis vistiek dirba sistemoje. O sistema – nepermaldaujama baudimo mašina, kuri už bet kurias kitokias mintis, veiksmus ar abejones, laužo rankas, kojas, sprandus ir gyvenimus. Tik riktelk garsiau tai, kas neaprobuota autoritetų – atims ne tik pinigus, bet ir galvą.

Medicininis klanas neįsileidžia jokios naujos minties ar veiksmo visame pasaulyje. Kanados mokslininką Gaston Naessens  įkišo į kalėjimą tik už tai, kad jis atrado naują priešvėžinį preparatą ir su juo išgelbėjo gyvybes apie dviems tūkstančiams ligonių. Ir tik dėl to, kad preparatas nepatvirtintas farmacinio komiteto. Lietuva – ne išimtis. Netgi iš pažiūros nedaug bendrų gydymo reikalų turintys paramos fondai onkologiniams ligoniams remti, šoka pagal onkologų dūdelę. Pavyzdžiui, paramos fondas onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams „Rugutė“. Jo forume alternatyvių gydymo metodų beveik neaptarinėjama. Kodėl? Žmonėms neįdomu? Manau, kad ne – žmonėms įdomu, bet diktatas iš oficialiųjų onkologų priverčia forumo savininkus elgtis taip, kaip nori „sėkmingai“ gydanti oficialioji medicina (galite pasiskaityti apie „angeliukus“ tame puslapyje, jame tik tie angeliukai, kurių tėvai sutiko publikuoti juos viešai) – šalinti visą informaciją, kuri nenaudinga oficialiesiems.

Sakote, kad galima atidaryti savo kliniką ir gydyti? Taip, galima, tačiau paramos iš valdžios, o tuo labiau iš oficialios medicinos pusės tikrai nesulauksite. Atvirkščiai – bus į ratus kaišiojami pagaliai, kad jūsų vežimėlis sugriūtų.

O susirgimų tuo tarpu įvairiomis vėžio formomis daugėja, pacientai – jaunėja.

Antroji priežastis – valdžios pozicija, konkrečiai - Sveikatos ministerijos. Jeigu ir pasirodo koks nors genialus alternatyvios medicinos atstovas, kuris pasiūlo ką nors naujo ir efektyvaus, arba nurodo oficialios medicinos klaidas, tai pastarasis ir jo idėjos yra labai greitai užgesinamos iš viršaus, nes gydytojams reikia ligonių, o ne sveikų.

Trečia priežastis – alternatyvios medicinos atstovų neturėjimas iki galo išdirbtų teorijų ir metodikų (yra tik retos išimtys- E.Revici, W.Kochas). Griežtai kalbant, jų neturi ir oficialioji medicina, bet už tai ji turi „autoritetus“, tradicijas ir jėgos metodus.
Alternatyvūs gydytojai nors ir yra išgydę vieną kitą dešimtį ar šimtą ligonių be pašalinių reiškinių, bet  tikslaus teorinio pagrindimo kodėl taip reikia gydyti – nėra. Viskas kas yra, tai autorių hipotezės ir atsitiktinai rasti vaistai, kurių veikimo iki galo paaiškinti jie patys dažniausiai negali.

Grįžkime prie minčių apie galimybę analizuoti plačiai. Gamta nėra suskirstyta į fakultetus, taip, kaip yra padaryta mūsų universitetuose. Praėjo laikai, kai galima buvo suformuluoti, tarkim, Omo dėsnį, liekant vienos  disciplinos rėmuose. Galimybės ką nors naujo atrasti moksle, dirbant siauroje mokslo srityje, dvidešimto amžiaus pradžioje buvo beveik išnaudotos. Tyrinėjimai atskiromis disciplinomis naudingi buvo tik pirminiame žinių gavimo etape – vyko faktų kaupimas. Laikas pereiti nuo faktų kolekcionavimo į jų kompleksinį suvokimą, o tai galima atlikti tik mąstant plačiai. Mokslo metodais, suskaldytais į siauras sritis, mes nesugebėsime suvokti gamtos ir jos dėsnių. Gamta yra vientisa.

Link sisteminio mąstymo pastūmėjo ir kvantinė teorija – ji parodė, kad subatominiame lygyje kieti klasikinės fizikos objektai suyra į banginius tikimybinius paternus, kurie iš savęs yra ne objektų tikimybės, bet objektų ryšių tikimybės. Kvantinėje teorijoje mes visada turime reikalą su tarpusavio ryšiais. Be tarpusavio ryšių, be sistemos – aiškintis reiškinius subatominių dydžių lygmenyje neįmanoma.

XX amžiaus superspecializacija sukūrė antagonizmą tarp sisteminių problemų ir tyrinėjimų. Užmirštos enciklopedistų tradicijos. Mokslo žinių ir interesų siaurumas nebelaikomas trūkumu, jo dabar nesigėdi net akademikai.

Apie specializuoto mokslo  efektyvumo kritimą signalizuoja ir didelis produktyvumas ties mokslo sričių susikirtimo riba. Seniai žinoma, kad ieškojimai „niekieno zonoje“ reguliariai duoda svarbius, pionieriškus rezultatus, ir ypač – praktinėje srityje.

Koktu, bet įvairių sričių mokslininkai sisteminiam mąstymui kol kas apjungiami tik tada, kai reikia sukurti naują raketą, kuri arba skraidins šnipinėjimo įrangą į kosmosą, arba branduolinį užtaisą kaimynui. Arba tada, kai sistemos galingiesiems reikia suvaldyti ir neleisti galutinai nuskęsti beviltiškai įklimpusią į galingųjų sukurtą pelkę dvikojų avinų bandą.

Ar žinote kodėl didžioji dalis dabartinių mokslininkų ir gydytojų su akiniais?

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (22)
 
Moterims, ir ne tik...
2012.05.22 HomoSanitus / mis pis
tąvakar, visai nejučiomis, pakėliau   akis  į     tamsą ir    netikėtai                  ją - išvydau joje  nebuvo nieko  labiau už ją pačią, tik  ji  viena,  vienui viena - švelnybių              švelnybė tirščiausia jon    neištiesi   -       rankų, jos nepašauksi                 ir neprakalbinsi, ji   gosli  lyg  visų     moterų moteris, aprėpčių       aprėptis,     ...
Sveikata per verslo prizmę
2012.02.15 HomoSanitus / Age
Mes savo vaikus mokome Pitagoro teoremos, nors tik nedidelės dalies gyvenime ji bus kasdien reikalinga. Mes savo vaikų visai nemokome savęs pažinimo bei pajautimo, nors šie dalykai gyvenime yra patys svarbiausi. Gyvename visuomenėje, kurioje nori ar nenori, bet beveik visi esame priversti būti verslininkais, nes turime pirkti... – maistą. Jo pirkimas – tai sandėris tarp pardavėjo ir pirkėjo, ir šis kasdienis keleto dešimčių litų mažytis sandėris dažnai yra kur kas svarbesnis, nei tie milijonus kraunantys, kurie sudaromi prabangiuose ofisuose. Parduotuvė ar turgus mums siūlo  ir mes  perkame. Arba neperkame. Bet dažniausiai perkame, nes esame kūno  fiziologijos verčiami laikas nuo laiko valgyti. Jų maistas – mūsų pinigai. Parduodu – perku. Ar geri verslininkai esame šiame nuolatiniame ir...
 
Žvilgsnis iš anapus
2012.02.14 HomoSanitus /
Jei  turite benzinu varomą automobilį, kokį kurą pilate į degalų baką? O jei turite dyzelinu varomą – tada kokį pilate? O bandėte pilti kitokį, nei reikia? O gal turėjote norą pilti kitokį? O gal toks noras buvo, ir Jūs net kreipėtės į automobilių  meistrus, kad patartų, ką reikėtų įpilti į benziną, kad jį būtų galima pilti į dyzelinu varomo  automobilio degalų baką, ar į dyzeliną, kad jį būtų galima pilti į benzinu varomą automobilį? Neeee???!!!! Jūs niekada taip nesielgėte? Deja... –Aš žinau, kad negaliu valgyti blynų, bet gi va... Aš labai negerai jaučiuosi, duokite man ko nors nuo skrandžio. –Norėčiau stipresnių vaistų nuo refliukso. Kažkokius gėriau, bet nelabai padėjo, duokite, tik labai stiprių. Aš žinau, man kenkia visi desertai, bet ar gali jų atsisakyti? Ne, ne,...
Richard Dawkins: žmogaus kūnas
2012.02.06 HomoSanitus /
Richard Dawkins - medicinos daktaras, evoliucinis biologas. Visame kūne, visos dalys suprojektuotos pagal kompromiso taisykles. Ar žmogaus kūnas - mašina? Ne, nes mašinos gaminamos identiškos šablonui. Nėra normalaus genomo - tik genai - ir atrankos metu atrenkami tinkamiausi. Organizme yra bakterijos ir jos dauginasi bei vystosi labai greitai, kaip mūsų organizmas gali būti atsparus, jei jis lėtas? Mūsų imuninė sistema kovoja ir turi atminti. Genų atranka veikia panašiai kaip stiklainis pilnas smulkių monetų - išimant tik stambius centus, po kurio laiko lieka visiška smulkmė. Žmogaus akis - tobulumo pavyzdys. Ne tobuliausios akies, bet puikus pavyzdys, iliustruojantis, kodėl kūnas nėra "suprojektuotas" (designed). Akyje yra "akloji dėmė", kur nieko nesimato (beje, visi gyvūnai ją...
 
Dvi ligonių kategorijos
2012.01.15 HomoSanitus / Age
Ligonius visada galima suskirstyti į dvi kategorijas – tipiškus ir netipiškus. Tipiškas ligonis ateina pas gydytoją su nuostata: „Taaaip...ten aš buvau, tą aš jau išbandžiau, pabandysiu dabar nueiti pas šituos – o jeigu padės?!“ Ašis, apie kurią sukasi tipiško ligonio mintys – staiga arba o gal. Tai yra todėl, kad tipiškas ligonis mažai arba visai nesidomi savo būsenos priežastimi. Jį šimtą kartų labiau domina atsakymas į klausimą „Ir ką dabar daryti?“. O tai, savo ruožtu, yra todėl, kad tipiškas ligonis visa savo esybe tikisi išlaikyti nepaliestą tą patį gyvenimo būdą, tą žudančių įpročių, įsitikinimų ir mentalinių nuostatų rinkinį, kurie ir padarė jį ligoniu. Šūksniukai iš serijos „Oi, nu...
Kimatika
2011.12.23 HomoSanitus / Age
Kimatika – tai mokslas apie formas kuriančias bangų savybes. Kimatika tiria bangų savybes, Šį terminą pirmą kartą pavartojo šveicarų mokslininkas Hans Jenny (graikų kalboje „kyma“ - banga). Pirmą kartą fotojuostelėje mokslininkas užfiksavo garso bangos poveikį įvairios kilmės medžiagoms – smėliui, vandeniui, moliui, kurios pabertos ant plieno plokštelės, veikiamos įvairaus dažnio virpesių, sudarydavo tvarkingą piešinį. Piešinio vaizdai priklausė nuo bangos dažnio – kuo aukštesnio dažnio banga, tuo sudėtingesnis piešinys, gautas garso bangų poveikyje. Anglų kalba: Rusų kalba:
 
Kodėl ligų daugėja ir jos sunkėja
2011.12.22 HomoSanitus / Age
Klausimas, kuris kartais suskamba dar nepraradusio  blaivesnio mąstymo dovaną galvoje: „Kodėl susirgimai sunkėja ir jų daugėja? Atsakymas būtų toks      Pagrindinės priežastys, dėl kurių susirgimai nestovi ties kažkokia riba, o auga, yra sekančios: Maistinės     Preparatų iš vaistinės vartojimas     Cheminiai priedai maiste ir gėrimuose, suteikiantys reikiamą „skonį“ ir savybes.     Transformuoti riebalai ir cukraus perteklius.     Vartojimas maistui produktų, kuriuose yra mielės. Aplinkos ir technologinės     Visur prasiskverbiantys technogeninės kilmės elektromagnetiniai laukai (ypatingai pavojingos mobilaus ryšio sistemos).     Automobilių išmetamos dujos, kuriose yra kancerogenai...
Laikai nauji, o dainos senos
2011.09.12 HomoSanitus /
Paracelsą galite pakeisti Revici, Kochu, Samochotskiu....ir kitais genialiais žmonėmis. Niekas nuo to nepasikeis. Tik dekoracijos dabar modernesnės...  Vaizdas filme nėra toks svarbus – esmė yra tekste.
 
Ką rinktis – ketinimą ar norą?
2011.05.02 HomoSanitus / Age
Tie, kam teko užsiiminėti kulkinio šaudymo sportu, žino, jog yra pratimas, kurio metu šaudoma gulomis. Jį atliekant, šautuvo padėtis būna pakankamai stabili, ir taikinio, skirtingai nei šaudant stačiomis, „gaudyti“ nereikia. Tereikia tiksliai nukreipti šautuvo taikiklį į taikinį ir iš lėto, sustabdžius kvėpavimą, švelniai nuspausti gaiduką, ir, jei šoviniai kokybiški bei nėra vėjo, šūviai visi bus centre. Tačiau tereikia nuspaudžiant įsileisti į save mažytę mintelę „O gal nebus centre?“ ir, nors akis rodys, jog taikiklis įprastoje vietoje, o pirštas atlikinės lyg ir tą patį veiksmą, šūvis bus ne į centrą. Gulomis taikliai šaudo ne tie, kurių akis taikli ar tvirta ranka, bet tie, kurie sugeba viso pratimo metu neįsileisti į save...
Mėsėdžiams pasninkas būtinas
2011.04.22 HomoSanitus / Age
Ar ne keistai atrodo gausiai parduotuvės vežimaitį prisikrovusiam maisto produktų dabartinių laikų žmogui liesas senuolis, kuris pergyveno badmečio, tremčių laikus ir sulaukė garbaus devyniasdešimtmečio  amžiaus. Visi gerai žinom kiek pragyveno, pavyzdžiui, buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras J.Urbšys. Skaitant jo, tremtinio gyvenimo istoriją, nejučiomis mintin atkeliauja klaustukas – kaip gi čia gaunasi, juk nei normalaus maisto, nei tuo labiau vitaminų ar papildų, kai jų labiausiai reikėjo, negavo, o pergyveno ne vieną?  Matyt organizmui lygiai taip pat svarbu laikas nuo laiko maisto visai negauti,  ir ypač, jei žmogus yra mėsėdis. Jei žvelgsime į patį geriausią mokytoją – gamtą, tai joje pamatysime, kad visi gyvūnai periodiškai neturi maisto. Šiaurėje maisto sumažėja žiemą,...
 
Liktarna pakliuvusiam tunelin
2011.04.16 HomoSanitus / Age
Tik tas, kas žino labai daug, supranta, jog žino pakankamai mažai. Dažnas skaitytojas komentaruose klausia apie vieną ar kitą ligą ar negalavimą, prašo tai paanalizuoti detaliau. Toks prašymas   yra neteisingas savo esme, nes ligų žmogaus gyvenime iš tikro nėra. Tėra medžiagų apykaitos sutrikimai, dar kitaip sakant – disbalansai, yra įgimti organizmo ypatumai ir dar yra traumos. Traumos gali būti tiek fizinės, tiek psichinės. Abiem atvejais organizme tai pasireiškia irgi medžiagų apykaitos sutrikimu. Sutrikimų klasifikavimas į ligas pagal simptomų pasireiškimus yra neteisingas. Organizme esantis vienas ir toks pats sutrikimas gali pasireikšti  skirtingomis ligomis. Pavyzdžiui, jei organizme trūksta kokios nors aminorūgšties ir ląstelė negali pastatyti savo specifinio baltyminio...
Ex post facto
2011.03.24 HomoSanitus / Donatas T
Po sunkios darbo savaitės, sėdėdamas prie TV ir žiūrėdamas kakadu, švenčiau sekmadienį. Bejunginėjant kanalus, dėmesį patraukė nacionalinio transliuotojo laidos apie sveikatą „Pulsas“ rodyta istorija apie ką tik gimusią mergaitę, kuriai buvo atlikta operacija, ištaisiusi kompleksinę įgimtą širdies ydą. LTV „Pulsas“ 2011 03 06 Be abejo, mažylės tėvams šis įvykis atrodo kaip pats didžiausias gyvenimo stebuklas, medikams – didelė chirurgijos mokslo pergalė, o plačiajai visuomenei – tai humanizmo ir techninės pažangos triumfas, įkvepiantis pavyzdys, neleidžiantis suabejoti mūsų civilizacijos pasirinkto kelio tiesumu ir moralumu. Tačiau kokia bus šios mergaitės gyvenimo kokybė? Ko gero, ji niekada negyvens pilnavertiškai: operaciją lydės operacija, tyrimas keis...
 
Mūsų rankos
2011.01.11 HomoSanitus / Rūta S.
Prie vaistinės yra nedidelė ambulatorija. Girdžiu, kaip seselė (dabar slaugytoja) dejuoja, kad labai daug žmonių, kad daug lėtinėmis ligomis sergančių kreipėsi norėdami išsirašyti vaistus. Neiškenčiu: –Jūs labai blogai dirbate, nes jei dirbtumėte gerai, visi jūsų pacientai būtų sveiki. –Tu taip garsiai nekalbėk, nes tada vaistinė subankrutuos ir tave atleis iš darbo, - pasigirsta balsas iš gydytojos kabineto..... Susiimu ranka už burnos ir tyliai pėdinu į „savo teritoriją“. Dirbti. Kad nesubankrutuotų ir neatleistų. Valgyti tai norisi. Prieš mane jaunas dailus vyras. Tiesia man kompensuojamų vaistų receptų knygelę. Atsiverčiu. –Na va,  - išsprūsta man. –O taip, - atitaria jis. –Toks jaunas ir tokia liga. –Taip. Knygelėje matau –...
Tyliausia metų aušra
2011.01.02 HomoSanitus / Age
Sausio pirmoji. Už lango ramiausias metų rytas. Telefonas voliojasi visas sutinęs, vakarykščių šviežių žinučių su šventiniais pasveikinimais ir palinkėjimais prisirijęs. Skaitinėju jas ir mąstau. Kodėl žmonės man linki sveikatos? Juk aš jos turiu pakankamai. Kodėl žmonės man linki pinigų? Juk aš jų turiu tiek, kiek man reikia tam, kad normaliai gyventi. Kodėl jie linki man laimės? Išeitų, kad aš jos neturiu. Kodėl, jei man kažko trūksta, susvaigę nuo masinės psichozės, linki tik vieną naktį metuose? Ar dėl to, kad kažkam šovė į galvą paskelbti, jog ši naktis stebuklinga ir mano, jog aš esu savo smegenų sugebėjimais vis dar arba jau vaikas? Mes visi esame „pasodinti ant adatos“. Badomės be atvangos patys ir mokome to amato savo vaikus. Skirtumas gal tik tas, kad...
 
Ar padarys žmogų laimingesniu jo skrydis į Marsą?
2010.09.24 HomoSanitus / Age
Medikams gerai žinoma, kad jeigu žmogus ilgą laiką, o dar blogiau – nuo vaikystės nenaudojo kokios nors savo galvos smegenų dalies, tai ji negrįžtamai praranda savo funkcinius gebėjimus ir atrofuojasi. Pavyzdžiui, jei žmogus buvo aklas nuo vaikystės, tai jam suaugus ir atstatant regėjimą suaugusiam (o tokie atvejai medicinoje žinomi) negalima pilnai atstatyti regėjimo funkcijos. Toks žmogus taip ir neišmoks piešti tai, ką pamato, bet  mokės nupiešti tik  tai, ką apčiupinės pirštais. Tipiškas pavyzdys iš medicinos praktikos: buvusio nuo vaikystės aklo paciento, kuriam atstatytas regėjimas suaugusiame amžiuje, paprašė nupiešti savo namą. Jis jį nupiešė, bet... tik iki to aukščio, iki kurio jis galėjo pasiekti pirštais ir apčiupinėti. To, kas buvo...
Ar galima išgyti ir gerai jaustis nieko nedarant?
2010.01.22 HomoSanitus / Age
Galima. Bet tik vienu atveju – jei jūsų pusbrolis yra ...  Dievas. Ar sunku išmokti vaikščioti ant dviejų kojų? Prisiminkite kiek gūzų ir mėlynių lydėjo šį jūsų kadaise praeitą procesą. O kalbėti? Kiek šveplavote ir gargaliavote tik jums vienam tuomet  suprantamus garsus? Bet išmokote. Išmokote, nes labai to norėjote. Ir to labai atkakliai siekėte. Griuvote, kėlėtės ir vėl bandėte. Veblenote tol, kol liežuvis išmoko paklusti jūsų norams. Ir taip, kol supratote kaip tai daroma. Aš noriu vaikščioti, bet nenoriu to mokytis. Tegul tai padaro kas nors kitas už mane. Aš noriu mokėti kitą kalbą, bet nenoriu to mokytis. Tegul tai padaro kas nors kitas už mane. Aš noriu būti sveikas, tačiau nenoriu to mokytis. Tegul tai padaro kas nors kitas už mane....
 
Medicinos eretiko išpažintis
2009.12.11 HomoSanitus / R.S.Mendelsohn
Robertas S. Mendelsonas (926-1988), žymus Amerikos pediatras, gimė Čikagoje. Medicinos gydytojo laipsnį gavo baigęs 1951 metais Čikagos universitetą. Žymus savo radikaliu požiūriu į mediciną. Ypatingai kritikavo pediatrinę praktiką, vakcinavimą, akušeriją, gydytojus-vyrus, dirbančius akušerijoje. Pasisakė prieš koronarinių arterijų šuntavimą, reguliarias krūtinės  apžiūras moterims   rentgenu, siekiant  išsiaiškinti vėžinius krūties susirgimus. 20 metų dėstytojavo Šiaurės-Vakarų universitete medicinos fakultete, tiek pat metų buvo asocijuotu pediatrijos, visuomenės sveikatos ir profilaktikos medicinos profesoriumi Iljinojaus universitete. 1980 pradžioje buvo Nacionalinės sveikatos federacijos prezidentu. Vadovavo Iljinojaus valstijos Medicinos licencijavimo komitetui. Aktyviai...
Sveikas gyvenimo būdas
2008.10.25 HomoSanitus / Age
Pasaulis yra nuolatiniame kitime. Pirminė to priežastis -  nuolatinė visatos pulsacija ir plėtimasis. Dėl šios priežasties visa gyvybė irgi kinta ir, norėdama kuo ilgiau išlikti laike, ji turi kuo geriau prisitaikyti prie aplinkos. Gyvūnai tą tik ir tedaro – prisitaiko prie aplinkos. Mes gi, civilizuotieji žmonės, iš paskutiniųjų stengiamės ne patys keistis, bet pakeisti gyvenamą aplinką ir pritaikyti ją savo reikmėms. Sangrąžinės dalelytės „si“ mums nereikia. Mes ją pametėm bevystydami savo civilizaciją. Tik ar ilgam? Juk keisdami aplinką taip iki galo ir nepažinę visų jos kitimo dėsnių bei ryšių, elgiamės labai neapdairiai. Tai tolygu bandymams neutralizuoti sprogmenį, iki galo nežinant jo veikimo principo. Blogiausia, kad to iš tikro jau įvykusio sprogimo nelabai kas nori matyti ir jį...
 
Žmogus, gebėjęs sėkmingai operuoti purve
2008.09.09 HomoSanitus / Age
Aleksandras S. Samochotskis gimė Odesoje, 1890 metais ir pragyveno 96 metus. Vien šis faktas vertas pagarbos, nes Odesos gyventojų gyvenimo trukmė viena trumpiausių buvusioje TSRS teritorijoje. A.Samochotskis baigė Odesos universiteto medicinos fakultetą ir pirmojo pasaulinio karo metu dirbo chirurgu fronte. Pirmuosius savo atradimus gydytojas padarė sunkiose apkasų sąlygose, kur tradicinė medicina buvo bejėgė prieš visiškai antisanitarines darbo salygas, gangreną ir sepsį. Būtent ten, visiškai nesteriliose sąlygose, A.Samochotskis atrado, kad, esant tam tikrom aplinkybėm, žmones galima operuoti ir tranšėjų purve, neplautomis rankomis, purvinu nesteriliu instrumentu, tuo pačiu išvengiant kokių nors didelių komplikacijų pacientų sveikatai. Dauguma gydytojo pacientų ne tik išgyvendavo, bet ir...
Sveikti - keisti gyvenimą
2008.09.07 HomoSanitus / Age
Liga visada turi vieną iš dviejų kilmės šaltinių: ji kyla arba nuo susirgusiojo aplinkos sąlygų ir jo elgesio, arba nuo dievo, tai yra tų faktorių, kuriuos įtakoti yra sunku ar neįmanoma – genų, likimo, situacijos... Tai, kas priklauso nuo dievo, palikite ramybėje, nes  tegalite vienokiu ar kitokiu intensyvumu ir būdu pasimelsti (jei matote prasmę tame) jam, taip tikėdamiesi sulaukti jo palankumo ir pagalbos. Nors, tiesą sakant, naivokai ir keistai turėtų atrodyti jam  žmogaus bandymas įtikinti dievą tobulinti ir keisti tik jį, žmogų, ir pamiršti, pavyzdžiui, bakterijų tobulinimą ir dauginimą. Taigi dievo reikalus palikite jam ir pagalvokite apie kitą ligos kilmės šaltinį – jūsų pačių elgesį ir sąlygas, kuriose gyvenate.   Trumpas pavyzdėlis iš realybės, kurioje gyvename: šeimos...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Viskas ateina laiku, tik protas - po laiko.
Liaudies išmintis
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės