Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Liktarna pakliuvusiam tunelin
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Sveikatos filosofija / Liktarna pakliuvusiam tunelin
Tik tas, kas žino labai daug, supranta,
jog žino pakankamai mažai.

Dažnas skaitytojas komentaruose klausia apie vieną ar kitą ligą ar negalavimą, prašo tai paanalizuoti detaliau. Toks prašymas   yra neteisingas savo esme, nes ligų žmogaus gyvenime iš tikro nėra. Tėra medžiagų apykaitos sutrikimai, dar kitaip sakant – disbalansai, yra įgimti organizmo ypatumai ir dar yra traumos. Traumos gali būti tiek fizinės, tiek psichinės. Abiem atvejais organizme tai pasireiškia irgi medžiagų apykaitos sutrikimu. Sutrikimų klasifikavimas į ligas pagal simptomų pasireiškimus yra neteisingas.

Organizme esantis vienas ir toks pats sutrikimas gali pasireikšti  skirtingomis ligomis. Pavyzdžiui, jei organizme trūksta kokios nors aminorūgšties ir ląstelė negali pastatyti savo specifinio baltyminio karkaso, dėl to blogai struktūrinamas vanduo ląstelėje ir to pasekmė bus – blogai pritraukiamas į ląstelę kalis. Kalio trūkumas ląstelėje gali organizme sukelti visą eilę  simptomų – širdies ritmo problemas, kraujo spaudimo problemas ir t.t. Galima pradėti gydyti širdies ritmo sutrikimus tam skirtais vaistais, galima mėginti numušinėti vaistais ir kraujo spaudimą, tačiau  pasveikimas, o ne laikinas pagerėjimas, ateis tik tada, kai bus organizmui duota trūkstama aminorūgštis ir sudarytos sąlygos jai pasisavinti.

Pasaulinė sveikatos organizacija yra dariusi tyrimą kaip ir kokie faktoriai įtakoja  sveikatą. Buvo išanalizuotas didelis kiekis žmonių ir paaiškėjo, kad sveikatą 15% procentų įtakoja genai, 15%  ekologija, 20% – medicina kartu su farmacijos pramonės atradimais ir net 50% – gyvenimo būdas. Jei žmogus ateina pas gydytoją ir tikisi, kad jo problemas išspręs gydytojas, tėra 20% tikimybės, kad gydytojui tai pavyks. Tačiau, jei žmogus išsikelia gyventi atokiau į kaimą, ima vartoti ekologiškus maisto produktus, gerti normalų vandenį ir pakeičia savo gyvenimo būdą, tuomet gydytojo šansai jį pagydyti tampa labai dideli – net 85%.

Kai žvalgysitės po vaistinės lentynas ir vitrinas, visuomet prisiminkite šią statistiką ir gerai pagalvokite, ar iš tikrųjų norite dalyvauti šioje dvidešimties procentų  loterijoje, kurioje šansų atsikratyti problemos iš tiesų yra ne taip jau daug.

Visuomenėje įsišaknijo keistas požiūris – imta manyti, kad liga – tai kažkoks atskiras reiškinys ar baubas, kurį galima pribaigti vaistais ar nusmeigti chirurgo peiliu.

Liga – tėra garsiai sukaukęs simptomas, signalizuojantis, jog ėmėte savo organizmą vairuoti keliu visiškai nepritaikytu to organizmo techninėms charakteristikoms. Reikia keisti kelią, o ne bandyti lėkti juo toliau pasidėjus po užpakaliu, kad nekratytų, minkštesnę pagalvę, įmantriai pasiūtą kokio nors farmacijos fabriko. Liga – tai nesilaikymo organizmui skirtų techninių sąlygų pasekmė. Ji gali būti ištęsta laike ir pasireikšti chronišku susirgimu, arba greita ir pasireikšti trauma.

Žmonės nesupranta, jog evoliucijoje išdirbto organizmo reagavimo į aplinką mechanizmo apgauti nepavyks niekaip. Patirto streso metu išsiskyrusių hormonų negalima niekaip kitaip sunaikinti, kaip tik fizine veikla. Jei nesunaudosite išsiskyrusių streso hormonų fizinei veiklai jūs, jie sunaudos tada jus. Ir žmonės, ir daugelis gydytojų mano, kad streso pasekmes kompensuoti galima raminančiais vaistais ar lopšinės pasiklausymu. Streso hormonus moka ir gali neutralizuoti tik jūsų raumenų skaidulos, kurias tai padaryti gali priversti tik jūsų supratimas ir valia. Lygiai taip pat žmonės nesupranta, jog negali jų organizmai per kelis šimtmečius priprasti „važiuoti“ kuru, kurį pelno besivaikydamas sukūrė koks nors verslininkas ar smalsumo genamas modifikavo genų inžinierius.

Nuo vaikystės matydami atskirų profesijų gydytojus, žmonės pradėjo manyti, kad ir jų organizmai yra suskirstyti į atskirai ir nepriklausomai vienas nuo kito funkcionuojančius organus ir sistemas. Kuo toliau, tuo dažniau  kyla jiems noras spręsti rebusus „kuo patepti dantenas, kad jos nustotų kraujuoti?“

Kad suprastumėte, apie ką čia rašome, analogija: nelabai sąžiningi ar nepakankamai smegenų turintys elektrikai pastatė elektros pastotę miesto rajone taip ir tokią, kad elektros įtampa tinkle nuolat šokinėja labai plačiose ribose. To pasekmė – nuolat sudegantys to rajono gyventojų prietaisai, kuriuos jie po eilinio susvilimo veža meistrams remontuoti. Šie, norėdami išlaikyti klientą ir parodyti savo sumanumą, ima tobulinti prietaisus – kas sugalvoja kokias nors apsaugas, kas keičia dažniausiai sudegančias detales atsparesnėmis... Visi turi darbo, visi turi veiklos, o meistrai dar ir neblogą pelną. Sistema sukasi ir niekas joje nekeičiama, nes kai kam tai yra patogu, o kai kas neturi supratimo kaip tai padaryti. Tačiau tereikia pašalinti pirminę priežastį – pašalinti pastotėje elektrikų broką ir visos problemos išsispręs savaime ir ilgam laikui. Tiekiama stabilių parametrų įtampa išsprendžia problemą iš esmės ir atpalaiduoja daugelį nuo  šio įkyrėjusio galvos skausmo.

Mūsų sveikatos apsaugos sistemoje dabar vyksta labai panašiai – nešame savo susvilusius organus pas odontologus, kardiologus, endokrinologus, pulmonologus ir kitokius ...logus, kad šie jiems sugrąžintų funkcionalumą, visai nesuvokdami, kad tereikia pakeisti mąstymą savo pastotėje ant pečių ir pradėti prietaisus-organus maitinti ne kuo papuola, bet tuo, ką numatė organizmo konstruktorius prieš daug tūkstančių metų. Tik nustojus neatsakingai elgtis su savo kūnu, nustojus dėti ir pilti į jį gudragalvių „meistrelių“ siūlomus „patobulintus“ maisto variantus, galima bus užmiršti takus pas apsiskelbusius sveikatos saugotojais baltachalačius angelus.

Didžioji dauguma žmonių nenori ar jau nebesugeba suprasti, jog darkydami savo kūną vis aktyviau farmacijos ir chemijos pramonės siūlomomis naujovėmis, o po to daugindamiesi, mes ne tik perduodame turimas problemas savo palikuonims, bet ir vis labiau giliname jas. Nesupranta žmonės, jog vartodami niekam tikusį maistą ir gerdami iš bekraštės farmacijos jūros, mes keičiame savo genetiką taip, kad greitai nebegalėsime vartoti nei to, ką vis siūlys išradingieji maisto pramonės „specialistai“, nei  to, ką numatė mus kadaise kūręs konstruktorius.

Kai sergantis pacientas praveria gydytojo kabineto duris ir nutupia į palaimingą kėdę priešais jį, abiejų bendraujančių pusių galvose minčių prigimtis labai panaši – vienas mąsto, ką čia jam tokio paskyrus, kitas – ką jis man tokio veiksmingo išrašys. Ir labai jau retai kurioje nors pusėje gimsta mintis „o ką gi čia apribojus jam ar sau, kad jo ar mano organizmas imtų pats sveikti?“ Žinote kodėl toks klausimas tapo nebepopuliarus? Po jo uždavimo ir rasto atsakymo į jį, nėra už ką paimti pinigų, nes šios rekomendacijos nepavyks supakuoti į dailią dėžutę ir suraityti ant jos įmantraus  lotyniško pavadinimo. Tiesa, yra viena kryptis medicinoje, kuri bando aiškintis ko nereiktų daryti pacientui, kad šis imtų sveikti, tačiau ir šios krypties atstovai priversti pakuoti  cukraus žirniukus į  tokias pačias dailias dėžutes ir rašyti ant jų skirtingus lotyniškus pavadinimus, o po to brukti juos už gerą kainą. Kitaip reklamos ir idiotizuoto gyvenimo užprogramuotas pacientas niekaip nesutiks palikti kabinete dėmesio vertos sumos.

Priešybių vienybės dėsnis galioja ir skirsto viską, kas pakliūva į jūsų organizmą per nosį, odą ar burną, tik į dvi kategorijas: maistą arba nuodą (moksliškai – antigeną). Kas gi yra maistas mums? Tai medžiagos, kurios organizme palaiko Belousovo-Žabotinskio reakcijas, tai yra oksidatoriai, reduktoriai ir katalizatoriai, numatyti suktis Krebso cikle. Tiesa, organizmas dalį ne maistinių medžiagų imuninio atsako metu sugeba paversti maistu, tačiau tai jau labai neekonomiškas būdas maitintis. Galite ant vaistų dėžutės gražiausiomis aukso raidėmis užrašyti „MAISTAS“, tačiau jos turinio skaitytojo  apgauti niekaip nepavyks – jis puikiai skiria kas yra kas ir reaguos į jį taip, kaip numatyta organizmo programoje – kaip į antigeną. Jei antigenas bus stambus, grubus ir netirpus, jis, nukeliavęs tuos dešimtį metrų ir paerzinęs žarnokus, iškris tolimesnei kelionei į unitazą. Jei antigenas bus smulkus ar tirpus, jis paklius pirmiausia į organizmo sisteminį lygį ir, jei ten imuninio atsako etapuose jis nebus fermentų, riebiųjų rūgščių ar lipoproteinų neutralizuotas, paklius giliau – į organus, audinius ir ląstelę. O kai paklius jau į ją ir atveju, kai ląstelinis imuninis atsakas nebepajėgs jo įveikt, tuomet prasidės organizme efektai, apie kuriuos eilinis gydytojas net nenumano. Visi gydytojai gerai žino, jog deguonies aktyvioje formoje perteklius organizmui yra žalojantis faktorius ir jam neutralizuoti reikalingi antioksidantai. Kovos su laisvaisiais radikalais metodai pakankamai gerai išstudijuoti. Tačiau beveik nearti dirvonai yra kitame lauke – ten, kur organizme prasideda saulės šviesos atspindėjimo ir sugėrimo dalykai.

Jei skaitėte HS straipsnį apie organizmo fotofiltrus, tuomet turėjote suprasti, jog organizmas iš esmės ginasi tik nuo dviejų jį žudančių aplinkos faktorių – deguonies ir saulės šviesos. Apie deguonį pakankamai nemažai žinoma, tačiau kaip įtakoja procesus saulės šviesa, žinoma tik dalinai – vitaminų sintezės skatinimas, cheminių reakcijų katalizavimas, kai kurių hormonų sintezės reguliavimas... visa tai yra žinoma, tačiau keletas esminių momentų nėra žinoma daugeliui gydytojų. Kiekvienas antigenas  yra ir daugiau ar mažiau šviesą absorbuojantis  elementas, kuris ją sugėręs, po to ją išspinduliuoja kitame bangos ilgio diapazone ir kita kryptimi, nei tai daro paties organizmo ląstelė. Visos organizme vykstančios reakcijos yra fotocheminės, tai yra jose dalyvauja ir banginis faktorius. Viskas, kas nėra maistas, bet pakliuvo į organizmą, tampa jame šviesą sugeriančiu, transformuojančiu ir po to išspinduliuojančiu elementu. Kuo antigenas (svetimkūnis) artimesnis juodam kūnui, tuo jis šį procesą vykdo aktyviau. Kuo tai pavojinga? Tuo, kad nuosava  švari organizmo ląstelė skatina joje vykstančias fotochemines reakcijas savo DNR spinduliuojama specifinio ilgio banga. Kuomet ląstelėje atsiranda dar vienas ar keletas šviesą sugeriančių ir po to ją išspinduliuojančių, bet kitu bangos ilgiu, elementų (antigenų), štai tuomet ir prasideda organizmo kūrėjo programoje nenumatyti interferenciniai ir kitokie efektai, kuriuos medicina įvardija labai įvairiai – alergijomis, psichozėmis, astmomis, vėžiais ... jiems dabar prikurta jau 23 000 pavadinimų.

Liga – yra organizmo nervų sistemos reakcija į pakliuvusį jo vidun antigeną. Ši reakcija skirta tam, kad sukelti imuninį atsaką ir jo metu pašalinti svetimą ir visai nenumatytą „konstruktoriaus“ medžiagą iš organizmo. Nepašalinant nenumatytų organizme medžiagų, jis palaipsniui virstų į  juodą kūną ir kova su saulės šviesa būtų labai greitai pralaimėta.

Mes esame sveiki tol, kol sugebame savo organizme organizuoti tinkamą gynybą nuo deguonies ir saulės šviesos. Kai tik ši gynyba susilpnėja, prasideda vis sunkesnės ligos (vis didesnė reakcija į svetimkūnius), o kovoja ir ginasi organizmas tik iki tam tikros užterštumo ribos. Vėliau jis „nuleidžia rankas“ ir tik nuo žmogaus sklindantis specifinis kvapas išduoda, kad jo organizmas vis labiau panašėja į absoliučiai juodą kūną ir prie jo nenumaldomai artėja gražuolė absoliučioji išlaisvintoja, kuri dabinasi tik juoda spalva. Kiekviena į save įsileista materijos dalelė, kuri nėra maistas, mūsų kūną rengia vis juodesniu rūbu, kuris vieną gražią aplinkiniams, bet ne jums, dieną pavirsta mediniu makintošu.

Ar jau matote šviesą šio tamsaus tunelio gale? Ne? Tuomet teks toliau skausmingai daužyti nuosavą ir taip jau nelabai suvokiančią  galvą į  farmacijos fabrikų ir klinikų koridorių  sienas. O jei visgi sušmėžavo tolumoje šiokia tokia prošvaistė, tuomet jums pasisekė, irkitės link jos aktyviau ir, jei nenuleisite irklų, ateis momentas, kai pamatysite pilną vaizdą, kurio nedarkys saridono beieškančių bobelių klyksmai ir nuo bezdalų oran pakilę espumizano ieškovai.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (13)
 
Moterims, ir ne tik...
2012.05.22 HomoSanitus / mis pis
tąvakar, visai nejučiomis, pakėliau   akis  į     tamsą ir    netikėtai                  ją - išvydau joje  nebuvo nieko  labiau už ją pačią, tik  ji  viena,  vienui viena - švelnybių              švelnybė tirščiausia jon    neištiesi   -       rankų, jos nepašauksi                 ir neprakalbinsi, ji   gosli  lyg  visų     moterų moteris, aprėpčių       aprėptis,     ...
Sveikata per verslo prizmę
2012.02.15 HomoSanitus / Age
Mes savo vaikus mokome Pitagoro teoremos, nors tik nedidelės dalies gyvenime ji bus kasdien reikalinga. Mes savo vaikų visai nemokome savęs pažinimo bei pajautimo, nors šie dalykai gyvenime yra patys svarbiausi. Gyvename visuomenėje, kurioje nori ar nenori, bet beveik visi esame priversti būti verslininkais, nes turime pirkti... – maistą. Jo pirkimas – tai sandėris tarp pardavėjo ir pirkėjo, ir šis kasdienis keleto dešimčių litų mažytis sandėris dažnai yra kur kas svarbesnis, nei tie milijonus kraunantys, kurie sudaromi prabangiuose ofisuose. Parduotuvė ar turgus mums siūlo  ir mes  perkame. Arba neperkame. Bet dažniausiai perkame, nes esame kūno  fiziologijos verčiami laikas nuo laiko valgyti. Jų maistas – mūsų pinigai. Parduodu – perku. Ar geri verslininkai esame šiame nuolatiniame ir...
 
Žvilgsnis iš anapus
2012.02.14 HomoSanitus /
Jei  turite benzinu varomą automobilį, kokį kurą pilate į degalų baką? O jei turite dyzelinu varomą – tada kokį pilate? O bandėte pilti kitokį, nei reikia? O gal turėjote norą pilti kitokį? O gal toks noras buvo, ir Jūs net kreipėtės į automobilių  meistrus, kad patartų, ką reikėtų įpilti į benziną, kad jį būtų galima pilti į dyzelinu varomo  automobilio degalų baką, ar į dyzeliną, kad jį būtų galima pilti į benzinu varomą automobilį? Neeee???!!!! Jūs niekada taip nesielgėte? Deja... –Aš žinau, kad negaliu valgyti blynų, bet gi va... Aš labai negerai jaučiuosi, duokite man ko nors nuo skrandžio. –Norėčiau stipresnių vaistų nuo refliukso. Kažkokius gėriau, bet nelabai padėjo, duokite, tik labai stiprių. Aš žinau, man kenkia visi desertai, bet ar gali jų atsisakyti? Ne, ne,...
Richard Dawkins: žmogaus kūnas
2012.02.06 HomoSanitus /
Richard Dawkins - medicinos daktaras, evoliucinis biologas. Visame kūne, visos dalys suprojektuotos pagal kompromiso taisykles. Ar žmogaus kūnas - mašina? Ne, nes mašinos gaminamos identiškos šablonui. Nėra normalaus genomo - tik genai - ir atrankos metu atrenkami tinkamiausi. Organizme yra bakterijos ir jos dauginasi bei vystosi labai greitai, kaip mūsų organizmas gali būti atsparus, jei jis lėtas? Mūsų imuninė sistema kovoja ir turi atminti. Genų atranka veikia panašiai kaip stiklainis pilnas smulkių monetų - išimant tik stambius centus, po kurio laiko lieka visiška smulkmė. Žmogaus akis - tobulumo pavyzdys. Ne tobuliausios akies, bet puikus pavyzdys, iliustruojantis, kodėl kūnas nėra "suprojektuotas" (designed). Akyje yra "akloji dėmė", kur nieko nesimato (beje, visi gyvūnai ją...
 
Dvi ligonių kategorijos
2012.01.15 HomoSanitus / Age
Ligonius visada galima suskirstyti į dvi kategorijas – tipiškus ir netipiškus. Tipiškas ligonis ateina pas gydytoją su nuostata: „Taaaip...ten aš buvau, tą aš jau išbandžiau, pabandysiu dabar nueiti pas šituos – o jeigu padės?!“ Ašis, apie kurią sukasi tipiško ligonio mintys – staiga arba o gal. Tai yra todėl, kad tipiškas ligonis mažai arba visai nesidomi savo būsenos priežastimi. Jį šimtą kartų labiau domina atsakymas į klausimą „Ir ką dabar daryti?“. O tai, savo ruožtu, yra todėl, kad tipiškas ligonis visa savo esybe tikisi išlaikyti nepaliestą tą patį gyvenimo būdą, tą žudančių įpročių, įsitikinimų ir mentalinių nuostatų rinkinį, kurie ir padarė jį ligoniu. Šūksniukai iš serijos „Oi, nu...
Kimatika
2011.12.23 HomoSanitus / Age
Kimatika – tai mokslas apie formas kuriančias bangų savybes. Kimatika tiria bangų savybes, Šį terminą pirmą kartą pavartojo šveicarų mokslininkas Hans Jenny (graikų kalboje „kyma“ - banga). Pirmą kartą fotojuostelėje mokslininkas užfiksavo garso bangos poveikį įvairios kilmės medžiagoms – smėliui, vandeniui, moliui, kurios pabertos ant plieno plokštelės, veikiamos įvairaus dažnio virpesių, sudarydavo tvarkingą piešinį. Piešinio vaizdai priklausė nuo bangos dažnio – kuo aukštesnio dažnio banga, tuo sudėtingesnis piešinys, gautas garso bangų poveikyje. Anglų kalba: Rusų kalba:
 
Kodėl ligų daugėja ir jos sunkėja
2011.12.22 HomoSanitus / Age
Klausimas, kuris kartais suskamba dar nepraradusio  blaivesnio mąstymo dovaną galvoje: „Kodėl susirgimai sunkėja ir jų daugėja? Atsakymas būtų toks      Pagrindinės priežastys, dėl kurių susirgimai nestovi ties kažkokia riba, o auga, yra sekančios: Maistinės     Preparatų iš vaistinės vartojimas     Cheminiai priedai maiste ir gėrimuose, suteikiantys reikiamą „skonį“ ir savybes.     Transformuoti riebalai ir cukraus perteklius.     Vartojimas maistui produktų, kuriuose yra mielės. Aplinkos ir technologinės     Visur prasiskverbiantys technogeninės kilmės elektromagnetiniai laukai (ypatingai pavojingos mobilaus ryšio sistemos).     Automobilių išmetamos dujos, kuriose yra kancerogenai...
Laikai nauji, o dainos senos
2011.09.12 HomoSanitus /
Paracelsą galite pakeisti Revici, Kochu, Samochotskiu....ir kitais genialiais žmonėmis. Niekas nuo to nepasikeis. Tik dekoracijos dabar modernesnės...  Vaizdas filme nėra toks svarbus – esmė yra tekste.
 
Ką rinktis – ketinimą ar norą?
2011.05.02 HomoSanitus / Age
Tie, kam teko užsiiminėti kulkinio šaudymo sportu, žino, jog yra pratimas, kurio metu šaudoma gulomis. Jį atliekant, šautuvo padėtis būna pakankamai stabili, ir taikinio, skirtingai nei šaudant stačiomis, „gaudyti“ nereikia. Tereikia tiksliai nukreipti šautuvo taikiklį į taikinį ir iš lėto, sustabdžius kvėpavimą, švelniai nuspausti gaiduką, ir, jei šoviniai kokybiški bei nėra vėjo, šūviai visi bus centre. Tačiau tereikia nuspaudžiant įsileisti į save mažytę mintelę „O gal nebus centre?“ ir, nors akis rodys, jog taikiklis įprastoje vietoje, o pirštas atlikinės lyg ir tą patį veiksmą, šūvis bus ne į centrą. Gulomis taikliai šaudo ne tie, kurių akis taikli ar tvirta ranka, bet tie, kurie sugeba viso pratimo metu neįsileisti į save...
Mėsėdžiams pasninkas būtinas
2011.04.22 HomoSanitus / Age
Ar ne keistai atrodo gausiai parduotuvės vežimaitį prisikrovusiam maisto produktų dabartinių laikų žmogui liesas senuolis, kuris pergyveno badmečio, tremčių laikus ir sulaukė garbaus devyniasdešimtmečio  amžiaus. Visi gerai žinom kiek pragyveno, pavyzdžiui, buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras J.Urbšys. Skaitant jo, tremtinio gyvenimo istoriją, nejučiomis mintin atkeliauja klaustukas – kaip gi čia gaunasi, juk nei normalaus maisto, nei tuo labiau vitaminų ar papildų, kai jų labiausiai reikėjo, negavo, o pergyveno ne vieną?  Matyt organizmui lygiai taip pat svarbu laikas nuo laiko maisto visai negauti,  ir ypač, jei žmogus yra mėsėdis. Jei žvelgsime į patį geriausią mokytoją – gamtą, tai joje pamatysime, kad visi gyvūnai periodiškai neturi maisto. Šiaurėje maisto sumažėja žiemą,...
 
Ex post facto
2011.03.24 HomoSanitus / Donatas T
Po sunkios darbo savaitės, sėdėdamas prie TV ir žiūrėdamas kakadu, švenčiau sekmadienį. Bejunginėjant kanalus, dėmesį patraukė nacionalinio transliuotojo laidos apie sveikatą „Pulsas“ rodyta istorija apie ką tik gimusią mergaitę, kuriai buvo atlikta operacija, ištaisiusi kompleksinę įgimtą širdies ydą. LTV „Pulsas“ 2011 03 06 Be abejo, mažylės tėvams šis įvykis atrodo kaip pats didžiausias gyvenimo stebuklas, medikams – didelė chirurgijos mokslo pergalė, o plačiajai visuomenei – tai humanizmo ir techninės pažangos triumfas, įkvepiantis pavyzdys, neleidžiantis suabejoti mūsų civilizacijos pasirinkto kelio tiesumu ir moralumu. Tačiau kokia bus šios mergaitės gyvenimo kokybė? Ko gero, ji niekada negyvens pilnavertiškai: operaciją lydės operacija, tyrimas keis...
Mūsų rankos
2011.01.11 HomoSanitus / Rūta S.
Prie vaistinės yra nedidelė ambulatorija. Girdžiu, kaip seselė (dabar slaugytoja) dejuoja, kad labai daug žmonių, kad daug lėtinėmis ligomis sergančių kreipėsi norėdami išsirašyti vaistus. Neiškenčiu: –Jūs labai blogai dirbate, nes jei dirbtumėte gerai, visi jūsų pacientai būtų sveiki. –Tu taip garsiai nekalbėk, nes tada vaistinė subankrutuos ir tave atleis iš darbo, - pasigirsta balsas iš gydytojos kabineto..... Susiimu ranka už burnos ir tyliai pėdinu į „savo teritoriją“. Dirbti. Kad nesubankrutuotų ir neatleistų. Valgyti tai norisi. Prieš mane jaunas dailus vyras. Tiesia man kompensuojamų vaistų receptų knygelę. Atsiverčiu. –Na va,  - išsprūsta man. –O taip, - atitaria jis. –Toks jaunas ir tokia liga. –Taip. Knygelėje matau –...
 
Tyliausia metų aušra
2011.01.02 HomoSanitus / Age
Sausio pirmoji. Už lango ramiausias metų rytas. Telefonas voliojasi visas sutinęs, vakarykščių šviežių žinučių su šventiniais pasveikinimais ir palinkėjimais prisirijęs. Skaitinėju jas ir mąstau. Kodėl žmonės man linki sveikatos? Juk aš jos turiu pakankamai. Kodėl žmonės man linki pinigų? Juk aš jų turiu tiek, kiek man reikia tam, kad normaliai gyventi. Kodėl jie linki man laimės? Išeitų, kad aš jos neturiu. Kodėl, jei man kažko trūksta, susvaigę nuo masinės psichozės, linki tik vieną naktį metuose? Ar dėl to, kad kažkam šovė į galvą paskelbti, jog ši naktis stebuklinga ir mano, jog aš esu savo smegenų sugebėjimais vis dar arba jau vaikas? Mes visi esame „pasodinti ant adatos“. Badomės be atvangos patys ir mokome to amato savo vaikus. Skirtumas gal tik tas, kad...
Ar padarys žmogų laimingesniu jo skrydis į Marsą?
2010.09.24 HomoSanitus / Age
Medikams gerai žinoma, kad jeigu žmogus ilgą laiką, o dar blogiau – nuo vaikystės nenaudojo kokios nors savo galvos smegenų dalies, tai ji negrįžtamai praranda savo funkcinius gebėjimus ir atrofuojasi. Pavyzdžiui, jei žmogus buvo aklas nuo vaikystės, tai jam suaugus ir atstatant regėjimą suaugusiam (o tokie atvejai medicinoje žinomi) negalima pilnai atstatyti regėjimo funkcijos. Toks žmogus taip ir neišmoks piešti tai, ką pamato, bet  mokės nupiešti tik  tai, ką apčiupinės pirštais. Tipiškas pavyzdys iš medicinos praktikos: buvusio nuo vaikystės aklo paciento, kuriam atstatytas regėjimas suaugusiame amžiuje, paprašė nupiešti savo namą. Jis jį nupiešė, bet... tik iki to aukščio, iki kurio jis galėjo pasiekti pirštais ir apčiupinėti. To, kas buvo...
 
Ar galima išgyti ir gerai jaustis nieko nedarant?
2010.01.22 HomoSanitus / Age
Galima. Bet tik vienu atveju – jei jūsų pusbrolis yra ...  Dievas. Ar sunku išmokti vaikščioti ant dviejų kojų? Prisiminkite kiek gūzų ir mėlynių lydėjo šį jūsų kadaise praeitą procesą. O kalbėti? Kiek šveplavote ir gargaliavote tik jums vienam tuomet  suprantamus garsus? Bet išmokote. Išmokote, nes labai to norėjote. Ir to labai atkakliai siekėte. Griuvote, kėlėtės ir vėl bandėte. Veblenote tol, kol liežuvis išmoko paklusti jūsų norams. Ir taip, kol supratote kaip tai daroma. Aš noriu vaikščioti, bet nenoriu to mokytis. Tegul tai padaro kas nors kitas už mane. Aš noriu mokėti kitą kalbą, bet nenoriu to mokytis. Tegul tai padaro kas nors kitas už mane. Aš noriu būti sveikas, tačiau nenoriu to mokytis. Tegul tai padaro kas nors kitas už mane....
Medicinos eretiko išpažintis
2009.12.11 HomoSanitus / R.S.Mendelsohn
Robertas S. Mendelsonas (926-1988), žymus Amerikos pediatras, gimė Čikagoje. Medicinos gydytojo laipsnį gavo baigęs 1951 metais Čikagos universitetą. Žymus savo radikaliu požiūriu į mediciną. Ypatingai kritikavo pediatrinę praktiką, vakcinavimą, akušeriją, gydytojus-vyrus, dirbančius akušerijoje. Pasisakė prieš koronarinių arterijų šuntavimą, reguliarias krūtinės  apžiūras moterims   rentgenu, siekiant  išsiaiškinti vėžinius krūties susirgimus. 20 metų dėstytojavo Šiaurės-Vakarų universitete medicinos fakultete, tiek pat metų buvo asocijuotu pediatrijos, visuomenės sveikatos ir profilaktikos medicinos profesoriumi Iljinojaus universitete. 1980 pradžioje buvo Nacionalinės sveikatos federacijos prezidentu. Vadovavo Iljinojaus valstijos Medicinos licencijavimo komitetui. Aktyviai...
 
Devyni amatai , o dešimtas ...sotis
2009.06.03 HomoSanitus / Age
Kai žvilgsnį domina tik kokia nors viena siaura  sritis,  į ją gilinantis - akis nebetreniruojama. Ilgainiui ji jau aplinkos nebemato – tam jai reikia akinių. „1920 metų pradžioje filosofas K.D.Broudas įvedė terminą „netikėtos savybės“... kurios pasireiškia tik esant tam tikro lygio sudėtingumui, bet neegzistuoja esant žemesniam sudėtingumo lygiui. Biologų  iškeltos idėjos ... sudarė sąlygas atsirasti naujam mąstymui – sisteminiam mąstymui, besiremiančiam ryšiais, santykiais, kontekstu. Sisteminio mąstymo požiūriu, esminėmis organizmo, arba gyvos sistemos,  savybėmis yra visumos savybės, kurių neturi nė viena atskirai paimta jo sudėtinė dalis. Didžiausiu šoku XX amžiaus mokslui tapo faktas, kad negalima sistemos  suprasti analizės pagalba. Dalių savybės...
Sveikas gyvenimo būdas
2008.10.25 HomoSanitus / Age
Pasaulis yra nuolatiniame kitime. Pirminė to priežastis -  nuolatinė visatos pulsacija ir plėtimasis. Dėl šios priežasties visa gyvybė irgi kinta ir, norėdama kuo ilgiau išlikti laike, ji turi kuo geriau prisitaikyti prie aplinkos. Gyvūnai tą tik ir tedaro – prisitaiko prie aplinkos. Mes gi, civilizuotieji žmonės, iš paskutiniųjų stengiamės ne patys keistis, bet pakeisti gyvenamą aplinką ir pritaikyti ją savo reikmėms. Sangrąžinės dalelytės „si“ mums nereikia. Mes ją pametėm bevystydami savo civilizaciją. Tik ar ilgam? Juk keisdami aplinką taip iki galo ir nepažinę visų jos kitimo dėsnių bei ryšių, elgiamės labai neapdairiai. Tai tolygu bandymams neutralizuoti sprogmenį, iki galo nežinant jo veikimo principo. Blogiausia, kad to iš tikro jau įvykusio sprogimo nelabai kas nori matyti ir jį...
 
Žmogus, gebėjęs sėkmingai operuoti purve
2008.09.09 HomoSanitus / Age
Aleksandras S. Samochotskis gimė Odesoje, 1890 metais ir pragyveno 96 metus. Vien šis faktas vertas pagarbos, nes Odesos gyventojų gyvenimo trukmė viena trumpiausių buvusioje TSRS teritorijoje. A.Samochotskis baigė Odesos universiteto medicinos fakultetą ir pirmojo pasaulinio karo metu dirbo chirurgu fronte. Pirmuosius savo atradimus gydytojas padarė sunkiose apkasų sąlygose, kur tradicinė medicina buvo bejėgė prieš visiškai antisanitarines darbo salygas, gangreną ir sepsį. Būtent ten, visiškai nesteriliose sąlygose, A.Samochotskis atrado, kad, esant tam tikrom aplinkybėm, žmones galima operuoti ir tranšėjų purve, neplautomis rankomis, purvinu nesteriliu instrumentu, tuo pačiu išvengiant kokių nors didelių komplikacijų pacientų sveikatai. Dauguma gydytojo pacientų ne tik išgyvendavo, bet ir...
Sveikti - keisti gyvenimą
2008.09.07 HomoSanitus / Age
Liga visada turi vieną iš dviejų kilmės šaltinių: ji kyla arba nuo susirgusiojo aplinkos sąlygų ir jo elgesio, arba nuo dievo, tai yra tų faktorių, kuriuos įtakoti yra sunku ar neįmanoma – genų, likimo, situacijos... Tai, kas priklauso nuo dievo, palikite ramybėje, nes  tegalite vienokiu ar kitokiu intensyvumu ir būdu pasimelsti (jei matote prasmę tame) jam, taip tikėdamiesi sulaukti jo palankumo ir pagalbos. Nors, tiesą sakant, naivokai ir keistai turėtų atrodyti jam  žmogaus bandymas įtikinti dievą tobulinti ir keisti tik jį, žmogų, ir pamiršti, pavyzdžiui, bakterijų tobulinimą ir dauginimą. Taigi dievo reikalus palikite jam ir pagalvokite apie kitą ligos kilmės šaltinį – jūsų pačių elgesį ir sąlygas, kuriose gyvenate.   Trumpas pavyzdėlis iš realybės, kurioje gyvename: šeimos...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Amebos evoliucija iki žmogaus filosofams atrodo kaip akivaizdus progresas – nors neaišku ar su ta nuomone sutiktų ameba.
Bertran Rasel
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės