Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Tyliausia met? aušra
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Sveikatos filosofija / Tyliausia met? aušra
Sausio pirmoji. Už lango ramiausias metų rytas. Telefonas voliojasi visas sutinęs, vakarykščių šviežių žinučių su šventiniais pasveikinimais ir palinkėjimais prisirijęs. Skaitinėju jas ir mąstau. Kodėl žmonės man linki sveikatos? Juk aš jos turiu pakankamai. Kodėl žmonės man linki pinigų? Juk aš jų turiu tiek, kiek man reikia tam, kad normaliai gyventi. Kodėl jie linki man laimės? Išeitų, kad aš jos neturiu. Kodėl, jei man kažko trūksta, susvaigę nuo masinės psichozės, linki tik vieną naktį metuose? Ar dėl to, kad kažkam šovė į galvą paskelbti, jog ši naktis stebuklinga ir mano, jog aš esu savo smegenų sugebėjimais vis dar arba jau vaikas?

Mes visi esame „pasodinti ant adatos“. Badomės be atvangos patys ir mokome to amato savo vaikus. Skirtumas gal tik tas, kad kai kurie ima suprasti, jog esa narkomanai, nors dauguma to net nenutuokia, nes ilgame retorinio klausimo „O kam man šito reikia?“ kartojime gebėjimą jausti realybę prarado galutinai. Tos daugumos dalis iš jų niekada taip ir nesuvoks, kokį gyvenimą jie gyvena – už juos galvoja mūsų beveik visuotinai vartojamas narkotikas – gyvenimo būdas. Nesuvoks, nes serga psichine trumparegyste. Ši beveik nepagydoma liga paplitusi taip pat plačiai, kaip ir mūsų gyvenimo būdas.


Velykos, Kalėdos, gimtadienis, vardadienis, šimtadienis, krikštynos, vestuvės, išleistuvės, sutiktuvės, pabaigtuvės, tėvo, motinos, moters, valstybės, nepriklausomybės diena... vardinti dar būtų galima ilgai. Visus šiuos renginius visuomet lydi vienas reiškinys: gausus šventinis stalas, ant kurio dedama viskas, ką pasiūlo maisto pramonė, kurios tikslas vienas – pelnas bet kokia kaina. O kai jos tik toks tikslas, tuomet maisto produktas (ir ne tik maisto) būna pagamintas kuo mažesnėmis sąnaudomis, tai reiškia iš nekokybiškų arba nelabai kokybiškų žaliavų, ir virsta gražiai supakuotu  nuodu, už kurį savo noru dar ir pinigėlius klojame. Yra parduotuvėse kažkiek ir sveiko maisto, bet jo mažuma ir jo kaina tokia, kad jį gali pirkti tik tie, pardavinėjantys savo supermarketuose tą nelabai kokį ar dar ką nors populiaraus arba dirbtinai išpopuliarinto.

Žiūriu į žmogelius šveičiančius šias, atseit, valgomas gėrybes ir galvoju: tik nepasitikintis Kūrėju arba visiškas kvailys gali taip elgtis. O pabandyk jiems ką nors ta tema paaiškinti...  Jie gi viską išmano, nes žiūri TV... O be to ausyse ir filtrai  suinstaliuoti – blaivių minčių į smegenis nebepraleidžia. Kalbos apie sveiką maistą ir tokią pačią mitybą labai greit visiems prie stalo atsibosta ir imamasi gilios  eilinių  žurnališkai televizinių pletkų analizės.

Ir valgo. Ir kalba. Tarpusavyje. Kalba vyresnio amžiaus žmonės apie tai, kam ką skauda, kas kuo susirgo, kas nuo ko jau ligoninėje pjaustomas, o kas namie paskutiniosios laukia... Ir vėl valgo. Ir vėl kalba...

Klasikinė krikščioniška situacija. Tėvams po aštuoniasdešimt, dukrai apie penkiasdešimt. Pas abu tėvus storosios žarnos vėžys. Tėvui pašalino pusę žarnos, mamai – 15 cm. Tėvas paragavo dar ir cheminės  terapijos, mama – spinduliukų. Amžius ir gydymo priemonės ir taip jau nelabai kaip veikiančią psichiką sudarkė stipriai  – dukrai tikras „malonumas“. Malonumas  didelis – juos prižiūrėti. Tėvas ne tik fizinis, bet dar ir psichinis ligonis – ganyti reikia kaip augantį vaiką. Skirtumas tik toks, jog vaikas užaugs, o šis...

Tėvui žarnos suaugimai. Ir vėl... operacija, kad atidalinti nefiziologiškos „pataisos“ padarinius organizme.

Neįgalus tėvas-daržovė,  neįgali mama, o dukrai dar į darbą pinigėlių užsidirbti pragyvenimui...

Dukra pasidaro kraujo tyrimą. Hemoglobinas 102.

Pavalgyti nėra kada net ir to bet kokio maisto. Ilsėtis irgi. Apie pramogas ar gyvenimo džiaugsmą ir minties nėra.

Kuo visa tai baigsis?

Tuo pačiu, kuo ir tėvams, tik  kiek anksčiau. O kol kas tįsia savo krikščionišką kryžių, kuris galutinai užspaudė galvą maitinančias arterijas ir nervus, todėl viskas daroma autopilotui valdant iš centrinio pulto per žydrąjį ekraną.

Bandai paaiškinti, kad jiems, kaip krikščionims, vertėtų labiau pasitikėti dievu, kuriuo jie taip „tiki“, pas kurį sekmadieniais lėkė visą gyvenimą bažnyčion...

Kodėl pasitikėti? Todėl, kad jis numatė nesunkią ir be komplikacijų misijos žemėje pabaigą: vidinis kraujavimas galutinai išsekina geležies atsargas organizme, hemoglobinas krenta, eritrocitų kiekis mažėja, smegenų ir širdies aprūpinimas deguonimi blogėja, koma parai ar kelioms ir... išėjimas. Išėjimas be skausmo, be kančios.

Bet jie gi krikščionys, jie gi gailestingi. Jie iš begalinio gailesčio ir rūpesčio guldo beviltiškus aštuoniasdešimtmečius ant operacinio stalo ir pratęsia gyvenimą. Jie gi negali leisti taip lengvai išeiti be kančios anapilin. Ir žmonės gyvena. „Džiaugiasi“ gyvenimu. Ir jie, ir jų dukra. Nuo to begalinio džiaugsmo  perkaro visi – ir sergantys, ir juos prižiūrinti.

Apie ką aš čia? Apie meilę. Apie tikrą meilę. Dievui ir sau. Dievas sukūrė kiekvieną gyvybę pirmiausia mylėti save, o po to jau savo artimuosius. Nežinote kaip mylėti save? Būkite egoistu. Ir kuo didesniu. Nes kuo didesnis egoistas esate, tuo labiau save saugote, o tada jūsų gyvenimas sveikėja ir ilgėja. Dievui toks elgesys labai patinka, nes jūs tobulėjate, nes jūs priverstas esate tobulėti, nes jums reikia daug ką žinoti, daug ko laikytis, daug ką riboti, kad išgyventumėte ir gyventumėte ilgai ir sveikai.

Norint sužinoti kuris elgesio variantas yra geresnis, tereikia paanalizuot reiškinį kraštutinumuose.

Pirmas variantas: kas bus jei visi savimi nesirūpins, o rūpinsis tik kitais?
Antras variantas: kas bus, jei visi rūpinsis tik savimi?

Kuris variantas labiau patiks dievui? Ar tas, kai žmogus rūpinasi dievo duotu kūnu, siela ir dvasia pats, ar tas, kai šitą reikalą patiki aplinkiniams? Kas gali geriau žinoti ko žmogui reikia, jis pats ar aplinkiniai?

Antrasis variantas labai nekrikščioniškas – visi rūpinasi savimi, o kitais tik tuomet, kai pasirūpina savimi. Ką tai reiškia? O tai reiškia, kad toks žmogus nuolat rūpinasi savimi ir savo sveikata, žvelgdamas kur kas toliau į priekį, nei tas, kuris švenčių proga prie stalo šveičia viską, ką verslininkai suvertė ant stalo. Tai reiškia, kad pašalpų dėl sveikatos sutrikimų sumažėja ženkliai, žmogus išlieka ilgiau darbingas ir neužkrauna savęs didžiule našta artimiesiems ir valstybei.

Dar vienas gyvenimo atvejis. Jauna šeima. Tėvas nuolat domisi sveika gyvensena, tiek teoriškai, tiek praktiškai. Mama nuolat domisi tuo, ką transliuoja TV ir naujomis pakuotėmis parduotuvių lentynose, tiek teoriškai, tiek praktiškai. Gyvenimas bėga nesustodamas, laikas tuo labiau. Šeima jau vidutinio amžiaus. Mama turi šiokių tokių sveikatos problemų ir vis intensyviau žiūri laidas iš serijos „Sveikatos ABC“, po kurių vis dažniau užkimba už farmacininkų kabliuko. Tėvas domisi sveika gyvensena toliau ir vis atranda tiek teoriškai, tiek praktiškai sau naujų dalykų, padedančių senti lėčiau ir geriau jaustis be vaistų ir poliklinikų. Tėvas moka „Sodrai“, ir moka jai už mamą daugiau, nes yra pajėgesnis ir dirba labiau apmokamą darbą. Mama vis dažniau ima nedarbingumo lapelį, kol vieną dieną netampa neįgali – dirbti jau nebegali. Štai ir atsisėda ant tų sveikuolių tėvų sprando, kurie ir toliau moka „Sodrai“.

Vienas bačkorius per TV aiškino apsiputojęs apie privalomą solidarumą, kai reikia mokėti socialinio draudimo mokesčius. Paklauskite ar nori tas tėvas būti solidarus su tais gyvais lavonais, sėdinčiais ant jo ir į jį panašių sprando. Bačkoriui nekilo mintis pasiūlyti būti priverstinai solidariems sveikame gyvenimo būde. O juk tai kur kas geresnis variantas visiems. Kodėl gyvenantis sveiką gyvenimo būdą turi išlaikyti tą stenančią leisgyvių „gudručių“ armiją? Du trečdaliai gaunančių socialines išmokas  tapo neįgaliais per savo tinginystę ir lengviausio, bet trumpo kelio pasirinkimą.

Žmonės idealiai susitvarko namus – kai kurie už pinigus, kai kurie patys, tačiau kai reikia tvarkyti savo organizmą, jie užkalba keistai ir elgiasi po senovei. Vieni sako, kad neturi laiko, nes  už pinigus to padaryti nesigauna, juk reikia paties pastangų. Kiti sako, kad turi daug darbo ir taip – statyti, prižiūrėti, tvarkyti, dirbti. Ir tik maža dalis žmonių susivokia ir skiria pakankamai dėmesio, darbo ir lėšų, kad sutvarkytų savo kūną, o tai reiškia ir savo, o ne kažkieno gyvenimą.

Gyvename vartotojiškoje visuomenėje, todėl būtų keista, jei jos dėsningumai neprasisunktų ir sveikatos sargų – gydytojų elgesyje. Kuomet kreipiatės į gydytoją su kokia nors savo sveikatos problema, šis dažniausiai jums pasiūlys ką nors papildomai padaryt – pavartoti maisto papildų, pagerti kokį nors vaistą ar vaistus, atlikti jūsų kūnui kokią nors procedūrą. Ir daug rečiau, o dažniausiai ir visai ne, jums patars ko nedaryti ar nevartoti – ką išmesti iš mitybos raciono, kokių įpročių atsisakyti...

Gyvenimo situacijose kai reikia rinktis žmonės elgiasi dvejopai. Vieni linkę pasitikėti autoritetu, kurį pasirenka pagal savo supratimo lygį, kiti linkę nepasitikėti kieno nors autoritetu ir pagal savo sugebėjimus aiškinasi kaip jiems toje situacijoje pasielgt, kad būtų daugiau naudos, nei žalos. Laikui bėgant pirmieji toliau vysto savo priklausomybę nuo kažko, o antrieji – kaupia žinias ir tobulėja, nes sekantiems atsakymų ieškojimams sugaišta vis mažiau ir mažiau laiko – sukaupiamos žinios ir patirtis. Pirmuosius galima vadinti vergo tipo žmonėmis arba beždžionėmis, kurioms renkantis poelgį nekyla klausimas „kodėl ir dėl ko?“. Trumpai pasidarę į kairę ir dešinę, jie elgiasi pagal daugumos – bandos pavyzdį. Antrieji nori būti savo padėties šeimininkais ir stengiasi išsiaiškinti atsakymus į minėtus klaustukus. Tokių yra mažuma – individualistu visada būti sunkiau nei bandos atstovu.

Kokia pagrindinė skonio pojūčio paskirtis? Kam šis pojūtis sukurtas mumyse? Užduokite šį klausimą praeiviams ir dauguma jums net negalvodami leptels: „Kad patirti malonumą!“. Gyvename malonumų visuomenėje, trumpalaikių malonumų visuomenėje, todėl tokio atsakymo ir reikia tikėtis. Kelios dienos po gausaus šventinio pasivalgymo, todėl aplink dar girdisi dejonės, kurių kaltininkas patiekalų gausybės naikinimas kelias dienas iš eilės (neišmesi gi maisto, juk tiek buvo jo prisigaminta). O juk  skonio pojūtis yra  ne tik malonumui pajusti, bet ir tam, kad sugebėtume atskirti kas yra maistas ir kokia jo kokybė. Skonio ir kvapo pojūtis saugo mus nuo apsirijimo sugedusiu ar nekokybišku maistu. Tai mums kur kas svarbiau, negu malonumų gaudymas, nors ir malonumo pojūtis turi savo funkciją, kuri visada pajuntama  po to, kai jau kažką suvalgome – po sočių, bet netikusių organizmui pietų, jaučiamės apsunkę, o galvoje pakimba mintis „ir kam visa tai ir tiek aš valgiau?“. Ir atvirkščiai, pataikius suvalgyti tai, ko reikėjo organizmui, jaučiamės lengvai, energingai, nuotaika pakili...

Bet kokios kulinarinės manipuliacijos maskuoja tikrąjį maisto skonį, tai yra atima skonio receptoriams galimybę teisingai įvertinti maisto kokybę. Įpratusiam valgyti stipriai perdirbtą maistą iš pašvinkusios mėsos galima iškepti visai skanų kepsnį. Tereikia gerai  pamarinuoti, pasūdyti, pridėti gausiai įvairiausių prieskonių ir viską dar stiprokai pasvilinti įkaitintame aliejuje. Tačiau ląstelei toks patiekalas visai nepatiks ir  ji iš jo išsirankios tik tuos likučius, kurie dar tiks energijai gaminti, o likusį balastą su džiaugsmu  organizme sutiks mažieji gyvybės nedraugai – puvimo ir rūgimo bakterijos.

Kodėl žmogus ėmė taip stipriai apdoroti maistą? Todėl, kad žmonių prisiveisė tiek daug, jog dabar šviežio ir kokybiško maisto kiekvienam Žemės gyventojui susirasti ar užsiauginti nėra galimybės. Esame priversti maistą, kuris užauginamas naudojant chemines trąšas ir pesticidus, dar ir konservuoti, džiovinti, perdirbinėti, kad ilgiau laikytųsi nesugedęs. Prie viso to dar reikia pridėti ir bukagalvio ar „sąžiningo“ verslininko norą  įbrukti mums į skrandį  ką nors „patobulinto“ nevalgomais priedais, neretai labai įmantraus, sudėto akį traukiančioje pakuotėje.

Jei sergate gripu, peršalimais, uždegimais, infekcijomis, bijote šalčio ir skersvėjų, sunkios kojos ar galva, skauda sąnarius, raumenis,  esate vangus ir depresuotas, kankina nemiga, jei nesukelia didžiulio diskomforto šalia rūkantis ar automobilio išmetamos dujos, garuojantys asfaltas ar dažai, jei nepaleidžia vidurių nuo pasenusio ar stipriai perdirbto, konservuoto, rafinuoto maisto, jei pramoninių prekių parduotuvėje nepastebite tvyrančio kvapo, tačiau labai patinka kvepalų, tualetinio vandens, šampūnų ir muilų kvapas, juoda kava ir tokia pati arbata, jei suvalgius ko nors natūralaus per daug, sutrinka virškinimas ir maistas stovi akmeniu skrandyje,  jei nuolat save primena reiškinys, kurį vadina apetitu, jei valgote daug, o energijos antplūdžio jokio, jei lytinis potraukis valdo jus, o ne jūs jį, jei jau negalite per dieną dirbti 10 valandų, o vakare turėti dar norą pasišokti, jei žiemą skundžiatės šalčiais, o vasarą karščiais ir nuolat kalbate apie orą, jei ima byrėti raidės iš atmintyje saugomų vardų ir pavardžių, jei pokalbiui palaikyti vakarėlio metu būtina rankoje laikyti bokalą ar taurę, jei skundžiatės valios trūkumu, jei kitų pasiūlytam maiste ar gėrime dažnai ima trūkti druskos ar cukraus, jei penkis kartus daugiau to, kas erzina, negu to kas ne, TUOMET ŽVELKITE SAU PO KOJOMIS – ar nesimato šleivai numinto plataus kelio, kuris veda į  posūkį, už kurio pušyne bendrabutis, o jame butukai, visiems vienodi – du ant dviejų.

Jei viso to nėra, jei svetimi jums parūkymai, užstalės ir restoranai, kavinės, automobilių kamščiai, sekmadieninis miegas, poilsis, azartas, agresija, sporto klubai, dietos, pletkai, aplinkinių nuomonės, TV laidų aptarimai, užuojautos ir palaikymai, akinių rėmelių mados, mokslo pasiekimai medicinos srityje, gydytojų kabinetai... – jūs vis dar sveikas ir stovintis ant savo nenuminto takelio. Ko NIEKADA nereikia tokiam žmogui mityboje? Visų pirma tai cukraus ir visko, kame jo yra – saldžių vaisių ir jų sulčių, gazuotų gėrimų, bandelių ir pyragėlių, tortų, medaus, javainių, saldainių, šokolado. Augalinių aliejų, kurių yra tradicinėse sriubose, keptame maiste, majonezuose, margarinuose, konditerijos gaminiuose, čipsuose, krekeriuose, riešutuose, saulėgrąžose, džiuvėsiuose. Visų produktų, kuriuose yra mielių – tradicinių pyragų, riestainių, duonos ir alaus. Krakmolo, kurio gausu baltuose miltuose, bulvėse ir ryžiuose. Kuo gi ir kaip minta toks žmogus? Valgo tai, kas yra natūralu, žalia arba paruošta tik užpilant verdančiu vandeniu ar pavirta labai trumpai, tame tarpe ir mėsą ar žuvį. Nevalgo šildyto, konservuoto, koncentruoto, rafinuoto maisto. Vakare visada valgo baltyminį maistą. Jam asmeninė sveikata svarbesnė už tradicinės „šeimos“ įpročius. Jis  SUVOKIA, jog ligotas žmogus yra  našta visiems – tiek šeimai, tiek visuomenei, todėl elgiasi gyvenime atsakingai.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (33)
 
Moterims, ir ne tik...
2012.05.22 HomoSanitus / mis pis
tąvakar, visai nejučiomis, pakėliau   akis  į     tamsą ir    netikėtai                  ją - išvydau joje  nebuvo nieko  labiau už ją pačią, tik  ji  viena,  vienui viena - švelnybių              švelnybė tirščiausia jon    neištiesi   -       rankų, jos nepašauksi                 ir neprakalbinsi, ji   gosli  lyg  visų     moterų moteris, aprėpčių       aprėptis,     ...
Sveikata per verslo prizmę
2012.02.15 HomoSanitus / Age
Mes savo vaikus mokome Pitagoro teoremos, nors tik nedidelės dalies gyvenime ji bus kasdien reikalinga. Mes savo vaikų visai nemokome savęs pažinimo bei pajautimo, nors šie dalykai gyvenime yra patys svarbiausi. Gyvename visuomenėje, kurioje nori ar nenori, bet beveik visi esame priversti būti verslininkais, nes turime pirkti... – maistą. Jo pirkimas – tai sandėris tarp pardavėjo ir pirkėjo, ir šis kasdienis keleto dešimčių litų mažytis sandėris dažnai yra kur kas svarbesnis, nei tie milijonus kraunantys, kurie sudaromi prabangiuose ofisuose. Parduotuvė ar turgus mums siūlo  ir mes  perkame. Arba neperkame. Bet dažniausiai perkame, nes esame kūno  fiziologijos verčiami laikas nuo laiko valgyti. Jų maistas – mūsų pinigai. Parduodu – perku. Ar geri verslininkai esame šiame nuolatiniame ir...
 
Žvilgsnis iš anapus
2012.02.14 HomoSanitus /
Jei  turite benzinu varomą automobilį, kokį kurą pilate į degalų baką? O jei turite dyzelinu varomą – tada kokį pilate? O bandėte pilti kitokį, nei reikia? O gal turėjote norą pilti kitokį? O gal toks noras buvo, ir Jūs net kreipėtės į automobilių  meistrus, kad patartų, ką reikėtų įpilti į benziną, kad jį būtų galima pilti į dyzelinu varomo  automobilio degalų baką, ar į dyzeliną, kad jį būtų galima pilti į benzinu varomą automobilį? Neeee???!!!! Jūs niekada taip nesielgėte? Deja... –Aš žinau, kad negaliu valgyti blynų, bet gi va... Aš labai negerai jaučiuosi, duokite man ko nors nuo skrandžio. –Norėčiau stipresnių vaistų nuo refliukso. Kažkokius gėriau, bet nelabai padėjo, duokite, tik labai stiprių. Aš žinau, man kenkia visi desertai, bet ar gali jų atsisakyti? Ne, ne,...
Richard Dawkins: žmogaus kūnas
2012.02.06 HomoSanitus /
Richard Dawkins - medicinos daktaras, evoliucinis biologas. Visame kūne, visos dalys suprojektuotos pagal kompromiso taisykles. Ar žmogaus kūnas - mašina? Ne, nes mašinos gaminamos identiškos šablonui. Nėra normalaus genomo - tik genai - ir atrankos metu atrenkami tinkamiausi. Organizme yra bakterijos ir jos dauginasi bei vystosi labai greitai, kaip mūsų organizmas gali būti atsparus, jei jis lėtas? Mūsų imuninė sistema kovoja ir turi atminti. Genų atranka veikia panašiai kaip stiklainis pilnas smulkių monetų - išimant tik stambius centus, po kurio laiko lieka visiška smulkmė. Žmogaus akis - tobulumo pavyzdys. Ne tobuliausios akies, bet puikus pavyzdys, iliustruojantis, kodėl kūnas nėra "suprojektuotas" (designed). Akyje yra "akloji dėmė", kur nieko nesimato (beje, visi gyvūnai ją...
 
Dvi ligonių kategorijos
2012.01.15 HomoSanitus / Age
Ligonius visada galima suskirstyti į dvi kategorijas – tipiškus ir netipiškus. Tipiškas ligonis ateina pas gydytoją su nuostata: „Taaaip...ten aš buvau, tą aš jau išbandžiau, pabandysiu dabar nueiti pas šituos – o jeigu padės?!“ Ašis, apie kurią sukasi tipiško ligonio mintys – staiga arba o gal. Tai yra todėl, kad tipiškas ligonis mažai arba visai nesidomi savo būsenos priežastimi. Jį šimtą kartų labiau domina atsakymas į klausimą „Ir ką dabar daryti?“. O tai, savo ruožtu, yra todėl, kad tipiškas ligonis visa savo esybe tikisi išlaikyti nepaliestą tą patį gyvenimo būdą, tą žudančių įpročių, įsitikinimų ir mentalinių nuostatų rinkinį, kurie ir padarė jį ligoniu. Šūksniukai iš serijos „Oi, nu...
Kimatika
2011.12.23 HomoSanitus / Age
Kimatika – tai mokslas apie formas kuriančias bangų savybes. Kimatika tiria bangų savybes, Šį terminą pirmą kartą pavartojo šveicarų mokslininkas Hans Jenny (graikų kalboje „kyma“ - banga). Pirmą kartą fotojuostelėje mokslininkas užfiksavo garso bangos poveikį įvairios kilmės medžiagoms – smėliui, vandeniui, moliui, kurios pabertos ant plieno plokštelės, veikiamos įvairaus dažnio virpesių, sudarydavo tvarkingą piešinį. Piešinio vaizdai priklausė nuo bangos dažnio – kuo aukštesnio dažnio banga, tuo sudėtingesnis piešinys, gautas garso bangų poveikyje. Anglų kalba: Rusų kalba:
 
Kodėl ligų daugėja ir jos sunkėja
2011.12.22 HomoSanitus / Age
Klausimas, kuris kartais suskamba dar nepraradusio  blaivesnio mąstymo dovaną galvoje: „Kodėl susirgimai sunkėja ir jų daugėja? Atsakymas būtų toks      Pagrindinės priežastys, dėl kurių susirgimai nestovi ties kažkokia riba, o auga, yra sekančios: Maistinės     Preparatų iš vaistinės vartojimas     Cheminiai priedai maiste ir gėrimuose, suteikiantys reikiamą „skonį“ ir savybes.     Transformuoti riebalai ir cukraus perteklius.     Vartojimas maistui produktų, kuriuose yra mielės. Aplinkos ir technologinės     Visur prasiskverbiantys technogeninės kilmės elektromagnetiniai laukai (ypatingai pavojingos mobilaus ryšio sistemos).     Automobilių išmetamos dujos, kuriose yra kancerogenai...
Laikai nauji, o dainos senos
2011.09.12 HomoSanitus /
Paracelsą galite pakeisti Revici, Kochu, Samochotskiu....ir kitais genialiais žmonėmis. Niekas nuo to nepasikeis. Tik dekoracijos dabar modernesnės...  Vaizdas filme nėra toks svarbus – esmė yra tekste.
 
Ką rinktis – ketinimą ar norą?
2011.05.02 HomoSanitus / Age
Tie, kam teko užsiiminėti kulkinio šaudymo sportu, žino, jog yra pratimas, kurio metu šaudoma gulomis. Jį atliekant, šautuvo padėtis būna pakankamai stabili, ir taikinio, skirtingai nei šaudant stačiomis, „gaudyti“ nereikia. Tereikia tiksliai nukreipti šautuvo taikiklį į taikinį ir iš lėto, sustabdžius kvėpavimą, švelniai nuspausti gaiduką, ir, jei šoviniai kokybiški bei nėra vėjo, šūviai visi bus centre. Tačiau tereikia nuspaudžiant įsileisti į save mažytę mintelę „O gal nebus centre?“ ir, nors akis rodys, jog taikiklis įprastoje vietoje, o pirštas atlikinės lyg ir tą patį veiksmą, šūvis bus ne į centrą. Gulomis taikliai šaudo ne tie, kurių akis taikli ar tvirta ranka, bet tie, kurie sugeba viso pratimo metu neįsileisti į save...
Mėsėdžiams pasninkas būtinas
2011.04.22 HomoSanitus / Age
Ar ne keistai atrodo gausiai parduotuvės vežimaitį prisikrovusiam maisto produktų dabartinių laikų žmogui liesas senuolis, kuris pergyveno badmečio, tremčių laikus ir sulaukė garbaus devyniasdešimtmečio  amžiaus. Visi gerai žinom kiek pragyveno, pavyzdžiui, buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras J.Urbšys. Skaitant jo, tremtinio gyvenimo istoriją, nejučiomis mintin atkeliauja klaustukas – kaip gi čia gaunasi, juk nei normalaus maisto, nei tuo labiau vitaminų ar papildų, kai jų labiausiai reikėjo, negavo, o pergyveno ne vieną?  Matyt organizmui lygiai taip pat svarbu laikas nuo laiko maisto visai negauti,  ir ypač, jei žmogus yra mėsėdis. Jei žvelgsime į patį geriausią mokytoją – gamtą, tai joje pamatysime, kad visi gyvūnai periodiškai neturi maisto. Šiaurėje maisto sumažėja žiemą,...
 
Liktarna pakliuvusiam tunelin
2011.04.16 HomoSanitus / Age
Tik tas, kas žino labai daug, supranta, jog žino pakankamai mažai. Dažnas skaitytojas komentaruose klausia apie vieną ar kitą ligą ar negalavimą, prašo tai paanalizuoti detaliau. Toks prašymas   yra neteisingas savo esme, nes ligų žmogaus gyvenime iš tikro nėra. Tėra medžiagų apykaitos sutrikimai, dar kitaip sakant – disbalansai, yra įgimti organizmo ypatumai ir dar yra traumos. Traumos gali būti tiek fizinės, tiek psichinės. Abiem atvejais organizme tai pasireiškia irgi medžiagų apykaitos sutrikimu. Sutrikimų klasifikavimas į ligas pagal simptomų pasireiškimus yra neteisingas. Organizme esantis vienas ir toks pats sutrikimas gali pasireikšti  skirtingomis ligomis. Pavyzdžiui, jei organizme trūksta kokios nors aminorūgšties ir ląstelė negali pastatyti savo specifinio baltyminio...
Ex post facto
2011.03.24 HomoSanitus / Donatas T
Po sunkios darbo savaitės, sėdėdamas prie TV ir žiūrėdamas kakadu, švenčiau sekmadienį. Bejunginėjant kanalus, dėmesį patraukė nacionalinio transliuotojo laidos apie sveikatą „Pulsas“ rodyta istorija apie ką tik gimusią mergaitę, kuriai buvo atlikta operacija, ištaisiusi kompleksinę įgimtą širdies ydą. LTV „Pulsas“ 2011 03 06 Be abejo, mažylės tėvams šis įvykis atrodo kaip pats didžiausias gyvenimo stebuklas, medikams – didelė chirurgijos mokslo pergalė, o plačiajai visuomenei – tai humanizmo ir techninės pažangos triumfas, įkvepiantis pavyzdys, neleidžiantis suabejoti mūsų civilizacijos pasirinkto kelio tiesumu ir moralumu. Tačiau kokia bus šios mergaitės gyvenimo kokybė? Ko gero, ji niekada negyvens pilnavertiškai: operaciją lydės operacija, tyrimas keis...
 
Mūsų rankos
2011.01.11 HomoSanitus / Rūta S.
Prie vaistinės yra nedidelė ambulatorija. Girdžiu, kaip seselė (dabar slaugytoja) dejuoja, kad labai daug žmonių, kad daug lėtinėmis ligomis sergančių kreipėsi norėdami išsirašyti vaistus. Neiškenčiu: –Jūs labai blogai dirbate, nes jei dirbtumėte gerai, visi jūsų pacientai būtų sveiki. –Tu taip garsiai nekalbėk, nes tada vaistinė subankrutuos ir tave atleis iš darbo, - pasigirsta balsas iš gydytojos kabineto..... Susiimu ranka už burnos ir tyliai pėdinu į „savo teritoriją“. Dirbti. Kad nesubankrutuotų ir neatleistų. Valgyti tai norisi. Prieš mane jaunas dailus vyras. Tiesia man kompensuojamų vaistų receptų knygelę. Atsiverčiu. –Na va,  - išsprūsta man. –O taip, - atitaria jis. –Toks jaunas ir tokia liga. –Taip. Knygelėje matau –...
Ar padarys žmogų laimingesniu jo skrydis į Marsą?
2010.09.24 HomoSanitus / Age
Medikams gerai žinoma, kad jeigu žmogus ilgą laiką, o dar blogiau – nuo vaikystės nenaudojo kokios nors savo galvos smegenų dalies, tai ji negrįžtamai praranda savo funkcinius gebėjimus ir atrofuojasi. Pavyzdžiui, jei žmogus buvo aklas nuo vaikystės, tai jam suaugus ir atstatant regėjimą suaugusiam (o tokie atvejai medicinoje žinomi) negalima pilnai atstatyti regėjimo funkcijos. Toks žmogus taip ir neišmoks piešti tai, ką pamato, bet  mokės nupiešti tik  tai, ką apčiupinės pirštais. Tipiškas pavyzdys iš medicinos praktikos: buvusio nuo vaikystės aklo paciento, kuriam atstatytas regėjimas suaugusiame amžiuje, paprašė nupiešti savo namą. Jis jį nupiešė, bet... tik iki to aukščio, iki kurio jis galėjo pasiekti pirštais ir apčiupinėti. To, kas buvo...
 
Ar galima išgyti ir gerai jaustis nieko nedarant?
2010.01.22 HomoSanitus / Age
Galima. Bet tik vienu atveju – jei jūsų pusbrolis yra ...  Dievas. Ar sunku išmokti vaikščioti ant dviejų kojų? Prisiminkite kiek gūzų ir mėlynių lydėjo šį jūsų kadaise praeitą procesą. O kalbėti? Kiek šveplavote ir gargaliavote tik jums vienam tuomet  suprantamus garsus? Bet išmokote. Išmokote, nes labai to norėjote. Ir to labai atkakliai siekėte. Griuvote, kėlėtės ir vėl bandėte. Veblenote tol, kol liežuvis išmoko paklusti jūsų norams. Ir taip, kol supratote kaip tai daroma. Aš noriu vaikščioti, bet nenoriu to mokytis. Tegul tai padaro kas nors kitas už mane. Aš noriu mokėti kitą kalbą, bet nenoriu to mokytis. Tegul tai padaro kas nors kitas už mane. Aš noriu būti sveikas, tačiau nenoriu to mokytis. Tegul tai padaro kas nors kitas už mane....
Medicinos eretiko išpažintis
2009.12.11 HomoSanitus / R.S.Mendelsohn
Robertas S. Mendelsonas (926-1988), žymus Amerikos pediatras, gimė Čikagoje. Medicinos gydytojo laipsnį gavo baigęs 1951 metais Čikagos universitetą. Žymus savo radikaliu požiūriu į mediciną. Ypatingai kritikavo pediatrinę praktiką, vakcinavimą, akušeriją, gydytojus-vyrus, dirbančius akušerijoje. Pasisakė prieš koronarinių arterijų šuntavimą, reguliarias krūtinės  apžiūras moterims   rentgenu, siekiant  išsiaiškinti vėžinius krūties susirgimus. 20 metų dėstytojavo Šiaurės-Vakarų universitete medicinos fakultete, tiek pat metų buvo asocijuotu pediatrijos, visuomenės sveikatos ir profilaktikos medicinos profesoriumi Iljinojaus universitete. 1980 pradžioje buvo Nacionalinės sveikatos federacijos prezidentu. Vadovavo Iljinojaus valstijos Medicinos licencijavimo komitetui. Aktyviai...
 
Devyni amatai , o dešimtas ...sotis
2009.06.03 HomoSanitus / Age
Kai žvilgsnį domina tik kokia nors viena siaura  sritis,  į ją gilinantis - akis nebetreniruojama. Ilgainiui ji jau aplinkos nebemato – tam jai reikia akinių. „1920 metų pradžioje filosofas K.D.Broudas įvedė terminą „netikėtos savybės“... kurios pasireiškia tik esant tam tikro lygio sudėtingumui, bet neegzistuoja esant žemesniam sudėtingumo lygiui. Biologų  iškeltos idėjos ... sudarė sąlygas atsirasti naujam mąstymui – sisteminiam mąstymui, besiremiančiam ryšiais, santykiais, kontekstu. Sisteminio mąstymo požiūriu, esminėmis organizmo, arba gyvos sistemos,  savybėmis yra visumos savybės, kurių neturi nė viena atskirai paimta jo sudėtinė dalis. Didžiausiu šoku XX amžiaus mokslui tapo faktas, kad negalima sistemos  suprasti analizės pagalba. Dalių savybės...
Sveikas gyvenimo būdas
2008.10.25 HomoSanitus / Age
Pasaulis yra nuolatiniame kitime. Pirminė to priežastis -  nuolatinė visatos pulsacija ir plėtimasis. Dėl šios priežasties visa gyvybė irgi kinta ir, norėdama kuo ilgiau išlikti laike, ji turi kuo geriau prisitaikyti prie aplinkos. Gyvūnai tą tik ir tedaro – prisitaiko prie aplinkos. Mes gi, civilizuotieji žmonės, iš paskutiniųjų stengiamės ne patys keistis, bet pakeisti gyvenamą aplinką ir pritaikyti ją savo reikmėms. Sangrąžinės dalelytės „si“ mums nereikia. Mes ją pametėm bevystydami savo civilizaciją. Tik ar ilgam? Juk keisdami aplinką taip iki galo ir nepažinę visų jos kitimo dėsnių bei ryšių, elgiamės labai neapdairiai. Tai tolygu bandymams neutralizuoti sprogmenį, iki galo nežinant jo veikimo principo. Blogiausia, kad to iš tikro jau įvykusio sprogimo nelabai kas nori matyti ir jį...
 
Žmogus, gebėjęs sėkmingai operuoti purve
2008.09.09 HomoSanitus / Age
Aleksandras S. Samochotskis gimė Odesoje, 1890 metais ir pragyveno 96 metus. Vien šis faktas vertas pagarbos, nes Odesos gyventojų gyvenimo trukmė viena trumpiausių buvusioje TSRS teritorijoje. A.Samochotskis baigė Odesos universiteto medicinos fakultetą ir pirmojo pasaulinio karo metu dirbo chirurgu fronte. Pirmuosius savo atradimus gydytojas padarė sunkiose apkasų sąlygose, kur tradicinė medicina buvo bejėgė prieš visiškai antisanitarines darbo salygas, gangreną ir sepsį. Būtent ten, visiškai nesteriliose sąlygose, A.Samochotskis atrado, kad, esant tam tikrom aplinkybėm, žmones galima operuoti ir tranšėjų purve, neplautomis rankomis, purvinu nesteriliu instrumentu, tuo pačiu išvengiant kokių nors didelių komplikacijų pacientų sveikatai. Dauguma gydytojo pacientų ne tik išgyvendavo, bet ir...
Sveikti - keisti gyvenimą
2008.09.07 HomoSanitus / Age
Liga visada turi vieną iš dviejų kilmės šaltinių: ji kyla arba nuo susirgusiojo aplinkos sąlygų ir jo elgesio, arba nuo dievo, tai yra tų faktorių, kuriuos įtakoti yra sunku ar neįmanoma – genų, likimo, situacijos... Tai, kas priklauso nuo dievo, palikite ramybėje, nes  tegalite vienokiu ar kitokiu intensyvumu ir būdu pasimelsti (jei matote prasmę tame) jam, taip tikėdamiesi sulaukti jo palankumo ir pagalbos. Nors, tiesą sakant, naivokai ir keistai turėtų atrodyti jam  žmogaus bandymas įtikinti dievą tobulinti ir keisti tik jį, žmogų, ir pamiršti, pavyzdžiui, bakterijų tobulinimą ir dauginimą. Taigi dievo reikalus palikite jam ir pagalvokite apie kitą ligos kilmės šaltinį – jūsų pačių elgesį ir sąlygas, kuriose gyvenate.   Trumpas pavyzdėlis iš realybės, kurioje gyvename: šeimos...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Kvailiai nežino ką jie žino.
Protingi žino ką jie žino.
Išmintingi žino ko jie nežino.
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės