Apie projekt? Homo Sanitus Animizmas Angelina Zalatorien? Kambarys Nr.9 Forumas
Turinys

Darbas Vilniuje
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
nuo 2008.09.01
Evoliucija, nepalietusi gen?
Pagrindinis / Homo Sanitus / Turinys / Virusologija, bakteriologija / Evoliucija, nepalietusi gen?
Grupė mokslininkų iš Rochester universiteto (JAV) ir Viktorijos universiteto (Kanada) užprotokolavo stulbinantį procesą, kurio metu bakterija apsigyvena gyvūno organizme, suteikia jam reprodukcinį pranašumą ir po to persiduoda palikuonims! Sutinkamai su natūralios atrankos dėsningumu tokio gyvūno palikuonys po tam tikro laiko ima dominuoti toje populiacijoje.

Pirmieji mokslininkai, aprašę šį reiškinį, pažymi tai, kad šis reiškinys išplitęs plačiai, tačiau yra ligi šiol nepastebėtas.
Šis atradimas gali paskatinti ieškoti gydymo metodų, kai su įvestų į organizmą ypatingų bakterijų pagalba, bus galima apsaugoti žmogų nuo ligų. Ne tik genų pagalba...

Mokslininkai stebėjo muselę  Drosophila neotestacea, kurią sterilizavo nematodas (apvalioji kirmėlė). Pasirodžius Spiroplasma bakterijoms, nematodai muselėse ėmė augti blogai ir daugiau nebegalėjo sabotuoti kiaušialąsčių gamybos. Pavargusiomis akimis mokslininkai apmetė žvilgsniu apylinkes ir išsiaiškino, kad drozofilos su šiomis bakterijomis paplitę po visą Šiaurės Ameriką, ir jų skaičius auga.  1980-ų metų pradžioje rytinėje JAV dalyje simbiontų buvo priskaičiuota 10% , o 2008 – tais jau 80%.

Spiroplasmos plitimas verčia susimąstyti apie evoliucinių pokyčių greitį, vykstančių čia ir dabar.

Reikia pažymėti, kad nematodai kankino museles ne visada, ir draugystė su bakterijomis – adekvatus atsakas, atskubėjęs pakankamai greitai po šių kirmėlių įsiveržimo į Šiaurės Ameriką. Evoliucija, nepalietusi genų.

Šis straipsnelis gimė kaip atsakas į kai kurių HS komentatorių siūlomas metodikas „užmušti“, „sunaikinti“, „išnuodyti“... ir t.t. Kai imatės antibiotikų, „zaperių“ ar kitokių naikinimo priemonių, visada gerai pagalvokite ką ruošiatės savo organizme naikinti – priešus, neutralius gyventojus ar ...draugus ir gynėjus. Bet kuri kardinali priemonė, kaip ir DDT milteliai laukuose, nuodija visą gyvybę jumyse be pasirinkimo ir nesiaiškina kas organizmui yra simbiontas, o kas priešas.

Yra tik viena iš principo teisinga, neprieštaraujanti visatos dėsningumams – metodas „SUREGULIUOTI“, "SUBALANSUOTI". Sureguliuoti medžiagų apykaitos procesus, nesikišant į bakterijų ir kitų mikroorganizmų santykius organizme. Lai santykius jos aiškinasi tarpusavyje, konkuruodamos dėl tų laisvų elektronų, kuriuos dėl neidealaus metabolizmo nepanoro įsisavinti jūsų organizmas. Kai reguliuojama, o ne kovojama, visada aukų būna mažiau ir atstatymo darbai mažiau kainuoja.

Organizmo mikropasaulyje galioja tie patys dėsningumai, kaip ir aplinkoje, kurioje tas organizmas gyvena – kai pasaulyje žmonija gyveno gentimis (mažomis bendruomenėmis), gyvūnų ir  žmonių, žmonių tarpusavio santykiai klostėsi be didelių ekscesų. Kaip ir bakterijos tarpusavyje, pakovodavo, pakonkuruodavo ir nusistovėdavo stabilūs santykiai, neleidžiantys vienai kokiai nors gyvūnų rūšiai ar žmonių bendruomenei iškilti savo kiekiu virš kitų. Tik kai žmogus ėmė beatodairiškai naikinti „priešus“ aplink save, štai tada ir sudygo, subujojo  tas blogybių medis, ant kurio šakelių vaisių įvairovė nuolat auga.

Lygiai  toks pats požiūris yra ir mūsų oficialių ar alternatyvių medikų, kurių tikslas – „sunaikinti“, „nupjauti“, „užmušti“, „išnuodyti“, „pašalinti“... Deja pasaulis yra vientisas ir gyvybės organizavimo principai vis dar galioja tokie patys tiek makropasauliui, tiek mikro.

Keletas minčių prie to paties apie kepenų „valymą“, kurį siūlo kai kurie „žinovai“. Nėra jų nuo ko valyti, nes kepenys – tai ne kanalizacijos duobė. Kai žmogus valgo mažai riebalų, vartoja daug fruktozės turinčių produktų, kepenys priversti užsiimti tik riebalų gamyba ir likusiems 500-tams jos funkcijų pajėgumų lieka nedaug. Tuomet riebalų perteklius kaupiasi kepenų latakuose, nes didelio tulžies pareikalavimo virškinimui nėra –žmogus nevalgo riebalų, vartoja mažai baltymų, nevartoja tulžies išsiskyrimą skatinančių augalų ir t.t. 

Vienkartinis priverstinis tulžies išliejimas iš kepenų latakų ir tulžies yra viso labo tik PASEKMĖS pašalinimas, bet ne priežasties. Priežastis – netinkamas gyvenimo būdas ir mityba. Šalinti reikia pirmiausia priežastis, o ne  pasekmes.

Be to, kai kurie neapdairūs „valytojai“ gali susidurti su rimtomis problemomis – tulžies akmenys gali užstrigti latakuose ir tuomet be sienų alpinizmo ir chirurginio įsikišimo neapsieiti.

Kai kuriais atvejais procedūra su citrusiniais ir aliejumi gali būti panaudota, tačiau tam reikia žinių, kurių iš pop knygelių ar komentarų ne kažin kiek prisirinksi.

Rašyti komentarą >> Skaityti komentarus (6)
 
Ar pajėgios bakterijos iš vaistinės išspręsti problemą?
2011.11.24 HomoSanitus / Age
Naiviais, o dar labiau keistais atrodo žmonės, kurie perka vaistinių parduodamus bakterinius preparatus žarnyno veiklai gerinti. Jeigu jie žinotų bent dalį tiesos apie žarnyno bakterijas, tuomet gal suvoktų, kad naudos iš jų geriamų bakterijų nedaug yra, greičiau galima susilaukti žalos, ypač jei tie bakteriniai preparatai geriami tais atvejais, kai žarnyne savosios bakterijos yra išnaikintos antibiotikais ar valymais klizmomis. Žinoma,  pagerėjimo nuo vaistinės bakterijų sulaukiama, tačiau ne ilgalaikio, todėl, kad ilgalaikis efektas pasiekiamas ne viena dešimtimi bakterijų, skirtų visiems gyvenimo atvejams. Tik visai neseniai mokslininkai išsiaiškino (tam pagelbėjo atsiradusi galimybė tirti genomą), kad žmogaus žarnyne gyvena apie tūkstantį bakterijų rūšių, iš kurių apie 160 gyvena vienu metu....
Skrandžio opaligės ir Helicobacter Pylori paradoksai
2010.10.26 HomoSanitus / Age
Šalin rankas nuo Helicobacter Pylori!... Pradžioje pabraidykime po tą informacijos balą apie skrandžio opaligę ten, kur taškosi joje rimti pasaulio gydytojai, o gale pasikapstysime tose vietose, kur medicinos daktarams kišti savo nosis vis dar nekyla noras. Pirmoji dalis (vis dar liūdnoji) Pradėkime tradiciškai – nuo istorijos. Pirmą kartą skrandžio žaizdą antrame mūsų eros amžiuje aprašė Galenas. Avicena (980-1037) savo traktate „Gydymo mokslo kanonas“ nurodė, kad žaizda gali sukelti kraujavimą, „suėsti“ skrandį ir sukelti ligonio mirtį. To meto gydytojai skrandžio žaizdos priežastimi įvardino paciento nervingumą ir irzlumą, o gydė dietomis ir žolėmis. Skrandžio žaizdos kaip ligos pripažinimui daug pasitarnavo Fridrichas Udenas, kuris 1816 metais pirmasis medicinos...
 
Kur chlamidijos namai?
2010.02.11 HomoSanitus / Age
Kur gyvena chlamidija? Ji gali gyventi visur, tačiau pirminis šaltinis iš kur ji pasklinda yra žarnynas. Chlamidijos bazė yra plonajame žarnyne – tarpe  tarp pačios žarnos ir gleivinės. Chlamidija nėra patogeninė bakterija, ji yra tik sąlyginai patogeninė. Kai chlamidija stipriai pasidaugina, ji tuomet gyvena visur ir tuomet jau sukelia begalę rūpesčių. Baltymo įsisavinimas vyksta plonajame žarnyne. Jeigu organizme normalus laisvųjų aminorūgščių fondas, tuomet fermentų kiekis didelis ir virškinimas plonajame žarnyne vyksta gerai. Fermentai kartu plonajame žarnyne neduoda per daug daugintis ir chlamidijai – ją virškina. Tačiau, jei yra mažai fermentų ir baltymo įsisavinimas blogas, jeigu vartojama daug cukrų ir mažai baltymų, tuomet chlamidija dauginsis aktyviai ir plis. Nesutvarkius...
Nuo mėnulio į gripo psichozę pažvelgus
2009.12.02 HomoSanitus / Age
Skiriama tiems, kurie nori susivokti patys ir  turėti  savo,  o  ne  kažkieno nuomonę. Ar tokia jau paprasta gripo epidemiologija, kaip daromos išvados iš vykstančių pandemijų? Iš visų pavojingų pandeminių ligų šiandien daugiausiai mokslininkams žinoma apie gripą. Šiandien ne tik specialistai, bet jau ir žurnalistai daro prognozes: jei jau pasirodė virusas, sukeliantis paukščių mirtį, tai pasirodys „naujas virusas“, kuris, jau savaime aišku,“užmuš milijonus, nes tai bus jau mirtina paprastojo ir paukščių gripo atmaina“. Trumpa akivaizdumų ir klydimų istorija Daugiau kaip prieš 800 metų, tai yra nuo pirmą kartą istoriškai užfiksuotos gripo epidemijos 1173 metais iki 19 amžiaus antrosios pusės, mokslininkai gripą...
 
Gripo virusas
2009.11.28 HomoSanitus / Mindaugas Juozaitis
Taksonominė gripo viruso padėtis Gripą sukeliantys virusai priklauso Orthomyxoviridae šeimai, kurią sudaro trys pagrindinės gentys (kurios literatūroje dažnai vadinamos tipais): Influenzavirus A, B, ir C (1). Šiai šeimai priskiriama ir ketvirtoji Thogotovirus gentis (kartais vadinama Influenzavirus D gentimi). Šiai genčiai priklausantys erkinės kilmės virusai struktūriškai ir genetiškai yra panašūs į A, B ir C gripo virusus (2), deja, apie juos žinoma labai mažai, todėl šioje apžvalgoje jie nebus aptariami. Skirtingų tipų (A, B arba C) gripo virusai pirmiausia skiriasi nukleokapsidės (NP) ir matrikso (M) baltymų imunogeninėmis savybėmis. A gripo virusai yra įvairių rūšių paukščių, žmonių, kiaulių, arklių ir kai kurių kitų žinduolių parazitai; B tipui priklausantys gripo...
Bacillus Subtilis
2008.07.15 HomoSanitus / Age
 Kodėl šuo ir katė ėda žolę? Juk jie mėsėdžiai. O koks šieno čiužinio privalumas prieš latekso čiužinį? Mikrobiologai, o ir šiaip mąstantys žmonės gerai žino, kad visa gyvybė žemėje gyvena simbiozėje su mikroorganizmais – grybeliais, virusais, bakterijomis. Be jų gyventi ji negalėtų. Kaip ir visur, taip ir čia galioja priešybių vienybės dėsnis – mikropasaulis pasidalinęs į dvi antagonistines stovyklas. Makro organizmo sveikata priklauso nuo konkurencinės kovos rezultato tarp patogeninių ir nepatogeninių mikroorganizmų jame, o taip pat  nuo jo imuninės sistemos veiklos. Milijonai gyvybės evoliucijos metų  sukūrė puikius ir tobulus patogeninės mikrofloros slopinimo nepatogenine mikroflora mechanizmus ir jei to nebūtų, mes paprasčiausiai būtume patologinių mikroorganizmų...
 
Apie imunitetą populiariai ir trumpai
2008.07.08 HomoSanitus / Age
Imuninė sistema – organizmo apsauginė sistema ir ji skirta mus ginti nuo virusų, bakterijų ir grybelių, ir nuo mūsų kūno ląstelių, kurių organizacija sutrikus, kad jos nevirstų vėžinėmis. Ir žinoma nuo visko, kas yra svetima mūsų organizmui ir kas nėra mūsų dalimi. Imuninis atsakas gali būti dviejų tipų: Th1 atsakingas už ląstelinį imunitetą, Th2 – už humoralinį. Imuniniam atsake dalyvauja limfocitai, kurie yra dviejų rūšių – T ir B. T limfocitai yra trijų rūšių – T helperiai, T supresoriai, T kileriai. Jie atsako už imunitetą ląstelės viduje ir veikia tada, kai virusas yra ląstelės viduje ir antikūnai negali jo pasiekti. Jeigu tai ne ląstelinis mikrobas, tai su juo susitvarko B limfocitai, kurie gamina penkių rūšių imunoglobulinus(antikūnus). Tarp T ir B limfocitų turi būti balansas....
Virusai ir peršalimo ligos
2008.06.20 HomoSanitus / Age
2007-11-19 Ląstelės, turtingos steroliais, yra labiau imlios virusams, negu tos, kuriose dominuoja riebiosios rūgštys, ypatingai polinesočiosios. Virusai yra labiau pamėgę odą ir nervų sistemą, nes būtent čia yra daugiau laisvų sterolių. Tai patvirtina virusų vystymosi embrionuose faktas, kuriuose jiems palanki terpė, pvz. vištų embrionuose. Šaltu metų laiku padidėja riebiųjų rūgščių organizme, vasarą – sterolių. Rudenį, atšalus orams, organizmas dar nespėja persitvarkyti į žiemos režimą (juk vasarą organizmas buvo aušinamas, o rudenį reikia pradėti jį šildyti) ir didesnis sterolių kiekis jame sudaro palankias sąlygas virusams. Dėl tos priežasties( padidėjusio sterolių kiekio) virusinėmis ligomis dažnai sergama vasarą. Ląstelė užsikrėsti virusu gali daug anksčiau, negu pajuntamas jo...
Paieška
Prisijunkite Facebook'e
 
Apie savo sveikatą galite spręsti iš to, kaip jūs džiaugiatės rytmečiu arba pavasariu.
G. Togo
Forumas
HS Forumo taisyklės
(4 pranešimai)
paskutinis 2014-08-28 23:55:59
Bendrieji sveikatos klausimai
(40 pranešimai)
paskutinis 2014-03-03 18:24:44
Apie viską-NUOMONIŲ KOKTEILIS
(19 pranešimai)
paskutinis 2013-03-16 11:12:27
Animizmas
(2 pranešimai)
paskutinis 2011-05-19 14:24:54
Naujausi komentarai
Anita Martina
2015-06-21 16:42:11

Mintis
2015-06-21 13:42:22

Reikia
2015-06-21 12:29:50

Išmintis
2015-06-21 11:15:01


2015-06-20 18:26:54


2015-06-20 17:29:26

Bet
2015-06-17 22:04:54

Tomas
2015-06-13 00:43:23

Straipsnis
2015-06-11 21:39:14


2015-06-11 18:45:02

Mrs Paula
2015-06-11 00:27:32

Asta
2015-06-10 16:18:42

Autoriui
2015-06-09 23:17:25

join the illuminati today
2015-06-08 04:00:27

Content protected by
CopySpace Premium
 
2008-2011 (c) Homo Sanitus        E-valdymas: HexaPortal
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės